únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,636. až 1,650. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863865
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    teda koukám, že mát problémy s kojením a fandím at to zvládnete.
    eliška papá přes den každou 3 hodinu a v noci každou 4-5hodinu.pije tak 15 minut v průměru, někdy 20 – při delších pauzách a někdy 10 při menších – většinou jí musím ale budit.
    jinak mi už začíná pokukovat – už se jí nechce jen pít a spát, tak si občas hrajeme a odpol chodíme na procházky – když je hezky, dneska ale vycházku vynecháme – ono tahat kočátr sice do 1 patra, ale i tak je to náročné, bolí mě pak břicho a jsem celá rozlámaná.
    jinak my máme opět nemocného tatku – už dostal třetí antibiotika, takže zase bud eokupovat obývák vč. pc – tak se sem zase jen tak nedostanu.už aby se vyležel a mohl si s malou začít hrát a nuchnat apod. takhle jsem z toho špatná a občas si pobrečím, vždyt jí měl jen jednou v náručí a jinak se na ní chodí koukat v roušce.
    no holčiny , malá se hlásí tak pěkný den

    #863866
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda holky!
    Teda já vám závidím ty spavá miminka. Ten náš zločinec moc v noci nespinká. Budí se maximálně po 3 hodinách,ale spíš po dvou. Takže nakojím – to je tak 15 – 20 minut. Dáme krknout to je – to vydržím tak 5 minut a to si z 50% nekrkne A USPÁNÍ TO JE DALŠÍCH 30 MINUT. Pak já než usnu to mi taky trošku trvá a hnedle jsou 2 hoďky pryč a melj už má zase hlad. Takže noci jsou úžasný. Nespala jsem už……….. no už si ani nepamatuju kdy jsem se naposledy vyspala do růžova. Přes den ho dám z kočárkem na verndu nebo jdeme na procházlku a to spí 3 – 4 hodiny – jak kdy. Dneska jsem poprvé dala chůvičku na verandu a já jsem u pc. Jinak jsem byla vždycky s ním venku. Bála jsem se kočky aby mu tam nevlezla,ale nějak si kočárku nevšímá. Jen včera jsem jí nachytala jak si hoví v té spodní ůlpžné části kočárku – potvora tak jsem jí od tamtud vyhodila.Jinakmáme půjčené chůvičky i s kamerou tak to mám nasměrované na kočárek kdyby si to náhodou číča rozmyslela a chtěla spinkar s Bohouškem.
    Co se týká kojenbí tak mi přijde, že mam málo mlíka a nebo je ten náš otesánek protože si řekne i po hodině o další kojení.No příští týden jdu do poradny s malým tak se na to zeptám doktroky. Příští týden mám taky neurologii s malým – zjistili mu naštíplý klíček tak jsem zvědavá. Holky taky Vám mimča tzaklání hlavu dozadu??? Mě to dělá i při kojení. Teď se mu udělali na obličejíčku malinkatý pupínečky – asi potníčky. Každej mi říká ať to neřeším, že to zmizí samo,ale já jsem z toho nervozní – vůbec to není hezké. mamina mi říkala, že můžu omývat heřmánkem,ale zase nechi na něj cokoli patlat,aby se to nezhoršilo. Tak to mejeme akorát vodou. Nemáte některá s tím zkušenosti??? No tak jsem zvědavá kdy se sem zase dostanu.
    Tak pa pa a pozdravujte mimča 🙂

    #863867
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Bambulko, Zuzka mi taky pořád zaklání hlavu. Nejen při kojení, ale i když jen leží a já si s ní hraji. To zatím neřeším, ale když ji nosím, tak se snažím,aby hlavičku nezakláněla.
    Jinak si dnes užívám, jak je dneska hodná. Po včerejšku úplně opak. Včera jen chtěla jíst a jíst.Jinak brečela.
    Z jiného soudku, konečně máme šatní skříň. Dnes nám ji přišli smontovat. Tak nám alespoň zmizí pár krabic:D

    #863868
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahojky holčiny:)
    Tak malý se rozpapal a ode mě pije jako divoch, takže ani pak mu nemusím dávat příkrm. Uplně hltavě pije :))) pak mu tedy trvá, než si krkne.. ale jediné, co mě trápí, že se často ublinkává. Třeba i hodinu po papání, tak ho musím hlídat.. Včera mě pěkně zblil.. i sedačku..
    Nemáte některá s tím taky problém ? Pokaždé čekám až si krkne, ale i tak pak ublinkává.. tak nevím..
    Bambulko, my máme doma kocoura a taky ho furt hlídám, aby Adámkovi nevlezl do postýlky, občas už se připravuje ke skoku.. nechci, aby mu tam lezl, když tam neleží a rozhodně aby tam byl, když tam malý leží. Jen ten náš kocour trošku žárlí a přijde vždy, když mám malého u sebe.. nepřijde když malý spí.. to je hold kočka.. chce jen kdy ona chce… Občas v noci divně mnouká za dveřmi, takže mě vzbudí.. protože si myslím, že je to malý..
    Taky jsem se ještě pořádně nevyspala.. všichni, ať spím, když malý spí,ale když si lehnu, tak malý (asi má radar), hned je vzhůru, takže radši spím až v noci, když malý spí budí se až tak po 4 hodinách na papání..
    Tak papa:))

    #863869
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky,
    bivinko, mě malá taky ublinkávala a občas vyhodila všechno co vypila a přesně jak říkáš, někdy až po hodině-malá mi totiž zásadně nekrká akdyž tak snad jen omylem:-))
    zvedla jsem jí matrace na obou stranách(po každém kojení spí na jiné straně – kvůli hlavičce.
    dej matrace tak do 30%.pak jsem si všimla, že mi hodně ublinkávala, když jsem jí hned po kojení vrzla dudlíka, takže ted ho dostane až hodně později anebo vůbec.snažím se s ní moc neházet a hlavně nemačkat bříško.pak ještě doporučují změnu polohy u kojení – já kojím v leže, v sedě mám problém prsa zmačknout – jak je mám velká.ale proti ublinkávání doporučují polohu na fotbalistu.ale my pijeme dál v leže a už je to o hodně lepší, včera se mi poblinkala jenom jednou a jak říká dr. pokud roste, tak sem tam nějaké to ublinknutí neškodí – může to být ikdyž se přepije.tak to je asi u nás co se týče blinkání vše.-

    #863870
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    s pupínkama zádný zkušenosti nemám. Ale vím, že švagrová přidávala heřmánek do vaničky, že malá hodně trpěla na potničky.
    My dnes byli u doktorky, měla nás očkovat proti rotavirům, ale nějak špatně to spočítala. Nebo jsme se špatně pochopily, já jí nahlásila kdy máme 6 týdnů (až příští úterý), no a ona nás objednala na dnes. Takže očkování teda bude až za 3 týdny, až bude malej bude mít 2 měsíce. Prý nás nechce objednávat moc často a že ve 2 měsících by jsme tam stejně museli. No já už se tak těšila, že budeme mít očkování brzo za sebou a už za 4 týdny jsme mohli mít hexavakcínu :'( . Teď to máme blbě posunutý a nikam ani s malým nemůžeme. Bohužel tu řádí černý kašel, nebo aspoň hodně lidí má na něho podezření, tak nechceme nic riskovat. No ale pozitivní věc z kontroly je, že malej krásně přibírá, už máme 3650g. Což je víc o kilo víc, než když nás propouštěli z porodnice.
    Začla jsem večer pít to černé pivo a malej po nakojení asi do 10minut vytuhne. Takže možná na té teorii, že pomáhá kojencům lépe spát, něco bude.

    #863871
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy,
    Bambulko buď v klidu – ten náš rošťák taky v noci nespí – není vyjímkou že za moc spí třeba jen 2-3 hodinky – ale řeknu vám to už je na zabití 😛 . Já bych spala až bych brečela a on má očička vykulený a usmívá se na mě. Horší je když bulí a už nevím co s ním – nechci aby budil celej barák když chlapi vstávaj brzy do práce…
    Bivinko – u nás je to s tím papáním stejné – děsně hltá a pak ublinkává – téměř vždy si odříhne, ale stejnak blinká. A přesně jak říkáš třeba i hodinu po jídle. Pediatr říkal že je to normální. Je fakt že i sama vím, že dětičky se rodí s nedozrálým svěračem mezi jícnem a žaludkem a to pak způsobuje právě tohle blinkání. Časem se to upraví. Jen by neměl zvracel „pod tlakem“ obloukem – to je většinou známka problému, ale také ne vždy.
    Holky jak jste na tom s prdíkama? U nás se to už tak nějak uklidnilo – občas to pozlobí, ale už to není tak hrozný. Jen tedy u kakání chce většinou „asistenci“ – musím mu rozepnout plínu a nechat ho pokopat nožkama nahatýho případně nožky přitlačit na bříško, ale pak to teda lítá 😀 …
    Ještě by mě zajímalo jestli se i váš den skládá pouze z krmení, přebalování, procházek a uspávání… Nedělám snad nic jiného:P Jo ještě peru 🙂

    #863872
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, hezké odpoledne! Asi všechny kočárkujete, já jsem pořád doma. Včera jsem u doktorky dostala antibiotika, protože se mi to nachlazení zhoršilo tak, že jsem ve středu přestala mluvit. Poprosila jsem manžela, aby s námi zůstal doma a já se mohla pořádně vyležet. No, a dopadlo to jinak, než jsem si představovala. Teď budu trochu negativní, ale musím se vyvztekat… Nakonec jsem včerejší oběd uvařila já, odpoledne manžel zmizel ke kamarádovi zazdívat okna či co a vrátil se až kolem 10 večer, kdy už jsem měla Johanku okoupanou (a to jsme to o den odložili kvůli jeho fotbalu). Takže super pomoc. A dnes podobně, dopoledne zmizel na nějakou sešlost v práci a vrátil se právě teď. Bere J. na chvíli ven a pak zas jde pomáhat kamarádovi. Oběd jsem si zas uvařila sama… No, tak aspoň se malá dostane na čerstvý vzduch, chytla rýmu ode mě a prý to dětem prospívá. A já si jdu teda na chvíli zalehnout.
    Kosto, třeba jsou ty nemoci kolem miminek dobrý. Aspoň doktorka říkala, že tím, že jsem nemocná se mi tvoří protilátky a Johanka je dostává v mlíčku. Malé děti jsou jen málo nemocné. Až na tu rýmu, to snad má každé druhé… Takže třeba si dělá imunitu i na manželovy nemoci.
    Jo, a musím pochválit tu odsávačku na vysač, je naprosto perfektní! Ještě v kombinaci s Physiomerem vytáhne z nosu všechno:P .
    Bambulko, ty pupínky jsme taky měli. Ani nevím, jestli to nebylo spíš z něčeho, co jsem snědla, ale fakt zmizí druhý třetí den. Neboj. Já Johance mažu obličej dětským měsíčkovým olejem a má výbornou pleť… A taky zaklání hlavičku:) . Držím pěsti, ať dobře pochodíte na neurologii.
    Zatím pa!

    #863873
    Anonym
    Host
    #863874
    Anonym
    Host

    Ahoj,

    Babyzno, neboj, já mám taky pocit,že nedělám nic jiného než kojím, přebaluji, utišuji a peru.
    Jinak, malá mi taky ublinkává, klidně i hodinu po jídle, a dočetla jsem se, že je nevyzrálý svěrač jícnu, jak tady psala Babyzna. Mělo by se to upravit kolen 3 měsíce.

    #863875
    Anonym
    Host

    ahoj holky,

    taky nedelam nic jineho, nez ze v mem pripade odsavam, obcas mam marny pokus o kojeni, delam papani a prebaluju, odrihavam, chovam , nosim na tygra, a pres den musi dle neurologosky lezet na brisku a ja mum musim polohovat… to je teprve prdel, aby dotocil hlavicku tak aby nemel krivou pater, prej to ma z tezkyho porodu…. tak mame o zabavu postarano. jinak porad prevlikam, protoze porad ublinkava, nekdy zvraci tak ze musim prevlict sebe,jeho vykoupat a postel, pripadne postylku prevlict… a taky kocarkujem a tak takze vsude je to stejne.
    my mame teda desnej problem s prdikama, tak uz nevim co s nim,…

    #863876
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny:)))
    Lenu, myslím, že to je u všech stejné. Kojíme, přebalujeme, převlékáme, chováme, uspáváme a furt dokola..
    Pro mě je nejlepší procházka.. to je takový relax, malému se to moc líbí a vždy spinká..
    Jinak noční kojení je fakt blbý.. to fakt usínám.. a malý skoro taky.. nejdříve pije jak zjednaný.. a pak začne usínat.. když ho odendám, tak řve jak tygr.. nakonec stejně dostane příkrm, protože moc nepije a ztrávit s ním víc jak hodinu.. to už je na mě moc.. protože mě pak už ty prsa bolí..
    Jinak dneska si ho po ranním papání vzal přítel na uspávání, tak jsem ještě tři hodiny dospala :)) Chlap to vydrží, ten se může vyspat přes týden, když chodí do práce 😀 tak páááááááááááááááá

    #863877
    Anonym
    Host

    ahojky,
    tak me malej spi vzdy 2,5 – 3 hodiny jak pres den, tak v noci. my mame lahev, mliko uz nemam zadny, tu trochu co tam mam to se vstreba.
    takze mi mame za 10 minut vyzahlou lahev, pak hned odrihne , pak ho prebalim a pak bud spi u me nebo vedle me v postylce, podle toho jak musi mit hlavu na jakou stranu ,kdyz uz ho musim podle doktorky polohovat aby se mu to srovnalo. dneska byl celou noc tak hodnej, ze spal u me, koukali jsme na sebe ,ani nezabrecel…

    vcera se mi podarilo ho skrabnout na hlavicce, kdyz jsem mela posledni pokus o kojeni, ani se nechytil, tak jsem ho docela surovce skrabla, jak sebou cuknul . uz to ma dobry,ale stejne jsem mu na to foukala jeste hodinu a pak jsem ho vzala na 6 hodin ven, vzal si po 3 hodkach jen 50 ml z lahve a spinkal dal…. tak jsem se snad vykoupila odpusteni 🙂

    #863878
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy a miminka!
    Tak nám asi začíná růstový sprut. Malej totiž chce kojit max. po 2 hodinách a to i v noci :'( . Už je ze mě chodící mrtvola. Bohužel nemám na mrazáku dost odstříkanýho mlíka, aby manžel malýho aspoň jednou nakrmil místo mě a já si mohla jít lehnout. Ikdyž je fakt, že on je taky pořád unavenej: ráno se psem, potom do práce, cestou z práce nakoupit, pak zase se psem, večeře a zase venčení…
    Dneska jsme byli na nožičkách, tak je to prý dobrý a další kontrola až v červnu.
    Je u vás taky tak hnusný počasí? Já se těšila, že půjdu po obědě kočárkovat, ale vypadá to, že bude pršet. Ách jo… Tak já jdu žehlit, ať se aspoň nějak zatím zabavím.

    #863879
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky. Všem moc děkuji za rady.
    Babyzno musím konstatovat, že máš přibližně stejný denní plán jako já 😀 . Ještě teda uvařím manželovi (i sobě) oběd.
    Lenunko nás prdíky taky trápí pořád, Zrovinka dnes v noci to bylo děsný. Nevím, že má největší potřebu prďánkovat v noci :O .Taky už nevím co s ním. Fenyklový čas jsme zkusili, sab simplex kapičky, nahřátou plínku a i pupíka na bříško – a nic. Možná to trochu pomůže,ale přece to nemůžu dělat denně *-) .
    Holky jak často kadí ty vaši mazlíčci? ten náš jen jednou za dva dny. Ale četla jsem a slyšela, že nemusí kadit i 10 dní,ale přijde mi to divný a vůbec se nedivám, že ho bolí bříško když tak málo kadí :^) .
    Jinak já chodím ven i když je hnusně – teda když nemrzne – což už teď nemrzne.Buď dám malého na verandu a nebo jdu s ním na prochajdu. Zrovinka minule jsem byla u maminy a ženský u mamči v práci chtěli malého vidět a tak i když bylo hnusně – mrholilo tak jsem malého teple oblékla, navlíkl na kočár igelit a šla. Dělá mu čerstvej vzduch dobře a krásně spinká. Takže jaké je počasí moc neřeším – teda samo, že je lepší když je sluníčko. Zrivna koukám, že už vylezlo a kdfyž jsem malého dávala ven tak bylo pod mrakem. No doufám, že se mi nezpotí.
    Jo jinak ty pupínky máme na obličeji pořád. je pravda, že jseou takové vysušenější,ale jsou tam furt. Četla jsem , že je dobré na potníčky ten bepanthen,ale dává se to koelm plínky tak nevím zda je to na obličej vhodné. No každopádně jsem to zkusila . teď druhý den a myslím si, že se to lepší. Uvidíme.
    Tak pa pa. Zítra nás čeká ta neurologie tak dám pak vědět jak jsme dopadli

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,636. až 1,650. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist