únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,696. až 1,710. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863925
    Anonym
    Host

    My fusak ten klasický včera vytáhla a dala jsem tam jen ten fuska do autosedačky (místo deky). Teď má také na sobě bodyno s dlouhým rukávem, mikinu z fleecu, tenkou čepičku a na nohách jen tepláčky. A tak má nožky v teple a nahoře jí chrání mikča. Navíc do kočárku moc nefučí. U nás svítí ještě sluníčko, ale je venku děsné dusno a fučí vítr. Mě se nechce ani do toho úklidu. Tak jak jsem na to měla náladu, už mě přešla.

    #863926
    Anonym
    Host

    Ahojky mamky,
    to mi koupeme každý den, ale mýdlem jen občas. Je to totiž zábava těch mých dvou chlapů (manžela a prcka) – manža není celý den doma (v práci od 6 do 18) tak si spolu užívají alespoň večerní koupání, aby malej taky věděl že má i tatínka 🙂
    Kosťo já naopak o víkendu zkoušela kojit v leže, ale nějak nemůžu přijít na to jak nás u toho „srovnat“ – nějak mi překáží spodní ruce (moje i Přemečkova) – musíme to nějak vykoumat… V sedě jsme neměli celou dobu problém, ale od včera Přemeček zlobí a pořád se pouští a bulí ale i tak oho vypije hodně pač potom toho spoustu vyblinká…
    A stím oblíkáním jsme na tom podobně – bodýčko s dlouhým rukávem, dupačky a mikinka. Když je chladněji jako dneska tak tenoučký bavlněný rukavičky a čepičku. A ještě je přikrytý dekou. Fusak jsme vyndali už asi před týdnem.

    #863927
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahojíííííík,
    o víkendu bylo taaaak krásně byli jsme snad celý víkend jenom venku domu jen nakojit a zase ven.no dneska se ale rozpršelo sla jsem s malým ven v půl jedenacty bylo docela krásne i teplo.no a najednou takovej slejvák tak jsme to pekne schytali jeste ze jsem mela tu plástěnku:) co se týka koupáni tak my také obden davídek kplakal jenom jednou na zacatku asi to měl malo teply tak jsme mu přilepšili a uz je tam jak doma se mu to dokonce i libi.:) co se tyka oblečení tak s tim taky bojuju.také ten nás kluk spi porad na jedne strane a to prevazne na prave uz ji ma zmacknutou tak se mu ji snazim podkladat ale on mrska se mi posune a stejne si ja tam da tak mu ji hlidam aspon pres den kdyz ne v noci.uvidim co zmuzu

    #863928
    Anonym
    Host

    No mě to taky udivilo, že chce tak studenou vodu, ale zkoušela jsem tu teplou vždycky trošku ochlazovat a doapdlo to takhle. Ale zase mu to pomaloučku zkouším „přihřívat“.
    Já se snažím malýho taky už míň oblíkat, ale včera ho ven oblíkala tchýně – bodyčko, punčošky, ponožky, kabátek, tepláčky, vyteplený svetr, capáčky, fusak a na něj ještě deku. Přišli domů a malej byl plnej potniček. Chudáček, bylo mi ho docela líto.
    Minulý týden jsem Kubíkovi objednala polohovací lehátko, tak už se těším, až dorazí. Malej má hrazdičku v postýlce v obýváku pořád. Tak aspoň bude mít změnu v tom na co se koukat a taky v poloze. No a já se těším, že si ho dám v sedátku hezky na stůl a budeme na sebe koukat. Teď má postýlku v obýváku danou docela bokem.
    Doufám, že zítra už bude lepší počasí. Chtěla jsem vyrazit s kočárkem nakoupit a ono se zrovna rozpršelo.
    No nic, jdeme zase kojit …

    #863929
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    dobré rano
    snad bude lepe nez vcera s tim pocasim. poprvé dnes v noci jsem se nevyspala.malej se ve dve probudil a ja od te doby nezamhourila oci snad jen na chviličku trápili ho prdy ale nebrecel moc vzdy usnul za pet minut se probudil začal prdet a tak až do čtyř to sem ho znovu nakojila pak usnul na půl hodinky a zase nanovo tak jsem ho v ty postylce nechala břečet předtím jsem ho totiž měla u sebe v posteli manža měl noční a pak z toho usnul.
    sem se chtěla zeptat vás co máte odsávačky at už manualní či elektrickou ty nástavce se dají sterilizovat mě tak napadlo že bych si ji pujčili od sestřenice.jedeme totiz na svatbu a musime tam spat jelikoz je to daleko a s malym by to byl zahul tak bych zkusila odstrikat.jestli ted vubec neco pujde a kdyz ne stejne budu klidnejsi kdyz bude se mnou kdyby nahodou neco no uvidime jestli vubec bude chtit z flasky

    #863930
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko maminky a miminka:)
    Zas mě Adámek vyhnal z postele, on spinká a začne brečet a zas spinká a zas břečí.. takže mě to vzbudí a koukám na něj a on si spinká dál.. No je to potvůrka :))
    Taky včera prvně Adámek ve vaničce neřval, se mu to líbilo, měřili jsme i teplotu a myslím, že měl 36 či 37 a byl spokojený a i venku. Asi má rád teplejší.. ale myslím,že to bylo i tím, že jsem ho začla koupat v době, kdy ještě koukal a nebyl rozbrečený. Tak uvidíme zas příště.
    Moniko, já mám ruční odsávačku a dá se sterilizovat.. protože se dá rozebrat. A já pak mohu vysterilizovat tu hubičku nebo jak to nazvat, co se strká na prso.. a zbytek je ta páčka, kterou se pumpuje.. a tam je kovové..to se nemusí.
    A myslím si, že tak to je asi u všech.
    Tak papa :))

    #863931
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, hlásím se po víkendu zpět. Vážně bylo hrozně hezky, škoda jen, že to moc nevydrželo. Zatím… Dnes jsem byla s Johankou na kontrole ve 2. měsících a také na prvním píchanečku (hexavakcína). Proběhlo to dobře. Johanka je cvalík, už má o 2 kila víc než v porodnici a 56 cm. Pěkné faldíky se jí dělají na nožičkách. A taky máme novinku – od pátku už má naušničky a hrozně jí sluší. Jak bude víc času, tak sem přidám fotku. Byly jsme u mého ušního doktora a za pár minut bylo vymalováno. Plakala jen chvilinku. Vůbec to nebylo červené a hojí se to nádherně. Ani o nich neví.
    K vaší debatě o koupání – my koupeme 2x týdne v kyblíku. Do vody dáváme jen olejíček, mýdlo vůbec nepoužíváme. Tak nás to učili na kurzu i v porodnici, ale to je asi pokaždé jiné, že?! Vodu má ráda hodně teplou – 38 stupňů. V kyblíku by vydržela dlouho, dokonce tam jednou usnula. Po koupání ji namažu, nakojím a v 8 je v postýlce. Už se nám daří držet režim. Akorát to vstávání v 6 ráno mě ubíjí, potřebovala bych do očí sirky:| . Jinak kojím 6x denně, ale moc volného času mi nezbývá. Ale aspoň že už je to jaro!!! Papa

    #863932
    Anonym
    Host

    Ahojky maminky a miminka …
    Kájo, vy jste nějak napřed. My budeme mít první hexavakcínu až ve 3 měsících, příští pátek nás čeká kontrola ve 2 měsících a rotaviry.
    Holky, musím se pochlubit. Máme nový kočárek 🙂 . On je teda už po jednom dítěti, ale v perfektním stavu (kamošce doma zavazel, stěhují se). Takže se už nemusím strachovat, jestli se něco nestane s tím, který jsme měli půjčený od švagrové.
    Kubíček pořád kaká, čůrá, papá, kouká na hrazdičku a občas se na mě usměje. No ale na ten úsměv ho musím dlouho přemlouvat, raděj na mě vyplázne jazyk.
    Mám dotaz pro ty, které dávají prckům MM z flašky. Kolik toho asi tak vypijou? Já dala malýmu 100ml a pak jsem ho musela stejně ještě kojit. Máme totiž jít do divadla a tak nevím, kolik toho mlíka mám mít odstříkanýho.

    #863933
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky§
    Tak se zase hlísím po dlouhé době. Nějak nemam pořád čas. A když konečně malej usne tak se snažím něco doma udělat a nebo si sednu na verndu a popíjím v klidu kávičku a užívám si klidu.
    Včra jsme byly na kontrole v 6. týdnech a vážíme 5090g a měříme 56 cm. jsme zkrátka kus chlapa.
    jinak co se týká koupání tak mi koupeme každý den. To už musí být, že bynechám – třeba když dlouho odpoledne usmne a neprobudí se,ale to se staloa si jen jednou 🙂 . Koupu ho ve velké vaně na lehátku a moc se mu to líbí. Před tím jsem koupala v dětské vaničce nejdřív bez lehátka – to plakal a pak s lehátkem a to už se mu líbilo,ale zase tam bnylo málo prostoru. Tak jsme se vrhli na velkou vanu a je to super až na to, že bolí záda. Taky dáváme teplou žíňku na bříško – dělá jim to dobře. Oni rychle chladnou.jinak máme zhruba stejný režim jako k8ja. V 8 hodin se snažíme už být v postýlce.
    Kájo závidím ti teda to kojení. To já kojím minimálně 10x denně. Už mě taky pěkně bolí prsa,ale co s ním když má pořád hladík :O .
    Včra jsem se ptala na příkrmy doktorky alespoň na noc a ona mi říkala, že krásně přibírám, že by to byla škoda no tak to zkusím ještě chvilku vydržet, no.
    v úterý jsme byli poprvé na rehabilitaci – povím vám je to docela hnus. Malej u toho řve jak tygr a to na něj musím mluvit vesele a pořád ho chválit. Nesmím projevit lítost a už vůbec ho chovat. Až když se docvičí a uklidní se tak homůžu pochovat. Musíme cvičit 4 x denně :'( .
    No tak pa jdu si ohřát polévku než se malej probere.

    #863934
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak koukám, že taky moc času nemáte. Malej zase v noci řádil. Nechtělo se mu spát. Vzbudil se ve 23:30 a usnul až v 1:00 a pak se vzbudil ve 4:30 a usnul až 6:30. Ach jo – kdy už ho to konečně přejde. Teď spinká ale každou chvilku se kroutí tak rychle baštím aby jsem se stihla v klidu najíst.
    Jak jste psali o těch vakcínách tak nevím zda nechám malého očkovat. Asi na to nebudu mít korunky :S . No uvidíme zda něco našetřím.
    No tak teda zatím páááček možná zase zítra – to bude manžel doma tak třeba bude i víc času

    #863935
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bambulko, hexevakcína je povinná a pneumokoky (nepovinné) by měla hradit pojišťovna. Jen ty rotaviry se platí.
    No já se dnes vyspala úplně báječně. Kubík spinkal od 21:30 do 4:15 a pak se teda vzbudil v 7 a potom už tradičně po 2 hodinách, ale na to jsem si už taknějak zvykla.
    Nějak mě dnes bolí hlava, asi si půjdu aspoň na chvilku lehnout, ale napřed si dám něco malýho na oběd.

    #863936
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    s tím očkování – pneumokoky hradí pojišťovna ale jen jeden typ vakcíny na tu druhou která obsahuje víc typů virů se doplácí 250Kč/vakcína (celkem 1000Kč). A rotaviry si člověk platí plně sám a je to 5000Kč. My je dávat nebudem – podle našeho pediatra je to i zbytečný – ochrání jen před některými viry a u těch ostatních nakonec může být průběh ještě horší. A prý když je dítě plně kojený tak ho průjmy neohrozí – když už ho chytí tak se ho prý velmi rychle zbaví. A pokud ne tak prý je to tak na 2 dnhy v nemocnici. Říkal že si myslí, že ta vakcína na rotaviry může spíš ublížit než pomoci… Ale je to samosebou na každym. Takže u nás budou pneumokoky ale rotaviry ne..
    Děcko ten spánek Kubíka ti vyloženě závidím. To přemeček usíná tak ve 21:00 budí se ve 24:00, znovu usne tak 1:30. Pak už se budí jak kdy, ale většinou tak ve 3:00 usne před 4:00 a v 5:30 už je zas obvykle vzhůru. Usne před 7:00 a nechá mě spát max. do 9:00 – prostě nic moc… Už se těším až bude spát aspoň 3h v kuse 🙂

    #863937
    Anonym
    Host

    ahoj holky, přidávám se k očkování. tak mě pediatr uvedl celkem 4 možné druhy očkování. Jedno na ty průjmy (doplatek 3600) je prý zcela zbytečné – přesně jak píše Babyzna. A pak hexa je zdarma, k tomu se může doporučit nějaké další zdarma očkování (bohužel neznám názvy) a pak je třetí, které má dobrý vliv na druhé a platí se 350 kč. A dělá se to vše ve 3. měsíci. Ty 3 druhy určitě dám a také to je na doporučení dr.
    Jinak Vám povím jak jsem dopadla na kontrole u své gynekoložky. Po přečtení zprávy z nemocnice a všech přidaných fotek z utz (sraženiny) a podání krevní transfuze atd. Však víte, tak mi řekla, že jestli plánuji druhé, tak ať se připravím na ještě horší porod a horší komplikace. Při příchodu k druhému porodu už budu mít naředěnou a nahřátou rovnou krev a budu na ní hned napojená. Placentu budu mít k děloze přirostlou víc než u prvního. A je možné že bych po porodu šla rovnou na sál, kde by placnetu oddělovali dr operativně. No jako mě celkem vyhukala. Pak mi řekla, že schvaluje duly, ale pouze v nemocnici a ne v žádném případě doma. Vůbec nikdy mě nenapadlo rodit doma, ale tak jsem si jí vyslechla. Prý kdybych tak rodila, už nejsem na světě. A příští porod musí být opět v porodnici pod dohledem dr. Tyhle komplikace měla i moje mamka 4 týdny po porodu. Tak se holky podržte, je to dědičného a genetického původu, tzn. že jednou až Valča bude rodit, musím jí upozornit aby rodila výhradně pod dohledm dr a ne doma. Ono bůhví kde bude doba a kde se bude rodit. Celkem jsem z toho byla šokovaná, ale dnes jsem za tu informaci i ráda. Třetí mi už pak nedovolí mít. Děloha bude hodně poničená a hrozilo by u třetího dítěte její úplné odebrání. I když děti bych chtěla dvě. No ale vím aspon nějakou budoucnost a mám představu. Pak taky bude záležet na Martinovi jestli bude vůbec druhé chtít. Minulý týden své máti řekl, že než prožít zas takový porod a vidět jak ztrácí před očima ženu, tak že radějc chce mít jen Valču a mě. No a v úterý mi dr řekla tohle, samozřejmě že já hned jemu. Takže druhé ??? hodně velká otázka s velikásnkým otazníkem. Dostala jsem antikoncepční prášky pro kojící matky. Tak už papám k snídani pilulky 🙂
    No a k Valči. je stále hodná, moc nepláče, spinká náramně, přes den jí budím, vyloženě budím co 3 hodky a večer máme v 7 koupání, v 22 poslední buzení a kojení a pak až se přihlásí sama. To je kolem 4 a pak v 7. Dva dny se budila 2x v noci a byla jsem z toho fakt vyřízená. Takže vám co prcci nechrupkají vůbec nezávidím. Už vám oplácí úsměv? či vypláznutí jazyku? je to super sledovat. Jinak jsem byla „nucena“ koupit na doporučení kamarádky kolotoč nad postýlku. Valča dávala stále hlavičku na pravou stranu a její malej taky. Dala kolotoč a už se srovnává. My to zkusili doma také a už není problém ležet i na levé straně či se koukat přímo na kolotoč. Mám radost.
    Tak už jsem toho zas napsala dost a martin akorát pustil film, tak si uděláme filmový večer a možná první romantiku 🙂
    Pozdravujte miminka a ať stále dělají velikánskou radost

    #863938
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahojky
    tak malej ted usine vedle mě sem s nim nebyla od patku vzdy jen na kojeni prebaleni a hned jsem ho predala babicce.taky jsem poprve kojila v aute a v sede (vse poprvé)a docela makacka:) jinak od vcera je u nas silenej vítr jsem mu dnes dala dokonce i fusak vcera totiz mel uplne studene nozicky.jak jste tu psali o očkování my pujdem přísti týden to nam budou dva měsíce a je to prevenar 13 dopláceli jsme 1000Kč.a kdy se očkuje na tu hexavakcínu.take máme už 4kg a 55cm.mame hrozne dilema s tema křtina jestli pozvat skoro vsechny nebo jen blízky okruh jenomze oni se na to tak vsichni tesi.kdyz pozveme vsechny tak je to druha svatba hrozny fakt.ja jsem jeste u gynekolozky nebyla pujdu tam az za tyden no snad mi hlavu neutrhne
    dlouho tu nebyla lenuna nebo se mi to jen zdaaa

    #863939
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak jsem byla na víkend zase u rodičů, manžel je nemocný. Je to naprd, takhle mi doma nikdo nepomůže a ještě vařím!!! Takže BW nestíhám:'( .
    Děcko, s tím mlíčkem neporadím, sama nemám přehled. Ale asi určitě víc jak 100 ml, 60 vypijí některá miminka už v porodnici.
    My necháváme očkovat jen hexa a pneumokoky. Jsem to s tou hexavakcínou zakřikla – celý podvečer Johanka prořvala, až se v 9 hodin uřvala a usnula. Ale budila se a poplakávala celou noc. Musela jsem ji častěji krmit. Ale ráno už bylo dobře (já byla ko). Držím pěsti, ať vám to probíhá bez komlikací.
    Jo, a J. má novou zábava – minulý týden objevila své ruce, tak je furt pozoruje a strká do očí a do pusy. Je to sranda pozorovat:) .
    Papa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,696. až 1,710. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist