únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,726. až 1,740. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863955
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    koukám, že večerní protivnost je asi všude.
    malá mi taky tak okolo té páté šesté začne vrnět, brčet, a fnukat.někdy to přejde do dvou hodin a někdy to trvá i do desíti,pak usńe a spí až do krmení.

    #863956
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    potvrzuji večerní protivnost. Zuzka kolem půl šesté začně pofňukávat.

    Jak se tady někdo ptal s vařením, tak já to taky v poledne moc nestíhám. Občas když si chci něco uvařit a malá brečí, tak si jí dám do šátku a vaříme spolu. V šátku je spokojená a většinou mi usne8-| . Jinak stíhám pouze prát a lehce poklízet. Ráno vstávám tak kolem 9 a jsem vždy jak kdybych v noci skládala vagon uhlí:( .
    Malá se taky pořád usmívá (kromě chvil, kdy brečí:D ), ale nejvíce se jí večer po koupání líbí, jak jí masíruji bříško.
    Leni, tvoje říkanka je hezká, taky jsem si říkala, že musím něco vymyslet. Zatím jsem jen „zkomolila“ písničku Halí belí a to hlavně proto, že neznám slova. Tak je vždy halí belí a pak co mě napadne a to malé večer zpívám.

    #863957
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky
    tak jsem dnes sla k dr. a on tam nebyl to tam chodim kazdy tyden na vazeni a nic tam nebylo no tak jsme se aspon prosli v utery a vcera jsem s malym vubec venku nebyla foukal silenej vitr a jeste k tomu prselo celej den no hrozny pocasi.ale dneska uz ven musime uz sem zase vytahle fusak ze sklepa:) pristi tyden jdema na ockovani tak uvidime jak bude pistet.:)
    Kájo tak já ten imazol dnes koupim a uvidime jak nam to pomuze to je super ze si muzeme takhle pomahat kazdy ma jiné zkusenosti a jiné dr.:) http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/29116.png

    #863958
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    také potvrzuji večerní protivnost. U nás tedy bohužel přichází zrovna v době kdy se taťka vrací z práce, tak to je jak naschvál. Říkám jak byl celý den hodný a večer řve.
    Peťo souhlasim s tím, že večer je mlíka už asi málo nebo jen slabé – Přemeček se taky večer nemůže nějak dojíst. Tak už sem vyvařila flašku a večer zkusíme dokrmit rozmraženym…
    Holky poraďte mi některá jak tomu prckovi vnutit dudlík. Kolikrát je vidět, že chce jen něco cumlat, ale dudlíky mi plive. Už sem zkoušela silikonový a kaučukový kulatý i placatý, dokonce jsem koupila i dudlík pro nedonošený dětičky aby nebyl tak velikej, ale žádnej si v pusince nenechá. Poradí některá nějakej fígl?

    #863959
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky 🙂
    Tak u nás je spíše Adámek protivný ráno, je vyspalý a rozhodně nechce po papání zase spát. Jinak se mi hrozně líbí, jak už Adámek kouká a žvatlá a když na něj mluvím a směju se, tak mi úsměv vrací.
    Babyzno, to je zvláštní, že Váš klučík nechce žádný dudlík. My jsme dali Adámkovi první dudlík a hned ho chytnul a cumlá ho. My jich máme ještě asi pět.. ale zatím mu stačí tenhle jeden. Docela mi přijde, že je velký.. ale Adámek je s ním spokojený, většinou ho cumlá před spaním nebo když je rozkřičený, tak se tím pak uklidňuje.
    Moniko: vy chodíte každý týden na vážení? Mimi nepřibírá? Já jen, že my přibrali méně než je měl, ale přibral, ale i tak jdeme příští týden na váhu.
    Vůbec nevím, zda si tedy tu váhu koupit domů nebo ne.. abych měla přehled, zda malej přibírá dostatečně.. my máme půjčenou takovou starou, ale s ní to nejde sledovat.. jakmile se malej na ní mele, tak to tam lítá a nevím kolik přesně má..
    Doufám, že malej přibere dost. Dokonce teďka jí mnohem víc než předtím, jak kdyby to vytušil, že má víc papat. Jinak mě přijde, že mám prsa plná furt i večer.Tak papa

    #863960
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky, koukám, že nejsem jediná kdo má problém s přibíráním, my sice přibíráme ale na spodní hranici – luvila jsem s laktační poradkynáí a ta narozdíl od dr. říkala kojit každé 2 hodky, tak jsem dneska začala a malá pije sice jen nějakých 6-8 minut, ale když jsem předtím kojila po 4 hodkách a malá vypila 15-20 minu, tak to vyjde skoro na stejno. je fakt, že se mi sklidnila auž mi u kojení neřve a nešermuje, že jí to mléko pak teče pomalu. ještě uvidím co v noci to mi krásně spinká(a já můžu taky)někdy i 6 hodin ale jinak normálně po 5 hodkách. no uvidím.
    co se týká dudlíku – zkoušela si klasickou kytičku za 25,-Kč? já nakoupila dudlíky od aventu za 200,- a ten mi taky nechtěla, byl na ní moc těžkýá, nezvládla ho ududlat, ale kytičku mi vzala hned.

    #863961
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Babyzno, zkus mu vnutit dudlík hned po kojení, něco jako ve stylu vzít z papulky prso a hned tam vrazit dudl. Ségra to tak prý dělala.
    Bivino my máme doma el. váhu, takže u doktorky jsme byli jen ve 4 a 6 týdnech a teď už jen měsíční kontroly s očkováním. Zrovna zítra jdeme na kontrolu a na očkování proti rotavirům. Doufám, že malýho i přeměří, minule to neudělala, ani nepřeměřila hlavičku.
    Nechcete mi někdo přijet umýt okna? Každý den se na ně dívám, jak jsou za tu zimu zaněřáděný, ale pořád se nějak nemůžu dokopat k jejich umytí :'( .
    Elenko, já zase zpívám Skákal pes přes oves jako ukolébavku. Je to zvláštní to zpívat pomalu, ale většinou to zabere a malej usne.

    #863962
    Anonym
    Host

    Holky díky za rady…
    Kosto klasickou kytičku jsem nezkoušela protože ji nemůžu sehnat. Kde si ji kupovala? Mi už máme asi 8 druhů a nechce žádnej – potvůrka.
    Děcko to je dobrý nápad – hned při příštim kojení to zkusim a uvidíme… A s těma oknama jsem na tom stejně – už si to říkám od příchodu z porodnice, že bych je měla umýt, ale nějak se nemůžu donutit…

    #863963
    Anonym
    Host

    Ahojky,

    tak malá taky nechce dudlíka, občas když má náladu tak to vydrží tak 2 – 3 minuty a pak ho vyplivne, jinak ho vyplivne okamžitě:) . Zkusím koupit jiný dudlík, třeba to zabere, protože malá pořád cumlá ruce, což nechci 🙁 .

    #863964
    Anonym
    Host

    Elenko to jsme na tom uplně stejně

    #863965
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky.
    Já Vám na ty okna pošlu mého přítele :)) On je myje u nás. Minulý týden jsem sundala záclony, protože už jsem chtěla je vyprat a on hned, že umyje okna:)
    Jinak dneska zas byla noc. Malý se vzbudil na papání po druhé hodině a tak jsem ho nakojila, jako obvykle si nechtěl krknout.. takže na rameno, nic, do klubíčka, nic.. tak jsem ho nechala být. Položila do lehátka a slyším, jak kadí.. takže jsem ho přebalila, poslední dobou nemá rád vůbec otírání prdelky po kakání.. hrozně u toho řve.. Konečně byl přebalený a tak jsem ho konejšila.. řval jak tygr, nechtělo se mu spá.. chápete to ? Ve tři rán nechce spát.. já tu usínala.. pak tedy zabral, takže jsem s ním v půl čtvrté šla zpět do ložnice.. a přendavám ho do postýlky.. a jak kdyby to vycítil, otevřel ty jeho kukadla a už konec spaní.. tak jsem mu musela furt dávat dudlík.. to ho dudal a jakmile jsem dala pryč ruku, už ho vyplivl a řev, že ho zas chce.. takže takhle furt dokola.. nakonec jsem si lehla.. natáhla k němu ruku.. a vidím, že už zavírá očka.. tak usnul… ale zas kolem šesté už se budil.. nakonec jsme se vzbudili v sedm..Docela mi to spaní chybí :)) A takhle to máme skoro každou noc..

    #863966
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Kosto: to máte jako my, my jsme taky přibrali na té spodní hranici.
    Já kojím taky každé dvě hodiny, tedy pokud nespí, to ho nechám spinkat, on je pak hodně protivný, když není vyspalý.
    Malý pije stále hodně, tak doufám, že za ten týden přibere pěkně. Nezdá se mi nyní, že by neměl přibírat, podle toho jak saje.
    Jinak už jsem byla na kontrole na gyndě. Docela mě pobavila slova paní Dr., že nejsem těhotná :D, ona to musí zjistit, když mii pak má nabízet antikoncepci.. ale i tak docela vtipné, navíc bych ani nechtěla být.. možná až za xxx let.. Jedno mimčo mi zatím stačí 🙂 Andílek jeden.

    #863967
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak jsme byli na kontrole a očkování proti rotavirům (vůbec mu to nechutnalo). Kubík váží 4.770g, zase ho ale dr. neměřila 🙁 . Malýho vážím 1-2x týdně a zjistila jsem (když jsem ze zapsaných hodnot počítala denní přibírání), že zhruba v 6. týdnu přibíral cca 60g denně a teďka už má zase kolem 40g za den. Takže na tom růstovým sprutu něco bude. Taky už kojíme místo po 2 hodinách zase jen po 3.
    Bivinko, mě se dr. na gyndě ani neptala jestli chci nějakou antikoncepci. Jen mi řekla, že během kojení nemusím vůbec dostat menzes, že 2 roky nesmím otěhotnět a že za půl roku mám přijít na kontrolu. Je teda taky pravda, že bez léků (bez antikoncepce nebo hormonů) jsem ani menzes neměla, takže rozhodně neotěhotním. Řešit to budu asi až přestanu kojit, uvidíme.

    #863968
    Anonym
    Host

    ahoj maminky,

    pár dní zpět jsem tady napsala, ovšem mi po chvíli stránka napsala chybu a spravování stránek. Mě tak vzteklo. Už ani nevím co jsem psala.
    Kájo, druhé dítě jednou určitě chci. Snad manžu přemluvím a je tedy ale i otázkou, zda to půjde a také jestli na to pak jednou bude peníze.
    Ve středu jsme měli jít na převážení do poradny, ale protože bylo psí počasí a byla jsem bez auta, jely jsme až dnes. Holky tak v pravém to vypadá, že už nemám asi nic a v levém se občas něco vytvoří. Vali váží 4410 g, jako takhle byli spokojení, za 14 dní přírůstek 300 g. Ale přírůstek by nebyl, kdyby Val nedostávala každý večer mražené mlíko o dávce cca 140 ml. Tak se na mě sestry i koukly jak kojím. Mám blbou techniku, nedržím hlavičku nebo prso, tak se mi pořád odvrací a stále hledá a znovu přisává. Taky mě ale „uklidnila“, že nejsem jediná a že v poslední době se to začíná nějak množit. Jenže když mi jinak kojení v porodnici ani neukázali a natož tak aby mě pořádně kontrolovaly a zajímaly se jak vlastně kojím. Jen mi říkaly, musíte malou podněcovat aby jedla a lechtat jí pod bradou. Tak to abych měla deset ruk. Jak jsme dorazily domů, dala jsem dokoupy termosku, extra konvici na vaření vody, pro případ co kdyby náhodou už jsme museli vařit. Mám poslední 250 ml v mražáku 🙁 . A ve středu máme přijít zas na převážení a uvidíme co dál. Jen nám dala doporučení koupit espumisan.
    Taky jsem se už koukala na to umělé mlíko. My máme doma nachystanou krabici Sunaru Complex. a koukala jsem i na www ceny a je rozdíl 40 kaček na krabici. Což se mi líbí. 🙂 . Tak jdem umýt prdelku a malá půjde spinkat, ve 22 má zas budíček a pak slastný spánek pro nás všechny do 4 hodin. Doufám, že se nám to jednou tím umělým nepokoní a budem pořád tak spát.
    Nevím kdo psal k dudlíkům. Ale co jsme na FB, koukala jsem že máme dudílky mám dojem od MUM. Nemají žádné poutko a nebylo vůbec drahé. Od Aventu jsme taky nechtěly. Prostě ten je nej.
    páček

    #863969
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:-))
    Péto mě malá spala v noci 6 někdy i 7 hodin a právě se mi přestávalo tvořit mléko, tak jí ted nechávám nejvíc 4 max4,5 hodky a musím říci že se to trochu uporavilo, nechceš to taky zkusit?
    dudlík – klasickou kytičku jsem kupovala v lékárně – 25,-Kč
    joo jinak co se týká antikoncepce – tak kojení je opravdu antikoncepce, ale pouze v případě, že pauzy mezi kiojením nejsou delší než 6 hodin, alespon takhle jsem to vyčetla.k dr. se chystám na kontrolu příští týden, ale včera jsem už hodila vanu – holky labůžo, byla jsem tam asi třičtvrtě hodiny.
    dneska bude pěkně tak už se těším na procházku.
    jinak my byly v´čera s elí na odebírání krve – holky tam jsem byla statečná, ale když jsme pak vylezly z rodinace a já ji frkla do kočárku a vylezla ven, tak jsem bulela – bylo mi svištíka strašně líto.
    no nic tak zatím pa pa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,726. až 1,740. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist