únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,561. až 1,575. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863790
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy,
    tak já se dneska pořádně také vyspala 🙂 – naspala sem dokonce 6,5 hodiny – což je u nás skoro zázrak…
    Večer nás tedy zas trošku potrápili prdíci, ale rozmasírovali jsme to… Akorát tedy pořád blinkáme a to třeba i hodinku či dvě po jídle už natrávený mlíko. Musím se zeptat pediatra zda je to ještě normální…
    Také nám začlo hnisat očičko 🙁 – tak jdem odpoledne k Dr. aby nám řekl co s tím. Vytírání opthalmoseptonexem nezabralo… No uvidíme.
    Já už mám nahoře jen jediný kilčo takže cvičení zatím neřeším – potřebuju teda nutně posílit břišní stěnu, ale ještě tomu dám chvíli čas….

    #863791
    Anonym
    Host

    ahoj,

    tak kontrola u pediatra v pohode, malej uz ma 4500 g… prej cim ho krmime 🙂 (8.2. – 3600g)

    jdu zas odsavat aby mel na dalsi krmeni, protoze kdyz mu to ohreju, tak po odrihnuti lehne a spi 🙂

    #863792
    Anonym
    Host

    Ahojky
    Leni, to jsem „ráda“, že Tě taky bolí jizva po císaři. Já už pomalu začla vyšilovat, jestli se něco neděje, protože mi v porodnici řekli, že ta jizva vůbec nebolí. Mě teda bolí většinou u kojení a pak když se třeba nějak blbě pohnu. No ale jak Ti malej přibírá je fakt mazec. Kubík přibírá zatím cca 21g denně, což je prý takový spodní limit. Minulý pátek měl na kontrole 2890g. Další kontrolu máme až v 6týdnech. Prý když mám doma váhu, tak si ho mám průběžně vážit sama a přijít až když by byl nějaký problém.
    Babyzno, nám očičko dělalo neplechu už v porodnici. Opthalmoseptonex jsem mu taky kapala, ale prý se může jen 1kapka max 7 dnů. Tak teď ho opachuji Ophtalem a tak 2x denně masíruju slzný kanálek. Už to tolik nehnisá, ale pořád tak jako slzí a občas se mu udělá větší kysanec.
    Peťo, přeji Ti, aby to už byl opravdu na 100% poslední zákrok. Teď už budeš určitě v pohodě. Jen asi musíš hodně odpočívat, aby ses z toho tak nějak dostala a načerpala sílu.

    #863793
    Anonym
    Host

    card

    #863794
    Anonym
    Host
    #863795
    Anonym
    Host

    ahoj vsem,

    tak jsem se zas podojila, nakrmila, prebalila, odrihla a vykoupala,,,, a ted se mu nechce spat a mysli si ,ze mu budu davat kazdou minutu dudlik kdyz se tak vrti a vyplivava ho … tak cekam az se uklidni a pretane ssebou hazet, nebreci, spis jen tak obcas nadava 🙂 aspon se unavi.

    my jdem rano na kycle a na krev, tak to bude neco.

    nejak se rozbrecel… tak ja zas mazu

    #863796
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky :)))
    Tak jsem se taky dostala na net.. vůbec nestíhám sem chodit. Malý je čertík,teďka houpe tatínek :))
    Malý mi trošku drásá bradavky 🙁 tak používám kloubouček.. s tím pak saje mnohem déle, ale zas je to pro mě lepší. Ale asi je Adámek víc hladový, hlavně v noci,takže budeme na noc přikrmovat. Jinak jsem se ještě od porodu pořádně nevyspala, takže mi občas při sezení padnou oči.. Ale pro to naše zlatíčko budu vzhůru 🙂
    tak papa a pozdravujte miminka

    #863797
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahojík
    tak to ja taky používám klobouček ale ne proto že mám popraskaný bradavky spíš proto že bez klouboučku mi je nechytne:'( taky vám holky kakají miminka pěnu u nás teda občas a dr říkal že pokud u nás není průjem tak to nic není ale je to divný jaky kdyby byl zavzdušněnej.my na kyčle jedeme zítra a to nám taky jsou tři týdny pak pojedeme ještě v šesti. taky jsme si už objednali očkování proti těm 13nemocem ted si zaboha nevzpomenu jak se to jmenuje:S to já musím shodit ještě pulku (11kg)uvidíme jestli se dostanu na svoji vahu coz mimochodem bylo 59 kéž by. holky to mě jizva po císaři teda vůbec neboli je divné že vás jo a to jste rodili drív nez ja.no za chvilku nás čeká koupání poprvné budu koupat sama bez tatínka jelikož má odpolíko tak to nějak zvládnem.také už jsme přibrali už máme 3225g takže o 25víc jako porodní váha takže super

    #863798
    Anonym
    Host

    ahoj
    tak jsme byli na kyclich a doktor rikal at prijdem na kontrolu za 4 tydny, ale ze by to melo byt dobry.

    Jinak se mi malej osypal na brisku a na obliceji, bud se poradne spotil tim nasim jezdenim po doktorech nebo jsem neco blbyho snedla …

    #863799
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Já vás asi naštvu, ale já měla výchozí váhu před otěhotněním 82kg, do 18tt jsem zvracela a dostala jsem se na 76, před porodem jsem měla 89 a včera jsem se vážila, tak mám 70kg. A to mi ještě zůstává břicho…
    Jinak ten náš malej upír včera přes den spal vždycky maximálně hodinu a pak chtěl buď chovat nebo prso, ale vzhůru byl vždycky asi hodinu a půl. Totálně mě vyčerpal. No a prsa mi vyloženě vypil až „do dna“. Ty se mi pak v noci tak nalili, že jsem musela převlíkat prostěradlo (ještěže mám chránič matrace). V noci totiž malej spinká vždycky 3-4hodiny. Doufám, že dneska bude Kubík spát i přes den, protože kamoška, která mi v případě potřeby chodila venčit psa, potřebuje dneska hlídat jejího hafana. Takže mám doma 2 psy.
    Moni, mě ta jizva bolí až tak jako poslední dobou. Někdy mám pocit, že bolí spíš jako jizva na děloze, jak se pořád ještě stahuje, nebo co.
    No nic, upírek se mi zase budí, tak jdeme kojit.

    #863800
    Anonym
    Host

    ahoj,

    tak ja porad plne odsavam,ale v levym prsu se mi skoro zadny mliko nedela, tak uz nevim.
    Pres noc jedem jenom na umelym, pres den ma moje mliko, protoze potrebuju odsavat tak 2x,abych mela na jednu celou davku.
    ted chci zas zkusit kojit a budu jeste dokrmovat, tak uvidime.

    malej mel vcera na brisku a obliceji desne pupinku, ale uz mu to mizi, tak nevim.

    manza jel na vikend na chatu dodelat nasi pudni vestavbu abychom tam s malym mohli jezdit v lete a byt tam jak dlouho budu chtit.

    tak mam doma ,,tichou domacnost,, 🙂

    #863801
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Tak klonečně nás pustili z nemocnice domu..kdybych to měla popisovat do detilu tak se upíšu..nu minulej čtvrtek jsem nastoupila na rizikové páč jsem fakt byla 41a4 tak mi dali hned vyvolávací tabletu a nic..tak druhý den dlší tabletu a …nic..no a pak třetí..a taky nic běhala jsem si tam jak lan..tak mi teda řekliže císařem že už je 42 a že maj strach..měla jsem dostat jen spinální l anestezi a tedy bejt při vědomí no ale na sále se to zvrtlo..sjel mi tlak najednou plná pusa oparů tak mi dali celkovo pak 24 naJIP tam fakt mazec jako fízáky a mraky kapaček..no pak už jsem konečně mohla vidět ten muj malej uzlíček jmenem Laura..o šestinedělí v pražském podolí raději mluvit nebudupač to jed nazvatjedině fakt humus špína děs ..tedy na P1 jak to vypadá na dalších nevím…

    #863802
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahojky maminky.
    tak ten můj malej má málo, takže ho už i dokrmuji. používám klouboček při kojení, protože mi malej rozdrásal bradavky, protože se furt nechtěl chytnout.. s kloboučkem se chytne hned, ale zas dlouho saje.. takže se pak unaví a moc toho nevypije, takže dokrmujeme a už je spokojenej. a já taky. ale zas taky musím odsávat,protože mi to z toho teče.. musím říct, že to kojení je složitá záležitost.. zas mu dávat z obou najednou bych nedala.. to už bych pak ty prsa asi neměla.. Jak je to u vás ? Nakojíte miminka hned uplně ? Asi jak je malej velkej, tak mu nestačí jen to moje.. nebo já nevím. Navíc přítel furt breptá na přikrmování.. ale když viděl dneska jak je spokojenej, tak přestal..
    Hezký den všem mamčám i mimčům :))

    #863803
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy,
    Bivinko, já přes noc kojím jen z jednoho prsu a asi jen 10 minut a malej hned vytuhne. No ale přes den musím z obou, resp. malej se vzbudí, tak ho přebalím, nakojím, chvílu pochovám, dám do postýlky a tak do 20 minut chce zase kojit, takže to je už z druhýho. Někdy musím z druhýho hned a někdy se podaří, že ho přiložím znovu k tomu prvnímu a stačí mu to. No je to prostě velká věda.
    Darčo vítej zpátky i s malou Laurou. Neboj, na všechno špatný rychle zapomeneš a budeš si užívat radosti a starosti s mimčem. Docela sis ale taky užila s vyvoláváním. Mě každý den řekli, no zítra už to bude a nakonec mi to vyvolávali 6 dnů. Já každý jejich oznámení, že jsem otevřená ještě málo vždycky hrozně obrečela. Jen se Tě zeptám, do jaké fáze císaře jsi byla při vědomí? Mě museli „douspat“ při vydělávání malýho, protože mě to i přes epidurál hodně bolelo.
    Bivinko, on s kloboučkem dlouho saje, protože pořádně nesaje bradavku a dvorec, má to „zprostředkovaně“. Ale základ je, že kojíš. Snad se Ti ty bradavky brzo zahojí a třeba se pak naučí přisávat i bez kloboučku. Já to zkoušela taky, ale asi jsem měla ty bradavky už moc doničený, protože se mi po kloboučku ještě zhoršily.

    #863804
    Anonym
    Host

    ahoj holky a mimca,

    Velka gratulace k Laure, taky jsem po cisari tak at ti je brzo lip. Me teda boli to bricho jeste ted (malej je naroz. 8.2)

    Jinak me se v pravym prsu porad dela mliko, tak jsme se pokouseli celou noc kojit,ale normalne spi malej 3 hodky, tentokrat se budil snad po hodine a to jsem ho dokrmovala, protoze se mi v levym prsu nedela skoro zadny mliko max tak 10 ml. tak se v pondeli zavolam na gyndu , sice mi 6-nedeli konci az 22.4 ale potrebuju zkontrolovat to prso, porad me to boli jak vevnitr tak venku, tak doufam, ze mi aspon nejak pomuzou at muzu kojit z obou, ted k nemu jen malyho prikladam sice tak na 10 minut,ale efekt porad zadnej.:'(

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,561. až 1,575. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist