únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,176. až 2,190. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864405
    Anonym
    Host

    Ahooj holky, ozývám se po delší době, protože mi tu na chatě nešel internet, ale dneska mi to tu jeden kamarád zařídil, tak jsem ráda, jinak jsem se cítila docela out..Zkoušela jsem všechno dočíst, tak teď si ale na všechno zase nepamatuju :). K těm příkrmům sní Filip k obědu tak 120 ml zeleniny, už se naučil to sníst najednou celý, dřív jsem mu to dávala nadvakrát a vždycky dokojila, teď dokojím jen někdy, podle toho, kolik toho snědl..Doktorka mi řekla, že mám dávat už i ovoce jako druhý příkrm, takže už jsem to zkusila a to mu chutná ještě víc než zelenina, jasně, jak to je sladký :). O těch kaších mi sice řekla, že to takový velký mimino nemusí, ale já to už měla koupený, Nutrilon do mlíka Nutrilon, který jsem měla od porodu doma, protože na začátku jsem nevěděla, jestli mu kojení bude stačit, tak mi to zbylo. No a dala jsem mu teda jednou zkusmo tu kaši, docela mu to chutnalo, ale přijde mi, že má po tom hrozně tvrdý kadění, tlačí úplný bobky a hrozně u toho rudne, někdy i zabrečí, tak mu to dávat nebudu, navíc nespal líp než jindy.
    A k těm depresím po porodu – celý těhotenství jsem se cítila úplně báječně, hrozně jsem se těšila, ale po porodu bejvám někdy taky deprimovaná, někdy i plačtivá, řekla bych, že to je tim, že to je velká změna, že si musíme zvyknout na tu novou roli a necejtím se v ní vůbec jistá. Měla jsem asi předtím nějak naivní představu, že bude všechno o hodně lehčí.
    No jinak počasí je tu k pláči, asi 9 stupnů a k tomu leje nepřetržitě už 3 dny, louky jsou úplně podmáčený a všude teče voda. Chodíme ven v zimním fusaku a s pláštěnkou na kočáře, no doufám, že to bude lepší..Aspoň ten internet 🙂 Tak se mějte hezky, pěkný víkend z hor 🙂

    #864406
    Anonym
    Host

    Zdravíme vás ze studeného Úvalna, máme 10 st, i přes den tak bylo, fakt děs.
    Babyzno, máš vyzkoušené že Premečkovi mražené mlíko nedělá zle? já měla skoro 5 l mlíka a všechno proteklo dřezem. Valča z něj blila jak amina. My máme od Nestlé, ta je taková tekutější, takže dávám na noc. A pak hipp, ta je jak hustá krupice, takže přes lžičku.
    JInak já v tom škaredém počasí dnes roztřidila a nafotila malé věci. Už je mám i k prodeji na bazárku. Jsem moc zvědavá jak to půjde prodávat. Vali už od půl 8 spinká, dnes přes den tomu moc nedala. Pořád se točila na břicho a pak se rozčilovala, že to nejde zpátky. Takže už žádné lenošení a užívání si mateřské dovolené, ale neustále vstávání k malé 🙂 , teď to teprve začne, pak lození a už to bude.
    Také do sedu občas přitáhnu a chvíli nechám malou hlavičkou datlovat, ale pak rychle zpátky a 1x za den to bohatě stačí. V tomhle se budu řídit rad RHB sestry, až se posadí sama, tak je na to připravená a žádné podpírání polštářem a dlouhodobé držení. Tak za chvíli přijede táta z práce, tak jdu ještě udělat nádobí. Vůbec jsem netušila kolik času zabere vyfotit hadříky. A to mi pomáhala naceňovat i mamka.
    Mějte se krásně a už ať máme lepší počasí. papa

    #864407
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky, pokud byste věděly o nějaké mamince co čeká holčičku, tak mám věcičky k prodeji viz odkaz http://www.sbazar.cz/bazar-uvalno/petra-du17852634.html
    Při velké objednávce by byla jistá sleva. Děkuji za pomoc

    #864408
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak dnes mě pěkně ns.. manžel. Šel včera na pivko a na karty a vrátil se mi až dnes v šest hodin ráno. Chrápala až do teď a ještě se skoro divý, že se s ním nebavím. Fakt mě pěkně nakrk. Kdyby to bylo poprvé,ale nějak to začíná být na denním pořádku. KLaždý týden jde v pátek na pivko a vrací se druhý den až ráno. :@ . No tak jsem si trochu postěžovala – musím to vyventilovat páč to tady nemám nikomu říct a Bobanovi je to fuk
    No a ke kašičkám – jáý mam od Nutrilonu – rýžovou – ta mu moc nejede a od Hami banánovou a ta mu celkem chutná,ale dává,m mu jí v podstatě hodně malinko. Střídám to – mrkev, brokolice, banán,kaše….
    Obě kaše jsou ale do vody a ne do mlíčka.
    Péťo když na někoho natrefím kdo bude čekat holčičku určitě jí na dám vědět.
    Ju holky teď jsem si tak vzpoměla – nevíte jak na skvrny od banánu??? Nějako drží potvory a ne a ne je vyprat – i mrkvička jde dost blbě.
    No jinak dnes se udělalo alespoň trošku teplo. Občas vyleze sluníčko,ale hlavně neprší 🙂 . Ještě by nemusel foukat ten hnusnej vítr a bylo by to super.
    Odpoledne jdeme ke znýmým udit ryby – mňam mňam – to si Bohoušek asi potom zase užije – je to celkem štiplavý,ale co zase ryba je zdravá tak snad mu to moc neuškodí.
    No nic tak budu končit. Pěkný den

    #864409
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    bambulko, klidně se vypovídej, od toho tu jsme8-|
    já věxi po malé postupně prodávám, hlavně i kvůli tomu, že se stěhujeme a stěghovat ty věci, když stejně může pak být klučina, klidně bych do dalšího mimča šla, porod byl v poho i maličká je zlatá, o to horší asi bude to druhé dítko, proto je tak hodná, chce bratříčka:O
    jen nevím jestli na to budu mít po psychice:-))

    #864410
    Anonym
    Host

    Ahojte holky, ja jen rychle, jak na ty skvrny, jak se ptala Bambulka..Procitala jsem ruzny diskuse o latkovani a tam se radi zlucovy mydlo. Nasla jsem, ze ho maji v DM mezi vecma na prani (Gallseife), je to bud tekuty nebo kostka. Tim namocenou skvrnu potru a necham to chvili pusobit a pak to hodim do pracky a fakt je to dobry, navic to i docela voni, coz jsem pri tomhle nazvu ani necekala :). A stoji to tam tuhy asi 15 a tekuty 30 kacek, takze jsem z toho nadsena..
    Taky jsem zkusila neco prodat na mimibazaru, ale moc to nejde, prodala jsem spis nejaky veci kolem (treba babyvak) , to obleceni se moc neda..
    Peknou nedeli :), pa

    #864411
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny,
    taky na skrvny používám mýdlo na praní Lanza, stojí asi 16,- a hovínka se tím fakt odstraní. Mrkev nevím, protože zatím my ještě nepapáme mrkev.. snad už brzo. Jinak jsem zvědavá, zda to mýdlo odstraní ty skrvny od železa.. jelikož jsme pryč, tak to mýdlo tu nemám a nějak mě nenapadlo ho koupit. Ale ty skrvny mi furt zůstávají na prádle..
    Jinak přítel byl dvakrát u zubaře na vrtání a celou dobu, co jsme na chalupě si furt rýpe do toho zubu nebo kolem a furt naříká, jak ho to tam bolí a došlo to tak daleko, že už si to leduje.. ale myslím si, že si to způsobil sám, kdyby si do toho štoural furt a kde čím. A už mě tím trošku štve, protože furt je takový naprdlý.. Bere si několikrát denně prášky.. No už abychom byli doma a on si došel k zubaři a ten mu s tím něco udělal, aby byl klid.
    Ten chlap taky vše prožívá víc než ženská.. a my jsme vydržely i porod a to si myslím, že to je horší než zub.. teda já to tak vidím, já si u zubaře nenechávám dávat injekci, zvládnu to bez ní a pohoda.. Nebo mám menší práh bolesti..
    tak zatím papa. Máme kafe na stole…

    #864412
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny!
    tak já ze zubama mam naštěstíklid – Ťuk ťuk. Po 5 letech jsem byla na kontroe a jen mi obrousila zubní kámen jinak nic. Pak jsem byla v těhotenství – taky v poho a teď po půl roce a to také OK. Jsem ráda.
    Jiank díky za tipy na to praní. Taky jsem o tom žlučovým mýdlu slyšela. No zkusím si ho koupit. Lanza (ta tuhá vypere sice hovínka,ale mrkvička a banán ne). Taky jsem si koupila tuhé mýdlo Jelen – taky si ho chválí,ale je to asi to samé jako lanza.
    No koukám, že Bobánek se mi zase probudil. takže to nebude mít dlouhé trvání a začne se ozývat. Tak pááá.
    Ju pouším malýmu dětské písničky na http://www.pigy.cz/?campaign=sklik&what=vecernicek . Moc se mu to líbí má rád hudbu 🙂

    #864413
    Anonym
    Host

    Holky, já teda skvrny vyperu snad všechny, bez namáčení, či používání jakéhokoliv mýdla a to přikrmujem !!! což jde mnohem hůř než hovínka. Já se s tím moc neprdím, šoupnu to do pračky na 90 st, dám persil od malé a skvrny jsou pryč. I od mrkve a jablka. teď co mi teda nepustilo byl špenát. Ale napodruhé určitě zmizne. Jen se nebát pustit pračku na víc stupňů, to prádlo je bavlněné a musí vydržet. Taky jsem se ale hrozně bála, až mi kamarádka řekla že tak taky fachčí a skvrny má pryč.Neříkám že občas nějaká po jídle nezůstane. Ale to používáme asi 3 obyč plíny a na to takový ten igelitový bryndák. Takže nejvíc trpí plíny, ale i na těch jen málokdy se uchytí skvrna a zůstane.
    protože jsme s Valčou vstávaly až po půl 11, tak teprve jdu chystat oběd. řízky a čerstvě vykopané brambory. To bude dobrota.
    Bibo, mě se už podařilo prodat oblečení za 1200,- no jsem šťastná jak blecha. Ale myslím si že mám inzeráty špatně postavené, nemám tam podrobné popisy. Asi si s tím budu muset dát větší práci. Možná dnes, zas je od rána zataženo. Tak papa, jdu klepat maso, pozdravte miminka

    #864414
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak já už oblečení prodala, co je malé malé-he to je pěkné- tak po hromádkách nafotím a na aukru prodám, ne sice za tolik, za kolik jsem nkoupila, ale já nakoupila převážně nové nebo jn jednou používané a my to docela používali a prali taky normálně na 90, jak píše péta, takže i tím se trochu na ceně ubralo, čekat jestli za dva roky budu mít holčičku-co když to bude kluk, tak to stejně budu muset prodat a navíc-budou zase jiné věci, takže si koupím opět nové.schovávat budu pouze hračky , ty mámmeště i po sobě.včera jsme dostali od návšteěvy manáska-králíčka s dlouhýma ušima-holky není snad lepší ::D malá je z něho úplně mimo jo a pak miluje knížku-takovou tu na půl hadorovou, jak šuští a jsou tam barevné obrázky a připevněné zvířátka amrkvičky a jablíčka, jak to zašustí, tak je k neudržení, vydrží si s tím hrát fakt dlouho a sama a nepotřebuje nikoho:D doporučuji.

    #864415
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Bibo, já na mimibazaru ještě nic neprodala. Pokud neprodám ty hladříky kamošce, tak to asi dám na bazoš, sbazar nebo na aukro. Uvidíme kde se to chytne. Na bazar od babywebu jsem dala do aukce drací deku a už mám potvrzený jeden příhoz.
    Je fakt, že já měla strach prát věci na 90, když na nich píšou, že se mají prát na 40 apod. Krásně se to vypralo a hadříky jsou v celku. Já teda ještě dávám do pračky sodu, protože mi všechno hned zešedlo. Já už mám taky 2 igelitový brindáky a pak brindák ala košile. Kdo mě má na FB, tak je tam vidět, jak manžel malýho krmí kašičkou a všechno je špinavý. Tak jsem pak koupila ty brindáky. Když jsem ho krmila já, tak nikdy tak špinavej nebyl. No ale musí se to chlapci oba naučit… 😛
    Nestrašte mě se zubařem. Já tam měla jít na kontrolu po půl roce už začátkem února, ale to jsem rodila. Pak nebyl čas a teď se mi zubař přestěhoval a tam se špatně parkuje, tak se mi tam vůbec nechce.
    Včera jsme měli s Kubíkem noc plnou vášní. Měl ještě teplotku po očkování, tak v noci pobrakával a o půl 2 konečně usnul. No a asi v 5 mě vzbudil monitor. Jsem se vyděsila co se děje. No a ten darebák byl vzhůru, rozvázal mantinel a vytáhl šňůru od monitoru (je tam ulomená taková ta pacička, která tu šňůru jistí, tak to máme zajištěný gumičkou). Jsem myslela, že mě jebne.
    Za hodinku se má stavit kamoška ze školy, tak se jdu trošku zcivilizovat, aby se mě nelekla.
    Tak se zatím mějte hezky!

    #864416
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak jsem zpět po dovolené na Šumavě. Bylo to super.

    Ještě jse vás nestihla dočíst, ale pro Kosťu – kdysi dávno jsem s bývalým přítelem kupovala postel a matraci ze studia zdravého spaní a byla dobrá. Nyní jsme si s manželem koupili postel a matraci u firmy Jelínek a je taky dobrá. Máme ji už dva roky a v poho.

    #864417
    Anonym
    Host

    Krásné ráno,
    já tu naší potvůrku asi zapleštím. Teda v první řadě mě a pak jí. Dnes od 6 do 9 jsem v posteli poslouchala jako kašel a k tomu smích. já to na ní párkrát udělala ze srandy, děsně se tomu smála. no a tak mi to teď oplácí hodinovým zkoušením, kašli-kašli-kašli, smích, kašli,kašli,kašli – smích. mě z ní picne. Holky jak jsou na tom vaší prckové s otáčením z bříška zpět na záda? Vala se otočí na břicho, chvíli vydrží a pak se začne vztekat. tak se jí snažím překulit, jen jí teda nachystám ruku pod hlavičku a pak už jde zpátky na záda.
    Bivinko, to jsi psala ty, že vám je 74 tak akorát že? mě taky připadá, že tahle velikost je nějaká divná. Dnes má tepláčky, jsou jí fakt naknap a bodýno next 6-9 měsíců na 9,5 kg a dopnout? no také na těsno. Celkem mi připadá, že nexťácké hadříky jsou nějaké menší.
    tak za hoďku mi přijede domů nějaký klient na úvěr, musím fičet do sprchy,abch ho nevítala v pyžamu 😀 a taky koukám, že cácorka je zas na bříšku.
    Kosťo a co se ti děje s prádlem, že jsi psala když se pere na 90 st, tak je jiné. Mě teda připadá stále stejné, to bude asi tím, že jsme prakticky měli vše už prané a nošené. Navíc do toho sušička a zdá se mi, že je prádlo spíš ještě lepší než jsem ho koupila. Předtím tam byl občas nějaký flíček, či semiš byl tvrdší a teď to máme bezflíčků, měkkoučké a barevné to je stále stejně.

    #864418
    Anonym
    Host

    Dobré skoro-poledne holky :), no s tím prádlem to peru na 40 oblečky a plíny a osušky na 60 a s tim žlučovým mýdlem to právě jde i tak, někdy nastavuju na pračce intenzívní praní. Víc stupnu jsem nikdy nezkoušela. Na tom MMB prodávám zatím jen to, co už bych nechtěla, takže to není nic extra, tak zase tak se nedivím, že to nikdo nechce, ale možná to zkusím ještě jinde, teď jsme ale na chatě, tak to u sebe stejně nemám, takže to teď nějak neřeším..
    No Filip začal teď pár nocí pěkně otravovat, budí se o půlnoci, pak v půl 4 a pak kolem 6-7 a má furt hlad, to už dávno nedělala, jestli se nějak moc rozjedl? Nebo má nějakej sourt zase? Ale on je i tak už hrozně velkej, ta velikost 74 je mu tak tak. Taky mám Petro pocit, že ty věci od Nextu jsou trošku menší. A přetáčí se někdy i na záda, ale je to spíš si myslim náhoda, že se mu to povede, nějak systematicky zmáknutý to nemá.
    Tak dobrou chuť k obědu všem :), papa

    #864419
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny.
    Ten náš Adámek se naučit teďka se smát, že vydává zvuk hehehehe.. a pak do toho pusou udělá prd prd.. byli jsme venku na terase a Honza, se ti posral.. 😀 A já, to ale dělá pusou 😀 Docela komické. Hlavně, že když se Adámek pokadí, tak je to můj kluk.. jinak je náš 😀 ale zrovna ho má Honza v náručí a kadí, tak půjde hezky přebalovat :)))) tatínek jeden.
    Jinak fakt ta velk. 74 je blbá velikost, určo malej 74cm nemá a je mu to fakt už skoro malé.. Já doma peru většinou na 50 stupňů a vše se mi vypere, jen ty fleky před praním vezmu ručně tím mýdlem. Na 90 jsem prala jen ze začátku ty pleny..
    Nám Adámek se zatím na bříško ze zad nepřekuluje, ale zato dělá mega mosty a jako nožkama se zapře a odsune se o kus dál, takže v postýlce je ráno narvanej klasicky uplně na začátku i když ho dávám tak do třičtvrtě .. tak abych ho furt hlídala, aby mi někam se neodsunul.Ale když je na zádíčkách, tak se uplně bezvadně překulí na bok a pak tam je, myslím si, že mu stačí fakt už jen kousek a bude na bříšku, ale zatím to neobjevil, občas mu pomáhám, ale spíš si říkám, že by měl sám na to přijít.
    Dobrou chuť k obídku, jdu nám taky ohřát oběd, malý už je po..tak nyní my. Papapa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,176. až 2,190. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist