únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,546. až 1,560. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863775
    Anonym
    Host

    Jé ještě sem zapoměla – chtěla sem se zeptat – pořád mám celkem hodně mléka – dost mi odtéká do vložek, tak přemýšlím nad odsávačkou. Vždycky nakojit a pak zbytek doodsát – přijde mi škoda že toho dost „vyhodim“. Myslíte že je to dobrý nápad? A kterou odsávačku případně doporučujete?

    #863776
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Babyzno, odstříkávej dokud máš dost mlíka, pak se bude hodit. Co jsem četla, tak prý pro časté odsávání je dobrá elektrická odsavačka. Nejlepší jsou Avent nebo Medela. Já mám teda ruční avent. Na dudlík jsem malýho nějak neučila. Prvně jsem měla nějaký 0-6m a ten nechtěl, pak manžel koupil od aventu 0-3m a ten si vzal v podstatě hned.
    Včera u nás byla laktační poradkyně. Tak mi poradila, jak mám Kubíka pořádně „narazit“ na prso, aby se mi do něho pořád nezakusoval. Pak mi ještě ukázala jak malýho svázat na kojení do mumie, protože mi pořád strká ručičky před břicho a tak se taky špatně přisává. Řekla bych, že mi to za ty peníze stálo, pokud se mi teda bude všechno dařit.
    Jinak Kubíček dneska v noci spinkal od 21:30 do 2:15 a pak se vzbudil na kojení zase až v 5:40. Úžasná noc. Kéž by byla každá taková.
    Bivinko, neboj, na to šití brzo zapomeneš. Adámek Ti to vynahradí.

    #863777
    Anonym
    Host

    ahoj vsem,

    ja mam prave tu elektr. od Medely, jmenuje se MINI plus, je skvela, uz ji sice moc nepotrebuju,ale hodit se bude protoze malej mi porad rozkousava bradavky…

    taky v noci pekne spal, usnul 00:15 a probudil se ve 4 rano… pak jsem ho nakrmila a spal az do 8 …

    #863778
    Anonym
    Host

    Leni, jestli Ti malej vyloženě kouše do bradavek, tak si při přiložení zkus „vytvarovat“ bradavku i s dvorcem podle jeho papulky (tak jako zmáčknout na placato) a natvrdo mu na to prso naraž hlavičku. Mě malej kousal vyloženě při přiložení na rozhranní bradavky a dvorce. Tady to vytvarování mi docela pomohlo. Sice to ještě trošku bolí, ale je to už o hodně lepší, protože mu tím tu papulku víc zacpu a už nemá možnost tolik zkousnout a mám pocit, že i líp saje.
    Pořád sleduju FB, ale zatím tam o Darči žádný zprávy nejsou. Pokud dobře počítám, tak dneska už přenáší přesně 2 týdny.

    #863779
    Anonym
    Host

    Holky, mám dotaz. Máte podložený rošt nebo madračku v postýce, aby dítko spalo na šikmým? Nám v porodnici říkali, že to tak máme mít. Bohužel nevím, jak šikovně to udělat, zatím máme totiž pod nohama postýlky daný knížky. Snažila jsem se sehnat nějaký klín, ale zatím jsme nic moc nenašli.

    #863780
    m milinka
    Účastník

    Ahoj holky,
    tady je klín 🙂
    http://www.letajicisen.cz/www-letajicisen-cz/eshop/12-1-Vse-do-POSTYLKY/246-3-vyplne-chranice-a-ostatni/5/507-Klin-do-postylky
    já ho mám a jsem ráda za něj malá dost ublinkavá a měla bych strach aby se nezačla dusit ….
    Jinak koukám řeší se prdíci nás prápí střidavě,ale nevím přesně co zabýrá máme kapičky sab simplex a někdy mi přijde že vůbec nezabírají,cvičení taky nic moc masáž břiška jak kdy:( kojicí čaj pije a snažím se nejíst nic co by mohlo dělat prblém…..a přesto jsme v noci nespali:( kdyby jste měly některá zaručený recept sem sním:D

    #863781
    Anonym
    Host

    Tak Darča už má po porodu. Zpráva z FB: Laura Zápotocká už je na světě 😀 narodila se dnes 7.3 v 11.55 hod. Váží 3250g a měří 52cm, obě s mámou jsou v pohodě a už i tatínek se sebral 😀

    Kája – 2.2. – Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    Petra H. – 14.2. – Valentýnka narozena 14.2. v 18:25, 3600g a 50cm
    Babyzna-14.2. – Přemeček narozen 20.2. v 17:23, 3650g a 49cm
    Monika306 – 16. a 22.2. – Davídek narozen v 18:02, 3200g a 50cm
    j.a.r.k.a. – 16.2. – Dominik narozen 14.2. ve 20:52, 3720g a 50cm
    Bambulka – 18.2. – Bohoušek narozen 19.2. ve 12:21 3650g a 52 cm
    Lenuna – 18.2.- Mireček narozen 8.2. v 11:00, 3600g a 51cm
    elen-ka – 20.2. – Zuzanka narozena 16.02. v 16:12, 3250g a 49cm
    děcko – 20.2. – Kubik narozen 15.2. ve 20:50, 2700g a 49cm
    Darenie – 21.2. – Luara narozena 7.3. v 11:55, 3250g a 52cm
    Kosta – 22.2. – Eliška narozena 2.3. v 6:54, 3270g a 50 cm
    Bivinka – 26.2. – Adámek narozen 1.3. 3930g a 52cm
    milinka – 3.3. – Kristýnka narozena 20.02. 3400g a 48cm

    #863782
    Anonym
    Host

    Milinko, díky za odkaz. Asi ho koupíme. Knížky na podložení postýlky nejsou asi moc vhodný 😛
    Darčo, velká gratulace.

    #863783
    Anonym
    Host

    ahoj vsem miminkum i maminkam,

    priznam se, ze ja misto postylky na sikmo, coz by se mi taky hodilo mam lehatko, kam ho obcas pres den dam a v noci ho hlidam v postylce,nebo ho dam na pul doky na lehatko a pak prendam do postylky. ale uz mi prestal tak moc ublinkavat, ale ze zacatku mi vyblinkal vzdycky skoro cele mliko.

    jinak ja nic overeneho nemam, mam od pediatra na ty prdiky ten Sab simplex, rikal, ze mu ho mam davat jen 3x denne, ale nejaky maminky mi rikali, ze ho davaj pred kazdym jidlem. tak vam nevim,ne ze by to nejak zabiralo, podle me to je uplne na prdlacku,ale nevim co jinyho by zabralo, krom tech masazi, pripadne obkladu atd….

    malej se ted rozhodl,ze spat nebude, sice usina,ale vzdycky po par minutach se vzbudi a zacnou mu prdiky, tak se krouti a knuci a pak zas usne a porad dokola 🙁

    #863784
    Anonym
    Host

    Dari, moc Ti gratuluju, hodně štěstí pro vás obě<:o) !!! Bojím se, že tě v té porodnici trochu potrápili. Přeju, abys už brzy běhala jak laňka a naplno si užívala mateřství. Těším se na fotky!

    Ohledně naklonění postýlky – my jsme podepřeli rošt s matrací prknem. Ale Johanka by klidně mohla spát i na rovném, nemáme se zvracením problém. Teda, dnes nám ohodila všechno, ale tomu by nezabránilo vůbec nic (stalo se to 3x za celou dobu).
    Zítra jdeme na kontrolu k pediatričce, tak jsem zvědavá, jak roste.
    Bivinko, pro mě to šití bylo taky dost hrozný (i přes injekci). Závidím těm, které to necítily.
    Jinak postavu už jsem měla 14 dní po porodu skoro jako před tím. Jediné, co mi zůstalo, je kromě větších prsou malá pneumatička v oblasti pasu. Občas i cvičím – nějaké cviky jsem našla na netu, hlavně na zpevnění pánevního dna, a taky se chystám na poporodní cvičení.
    Babyzno, s tím mlíkem mám stejný problém. Bojím se ale, že když budu odsávat, tak kojení ještě nastimuluju a mlíka bude ještě víc. Objednala jsem si „sběrače mléka“ od Medely. Dají se do podprdy a hlavně při kojení, kdy se mi spouští mlíko i z druhého prsa, ho pěkně zachytí. A dá se to taky zamrazit. Tady je odkaz, kdyby ses chtěla kouknout: http://www.medela.cz/produkty/misky-zachyceni-mleka.php.
    Jo, a závěrem, abych vás trošku popíchla: Johanka v noci spala od 21 do 2 a pak do 7:P . Ale to byla spíš náhoda, bohužel to není pravidelně:) .

    #863785
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy,
    všem nově narozeným přeju moc moc zdravíčka a maminkám veliká gratulace.
    Děcko prosím tě kde si sehnala kontakt na laktační poradkyni? taky by se nám asi hodila. Přemek začal u kojení zlobit – přisaje se, párkrát zatáhne a pustí se. Cpe si ručičky do obličeje a pak brečí pač se k prsu nedostane. Když mu ručky chytnu tak je to ještě horší.Takže chvíli bojujem a pak se zas chytí. Poradíte někdo co s tím? Děcko můžeš prosím tě zkusit popsat jak mimčo na kojení svázat?
    Kájo já ti to vaše spaní fakt závidim. A jak dlouhou dobu u Johanky strávíš, když se budí tak málo? To já vstávám každou hodinu až dvě a vždycky u Přemka strávím skoro hodinu. Už mě to začíná celkem zmáhat. Každý den spím max. 4 – 5 hodin. 🙁 Doufám že se brzy srovnáme…

    #863786
    Anonym
    Host

    AHojky,
    Babyzno, to uvazování je podobné jako toto:
    http://www.babyweb.cz/Clanky/a4091-Uklidnujeme-detatko-zabalenim.aspx
    jen s tím rozdílem, že už tím prvním cípem pevně !přetáhnu! i tu druhou ručičku. Nesmíš nějak brát ohledy na to, že je to maličký miminko a ty ručičky mu klidně i surově natáhnout. Jinak kontakt na tu poradkyni jsem našla na http://www.kojeni.cz/poradci.php Jinak nějaký dobrý rady jsou i na http://www.kojeni.net
    Co se cvičení týče, tak já se snažím cvičit podle rad z porodnice, tj. posilování pánevního dna, posilování prsou a občas se mi zadaří posilovat i šikmé břišní svaly. Víc by se podle té rehabilitační sestry v šestinedělí cvičit nemělo. Bohužel to břicho se mi pořád nějak nedaří zredukovat, možná to bude tím, že ho posiluju už jen tak 1x týdně, víc nestíhám.
    Kájo, tak mě Kubík už třetí noc se vzbudil jen 2x a to mezi 1 a 2 a pak kolem 5, z postele lezeme mezi 8 a 9. Přes den ale je docela hodně vzhůru a buď chce kojit nebo chovat a spí mezi kojením tak hodinku, max. 2. V noci ho nakojím na jeden zátah, ale přes den než se nají, tak to ho kojím tak 3x (2x z jednoho prsu a pak ještě z druhého).

    #863787
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak po dlouhé době jsem se tu zase objevila. Ten náš malej je totiž děsnej zločinec – pořád ho trápí prdíky – jak jsem ale zjistila tak nejsme jediný. Maličko se to zlepšilo po fenyklovém čaji. Piju ho já i malej (ten má dětskej). Ty kapičky zatím nemůžeme protože jsou až od 3 týdnů. Takže jako všichni masáže, teplou plínku na bříško…. pak teda ten čajíček, ale že by to pomáhalo na 100% to se říct nedá. Přes den malej docela spinká a je hodnej zato si to vynahrazuje v noci. Ale jak jsem četla u vás tak to máte to samé. Jsem už úplně hotová a na net taky nemám moc náladu a ani čas. Jsem ráda, že malej usne, že stihnu neco málo doma udělat a nebo si chvilku zdřímnout s ním.Tak snad se to upaví a ty naši svišti budou jen hodnější a hodnější. Jinak co se týká cvičení tak to nechávám zatím po šestinedělí. teda začínám se přemlouvat aby jsem dělala alespon ty cviky co nám ukazovala rehabilitační sesta v porodnici,ale únava je silnější. Dneska se mi malej vzbudil v 6:30 a usnul až 10:15. No už jsem z nej byla na prášky. Začíná mi z toho pěkně hrabat. Mam vztek na malého, že ne a ne usnout a pak vztek na sebe, že jsem vzteklá na malého. Jsem asi nějaká mimo.
    No a co se týká tatínků??? Tak náš je zlatej. Taky se snaží pomáhat jak to jde. Ale myslím si, že když začnš brečet tak se snaží najít si rychle nějakou práci na dvoře 😀 .
    Tak teda hoky nevím kdy se sem zase dostanu,ale snad už to bude lepší a budu mít i víc času a sil. Jo zapoměla jsem pogratulovat novopečeným maminkám <:o) .
    Tak pa pa a pozdravujte svá miminka a hlavně pevné nervíky a jen a jen hodná mimča.

    #863788
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    ahoj maminky,

    hlásíme návrat z nemocnice :'( , ale věřím, že do třetice je vše nej. (3-tí příjezd domů, 3-tí týden od porodu, 3-ti revize) a slova primáře, že tentokrát dá za revizi 100 % ruku do ohně a již se mi nic nevrátí. Po tom všem co bylo mi dnes ráno odoperovali přirostlou placentu od dělohy. Byla to hrozná zkušenost, jsem nervově, psychicky i fyzicky hoodně slabá. Od soboty jsem zhubla 3 kg, takže nahoře mám už jen 4kg a do riflí s knoflíkem se už vlezu 😀 .
    Holky jak jste psaly o spaní a krmení (té naší divoké malinkaté zvěře 🙂 ), tak my jsme v noci naprosto super. Vstáváme jen 1x, občas se stane, že 2x, ale to jen zřídka. U dětského dr mi sestra řekla, že mám přes den kojit co 3 hodiny a klidně i budit a přes noc nechat spinkat (prý ať si zvykne na den a noc). Jako fakt to u nás funguje. Dám o půl 10 večer, pak se malá probudí kolem půl 3 a pak až kolem 7 🙂 . Valinka je moc hodná, nepláče ani u cizího v nemocnici, sestry i dr se s ní chodily muchlovat a prý že si jí tam nechají. To určitě. Jsme doma a za 10 minut jdem koupat.
    Jdu tedy chystat koupání a pak jdem asi všichni chrupkat, jsem ještě oblblá z narkózy.

    Jo a zapoměla bych, všem novým maminkám a mimi přejeme s Valinkou a naším tatínkem všechno nej do života a hlavně zdravíčko.

    #863789
    Anonym
    Host

    ahoj vsem,

    tak mi mame co se tyce prdiku zlepseni, na doporuceni pediatra jsem nedala a davala jsem malymu ty kapky sapsimlex
    do kazde lahve s mlikem a je to ohodne lepsi.

    jinak se mi zas v levym prsu prestalo delat mliko, tak zas mam rezim jen odsavani, stejne mi malej zas znicil prsa a tak odsavam a krmim porad pres lahev. stejne na jedno odsati mam z leveho tak 10 ml a z praveho vzdy tak 40-50 ml. a na to ze potrebuju na nakrmeni toho naseho draka 100_120 ml tak jeste ze jsem mela nejaky ten kelimek zarazeny, ale jinak kdyz neodsaju dost, tak samozdrejmne dokrmuju. by se z toho clovek zjebnul.
    Ale beru to pozitivne hlavne kvuli tomu, ze nemam rozkousany prsa a hlavne kdyz malymu trochu mliko prihreju ve vodni lazni tak ho nakrmim , odrihnu, prebalim , polozim a do 5 minut spi 🙂 po jen materskym mliku spi tak 2-2,5 hodky a po prikrmu tak 3-4 hodky 🙂
    Takze pokud se nam nepodari se srovnat s kojenim, tak budem na umelym, nebo zas jak ted jak to pujde. uz se z toho nestresuju, protoze kdyz jsem odsavala tyden, tak se mi mliko delalo a stejne v obou prsou (po 3 dnech) pak jsem skoro plne kojila tyden a ted se to cely zas pohnojilo .

    Zachvili jdem k pediatrovi, jsem zvedava, kolik malej vazi prijde mi uz tezkej, dneska je mu mesic a den 🙂

    Peti- holka ty si to taky vybiras vid? tak hlavne hodne sily a at uz mas vsechno v poradku.

    ja mam nahore uz jen asi 4 kila…. ale porad me po tom cisari boli bricho,takze jako cviceni beru starani o prcka 🙂 neresim to,nema to cenu 🙂

    HOLKY HODNE SIL A POZDRAVUJTE MIMINKA 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,546. až 1,560. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist