únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,531. až 1,545. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863760
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Darčo, drž se. Přeji rychlý a „hladký“ průběh jak vyvolávání, tak i porodu.
    Dneska mi prsa tekly jako blbý, tak jsem lapla odsavačku a z každýho jsem vytáhla sotva 30ml, pak už mi nic neteklo. Ale je zajímavý, že malej se asi 20 minut po odsávání probudil a nakojila jsem ho úplně v pohodě. No ale v noci a ráno měl malej asi nějaký prdíky nebo boleníčko. Skoro nespal a pořád brečel. Ráno jsem z něho byla úplně KO, tak jsem mu uvařila fenyklový čaj a pak už spal jako dudek.

    #863761
    Anonym
    Host

    ahoj vsem,

    tak nas malej Mirecek v noci nespal asi skoro vubec, porad mel prdiky, davala jsem mu ty kapky,ale nemuzu je mu je davat furt. tak zkousim ten caj z bylinek a uvidim jestli to zabere,nebo mate jinou fintu jak na to? je mi ho chudacka lito. a to nejim nic co by mu mohlo uskodit.

    #863762
    Anonym
    Host

    Leni, mě dneska doktorka na boleníčko doporučila SabSimplex, nebo čajík buď s kmínem nebo i fenyklový. A já prý mám brát Laktobacily. Od ségry vím, že s holkama se jí osvědčilo masírování bříška krémem Pupík a prokopkávání, prostě nožičkama stlačovat bříško. Někdo ještě říká, že je dobrý to bříško nahřívat, prý jsou na to i nějací nahřívací plyšáci, ale prý stačí i nahřátá plínka. Kubík měl bolení naštěstí necelý dva dny. Buď jsme to nějak rozehnali těma čajíkama nebo prokopkáváním a nebo se prostě nějak vyprděl sám. Jinak já taky nejím nic špatnýho, nadýmavýho nebo tak a sama mám docela problém s chozením na velkou. Vůbec nevím proč. Ale tak snad to bude všechno dobrý.

    #863763
    Anonym
    Host

    my prave ten Sabsimplex nebo jak se to jmenuje mame, ted piju ten fenyklovy caj, tak uvidime jestli to zabre.

    #863764
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    já si dnes užívala procházek, venku bylo nádherně.
    K vaší debatě o prdících – já používám Babycalm a vypadá to, že uspěšně. Může se od 1. měsíce. Před tím jsem nahřívala peckový polštářek (z DM) a masírovala uvolňujícím olejem. Na kurzu nás to učili a dali i nákres. Jestli chcete, nafotím to a přidám do galérky.
    Holky, co tatínci? Taky jsou z prcků tak unešení jako ten můj? Nemůže se už dočkat, až s ní bude víc legrace. Já si zatím užívám toho ležícího miminka, pak to asi bude náročnější. Už takhle nestíhám moc vařit:S . Ale obočí jsem stihla:) .

    #863765
    Anonym
    Host

    ahoj vsem,

    koukam jak to tu vazne,kdyz vsechny behame kolem miminek 🙂
    malej v noci spal vzdycky 2 hodky a bez prdiku, tak parada, uz jsem celou noc plne kojila. Jen ted jsem mu musela dat lahev, protoze jsem k ranu usnula s malym u kojeni a moje prso malej cumlal hodinu tak me bolej prsa. tak dostal lahev a asi pujdem ven.

    #863766
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    no hrozně to tady vázne…
    Leni, však ten fenykl co piješ je nejan na prdíky, ale i na podporu tvorby mlíka. Já nevím jestli je to tím, ale taky mám teď nějak víc mlíka.
    Kájo, ten nákres rozhodně nafoť a dej sem odkaz. Jinak náš tatínek se už včera domlouval s dědečkem, že u našich bude mít malej minimotorku, ale napřed prý koupíme elektrickou čtyřkolku… Pořád se mě ptá, kdy už s malým víc srandy. Já si teda taky užívám chvíle spánku nebo jen ležení v postýlce.
    Včera jsme byli v poradně. Malej sice moc nepřibírá, jen 250g za 12 dnů, ale doktorka nám na to nic neřekla. Jen že mám pořád kojit a pokud možno nedokrmovat, že by mu mlíko mělo stačit. A že prý je moc malinký na to, aby jedl a přibíral stejně jako dítě, který se narodilo a mělo o kilo víc. Tak jsem docela ráda. Zítra za mnou přijde laktační poradkyně, tak jsem zvědavá co mi řekne a jestli mi opravdu zvládne upravit techniku přisání a kojení.
    Jo a s tím vařením, tak mi včera asi v pět večer došlo, že jsem nějak neobědvala… Jinak večeře vařit prostě musím a o víkendu taky. No teda včera mi naši přivezli slepičí vývar, bábovku a koprovou omáčku, takže dneska nevařím. Ale na zítra si ten můj vymyslel španělský ptáčky a to jsem mu řekla, že něco jednoduchýho a nenáročnýho.

    #863767
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky:) Hlásím návrat z porodnice:D Narodil se nám Adámek 1.3. a vážil 3930g a 52 cm. Je krásný:)
    Jsem tak ráda, že jsem už doma, včera nás nepustili, páč malý nepřibíral, ale dneska už ano, tak jsme doma :)))
    Jen po posledním kojení mě šíleně bolí bradavky 🙁 poradíte mi, jak tomu zabránit ? Už jste zkušenější maminky 🙂

    #863768
    Anonym
    Host

    Kája – 2.2. – Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    Petra H. – 14.2. – Valentýnka narozena 14.2. v 18.25, 3600g a 50cm
    Babyzna-14.2. – Přemeček narozen 20.2. v 17:23, 3650g a 49cm
    Monika306 – 16. a 22.2. – Davídek narozen v 18:02, 3200g a 50cm
    j.a.r.k.a. – 16.2. – Dominik narozen 14.2. ve 20:52, 3720g a 50cm
    Bambulka – 18.2. – Bohoušek narozen 19.2. ve 12:21 3650g a 52 cm
    Lenuna – 18.2.- Mireček narozen 8.2. v 11:00, 3600g a 51cm
    elen-ka – 20.2. – Zuzanka narozena 16.02. v 16:12, 3250g a 49cm
    děcko – 20.2. – Kubik narozen 15.2. ve 20:50, 2700g a 49cm
    Darenie – 21.2.
    Kosta – 22.2. – Eliška narozena 2.3. v 6.54, 3270g a 50 cm
    Bivinka – 26.2. – Adámek narozen 1.3. 3930g a 52cm
    milinka – 3.3. – Kristýnka narozena 20.02. 3400g a 48cm

    Bivinko, moc moc gratuluji.
    S těma bradavkama je to těžký. Ze začátku to prý může být normální. Mě bolí kvůli špatnému přisání. Kdyžtak se pro jistotu podívej na internet, jestli děláš všechno správně. Protože trhlinky a ragády se udělají raz dva. Známá mi doporučila http://www.kojeni.net Jinak já teď pořád sjíždím http://www.cenap.cz/k-p-ragady.php protože mám opravdu úplně „rozryté“ bradavky, ale už se mi to pomalu hojí.

    #863769
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky. Děkuji moc:))) na stránky se podívám. Abych to zvládla:) ale bolí mě slušně. Tak hezký večer. pádím kojit.. malý už se hlásí.

    #863770
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,
    ja vubec nemam naladu na net a hlavne si na nej ani nevzpomenu.uz pribíráme sice 3g denne ale prece takze umelou vyzivu zatim davat nebudeme. musim rict ze davidek celou noc prospi vzbudim se jen na kojeni bud ja nebo on:D ted nas trapi taky prdiky a take piji fenyklovy caj a zatim zadna zmenu pak urcite prejde na ty kapicky jak psala kaja babycalm přibuzná si to nemuze vynachvalit jinak je hodnouckej ted mame trosku bolavou prdelku z toho jak porad kakame meli jsme jeden den myslim prujem a to to poctive mazu tak jsem si koupila i zasyp.tatínek je nadsenej hrozne mi pomaha. holky ja normalne vytuhnu uz pred osmou vy taky???:) 🙂 no uvidim kdy se zase ozvu nejak neni cas také jsme máme zloutenku tak lítame porad po venku.pračka je zapnutá kazdý den sotva mu rozepnu plenku tak se mi hned počára celej i bodýčko nestihnu ani to zakrýt no aspon vím že má pěkný vodotrysk:D tak zatím a těm maminkám co miminka moc nepřibírají tak jako me at se to brzy změní jdu neco delat:)

    #863771
    Anonym
    Host

    Ahoj Bivinko, moc gratuluju k Adámkovi<:o) . Je to pořádný kus chlapa, že?! Proběhlo všechno hladce? Přeju vám oběma moc zdravíčka a radosti… S těma bradavkama je to těžký, mě ze začátku taky bolely, ale jak se začalo tvořit mlíčko, Johanka přestala tak hrozně sát a za pár dní to bylo OK. Taky je dobrý měnit polohy a pokud máš prasklinku, dávat mimčo tak, aby byla v koutku úst. Ale občas i teď se ta moje blbě přisaje a zabolí to.
    Jinak jsem zjistila, že každý hrnek pití jde okamžitě do prsou, stejně jako jídlo. Takže vám, co myslíte, že máte málo mlíčka, doporučuju hodně pít a jíst. Já se naopak musím začít krotit:O .
    Hoky, já už začala používat šátek a Johanka v něm spí do 5 minut. Akorát mi při vázání poblinka tričko, protože to bylo jen chvíli po kojení, ale s tím se počítá, že?! U nás pračka jede taky pořád.
    Moni, já ze začátku mohla spát pořád. Teď chodím tak v 11-12 a spím do 8-9. Docela mě J. nechá vyspat.
    Bi

    #863772
    k Kája
    Registrovaný uživatel

    http://www.babyweb.cz/Galerie-obrazek.aspx?id=828&img=18388

    Holky, tady je ten odkaz na obrázek s masáží bříška. Vedle jsou jednoduché nákresy – černý puntík je pupík, tahy se vedou kolem něj bříšky několika prstů, popř. palci.
    Bivonko, s tím zadečkem máme taky často problém, pupínky sice žádné, ale začervenání a občas i prasklinky na konečníku. Je mi J. líto, ale mažu to seč můžu, už jsem vyzkoušela snad vše dostupné.
    Hold, asi je to fakt z toho jak furt kaká. A to to má řidké… Kurnik, taky sklouzáváme k zajímavým tématům:D .

    #863773
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky. Porod byl v pohodě, do porodnice jsme přijeli v půl jedné a v půl sedmé ráno už byl malý na světě, jen nešel ven, tak mi hodně pomohlo to, že mi zatlačili na břicho a už byl venku. Jediné, co mi přišlo nejhorší bylo šití… nejdříve tedy hledali, kde krvácím.. hrůza a děs, furt tam strkali ty zrcadla.. a pak mě šili..
    Ale hlavně, že máme Adámka :)))

    Hezký večer

    #863774
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    koukám, že všechny řešíme stejný problém kolem prdíků. Nás začly trápit ve čtvrtek v noci. Tak sem začla pít nejen kojící čaj, ale přidala sem i čistě fenyklový. Mažem bříško pupíkem, masírujem a dáváme kapičky Lefax. A zdá se že to zabralo – dneska v noci už jsme zase spali jako předtím.
    Kájo já ti tedy celkem závidím jak Johanka v noci spinká. Já považuju za úspěch a Přemečka chválim jak mě nechal vyspat když spí 1,5 – 2 hodinky v kuse – za celou noc naspim tak 5 hodin. Ale kupodivu mi to i celkem stačí – zatím.
    Jak ste psali o tatíncích – ten náš je taky nadšenej a skvělej – pomáhá mi jak může – dokonce i vnoci říká ať malýho nakrmím a pak ho klidně vzbudím, že ho uspí. Ještě sem to tedy nevyužila – přeci jen chodí do práce tak ať se vyspí.
    Ještě mi holky řekněte jak jste ty svoje zlatíčka naučili na dudlík – my už zkusili 4 různý a Přemeček plive všechny – prostě ho nechce. Na jednu stranu jsem tedy ráda, ale zase v noci by to bylo fajn, aby nebudil celej barák…
    A jak jste se bavili o tom přibývání – mi máme spíš opačnej problém – cpem se o 106 a přibíráme dost rychle – za týden 400g – což je prý skoro dvojnásobek průměru 😀 – už máme skoro 4 kila – no za ten víkend už je možná má 😛 a to sem chtěla spíš malý miminko vzhledem ke svý vejšce…
    Holky jak jste na tom po porodu s postavou? Už jste některá začla cvičit nebo to necháváte až po šestinedělí?
    koukám pěkně sem se rozepsala…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,531. až 1,545. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist