únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 181. až 195. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862413
    Anonym
    Host

    Hezký večer,
    teda, docela vám závidím ty UTZ. Evi.r, na obrázku máš hlavičku miminka? Škoda, že to nejde nijak zvětšit. Pouštíte si doma to dvd? Koukám, že tu jdou skoro všichni na 3D nebo 4D. Bambulko, zbytečné chození by mě taky naštvalo, kór když se na to my maminky tak těšíme. A s tím dýcháním to na sobě taky cítím, schody a rychlá chůze jsou mí nepřátelé č. 1. A tomu nepomáhá ani to cvičení.
    Jinak holky, asi si budete ťukat na hlavu, ale já si pořídila ty látkové plenkové kalhotky. A docela se těším, že je budu používat. Koupila jsem je nové na Babybazaru a vypadají dobře, tak snad to s nima půjde. Přinejhorším je zas prodám. Manžel mě v tom podporuje, ale sousedka na mě kouká jak na blázna, že prý proč si přidělávat práci. Tak první dojmy sdělím až za pár měsíců:) .
    Co jinak, máte ještě nějaké potíže? Já se momentálně cítím celkem v poho, jen sem tam mě někde píchne a spát na bříšku už taky nemůžu (byla to má nejoblíbenější poloha), tak se za noc tak 5x vzbudím kvůli nepohodlí. Berete všechny vitamíny? Já je začala brát až teď, ale stejně jen sem tam, ještě pořád se snažím těžit hlavně z čerstvé zeleniny a ovoce. Na mlíko chodíme do automatu, to je bezkonkurenční.
    Zatím papa, pohlaďte bříška na dobrou noc. Já když si lehnu, tak malá začne řádit jako tajfun. Ještě že to teď nebolí. Doufám, že se vyřádí a jako miminko bude spát jak dudek:D .

    #862414
    Anonym
    Host
    #862415
    Anonym
    Host
    #862416
    Anonym
    Host

    Jé, hokus pokus vyšel. Sice až v druhém případě:-), protože poprvé jsem to o měsíc přepískla. Nevíte, jak se to dá smazat? Inspiraci jsem načerpala u maminek na sousední diskusi (červen 2011). Tak jsem si dala druhou večeři a jdu dokoukat House. Pa a dobrou

    #862417
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminy8-|
    tak já nějak nemůžu spát – už se těším na ten velký UTZ8-|
    Jinak se také zadýchávám, vylezu kopec a funím.Co se týká plenek -včera jsem byla s kamoškama, jedna má 4,5 měsíce holčinu a drzuhá 6,5 měsíce klučinu. jedna používá papírové plenky a druhá látkové, ale né ty kalsické, jsou to pěkné barevné plínky, kdy se dají vnitřky vyprat a venkovní díl také, ale je na patentky a s tím mičem roste. používá je prý hlavně kvůli kyčlím a je spokojená, navíc prý to propočítávala a ušetří minimálně 12000,- za rok to je dost ne?jinak na noc používá ty papírové.ta druhá používá papírové, jenomže ted přišli na to, že né všechny (tzv výhodný nákup 2+1 zdarma či nějaká sleva) mohou používat, že někteé malému nedělají dobře, takže musí používat jen určitou značku, takže představa, kdy si budou kupovat plenky ve velkém a ve slevě padla. tak teda fakt nevím, zatím jsem se nerozhodla. docela mě všera ty látkové zaujali, ještě dovnitř dává takovou vatovou hmotu- to prý moc nestojí a na to když se malá vykaká(zatím jen čůrá tak je nedává, tak tu vatovou vložku vyhodí, takže plínka je čistá když jde do pračky. no nevím, nevím, tak nějak jsem žila v představě bílých starých látkových plenek a to jsem si říkala, že nebudu otrok, ale po včerejšku nevím, nevím. sice jsou ty látkové drahé, ale kámoška říkala, že jich má 12 a stálly teda 4000,- ale i tak že se vyplatí.
    tak a ted babo raď8-|
    tak holčiny pěkný den

    #862418
    Anonym
    Host

    Ahoj Kosto,
    tak nějak jsem na ten nápad přišla i já, viděla jsem je u kamarádky a ta s nima byla nad míru spokojená. A taky počítám, že mi nějakou tu korunku ušetří, protože jich opravdu nebudeme mít nazbyt. Fakt mě štve, že mi automaticky přiklepnou tu 4-letou variantu rodičovské!!! A ještě k plenkám – počítám, že to taky budu kombinovat. Když půjdu ven, tak dám papírovou, nechce se mi vláčet s „podělanou“ plinkou v sáčku:-). Ty vatové papírky k nim taky mám. Praní jednou za 2 dny mi nevadí, stejně budu doma. A manžel to taky zvládá:P .
    Holky, viděly jste, jak se tu na Babywebu rozjíždí projekt s těhulkama? Když mi bylo ty první tři měsíce blbě, tak jsem pročetla celou Těhulku Gabču i Petru a dokonce obrečela narození miminek. Je to fajn načerpat nějaké informace od jiných. Teď už mě to tolik nebere, když jsou teprve na začátku a já už v půli. To spíš nahlídnu do diskuse k sousedkám tady:) .
    Tak já valím na oběd, dobrou chuť i ostatním!

    #862419
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Kájo, třeba schválí ten zákon o rodičáku a Ty si budeš moct v červenci (nebo kdyto mají naplánované) vybrat jinou variantu. Ještě bych neházela flintu do žita. Já taky čtu všechny diskuze, nějak se totiž doma nudím. Ty těhulky už mě taky nějak neberou, když jsme o tolik dál. Copak si vaříš dobrého? Já zůstala opět u špaget, asi budeme mít doma malého itala 🙂 .

    #862420
    Anonym
    Host

    tak se hlásím z velkého ultrazvuku. Holčička prdítko, 350 g, drobná na daný týden, termín nám už z 17.2 a 24.2. posunuli na 27.2. , tak jsem toho svýho dohnala málem k pláči, je to stejný jako byla prvorozená Petra, jen s tím rozdílem, že Petru jsem pak ještě přenášela dalších 16 dní a byla pak přerostlá a pěkný cvalda. tak teď jsem přiděla i pár vrásek lékaři, který rozhodl, že se bude držet prostředního termínu, díky mé výšce, to by mě zajímalo, jestli máte takové skoky v termínech jako já. Jinak všechno v pořádku:D . Ale zažila jsem tam maminku, které museli sdělit, že dítě má těžkou vadu, a že by bylo lepší ukončit, vypadala taky na 20 tt a chudinka strašně brečela. Bylo mi jí moc líto i jejího partnera, chudák nevěděl co má dělat.:'( prý je nositelkou té vady a vrodině se taky už několikrát vyskytlo. No nevím, asi to musel být pořádný šok. doktorka už byla smutná, že za celý den jen samé defekty. Tak jsme ji potěšili alespoň my, i když velikost není zrovna ukázková, ale to je jedno, hlavně , že je holčičce fajn, vypadala jako když lyžuje s ručičkami za zády, a pak jak závodnice v autě:P to asi ty kostky jak jsem ji provezla Prahou.
    Jo ty plínky, na Petru jsem měla taky látkové, uspořilo se trochu víc než s papírovýma, ale toho praní …prášek taky něco stojí a nemůžete to prát s oblečením, ale zvlášť, ale u ní to ještě šlo. U Aničky to už nešlo, neb jsem pracovala, a jezdila pro Petru do školy, takže časově se to nedalo. A teď u téhle malenky to bude s jistotou to samé, nestíhám pomalu ani prát na nás 4 Ančí je hned jak šmudla, takže převlíkám snad 3x denně když jdeme mezi lidi, to bych asi nezvládala i když jistá úspora by tam byla.
    Holky nesnášely taky všechny značky plenek, jedině Pampers, které mají antialergický gel, u jiných měli opruzeniny jak hrom. Mě jedině zachraňuje, že tchán ty Pampersky dostává zdarma a holky jsou jako testovací děti, ale je to tím že s Proctrem spolupracuje ohledně vliselinu, jinak by jsme taky neuspořili. už jsem si nakoupila i Nutrilon HA 1 do zásoby, protože zas a opět nebudu moct kojit. Brání mi v tom Genetická vada bradavek, bohužel to nejde ani s kloboučkama, takže to co uspoříme za pleny dáme do umělé výživy jak tak zase koukám. Tak se mějte brzy se ozvu

    #862421
    Anonym
    Host

    Evi,r.: Naděje umírá poslední, budu doufat:^) . Jinak já to dnes taky vyřešila špagetama – tentokrát s tuňákem. Večer udělám pórkovou polívku, mám čerstvou zeleninku z trhu. Hrozně mě nebaví vařit si sama pro sebe. Uvažuju o tom, že zas začnu chodit do menzy, ale s tím rizikem, že je to někdy nepoživatelné+o( . Evčo, gratuluju k dobrým výsledkům! A další holce do party<:o) . Mně taky termín o týden posouvali. Já myslím, že teď už miminka mají vlastní tempo růstu a hold je to u každého jiné. Taky si neumím představit, že by mi teď řekli, že mé dítko má nějakou vadu. Je mi těch maminek moc líto. Pořád si říkám, jaké máme štěstí. Trochu se bojím, až budu chtít další mimi – to už budu starší matka a i ta rizika jsou větší.
    Já už do zásoby koupila i pár balíků papírových plenek – všechny Pampers, ale ze slev. Taky jsem slyšela, že jsou nejlepší. Doufám, že budu moct kojit normálně, ale člověk nikdy neví, že?!
    Tak pa, jdu si udělat kondiční procházku, začínám mít plochý zadek:D .

    #862422
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminy8-|
    takže jsme v pořádku a bude to také holčička8-|
    Evco gratuluji, my vážíme 385g, termín mi posunuli o jeden den8-| takže z 22.02. na 21.02.my jsme se ukázat taky nechtěli, pan doktor hledal nožičku, seděla si na ní8-| no, můžu vám říct, že mi spadl kámen ze srdce, že jsme v pořádku, ikdyž jak říkají ani tohle není 100%, na další kontrolu jdu ke své dr.v po, tak uvidím jestli nás zase někam pošle anebo ted bude nějaký týden klid.jinak mi bříško roste8-| večre mi v něm škrundá – tak jsou to asi pohyby
    tak holčiny pěkný zbytek dne

    #862423
    Anonym
    Host

    ahojky holky,tak gratuluju k holčičkám,hlavně,že jste všechny oka:)))…já jsem byla dneska na kontrole u gyn.,tak mi udělal nějaký stěr a objednal mě na vyšetření těhot.cukrovky,tak tam jdu 21.10,to jsem na to zvědavá,2 hodiny čekání,a to tam mam být před sedmou,mno uvidíme:) …zítra jedu na celý den do školy,tak jsem zvědavá,jak mi bude,hlavně aby mi ráno nebylo nějak zle:S ….bříško roste jako blázen,mam hlad každý 2 hodiny,to za chvíli budu jako meloun:)))…o těch plenkách furt nevim,co zvolíme,nejspíš budeme u jednorázovek,největší problém bude s manželem,tomu je zle,jen když má sbírat bobíky po pejskovi a nedokážu si ho představit u pračky s plenama:))))..já pádim něco sníst,udělala jsem tvarohovej dort,tak se do něj jdu pustit..

    #862424
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky! Tak jsme taky po velkém ultrazvuku. A konečně se nám ukázal v plné své kráse a vykulil na nás kuličky i s pindíkem. Takžééé kluk jak buk.Četla jsem ty vaše váhy mimi – ten náš je asi větší jedlík páč váží 420 g. 😛 . Jinak vše ostatní je OK. jsem šťastná. Jsem ráda, že Vám to dopadlo také dobře. Co se týká plínek já budu asi pro jednorázovky i když mám nějaký balíček látkových. No rozhodnu se později a dle situace. Třeba se budu nudit doma natolik, že má jediná zábava bude praní 😀 .Tak všem krááásný zbytek dne. Páááááá

    #862425
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    Tak jsme po druhém screeningu , všechno je v pořádku jen se na mě učilo hned několik mediček ,…tak jsem z toho byla trochu mimo když se mne každá ptala na vrozené vady u nás doma..Přítele až píchlo u srdce ,jak se bál že je to naše maličké nemocné..Pak to ale vzala do ruky doktorka a už to bylo super , všechno nám ukázala a jsme v pořádku a na 90% holčička..malinko zklamání pro tatínka , protože si moc přál klučinu.No hlavně že jsme v pořádku termín máme na 21.2. tak jsem na to zvědavá 🙂
    Tak hezký den …Jetu nějáká mamina co bude rodit v podolí?

    #862426
    Anonym
    Host

    Jé, tak dneska byly žně:-). Gratuluju všem<:o) !!! Koukám, že je zatím převaha holek. Tak jen doufám, že se nám z toho nakonec nevyklube kluk, páč by musel chodit v těch všech růžových věcičkách, co jsme dostali. To by mě zajímalo, proč nám taky neřekli tu váhu…
    Sisi, já mám taky hlad co 2 hodiny (někdy i častěji), jsem zvědavá na zítřejší poradnu. Doktor bude asi rád, že jsem přibrala. Ještě že to břicho mám tak vysoko, do bokovek se pořád vejdu. S tím dortíkem jsi mi udělala chutě:) .
    Holky, kolik vám vlastně je? Já budu mít tento měsíc 28. Vždycky jsem chtěla velkou rodinu, ale pak sem si skrz zahraniční stáže trochu natáhla školu a teď už jsem se těšila do práce. Ale nějak neplánovaně se zadařilo. Takže zase všechno jinak. Moje mamka už měla v mém věku 2 děti a tchýně 4. Docela je obdivuju, jsem zvědavá, jak to budu zvládat. Zatím nezvládám ani vstávání na 8. Evča už má natrénováno, že:) . Zatím pa, hezký večer.

    #862427
    l lenuna
    Registrovaný uživatel

    ahoj těhulky, my jsme dnes byli na ULT v 2O TT, ikdyz podle doktora jsme o tyden napred. rikal, ze miminko by melo být zdrave ale uz podruhe nebylo videt co to bude:'( . taky mi posouvaji termin porodu, z 22.2 na 18.2 a ted mi ho asi zas posunou… takze to berem tak , ze rodime ASI v unoru a doufame ve zdravou holcicku, i tatinek by chtel holku, pry jsou rostomilejsi…

    Taky se priznam, ze nevim co bych delala kdyby mimco melo vadu,ale kdyz jsme se o tom bavili s muzem na zacatku tehu, shodli jsme se, ze bychom chteli mimi co si detstvi uzije a nebude treba lezak,ale ted v 2oTT holky nevim, uz jsem takova cita,ze bych to asi nedala.. :'(

    a co se tyce plenek, tak nevim, ale protoze se snazim vsechno nastudovat,nedokazu si predstavit stihat prat pleny a nic nezkazit.. ale kamaradka rikala, ze je to fajn a ze taky usetri… *-) *-)

    Jinak prejeme hodne stesticka a zdravicka vsem a treba s prazskyma maminama se sejdem ve Stromovce, ci na Letne s kocarky, je tu nejaka maminka z prahy 7?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 181. až 195. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist