únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,446. až 2,460. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864675
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak Adámek má nějaké boleníčko, už po xté se vzbudil a to jsem měla radost, že usnul po půl sedmé… No jednak se škrábal vzadu na hlavičce, ta se mu loupe, jak se na ní furt potí, tak jsem mu jí namazala olejíčkem, tak snad mu to pomůže. A taky pak celý den nekadil, takže ho možná bolí bříško.. Holky, já bych mu tak chtěla rozumnět, abych hned věděla proč brečí. Je mi to pak líto, že nevím jak mu pomoci.
    Péťo, víš, že by mě nenapadlo ty puzle prát v pračce… máme jich dvacet a nevím, zda by se mi tam vešly. No já myslela, že je budeme jen přeluxovávat. Já na ně dávám deku, co má dole takovou pevnou podložku.. No ony ty bakterie budou všude a zas prý se to s úklidem nemá až moc přehánět, aby to dítě na to bylo zvyklé. Navíc jak člověk má doma i zvíře, tak musí počítat, že nikdy nebude doma uplně uklizeno. Hlavně ten náš kocour začal zas pouštět chlupy, to ho furt vyčesáváme a furt je plno chlupů všude..
    No a pak já s vlasama taky úspěšně plným všechny zbylá místa 😀 Už mi trošku přijde, že už mi tolik nepadají, že snad už začínají ty vitamíny působit.. a pak snad ten kratší účes pomůže.
    Tak zatím pááááá

    #864676
    Anonym
    Host

    Ahoj Holky

    Já tady nebyla ani nepamatuju občas to tu pročtu a jsem líná něco napsat 😛 U nás je toho spoustu na psaní ,Lola se mi přetáčí sem tam naučila skákat po zádech taky si doskáče kam potřebuje 😀 Je to legrace..taky umí funět jak tu některá z vás psala krčí nosík a funí..teď máme boj s kaděním protože jsem zavedla příkrmy a tak má problém vyprdnout bobek ,,je mi jí chuděrky líto ale naučit se to musí..příští týden nám bude půl roku tak jdem 9 na kontrolu tak jsem zvědavá co doktorka poví..pořád si nejsem jistá jestli to s těma příkrmama dělám dobře :S Mám tedy rádce na FB Peťu ViĎ:P Tak když jsem navážkách hned píšu taky mi pordila jablíčko aby malí kadila a to pomohlo..ale stejně po jaké době jste třeba začli dávat masíčko do zeleninky ???
    Holky občas mě tak horozně bolí jizva že bych se zbláznila..

    A ještě něco Lola se ted začla velice často v noci budit..co s tím ?? Někdo píše na netu prostě ji nechat vyplakat aby pochopila že v noci se spí ale to srdce k tomu jí tam nechat naříkat..chjo..nemáte některá radu???co já bych dala za to se jednu noc vyspat ..:S
    Nic dokouknu pohádku na barandově je stará a já jí ještě neviděla a půjdu si lehnout..mám dost ještě že mám doma chlapa ráno když mě vidí vezme holku a já 2 hodiny spím!!!
    Tak papa

    #864677
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak jsme byli na 6.měsíční prohlídce, nějak nám ten Adámek vyrost a zesílil, posílám pak míry v přehledu. Jinak jako obvykle se mu nelíbilo, že ho paní doktorka prošahávala na bříšku a pak když mu začla šahat na kouličky, tak tam spustil mega řev, co jako si na něj dovoluje šahat. No vůbec se pak na ní nesmál, jen koukal zamračeně. A už máme pěkně najet na příkrmy, k obědu už má dostávat jen zeleninu a s masem a pak i do toho dávat žloutek. Dostala jsem příručku, tak to tam prostuduji. Ještě máme odbourat dopolední mléko a nahradit jej ovocem a odpolední zas bílým jogurtem 😀 a prý kaši už na noc taky může papkat.. Jo jen nevím, jak to mám vysvětlit Adámkovi, že to má jíst 😀 A k tomu pití, prý že je dobré, když vypije, co vypije, kdyžtak mu dát jen převařenou vodu, když nechce čaj. Jako vůbec neříkala nic o litru denně. Že prý taky tu vodu má obsaženou v mléce, co mu dávám. No holky, mám z toho hlavu sama v pejru, fakt nevím, jak se na to jídlo bude tvářit a hlavně jak já to uklohním. :$

    Kája – 2.2. – Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    třetí měsíc: 5150 kg a 57 cm : půl roku:

    Petra H. – 14.2. – Valentýnka narozena 14.2. v 18:25, 3600g a 50cm
    třetí měsíc: 5090g a 61cm : půl roku: 68 cm, 7940 g

    Babyzna-14.2. – Přemeček narozen 20.2. v 17:23, 3650g a 49cm
    třetí měsíc:6405g a 63,5cm : půl roku:

    Monika306 – 16.2. – Davídek narozen 18.2. ve 12:52, 3200g a 50cm
    třetí měsíc: 5150g a 60cm : půl roku: 7150g a 65cm

    j.a.r.k.a. – 16.2. – Dominik narozen 14.2. ve 20:52, 3720g a 50cm
    třetí měsíc: : půl roku:

    Bambulka – 18.2. – Bohoušek narozen 19.2. ve 12:21 3650g a 52 cm
    třetí měsíc: 6030g a 62cm : půl roku: 7420g a 66 cm

    Lenuna – 18.2.- Mireček narozen 8.2. v 11:00, 3600g a 51cm
    třetí měsíc: : půl roku:

    elen-ka – 20.2. – Zuzanka narozena 16.02. v 16:12, 3250g a 49cm
    třetí měsíc: 5070 g a 58 cm: půl roku: 6820 g a 66 cm

    děcko – 20.2. – Kubik narozen 15.2. ve 20:50, 2700g a 49cm
    třetí měsíc: 5900g a 61cm : půl roku: 7580g a 68cm

    Darenie – 21.2. – Laura narozena 7.3. v 11:55, 3250g a 52cm
    třetí měsíc: 6100g a 61,5cm : půl roku:

    Kosta – 22.2. – Eliška narozena 2.3. v 6:54, 3270g a 50 cm
    třetí měsíc: 4910g a 58,5cm : půl roku:

    Bivinka – 26.2. – Adámek narozen 1.3. 3930g a 52cm
    třetí měsíc: 4900g a 62,5cm : půl roku: 9100 g a 72 cm

    milinka – 3.3. – Kristýnka narozena 20.02. 3400g a 48cm
    třetí měsíc:5600g 60cm : půl roku: 8080g 68cm

    Biba – 18.2. – Filip narozen 19.2. v 6:42, měl 4100 g a 53 cm
    třetí měsíc: 7100 g a asi 70cm : půl roku: 8720 g a 75 cm

    Jdu si přečíst příručku..

    Dari, myslím si, že ti doktor poradí s těma příkrmama, jak nám, jen se do toho pak musíme nějak dostat.

    tak papa 🙂

    #864678
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky, tak jsem si přečetla tu příručku k příkrmům, tak je to tam pěkně napsané.. Jen jaksi tam nenapsali kolik má to dítě sníst množství toho příkrmu. Já vím, že už jste to tu psaly, jak které mimčo baští, já si to ale nepamatuji.. Mám pocit, že mám eror paměti, fakt si skoro nic nepamatuji. Nevím,zda si mám volat jako doktorce, aby mi řekla, kolik toho má to dítě sníst..
    Jsem fakt nějak z toho přikrmování rozhozená 😀 Už abychom na to najeli a bylo to zajeté.. takhle fakt jsem zmatená a do toho tu vařím oběd vepřové na paprice s knedlíkem… žádnou potěchu z toho vaření nějak nemám 😀 Ale aby zas Honza nekecal, že vaří jen on..

    #864679
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky mamulky!
    Teda Bivinko ty máš opravdu kusanec chlapa .
    No jinak Bohoušek se začal pokošek o lezení teprve tak před 3 dny. No zatím mu to jde. Leze dozadu 😀 .
    Mno teď jsem dala péct nějakou buchtu či co. Zase jsem získala někde recept. Mno nevypadá to, že by se mi to nějako extra povedlo – uvidíme jak bude chutnat.
    Co se týká kadění tak konečně kadí Bobíček každý den někdy i 2x – 3x. Jsou to bobky jak od králíka takový už tuhý :$ .
    A s příkrmama jsme na tom tak, že ráno nakojím, dopoledne tak kolem desáté dávám ovoce nebo přesnídávku pak kolem jedenácté jde hajuškat – t spí max. hodinu kolem jedné až druhé dostane oběd – věsměs zeleninu nebo zeleninu s masem a tak. Kolem třetí zase hajuškání taky max. hodinu, potom kolem páté svačinka – opět ovoce – dnes mam nachystaný bílý jogurt – poprvé. a na noc dostává umělé mlíčko – to teď vypije tak 200ml.
    No a noc??? Včera jsem ho zase přechvílila. Zase dnes noc plná vášní, ale nééé bohužel takovou jakou by jsem si představovala :S . Ale kukám, že máme s tím spaním problémy skoro všichni tak je to asi v tomto období normální a snad se to upraví. Já taky nevydržím v novi ho nechat brečet,ale už ho mam fakt plný zuby. Tak snad už se to konečně upraví a zlepší.
    Přejeme všem krásný zbytek dne a klidnou neprobrečenou noc.

    #864680
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Bivinko nic si z toho nedělej. Jsem an tom tejně. Nioc si nepamatuju. Pořád někde něco hledám. A to jídlo prostě do něj cpu dokud otevírá pusu. Jednou dokonce snědl přes 300g. Včera toho zae moc nesnědl. 😛

    #864681
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy,
    koukám Adámek pěkně roste :o) – my jdem na kontrolu v pátek a myslím že na tom budem velmi obdobně a to jsme na MM.
    S příkrmama koukám jsme oproti bambulce hodně pozadu. Ale zato baští častěji takže je znát že už mu MM asi úplně nestačí tak začnem taky dávat víc.
    Náš denní režim je asi takovýto : Budíček mezi 7 a 8 a zrovna nakojíme, pak kolem desáté znovu kojení, kolem poledne dostane zeleninku a jde chrupkat. Spí tak hodinku až dvě. Mezi druhou a třetí nakojíme, kolem páté znovu, po sedmé se koupe a poté dostane poslední kojení a hurá do postýlky. (tedy až po usnutí u maminky 🙁 ) No a v noci mi vstává poslední dobou jen jednou mezi 3 a 4.
    Holky vím že to bude znít hrozně, ale na jednu stranu jsem sobecky ráda, že vím, že máte na dětičky také vztek když vám nechtějí spát. Mě nespal prvních pět měsíců a už jsem z toho vstávání (3x-4x za noc) byla fakt na prášky a na něj i protivná. Samosebou vám přeji ať dětičky zase začnou krásně spinkat, jen jsem ráda že nejsem jediná kdo je z nedostatku spánku nevrlej…
    Když tak koukám na ty vaše pokroky tak ten náš kuliferda je pěknej „lenoch“ – obrací se z bříška na záda i opačně velmi dobře a už nás k tomu nepotřebuje, točí se jak hodiny to taky, kolínka pod bříško se snaží strkat, ale nějaké náznaky lezení? To vůbec… Já ale pevně věřím že vás brzy doženem nebo možná i předženem. Mamina mi říkala, že já jsem vůbec nelezla, ale na 8 měsících už chodila :o) Tak uvidíme. Pokud bude po mě tak vám brzy budem psát že sice ještě nelezem ale už stojíme :o)))

    #864682
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Opět jsem tu:D
    Tak Adámek dostal jen zeleninu s králičím masem k obědu, byl to fakt boj, vůbec se netvářil na to, že to chce jíst, ale jen co otevřel papulku, už tam měl lžičku s nášupem. Tak nakonec toho snědl hodně, tedy ne uplně celou tu malou skleničku, ale tak víc jak půlku snědl. Mléko nedostal, ať si zvyká. Na konci šíleně řval jak tygr, ale řval protože byl totálně posranej. Teda fakt to mimčo je krásné, ale děsně smrdí, to by jeden padl, ale už jsem zvyklá. Tak pááá

    #864683
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, no koukám teda, že nás Adámek dohnal a předehnal :), no ale teda hodně poskočil za ty tři měsíce, co? No u nás se už bělá jeden zub dole a jeden nahoře, jsou proti sobě, tak to jsem představovala, že mu vyrostou nejdřív dolní a pak horní po dlouhý době, ne takhle naráz..Dneska se vzbudil v 5 a po kojení už nějak nechtěl spát, je přece jen z těch zubů trochu občas protivnej, tak tam v posteli pořvával, ale já ho nechala a najednou v 8 jsem se probudila a koukám, že leží na břiše, kouká na mě přes mantinel a ruku už má nahoře na té ohradě postýlky, úplně jsem se lekla, snad za chvíli bude muset spát níž..no to ho už sotva vytáhnu..
    Jinak ty čtverce jsem myla v kýblu jarem, to by se mi snad ani nevešlo do pračky, já mám asi o straně 30 cm.
    A kadí asi tak 2x denně, má už taky bobky, na začátku, dokud jedl jen zeleninu, tak taky měl potíže, ale teď už je to v pohodě. Kadí teda při jídle, nebo po něm.
    No, musím běžet, papa

    #864684
    Anonym
    Host

    Jo ještě jsem chtěla napsat víc, ale máma mě volala, že je malej jak prase, on si teď při jídle pořád šátrá na ty zuby, tak to je vážně děs, a dneska měl borůvky..
    S tím lezením taky leze Fíla dozadu a myslím, že ne schválně :). Jindy zase strká kolena pod zadek, ale ne dohromady s tím stojem na rukou. Dneska se párkrát otočil i zpátky na záda, ale když už je unavenej, tak to nezvládne a brečí rozpláclej na zemi na bříšku :).
    Taky jsem od doktorky vždycky zmatená, ona to tak chrlí a třeba jsem jí teď se ptala, jestli teda ten lepek už dávat a ona na to, že jsme si minule řekli, že jsem mu to už měla dát před půlrokem..no ale to je snad jedno..A Bivi, jakou příručku Ti na to krmení dala?
    Jinak já prý taky nelezla a teď chodím, takže to jde 🙂
    No a to noční buzení máme teď asi skoro všechny, asi ty příkrmy, zuby..no bude to jistě zase lepší, už se na to těšíme 🙂

    #864685
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky.
    Bibo, ta příručka je od sunaru. Ale je to tam hezky popsané. Mám ještě jednu od hami. Ono je to všude stejné, jen pak ten výrobce propaguje jeho příkrmy a tak.
    JJ máme chlapíčka velkého, je to tím, že je na tom UM. Ale až začne taky lézt a tak, tak si myslím, že zhubne i vlastně když bude jíst ty příkrmy.. Má se čile k světu a to je pro mě nejdůležitější.
    Jináč v noci zas Adámek pořvával ze spaní, jen jakoby breknul a poškrábal se na hlavě a když jsem mu dala dudlík, tak spal dál. Ale musím se přiznat, že to je pro mě vždy děsnej šok, když se musím probrat a kouknout na něj, proč brečí. Nejsem už na to zvyklá vstávat v noci. Snad dneska už to bude lepší, musím mu tu hlavičku namazat.
    Tak zatím páá.

    #864686
    Anonym
    Host

    Ahojky.
    Zavádění lepku:
    U dětí, kterým byl lepek zaveden do stravy před 3. měsícem věku, bylo riziko vzniku celiakie pětkrát vyšší než u dětí, který byl lepek zaveden ve věku 4 až 6 měsíců. U dětí, jejichž výživa byla bezlepková 7 a více měsíců po narození, bylo riziko mírně vyšší než ve skupině dětí, kterým byl lepek do stravy zaveden mezi ukončeným 4. a 6. měsícem.
    Kdy zavádět lepek do stravy?
    Na základě výše uvedených i jiných studií se stejnými závěry dnes lékaři zpravidla doporučují jako prevenci proti celiakii zavádět lepek mezi ukončeným 4. a 7. měsícem věku dítěte. Riziko rozvoje celiakie se dále snižuje, pokud je dítě v době zavedení lepku ještě kojeno. Dřívější zavedení lepku jednoznačně zvyšuje riziko rozvoje celiakie u dítěte. Dopady zavedení lepku po 7. měsíci věku nejsou takto jednoznačně stanoveny, mírně zvýšené riziko celiakie může být podle některých odborníků dáno i jinými vlivy, např. větším množstvím lepku podávaným při zavádění lepku do stravy u starších kojenců.

    Já jsem prvně přidala do kaše bez lepku cca 1-2 lžičky kaše s lepkem a pak jsem mu dala 3x kaši s lepkem, teď zase dám 3x bez lepku a pak mu ji budu dávat častejc a víc. Dneska jsem zrovna chtěla koupit do zásoby tu bezlepkovou kaši a koza blbá jsem omylem vzala nemléčnou. Takže je mi na prd. A to jsem si říkala, že je nějaká levná.
    My máme jídelní a spací režim asi takovejhle: v noci se budí cca o půl 2, o půl 5 pak o půl 8, o půl 11. To jenom kojíme. Kolem mezi jednou a druhou dostane zeleninku (někdy s masem), kolem páté zase kojíme a před osmou večer dostane kaši. Zhruba od 7 od rána už nespí, max. tak na půl hodinky. Pak si schrupne po obědě asi na 2 hodinky (když to dobře jde) a pak zase až po kaši. Někdy se zadaří, že usne i jindy, ale to se moc často nestává.
    No nic, nějak na mě vyřvává z postýlky, tak ho jdu zabavit. Jo a postýlku v obýváku už máme danou níž.
    Mějte se hezky a pozdravujte mimča!

    #864687
    Anonym
    Host

    Ten lepek jsem mu dala teď v pondělí, takže v 7. měsíci a teď jsem mu chtěla dát do jídla pohankovou krupičku a koukám, že to je nějaký bio a bez lepku..No v obchodě jsem si všimla jen BIO. Jinak měl dneska prvně žloutek – půlku a taky mu to šmakovalo, s tím jídlem si na něj teda nemůžu vůbec stěžovat, on jí všechno nadšeně :). Jo a koupila jsem si v DM učící hrníček babylove, je to takovej skoro dudlík silikonovej, dost měkčí než ten avent a to pití z toho mu jde :). Jen teda, až ty zuby vyrostou, tak tohle asi rozkouše a ten avent bude lepší..No nic, teď usnul, taky pořvával..Tak dobrou 🙂

    #864688
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko holčiny.
    Tak Adámkovi je dneska 6.měsíců, to to uteklo od toho porodu.Je to moje láska malá, jsem tak ráda, že ho mám.
    V noci byl naprosto hodný, vůbec se nebudil, tak ho už nic nesvědilo a dokonce mám pocit, že jsem i já spala celou noc.Občas courám na wc.
    tak zatím papa

    #864689
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky, ještě jsem se chtěla zeptat, vy už máte pro miminka udělaný dětský pokoj ? Já bych právě chtěla, abychom ho už dodělali. Už máme pokoj vymalovaný a položený nový koberec, ale zatím to tam stále nevypadá jako dětský pokoj. Štve mě, že tam je stů s PC a tudíž přítel tam furt dělá bordel. Malej sice spí s náma v ložnici, ale to neznamená, že nemůže už být pokoj. Já prostě ráda něco zařizuji a dělám byt hezčí, přítelovi je to asi jedno, žádné takové tendence nemá.. pokud ho k tomu neumluvím…
    Tak letím s malým do postýlky, nějak mi tu zývá 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,446. až 2,460. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist