únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,606. až 1,620. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863835
    Anonym
    Host

    Kájo,
    máme Pop-In, už jsem si jí nachystala, že jí Valči dám jak příjdem z venku. Ale zůstali jsme dole u mamky, tak zas má papírovku. Na noc jí dávat nebudu, tak zítra už je vážně zkusíme a prubnem to.
    Děcko, u nás taky hodně fičí, ale je v kočárku kde by mělo být mimi trošku chráněné ne?? Tvářičky máme tedy teplé za jakéhokoliv počasí, ručky jsou horší, ty máme studené i jak se vykoupem nebo zrovna dnes z venku.

    #863836
    Anonym
    Host

    ahoj holky,

    ja bych se na comp dostala, kdybych nebyla lina ho nabit 🙂

    zitra jdem s malym na neurologii kvuli tomu obodovani u porodu,tak doufam,ze to dobre dopadne.
    ve stredu mame pedistra a asi uz i to ockovani,co mu budu platit.

    jinak uz se mi straci mliko,dohromady mam v obou max 40 ml, takze asi budem na umelym. dneska jsem byla v tescu pro dalsi zasoby…
    Je docela hodnej, ji min ale casteji a porad ma prdiky, tak je mi ho lito, davam kapky, hybam nozkama ale dokad se nevyprdi tak nespi.

    #863837
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    fotky dělal manžel, má focení jako velký koníček, spíše tedy koně:D
    Ven chodíme již od příchodu z porodnice. Dr. mi řekla, že pokud nebude mrznout, tak mám kolem poledne jít tak na 20 minut ven. Teď již chodíme i na dvě hodiny, někdy to je i více, podle toho jaké je počasí.
    Také používám látkovky a musím říci, že na oblečení mi to nikdy snad neproteklo. Pokud mi to vyteklo z plín, tak to svrchní kalhotky zadržely. To u jednorázovek jsem na tom byla hůře, tam jsem prala i oblečení. Skvrny na plínách buď neřeším, nebo se mi je na poprvé podařilo vyprat když jsem je potřela žlučovým mýdlem a prala na šedesát.
    K novému bydlení – je to super, více místa, více pokojů. Malá má svůj pokoj na přebalování a my ložnici:D . Jinak příští týden objednáváme kuchyni, tak vaříme na dvouplotýkáči. Jde to. Ostatní je krabicový systém a vybaleno je jen to co potřebujeme k dennímu použití. Jdu kojit, tak se zatím mějte.

    #863838
    Anonym
    Host

    Holky, díky za podporu do látkovek. Jak jsem psala, už jsem je dnes vytáhla, ale zatím nepoužila a před chvílí jsme je s manžou pořádně zkoumali. Dáváte i tu separační vložku?? mě se zdá, že je děsně velká a právě po ní to proteče všude. Když jí složím na půlku, tak bude mít tu funkci?? A ještě co to uvádíte za mýdlo??? to jsem slyšela prvně od vás, kde se dá koupit a jak to funguje, resp, používá. Vím že mám moc dotazů, ale prosím o pomoc.
    Jinak jsem se večer pěkně vztekla. Začaly nám dýmit děsně krbová kamna, smrděl tím celý barák, tak jsem řekla, že radějc se nedoplatím plynu než udusit malou zplodinami. Takže se zítra podíváme na problém, zkusíme znovu vyčistit komín a doufám že to bude fajn a zas příjemné teplíčko. Termostat na plynu máme na 23 st a je mi pěkná kosa.

    #863839
    Anonym
    Host

    Peťo,
    separačku používám, je to lepší, když malá kaká. To pak jen vezmu separačku a vyhodím jí. Většinou se pak nemusím zabývat hovínky (nebo spíše tekutou hmotou) na plínce. Separačku používám celou i když mě bylo řečeno, že ji můžu půlit. Zkusila jsem to, ale přišlo mi to malé. Musím říct, že mi separačka z plínky nečouhá, tak možná proto mi to zůstane v plínkách.
    Mýdlo používám buď s Jelenem nebo žlučové. Koupila jsem ho normálně v drogerii – pravda nevím jestli ho mají v DM, Rossmanovi atd., ale v drogeriích Teta ho mají.

    #863840
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Leni, ono se prý mlíko zhruba v šesti týdnech začne dělat jen na základě poptávky, do té doby je to hlavně na základě hormonů.
    Holky, četla jsem, že prdíky můžou být i z kravského mléka (kromě klasických nadýmavých potravin). Tak jestli někomu na prdíky prcek hodně trpí a pijete mlíko nebo mléčné výrobky, tak je zkuste omezit a prý po 24 hodinách by mělo dojít ke zlepšení.
    Bivinko, mě ten odkaz nefunguje :'( , ale poslala jsem Ti požadavek, aby sis mě přidala mezi přátele…
    Kájo, kojení je zatím v pohodě. Ale už jsem si preventivně koupila nutrilon. Je to výborný „uklidňovadlo“. Vždycky, když se mi Kuba budil moc často na kojení, tak jsem vyšilovala, že mám málo mlíka a co budu dělat, když nějakej příkrm mi může manžel koupit až přijede z práce. No a teď jsem tak nějak v pohodě, žádný stresy. Když se mi začne u prsa rozčilovat, že mu nic neteče, tak vím, že ho můžu nakrmit i jinak. Malej falšku zvládá úplně v pohodě a pak se zvládne i hezky přisát k prsu. Do flašky mu vždycky dávám dětský protiprďánkový čajík.
    Peti, s tím foukáním máme taková problém, že boudička kočárku nám nějak nejde nejde dát úplně nahoru. Kočár máme půjčený od švagrové, tak nechceme zkoušet tu boudičku zatáhnout násilím. No a kvůli tomu, když začne pofukovat z boku, tak do boudičky začne taky fučet a ještě se to tam točí. Takže úplně na prd. Pořád nějak přemýšlím, že si koupíme svůj kočárek. Taky kvůli tomu, že nám letos už 2x někdo vypáčil zámek od kočárkárny, takže máme kočár ve sklepě. Jenže tam se nám taky může někdo dostat, no a představa, že by nám někdo ukradl půjčený kočár, není moc hezká.

    #863841
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahojky holčiny.
    tak musím všem, co sem daly odkaz na fotky miminek, je pochválit:) moc hezké miminka.
    Jinak prý můj odkaz nefunguje 🙁 tak jestli je někdo na FB,tak si mě tam přidejte. Adámka mám v albu.
    Jinak Adámek má taky občas prdíky, občas prdí sám a občas si ho přítel vezme na sebe, zádíčkama k sobě a pak mu chytne nožky a tlačí mu je k tělíčku, jako když dřepuje malý, nebo jak to mám jinak popsat a to pak malý prdí a je fakt hned klidnější.
    Jak dlouho kojíte mimča, aby byly najedené ? Nám to trvá někdy i půl hodiny. Adámek mi přijde, jak piraňa a nechce mě pustit a furt pije. A pak se pustí, hned by spal a pak se probere a řve a zas by jedl.. hladoveček jeden malý.¨
    tak papa

    #863842
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    tak vám povim, žeten náš otesánek pěkně přibírá – za první měsíc vyrostl asi o 6 cm a přibral už skoro celé kilo. Taky baští často a rád. Bivinko mi kolikrát krmíme i hodinu – já mu prso neberu – prostě ho nechám ať jí kdy chce a jak dlouho chce a zatím se mi to osvědčilo – malej je klidnej a v pohodě. Dokonce už máme i svůj režim takže už víme kdy budem krmit příště. A to jediný co jsme mu zavedli s manželem jako pravidelné je večerní koupání jinak to necháváme na něm….
    Kájo které z těch plínek co používáš ti přijdou nejlepší? Taky si chci pořídit látkovky, ale nevim který. Poradíte holky i vy ostatní co je používáte? Jen jsem tedy koukala že se jich většina zapíná na suché zipy a mám strach aby to mimčo nedřelo na bříšku – jakou s tím máte zkušenost?
    Děkuji vám za odpovědi 🙂
    Pozdravujte miminka

    #863843
    Anonym
    Host

    Krásný sluníčkový den, doufám, že svítí v každém koutě čr a pokud né, tak vám jistě den zpříjemní miminka 🙂 .
    Od rána jsme v látkových, Vali v tom vypadá fakt srandovně, mám foto na FB. Připadá mi to děsně objemné a bodýčko vel 56 nám dělalo problém dopnout dručky. Jinak ty mé dvě miminka (psí a hádejte které je druhé) 😀 spinkají venku na terase. Bessy je pod kočárkem a hlídá. Jinak Valča snad ví, že jsme dnes poprvé samy doma, od rána jen kňourala, vstávaly jsme v 8 a snídala jsem až o půl 11. Dala jsem jí na hrací deku, dohrála melodie, vyhodila cumel a začla brečet. Daly jsme cumel, zaplyy melodii a super ticho, no a pak zas vše nanovo. Tak jssem jí prostě šoupla ven a spinká už 2 hodinky. Tak mezitím jsem dala prát, vařím a trošku porovnám věci na své místo.
    Jo a holky s látkovkami, to mýdlo (kousek) dáte do kyblíku k vodě a v tom se to vymáčí a pak perete v dětském prášku nebo normálním, s tím že dáváte jedno máchání navíc? Doufám, že mě to nadšení bude držet i nadále. Je pravda, že plínka byla jen počurana, ale zadeček měla fakt v suchu. Jestli budu spokojená budu muset dokoupit náhradní vložky do kalhotek. Mám celkem 10 ks od všeho. A má to fakt jednu velkou výhodu, my tedy kyčle máme ok, ale kdo nemá, tak je právě pro ně suprovní, že je to široké.

    #863844
    Anonym
    Host

    Bivinko, Adámek je moc hezkej. Ta poloha co popisuješ se jmenuje klubíčko. Nám na prdíky taky zabírá, nebo i na tygříka (položit bříškem na předloktí) a obecně pokládání na bříško.
    Jinak já kojím půl hodiny až hodinu. Malýho teď musím od prsa brát na brknutí, ale pak pokračujeme. Je to taky taková piraňa s nohama 😛 . Zatím to máme tak, že ho dám 2x k jednomu prsu a pak ještě jednou ke druhýmu. Pak buď usne, nebo si jen tak čumelíkuje, ale je v klidu. Pak kojíme znovu tak za 2-3 hodiny.

    #863845
    Anonym
    Host

    Peti, já tu seperačku nepoužívím, protože Johanka má kakání úlně tekuté, tak moc není co zachycovat. Ale zkoušela jsem to a stříhala separačku na užší. A fungovalo to. Žlučové mýdlo (tekuté) jsem koupila v obchodě pro děti (Slůně), ale myslím, že ho mají i v ekoproduktech. A asi i v té Tetě:) .
    Bivinko, já kojím tak 15-20 minut. Pokud u toho v noci neusnu:D . Jo, a na FB jsem jako Klára Jeništová, tak jestli si mě chceš přidat. Nevim, jak tě najít. Ráda kouknu na Adámka. Myslím, že tu všechny máme krásné děti:) .
    Prdíky taky občas trápí a děláme to jako vy – cvičíme, děláme klubíčko, dáváme na bříško, masírujeme… Už aby tohle období bylo za námi, že?! Ten můj poklad zrovna usnul, tak jsu taky, ucpaný nos mi nedopřál pořádného spánku.
    Pa a hezké vychýzkování, je tam krásně.

    #863846
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahojky:)
    tak koukám, že miminka baští i déle, trošku jsem se obávala, že je to dlouho, když kojím hodinu. Adámka, ale neotrhuji, nechávám ho sát, dokud se nepustí.
    Kájo,už jsem si tě na fb našla:)) tak pak si mě přidej a mrkni se na to naše mrně.
    Tak koukám,že všechny jdete do látkových, my jsme na papírových a jsem ráda. snad mě neodsoudíte.
    Adámek nyní pije, ale předtím mi furt ublinkával, tak doufám, že už nee.. je mi to divné, dám ho odkrknout a za chvilku mi to vyhodí.. snad už nee..
    tak papa, jdeme odkrkávat. už asi dopapal:)

    #863847
    Anonym
    Host

    Bivinko, to není na odsouzení, ale pouze každá zkouší preferovat něco jiného. My budem jistě střídat. Upřímně řeknu, že bydlet ve městě a navíc v bytě bez zahrady, do látkovek bych asi nešla. Ale na baráčku kde nechodíme moc mimo, max tady po vesnici, kde nebudu malou v zimě přebalovat, tak asi ty látkové budou dobré. Uvidíme. Jiný příklad. Přeci když budu kojit a druhá ne (i když má třeba mlíčko) a dá se pak jen na umělé, tak je její rozhodnutí a taky to není na odsouzení. I když mám jednu kamarádku, co v porodnici rovnou řekla že kojit nebude a taky nekojila ani tam a jak došla domů tak jela rovnou se sunarem. To jsem jí řekla rovnou že se mi nelíbí a aspoň to měla zkusit. Holky jdu se najíst a pro prcka do kočárku, ať se taky nabaští a pak se asi půjdem projít k nám do velkého supermarketu v úvalně o velikosti 4*8 m ( a to je možná moc)

    #863848
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahojky :))
    Péťo, já to chápu, že je na každém, pro co se rozhodne a co se týče plen, tak u mě je to tak, že jsem se rozhodla pro jednorázové, kvůli tomu, že nechci prát a navíc bych to ani neměla kam dávat, máme malý balkon a zatím pro malého to suším na sušáku. Navíc ani nestíhám moc prát naše věci, protože většinu času se věnuji malému :)) Jen když spinká, tak mohu něco udělat. To znáte 🙂
    Jinak ty Vaše miminka jsou moc hezké. Je taky pěkné sledovat, jak na prvních fotkách jsou ty miminka hodně podobná, jak jen leží a jsou takové pomačkané a pak se tak vyloupnou, po pár dnech a jsou krásnější :)) Náš malý se i občas usměje, zatím neví, že se usmívá, ale je to hezké.
    Tak papa.

    #863849
    Anonym
    Host

    ahoj holky,

    ne ze bych nestihala, ale blbnul mi comp.

    tak jsem dneska byla s malym na neurologii, byli jsme tam objednani uz z porodnice kvuli memu akutnimu cisari a to ze jak mimi boduji tak mel malo bodu. tak se mu nechce moc vytacet hlava tak aby ji mel zaroven s rameny, da si ji takjak chce a tak musi spat na brisku aby se mu pater srovnala, v ordinaci spal jak zabiti, ale doma se prejedl a vydrzel tak asi jen pul hodky a pak jsem ho musela dat na zada a ted stejne ho boli brisko tak je trochu protivnej.
    na kontrolu jdem za 4 ydny, pokud se to nesrovna, tak budem muset chodit na rehabilitace.

    jinak musime jeste jednou na kycle, tak uvidime. snad to bude vsechno ok.

    A co se tyce kojeni – tak s tim jsme porad na stiru,ale porad se snazim. ted mame strategii puvodni, odsavat a davat pres flasku, porad mi belaj bradavky, boli jak prase a hlavne se mi jakoby oddelava bradavka od dvorce, tak to mam desny a boli to jak prase porad. tak odsavam,ale jinak mame svuj nutra defenc. jen ta spotreba porad stoupa ale co clovek nadela, snazim se ale je to porad stejne spis horsi. tak bud to pujde, nebo na to seru a budu na sunaru.

    jizva po cisari me porad boli , malej mi doni porad kope kdyz ho chovam nebo kdyz se snazim kojit.

    tak doufam, ze jste s mimi v pohode. 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,606. až 1,620. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist