únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 211. až 225. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862443
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak jsem dnes byla u sestry. Vyfasovala jsem 4 kabele s oblečením (na kluka a unisex), vaničku, babyvak, 2 zavinovačky, fusak s beránkem, váhu, monitor dechu a ještě nějaký věci, ale to jsem zatím ještě nestihla probrat, myslím že tam bude i odsavačka. No bude to zajímavé, zatím to mám na hromadě a ještě musím udělat místo v nějakých skříních. Nebo zajedeme koupit nějakou komodu. Jinak k těm váhám co tu píšete, tak Kubík má ve 21tt 388g. Prý to odpovídá.

    #862444
    Anonym
    Host

    A hele evi.r, tak Kubík:D , tak už dostávají i jména. Jak jste tohle všechno převezli, to je pomalu na náklaďák:O . Byla jsem se dnes podívat v Kika na nábytek, do toho našeho pokoje pro hosty, ale strašný ceny, tak jsem dost zklamaná, ale našla jsem tam lampu, do té jsem se totálně zamilovala, manžílkovi však vypadly oči z důlků ta cena byla taky hezky pětimístná, ale stála by za to, přece jen máme pokojíky poněkud většího rozměru, tak to chce víc světýlek v jednom. Tak nevím , uděláme si radost k vánocům, nebo neuděláme, nějak moc dlouho tu lampu okukoval, ale raději mlčet, abych to nezakřikla:# . Tak se mějte, jdu sníst salát a čokoládu a okurky s mandlema, to je kombinace:S

    #862445
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Evčo, naštěstí se mi to všechno vlezlo do kufru auta. Horší ale je, že ještě nevím kam to všechno dám. Dneska odpoledne asi zajedeme do ikea vybrat nějaké komody a zítra je manžel s kamošem koupí a zrovna sestaví. Jinak kika je opravdu dražší. Já se tam byla jednou dívat na pohovky, ale ty ceny byly trošku mimo moji představu. Přeji Ti ať to s tou lampu vyjde aspoň pod ten stromeček 🙂 . Dneska jsme pozvaní ke tchýni na oběd, tak aspoň nemusím vařit. A jak ji znám, tak vyfasujeme jídlo i na večeři. Tomu říkám neděle 🙂 .

    #862446
    Anonym
    Host

    no ne evi.r ty se máš, ikea je taky dobrá, mám ji za rohem, jen to co bych si představovala tam bohužel nemají. Tak jsi si určitě i tchýňky pochutnala, u nás dnes vařil manžel, ale opepřovaný řízek bohužel skončil od Aničky v koutě, prskala a vyplazovala na nás chuděrka jazyk, že to pálí, manžel to trošku s kořením přehnal, tak vrčel jak pes:D

    #862447
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Evčo, pochutnala jsem si, tchýně udělala krůtí roládu s bramborovou kaší a okurkovým salátem, takže mňamka. Jen manžel si tu neděli moc neužil. Tchán totiž v sobotu večet přivezl tunu švestek a tak mu musel manžel pomáhat s tříděním a čištěním, aby si pak mohl tchán vypálit slivovici. Doufám, že pak dostaneme spoň dvě falšky. Ale máme slíbeno, že pak tchán schová pro Kubíka demižón, prý na svatbu nebo na promoci. No jo, hezky to má naplánovaný, když se malej ještě ani nenarodil 😀 . Jinak dneska jedeme kupovat komody, abch mohla roztřídit oblečení co jsem si přivezla. Taky mi včerala volala švagrová, že se mám stavit a nahlásit jí, co si od ní pak půjčím. Zatím mám zamluvený kočárek, autosedačku, postýlku a nějaký hračky. Naštěstí si to nemusím pak hned vozit domů, prý si to můžu pak vyzvednout až to bude potřeba.

    #862448
    Anonym
    Host

    tak jsem byla na kontrole a podle ULT z vyvojovych vad nejsem 20 +5 ale podle nejakych jejich vypoctu 22+2 . taky jsem mela desne vysoky tlak coz se jim nepacilo…. tak nevim, pohlavi dodnes nevime aspon ze mimi by melo byt zdrave… :S

    #862449
    Anonym
    Host

    no Evi. r jak jsem slyšela ty slivky, už mě hned napadla ta slivovica:P , co taky jinýho, než je zkapalnit ne?:) jinak já si taky pochutnala, ale manžel udělal v kuchyni takový bordel, že olej snad kapal i ze stropu, uklízela jsem to dnes od rána do poledne strašný:S asi mu dám zákaz vstupu, uvaří dobrou mňamku, ale ten binec, děs běs:O
    Lenuno, nic si z toho nedělej, my jsme zase prtě mladší od eset dní , a zjistili mi cukrovko, naštěstí jen těhotenskou, tak uvidím, co je zase napadne za další vyšetření. Drž se, určitě budete zdraví oba, taky ti to mohlo vylítnout z nervozity, já mám zas tlak až dole, prý zázrak, že vstanu, chodím a jezdím autem, normálně by každý omdlíval na prvním rohu.:) , v těhotenství je furt něco.
    dělá mi starosti susana, dlouho tu nebyla, my se tu vždycky po týdnu, či pár dnech slezeme, ale dlouho nepsala, snad je ok*-)

    #862450
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    člověk tu o víkendu jednou není a tady hned 2 stránky:) , no super! Chvíli trvalo, než jsem to přelouskala, tak snad na nic nezapomenu. My byli na víkend u rodičů – pomoct trochu se zahrádkou a odstěhovat snad už poslední várku mých věcí. Už se nechci nikdy stěhovat!!!
    Evco, tak to první dítko ve 23 už nestihnu, ale jinak to budu mít asi podobně (pokud mě to první neodradí:) )… Ty jsi nějaká moc aktivní, to jste se pustili do zařizování toho podnájmu pro turisty teď? Do toho ty číče a děti? Neměla bys víc odpočívat? Já se snažím manžela donutit vymalovat kuchyni už rok, ale zatím bez výsledku. Kdybychom neměli 4m stropy, tak to vymaluju sama. Ale mám strach z výšek. Takže super, že máš akčního muže. Co ta cukrovka, není to nebezpečné? Já byla zrovna v pátek v poradně a ptala se doktora, jestli mě pošle na test a on říkal, že to záleží na mně. Původně jsem jít nechtěla, ale teď váhám. Sousedka mi zas povykládala pár hrůzostrašných příběhů (to ona umí moc dobře:D ).
    Kosto, úplně ti schvaluju to, že se šetříš. Určitě i mimčo bude víc v klidu.
    Evi.r, já slivovici hrozně ráda. A ke svatbě jsme dostali 2 excelentní lahvinky, tak mě mrzí, že si asi ještě dlouho nedám. Na druhou stranu, můj ji nemusí, takže mi určitě zůstane. Taky už bude trochu archivní:D … Tak už taky zařizujete, ten čas začal hrozně utíkat. My budem taky nakupovat převážně v Ikee, jestli to tam do porodu stihnem…
    No nic, jsem dnes trochu KO, tak jdu brzy do postele. Holky, pohlaďte bříška, dobrou noc!

    #862451
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky! Taky jsem si cvšimla, že tu dlouho nebyla sussane. Snad je v pohodě. Mi jsme byli včera na kontrole srdíčka. Vše je v pořádku. Doktor byl super. Smála jsem se od prvního kroku do ordinace. Ptal se zdali chceme vědět pohlaví dítka kdyby prý na něj čistě náhodou narazil tak mu říkám, že ho vím, ale schválně zda je to pravda. Po chvílince zkoumání úžasl nad velikostí pindíka 😀 . Prý, že je nějaký veliký a že mám pozdravovat pana manžela 🙂 . Jsem se chechtala ještě venku na ulici. Takže toho klučinu máme dá se říct jistého. No jinak mi o víkendu byli také u rodičů. Papkali jsme husičku, zelíčko a knedlíček. Polévka byla kroupová takže vše super – mňam mňam. Holky každý mě straší, že když dělám noční, že to může vadit a že bude prcek potom pořád vzhůru v noci. myslíte si, že je to možné??? Já se cítím dobře. Nedělá mi to žádné potíže, ale jsem z těch řečí spíš nervozní. 😐 . No ve středu jdeme znovu na 3D tak jsem zvědavá jak se mi klučina ukáže 😛 . Mno u nás se nic nepálí. Jen jsme sklidili jablíčka tak se chystám je zavařit – doufám, že do té doby než se rozhoupu nezhnijou :$ . Také máme plno hroznového vína a stím opravdu nevím co udělat. Musím projet recepty zda to nejde zavařit či zamrazit. Vínečko neumím :# . Tak páááááááááááá a všem zdravíčko. malej zdraví všechny miminka 🙂 .

    #862452
    Anonym
    Host

    bambulko, zkus z hroznů udělat mošt, stačí vylisovat, a zvařit v lahvích jako děláššťávu. Já teď měla stejný problém s hromadou hroznů ze zahrady, holky ten mošt milují<:o) Z noční si nic nedělej, z mé zkušenosti s dětmi to po narození mají otočené všechny,hlavně když se narodí v noci, nebo k ránu, podle toho jak je aktivní, ale vzhledem k tomu, že se děti rodí většinou přes noc, mají v tom holubník všechny, pak to spaní jen upravíš režimem co se nasadí doma, trvá to asi 7-10 dnů, než je to v cajku. Zpočátku se ti na jídlo bude budit i tak každé 2 hodinky, takže přetočený čas stejně zpočátku ani nezaregistruješ:) , chce to pak hodně trpělivosti, jak budeš nervní, bude nervní i miminko, reaguje bohužel na hlas a tón, rychle vycítí, že není něco ok, pak by sis užila. ale těhotenství na tohle nemá vůbec vliv. Takže neboj.:)
    Kájo, to víš aktivita musí být, naštěstí tu přestavbu neděláme sami, ale máme na to dva zedníky a velmi šikovné a levné, už jsem s nimi domluvila i malování a stěhování, nábytek by jsme ve dvou dolů z patra nestáhli ani náhodou:( To víš , turistům začíná sezona od listopadu, tak musíme finišovat, začnou trhy,Mikuláš, pak vánoce a nový rok, pak zas velikonoce….Musíme to stihnout, dnes jsem doplácela plyn, a šrajtofle se pěkně prohla, myslela jsem, že manžela pošlu ven s obrazama:^) Ta cukrovka je prý na hranici nejnižší, takže bych se jí moc bát nemusela, u Petry jsem ji měla taky, jen se pak musí hlídat, a u Aničky nebyla vůbec, vlastně na to doktor přišel náhodou, protože mi nechal udělat předem krev a tam to bylo trošku vyšší, než je norma, ale bude to asi taky tím věkem. někdy si říkám, že to trochu přehánějí, kamarádka rodila na hranici 35 let, a takové cavyky s tím nedělali. Čičiny taky dostaly nové bydlení, na střeše jsme jim udělali vlez, takže už nebudou courat po domě, bylo tu nějak překočkováno:P No to víš manžela v jeho věku si musím trošku udržovat v kondici, jako IT za stolem by pěkně zakrněl:)

    #862453
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Bambulko, já si taky myslím, že nějaké střídání směn v těhotenství mimču nevadí. Novorozenec stejně jenom spí a jí a je mu jedno jestli je noc nebo den. Moje sestra se prý budila 14x za noc (nějak pořád nechápu kdy teda naši udělali mě, když se sestra tak moc budila) a to mamka dělala jen na ráno.
    Já jsem se dnes prohrabávala věcičkama, co mi sestra nabalila. U některých jsem se rozbrečela, protože jsem si vzpomněla, jak jsme to kupovali pro neteře a vůbec mi v té době nedošlo, že to budu taky třeba někdy potřebovat. Jak jsem se tím prohrabávala, tak jsem tam našla i 2 rourky a 2 odsavačky na mléko. Myslím, že ten úplný základ už doma máme, nebo to si to jen vyzvedneme u švagrové. Ještě postupně dokpupíme nějaký hadříčky, drogérku a plínky (víc už mě nenapadá). Už se tak nějak začínám těšit, zatím jsem jen čekala na další vyšetření, ale už si to začínám užívat.
    Kájo, co se slivovice týče, tak manžel jednou dostal falšku z roku 1973. Ta byla fakt výborná. Jinak u nás ji nikdo moc nepije, spíš jen jaké lék. My ji spíš pak rozdáváme jako dárek. Jen u toho tchána je trošku problém, že zaúkoluje celou rodinu. Já jsem mu minule měla dělat nalepovací štítky na lahve, vždycky obrázek daného ovoce, potom citát: „proč bychom měli ovoce jíst, když ho můžeme pít“ no a pak ještě název pálenky a rok vypálení. Vždycky s tím otravuje a je horší než pojišťovák a pak z vypálených 50 litrů dostaneme za snahu dvě půl litrové flašky.

    #862454
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    teda slívka jo?- u nás to taky nikdo nepije, jen jí rozdáváme:-)) šťáva z vínečka může být dobrá, moje babča dělala z brusinek.jinak já zatím ještě nic nesháním, nějak to nechci zakřiknout.
    Lenule neboj to bude dobrý, termíny nám budou stejně ještě posouvat podle dalšího velkého UTZ.
    já byla včera v práci – byla jsem ráno u dr. takže jsem měla razítko, kdyby mi přišla náhodou kontrola a vydržela jsem tam 4 hodiny a pak jela domů, byla jsem utahaná jak kotě a usnula, probudila se až večer, když dorazila drahá polovička.tak pa pa pa

    #862455
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky! Tak ta naše čičina na mne nepočkala a dnes porodila krááásná kočičátka. 😀 Ještěš nevím kolik jich tam má,ale myslím, že svě nebo tři. Všem díky za uklidnění za tu noční. Ten náš lumpík se pořád vrtí a co u vás taky už máte takové pohyby? Vždy když je chci ukázet manželovi tak nic :^) . Ale myslím, že si jich ještě užijeme dost. Taky díky za radu, za to hrozno. To vůbec není blbej nápad to odštavnit . Jen tedy nevím jak dlouho to vydrží. K těm jablkům jsem se samo ještě nedostala. No nevím nevím jestli nezhnijou :$ . Ale asi se na ně vrhnu až v sobotu. V neděli přijedou naši s bráchou a dětma tak asi upeču husu a kohouta k tomu červené zelíčko a bramborovej knedlík. A asi i polívku s té husy. Téééda to jsou plány. Jsem na sebe zvědavá co vše zvládnu. V neděli bude u nás velká oslava <:o) – budu slavit narozky – jooo už mi to letí – celejch 28. 8-| . Tak všem pevné zdraví a pozdravujte miminka 🙂

    #862456
    Anonym
    Host

    ahojte těhulky, čtu tu, že většina cítí bohyby… v břiše se mi děje hodně věcí,ale asi to ještě nerozeznám. Všichni říkají,že je to jako motýlí křídla je to tak?
    Jinak jsem dneska prospala celý den a už jsem zase unavená, mám problém s kyčlema pořád mě bolí při chůzi a v noci dostávám křeče do nohou… doktorka mi na to řekla, že to je blbý a bylo vymalováno…

    Kosťo – parkhotel je kousek, spíš tak asi 2 min cesty od bytu. Taky jsem bývala v hotelu, takže se nedivím, že tam jsou stresy…

    Všem hodně zdraví a štěstí …

    #862457
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky, hezký večer!
    Škoda, že nejste z Olomouce, pozvala bych vás zítra na přednášku o česko-izraelské módní návrhářce Lole Ebner. Móc zajímavá paní, která už sice nežije, ale naučila Izrael (elitu, letušky, armádu) jak se oblíkat.
    Bambulko, gratuluju k narozeninám, já budu mít taky koncem měsíce 28. Už se mi stává, že si to musím odpočítat, nějak to přestávám sledovat. Pamatuju si, když měla moje maminka 28, to se mi už zdála stará… Miminko mi v bříšku řádí skoro pořád. Nevím, kde bere tu energii. I manžel to hezky cítí a někdy malé zpívá na dobrou noc (ale nepomáhá to:D , usínám jen já).
    Lenule, to ti ani magnézium doktorka nedala? Hm. A co nějaké cvičení, nezkoušelas? Moc doporučuju gravidjógu, pěkně se tam protahují i ty kyčle. A není to vyčerpávající.
    Evi.r, tak to by měl tchán teda přihodit víc. Ale to je známá věc, že na rodině se šetří nejvíc:) .
    Jinak jsem dnes ještě byla na přednášce o vaření s dýní Hokaido. Lidičky, to je moc zravá věc, používáte ji? Já z ní vařila polívku a pak bramboráky (místo brambor dýně) a teď jsem pochytila další zajímavé recepty. Takže brzy budou dýňové hody. Ještě že manžel je víc zeleninový než masový a tyhle experimenty má rád.
    Přeju všem dobrou noc!!!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 211. až 225. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist