únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,491. až 2,505. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864720
    Anonym
    Host

    Ahoj holky při pondělku,
    včera jsme byli na návštěvě u kamarádky a Filípek tam byl tak hodnej, pořád se smál, ani by nám nevěřili, že taky někdy brečí :), zato pak v noci..Něco podobnýho jako Kubík, akorát že ráno jsem nějak spala do 8.30, tak mám dojem, že jsem se vyspala, to ranní spaní u mě dělá hrozně moc..
    Tu svačinku ovocnou mu dávám odpoledne, dopoledne mu nedávám nic, ale obědvá už v 11. Máme to takhle – v noci xkrát kojení, naposled asi v 8-9, pak 11 obed (zelenina, maso, žloutek), 13 kojení, 15 – 16 ovoce k svačině, 17 kojení, 18 – 19 kaše. To dopoledne mu pak budu dávat asi ten jogurt, az to doktorka rekne, pripadne prohodim ovoce dopo a jogurt odpo, to jeste nevim..Ten piškot v tom ovoci si myslim, ze mu chutná, půjdeme dneska odpoledne zase do dm, tak asi koupim ty amarantovy piskoty.
    No, začalo tam pršet..Tak se mějte dobře a jsme zvědaví na novinky 🙂

    #864721
    Anonym
    Host

    Děcko, malá zatím dostává pouze oběd a to zeleninu. Jinak po zbytek je kojená. Příští týden chci začít dávat dopolední svačinu a to ovoce.

    #864722
    Anonym
    Host

    A budí se mi tak 3 – 4x do noci (do 20 do 6 hodin)

    #864723
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak máme zuba!!!! Našla jsem ho já tak doufám, že dostanu na šaty 😀 .
    Co se týká příkrmů tak dopoledne tj. v 10:00 dostne přesnídávku nebo bílý jogurt nebo ovoce a kolem jedné oběd. a kolem 17:00 odpolední svačinku taky ovoce,ale včera jsem ho místo toho nakojila a byl taky spokojenej. Jinak kojím jen ráno někdy tedy odpoledne místo svačinky a v noci.
    Dnešní noc byl vcelku dobrá. byl vzhůru 2x takže super. Z toho byl vzhůru asi klem 2 hodiny a nechtěl ani papat – cpal si ručičky do papulky, plínku hajánka tak jsem mu mázla dásničky Citrovitalem a pak krásně usnul a sapl až do 5:00. Zato včera jsem byla od 21:00 – 5:00 asi 5x vzhůru – děs,ale asi mu lezl ten zoubek.
    Jinak u nás je dnes hnusně. každou chvilku sprchne,ale je docela teplo. Bobeš spal jen půl hoďky a teď se mi tu plazí pod nohama 😛 . Dnes bude k obídku mrkvička s kukuřicí a rybička. No nevím ani jestli smí kukuřici a ani jestli smí rybu – no vyzkoušíme to. Se nedá nic dělat – dochází mi nápady.
    Tak ju pujdu chystat oběd jak pro malého tak pro nás – dělám čočkovou polévku tak jsem zvědavá co naní řekne malej až jí dostane přefiltrovanou do mlíčka 😀 . No budeme prďákovat asi všichni.
    Tak pa pa. Jo hopsadlo jsem zkoušela a je na něj moc malej – se v tom nějako kliktá i když ho obložím polštářema. takže odsunujeme na později 😐 .

    #864724
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Tak Lola má 6 nemoc..je to mazec 4 dny v teplotách docela vysokejch a ted se osypala a už by to mělo ustoupit..zoubky nám taky asi začínaj…ale je to moje zlatíčko statečný..i přes ty vysoké teploty se usmívala a když jsem ji teplotku srazila tak si i hrála..jo a říkáme táta..vždycky když ho vidím říká tááta ..je to krásný 😀
    Jinak příkrmy asi tak ..dopoledne kojím k obědu zeleninku dnes poprvé s masem a chutnalo..a pak kolem 15 dávám ovoce pak večer kaše..mezi tím když chce tak kojím..
    Jinak Bambulko ryby by děti do roka neměli jíst obzvlášť mořský je v nich hodně soli ..Našla jsem takovej seznam co by neměli jíst tak ho sem okopíruju!!

    Tak jo holky tady taky leje tak jdu poklidit ..dneska se o všechno stará přítel..uklidil v kuchyni a připravil na véču..tak mám klid ale mám tu žehlení a ještě dělám své budoucí švagrové náhrdelník z korálku a k tomu naušnice a náramek…a za 14 dní jedem na svatbu :)))) bude komplet v mé režii tak jsem zvědavá jak to dopadne:O

    #864725
    Anonym
    Host

    Tady ohledně těch příkrmů—

    nevhodné potraviny :
    citrusové plody
    kiwi, ananas, mango, broskve, fíky
    bobulovité ovoce (rybíz, angrešt, maliny, jahody, ostružin), vyjímkou jsou borůvky
    ořechy, mandle, pistácie, olejové plody, slunečnicová semínka, piniové ořechy, dýňová semínka
    cukr a hnědý cukr, sladkosti, med, javorový sirup
    rajčata, celer, paprika, ředkev, ředkvičky, křen, luštěniny, kyselé zelí
    řeřicha, bazalka
    exotické koření (vanilka, skořice, kari,..)
    vaječný bílek, mléko, mléčné výrobky kromě bílých jogurtů (tuk do 3%)
    ryby, měkkýši
    vepřové maso
    celozrnné pečivo
    Potraviny, které zřídka vyvolávají alergické reakce:

    zelenina: zelená okurka, cuketa, dýně, baklažány, fenykl, kořen pastiňáku, kořen petržele, černý kořen, mrkev, tuřín, kedluben, chřest, čekanka, všechny zelené saláty (hlávkový, polní , ledový), špenát, mangold, červená řepa, pórek, , košťáloviny (květák, brukev, bílé a červené zelí, čínské zelí, kapusta), zelené luštěniny, zelený hrášek, červená čočka
    ovoce: hrušky, sladká jablka, meloun, sladké třešně, vinné hrozny, borůvky, švestky, mirabelky, meruňky
    obilniny: rýže, proso, oves, jáhly, pohanka, kukuřice
    maso: drůbež (kuře, krůta, kachna, husa), jehněčí, králík. Z druhů masa, které dítě snáší, můžeme použít vývar.
    sladidla: čistý hroznový cukr (glukopur), zahuštěná jablečná nebo hrušková šťáva. Používat v malém množství.
    pojící prostředky: rýžový, kukuřičný, bramborový škrob
    oleje a tuky: rafinované rostlinné oleje: slunečnicový, kukuřičný, sezamový, olivový olej, živočišné máslo
    nápoje: voda, dětský čaj, později i černý čaj, šalvěj, slez, lipový květ, černý bez, fenykl
    šťávy: jablečná, hrušková, hroznová – doma lisované. Šťávy používejte, pokud dítě snáší celé ovoce, ze kterého je šťáva vyrobena.
    příprava: tepelně zpracované potraviny mají nižší obsah alergenů než potraviny v syrovém stavu. Proto nové potraviny nabízejte nejprve vařené nebo dušené.

    #864726
    Anonym
    Host

    Bambulko, gratuluji k zubu.
    Darenie, doufám, že Lola bude brzy v pořádku.

    Jinak dnes bylo opravdu hrozné počasí. Když jsem chtěla jít se Zuzkou na procházku, tak jsem zjistila, že prší a pršelo až do večera. Alespoň, že malá po obědě spala skoro dvě hodiny 😀

    #864727
    Anonym
    Host

    Bambulko, gratulujeme k zoubku!
    Darčo, ať je Lole brzo líp. A díky za seznam.
    Dneska bude asi hodně zajímavá noc. Odpoledne jsem musela jet do práce, tak manžel dal Kubíkovi v 6 večer kašičku. Běžně ho v tuhle dobu kojím a kašičku dostane kolem 8 a valí do hajan. Tak si po kašičce trochu schrupnul, pak ho vzbudil pes. No a asi 2 hodiny pak řádil v ohráce, pořád si hrál, breptal si něco a smál se. V 9 jsem ho chtěla nakojit a vůbec nechtěl, ani další kaši nechtěl. Tak jsem ho zkusila dát do ložnice do postýlky a hned usnul. Tak jsem zvědavá, kdy se pak vzbudí. Dle mého odhadu nejpozděj za hodinku a pak klasika nejpozděj po 3 hodinách.
    No nic, ještě budu chvilku pracovat a pak zkusím jít spát.

    #864728
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Tak noc nebyla zase tak hrozná. Kubík se vzbudil až v 1, pak o půl 3, ve 4 a pak v 6. Celou dobu chtěl jen čaj a kojit chtěl až v těch 6. Asi mu manžel udělat tu kašičku trošku hustější 😛 . Jsem chtěla ještě ráno chvílu spát, ale soused si začal ráno zpívat takovým stylem, že ani Kubíček už nemohl usnout.
    Včera večer krásně pršelo. To se spalo…

    #864729
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, u nás ta noc dneska – vzbuzení ve 3 a v 6 a v 7 si ho manžel ještě odnesl asi na hodinku na hraní, takže jsem chvilku ještě spala. Jinak se Filípek naučil válet sudy, převrací se z bříška už s pehledem na záda, takže se buď někam dokutálí, nebo se na místě převrací sem tam a vítězoslavně kouká, jak se šikovnej, jestli to vidím. Taky jsem mu ukazovala, že takovejma kroužkama se dá mlátit o sebe, když každý drží v jedný ruce, tak to teď spolu děláme, mu to ukážu a on taky :).
    No a k těm potravinám, celkem se tím řídím, ale třeba když je vanilka nevhodná, tak proč dělají vanilkovou kaši od 4m? A to je i víc věcí, třeba jahody..
    Mějte se dobře, já jdu s Filípkem trochu se válet n dece 🙂 papa

    #864730
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda!
    Tak včera jak jsem psala tak jsem dávala sladkovodní rybičku – tuším, že to byl cejn – mno on to stejně ale nechtěl takže nevím co mu přelítlo přes nos. Spapal asi 3 lžičky a v pohodě. Pak začal strašně brečet tak jsem šla udělat teda banánovou kaši a tu nejdříve nechtěl pořád brečel,ale nakonec se nechal přemluvit a snědl jí. Darenie díky za seznam. jak je tam napsáno, že by neměli broskev tak jsem zjistila, že Bohouškovi asi fakt nedělá dobře. Už jsem mu jí dávala asi 2x a zo jí skoro vždycky vyzvracel a včera jsem mu dala broskvovu přesnídávku, která je určená pro děti od 4. měsíce a pak poblinkával celý den takže broskev u nás nebrat. No zkusíme jí třeba zase později.
    Dnes máme k obídku brokoílice + mrkev + brambor.
    Holky dáváte všichni kašičku těsně před spaním??? Nebo jí dávate jako před večeř a pak ještě kojíte nebo dávate UM?
    Jo a co myslíte už by mohl okurku? Mam jich tu mraky,ale nevím zda jí může. Jestli mu jí nastrouhat? Nevím
    Tak ju mějte se krásně a páááček

    #864731
    Anonym
    Host

    Bambulko, já dávám kaši těsně před spaním. Dám kaši, vykoupeme a hajdy na kutě. Někdo ji ale dává jako první večeři a před spaním dokojí. Protože některým dětem ta kaše tlačí v bříšku, když ji dostanou hned před spaním. Takže to asi budeš muset vychytat.
    Kubík bude mít dneska mrkev, kukuřici, brambory a krůtu.

    #864732
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny :))
    To je zas krásně, ale ne moc vedro, prostě ideální na procházky. Už máme nafouklá kolečka u kočárku, tak se mi príma jelo s ním. Honza mi dal kryt na ventilek z rezervy, páč to nikde zatím nemůžeme sehnat, tak pak až se pojede do autopotřeb, tak koupíme, on je to prostě stejný ventilek.. 😀
    Dneska jsem Adámkovi uvařila sama, tedy mrkev s bramborem. Maso jsem samozřejmě zapomněla ráno vyndat, takže by mi to nerozmrzlo za chvilku. Tak zítra. Sice jsem to uplně nerozmixovala, malé množství prostě nelze. Tak to měl trošku s kouskama a vůbec mu to nevadilo. A baštil mnohem víc než z těch skleniček. Taky jsem měla vyplou tv, tak ho nic nerozptylovalo :)) tak zítra uvařím zase s masíkem.
    Jen je zvláštní vařit takové malé množství, ale zatím si myslím, že nemá pro mě cenu dělat víc, když on to stejně nesní celé.
    Adámek taky pěkně prdí poslední dobou a včera v noci to byla kanonáda, jsem si myslela, že to není možné, že jen prdí..
    Bambulko, gratulujeme k zoubku, my stále máme bezzubku :))
    Jinak co nového u nás ? Včera jsem byla u zubaře a on mi řekl, že žádný kaz jako nemám a ta zubařka u které jsem párkrát byla mi řekla, že mám kazy.. tak fakt nevím. Jen mi řekl, že mám něco u zubu na kterém mám korunku..buď váček nebo něco.. že se mám rozmyslet, zda s tím chci něco dělat.. No nevím.. občas mě to zabolelo, ale prý by korunku muset rozbít a pak mi tam vrtat a čistit.. tak jsem nějak přešlá.. Zubař byl fešák, takový mladý :)))
    My zatím kaši nejíme, Adámek prostě na noc kaši nechce.. tak to zkusím až zavedeme příkrmy plně..
    tak páááá

    #864733
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Tak Kubíček spinkal v noci docela hezky. Vzbudil se až ve 3 na kojení a pak o půl 7. Někdy kolem páté teda chtěl dudlíka, ale to jsem skoro ani neotevřela oči 🙂 . Ještě pár takových nocí a nemusela bych být jako chodící mrtvola.
    Dneska a zítra jdu zase do práce a mamka bude hlídat. Tak jí asi řenu, aby zkusila dát malýmu odpoledne hrušku, abych nemusela tam mohla být dýl. Ono je to stejně pořád na prd, když musím ještě kojit dopoledne a pak odpoledne zase. To v té práci moc dlouho nejsem a musím si to vozit domů. Což se mi moc nechce, furt tahat štosy papírů se a tam.
    No nic, jdu uklízet, aby mě mamka nepomluvila…

    #864734
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, taky maj ty vaše miminka každej den jinou náladu? Třeba včera se Filípek pořád smál, hrál si a byl prostě dobře naladěnej, zato dneska se tváří jak morous, občas pobrekává..asi je to tím počasím. No naše noc byla zase mizérie, buzení v 12, 2, 5, 7, já ani nevim, jak dlouho tak spím, protože někdy mám pocit, že jsem v tý pauze ještě ani neusnula..Dneska k obědu bude mít Fíla zase květák s bramborem a žloutek, jen nevim, co budu mit zas já :S . Tak se jdu mrknout do kuchyně, nějak nemám ani na nic moc chuť. Mějte se dobře, pa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,491. až 2,505. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist