únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,521. až 2,535. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864750
    Anonym
    Host

    jo jo, zachvíli začnou prodávat vánoční kolekce a jiné různé věcičky a hrát koledy

    #864751
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    dejte pokoj s Vánocema. Zima, snéh, mráz, topit, oblíkat se ….. no hnus.
    Mi jsme dneska měli super noc. Už jsem se dluho takhle nevyspala. Jůůů kdyby to tak chtělo být pořád a časem jen lepší a lepší. Vzbudil se mi kolem 23:00 to stačilo chvilku pohladit, šoupnout dudlík a byl klid a pak až ve 3:00 – super a vstával až v 7.00 pak už tedy nechtěl spinkat ale nevadí v noci jsem se konečně trochu vyspala – jupííí
    Jinak Bohoušek baští ovoce v pohodě. nejraději má banaán ten je asi nejsladší. Včera měl mrkev s jablíčkem. taky nevím jak poradit jak to do nej dostat. No asi na to musí přijít sám, že je to mňamka. A mixuješ to?? Já když jsem mu to nastrouhala tak to moc nechtěl, aso že to byli kousky ale když jsem to nastrouhala na těch hvězdičkách jak jsou na struhadle tak baštil normálka,ale musí to být sladký ovoce. Kyselejší jablíčko taky nechtěl a po broskyv se mi pozvracel. Už jsem zkoušela i blumy a taky OK.
    No a já jsem se ten včerejší den užila. Sešli jsme se s kamarádkama a krásne jsme si pokecali – paráda. Bobíček byl zlaťoučkej. Byla jsem i s kamarádkou která má o 8 měsíců staršího klučinu. Je super. Ťapká a děsně vejská. Mám od ní vždy spoustu rad. Takže se prej mam vybodnout na doktorku, že to nedávat to nedávat,ale prostě nepřehánět to a klidně mu dát cokoli. takže prej i Bobíka – toho už jsem mu teda dávala 😛 . Přemýšlím, že udělám i puding s kojeneckého mlíčka – myslím, že by to mohl. Co myslíte???
    No tak hezký den a pěkný víkend

    #864752
    Anonym
    Host

    Bambulko, já jsem v tom jídle pro malýho hrozná posera. Všechno si 10x ověřuju jsetli to může nebo ne…

    #864753
    Anonym
    Host

    Ahojda holky, my jsme zase na chatě, když má bejt tak hezkej víkend. Fíla se úplně zaradoval, když jsme tu vystoupili a pořád vejská radostí, tak jsem ráda, že si to tu tak oblíbil :). Jinak naše noc byla krásná, vzbudil se v 1 a pak až v 7, asi už ho ty zuby tak nezloběj, tak se to třeba uklidní..No, to ovoce jí Fíla rád, mám pocit, že ještě radši než zeleninu..Ale já ho nikdy hned nedokojuju, když něco moc nejí, spíš mu to dodám za chvliku, aby jako viděl, že teď je na řadě tohle jídlo..Dneska měl skleničku s telecím a nějakou zeleninou, moc mu to chutnalo a my byli na obědě, tak taky krása :), já už doma nikdy nevim, co bych si tak dala..
    Tak se mějte hezky, přejeme krásnej letní víkend 🙂

    #864754
    Anonym
    Host

    Tak jsem zkoušela dát Kubovi ten jogurt. Nejdřív jsem mu do toho dala nekterinku, pak broskev a banán. Všechno na mě prskal. Takový xichty co na mě házel jsem ještě neviděla. Když jsem do něho přecejen 4 lžičky dostala, tak při pohledu na pátou si strčil ruku do papule a pozvracel se. To se nedalo nic jinýho než se smát. Tak jsem ho nakonec nakojila. Zítra jedeme na výlet a tak jsem mu na sváču koupila od hami nějakou tu skleničku s borůvkama, tak snad do něj dostanu pár lžiček aniž by mi to vyhodil ven.
    No nic, asi půjdu spát, abych byla zítra čupr. Přeji klidnou noc a hezký víkend.

    #864755
    Anonym
    Host

    Hezké ráno,

    tak to u nás začíná vypadat na konec vstávání kolem 8 až 9 hodiny. Zuzka je vzhůru od 5 a s různým pofňukáváním, které jsem nevydržela déle jak půl hodiny jsme od půl šesté na dece a klid a úsměv. Malá si hraje (v postýlce ani hračky nepomáhaly:( )

    #864756
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Tak už máme šsetou nemoc za sebou 4 dny teploty pak jako když utne ale osypala se na čele na bříšku a zádech a druhej den po vyrážce ani pamtáky a je v pohodě..to je nemoc to vám povím!!!

    Jinak já osobně bych teda bobílka Bambulko nedávala je tam cukr nebo ještě hůř umělé sladidlo a to děti by fakt neměli do roka ..má se dávát bílej 3% jogurtík tedy hollandii nebo actvie..já teda některý zásady dodržuju a tvaroh s cukrem je fakt pekelná kombinace..

    Někdo se tu ptal na kapičky..já mám odzkoušené bylinkové kapičky BABY CALM ,,je to jen na bázi bylinek, dostaneš je kolem 100kč je to koncentrát který se naředí a můžeš ho používat 4 týdny ale Lole to fakt pomohlo když jí bolelo bříško…dává se 10 kapiček před jídlem..

    Jinak se k nám do osady stěhujou 2 rodiny tak už tady nebude takovej klid..do teď jsme tu žilli jen 2 rodiny a ted tu bude rušno:S Ale co zase tu nebudem tak uplně sami na odklízení a udržbu cesty..:P …
    Tak Lola si dala dopolední siestičku já mám od včera vše hotovo tak se budu válet asi u telky..tak papa holky dneska to vypadá na docela hezké počasí venku..

    #864757
    Anonym
    Host

    Dari, je dobře že jste 6. nemoc zvládly, ale už si můžeš fakt oddychnout. Už jí nikdy mít Lola nebude. Ten průběh znám od kamarádky a byla fakt nešťastná, ono člověk když neví co s dítětem udělat a jak mu pomoci, to je fakt největší bezradnost.
    Jinak já teprve dělám oběd, zapečené brambory, už jsme na ně měli takovou dobu chuť, že jsem se do nich dala. tak už jsou v troubě. Dřív jsme vařit dnes nestíhali. Předělávali jsme zas obývák. Protože se Valča začíná přesouvat zvláštním pohybem (se plazí, fakt jen rukama se dotáhne kam potřebuje) a včera už lízala káble od lampy. Hm tak jsme musely všechny dráty, káble atd prostě schvoat do lišt. Nám dospělým to nevadilo, že to bylo jen přibité takovýma úchatkama na zeď, ale Valuš by na to asi mohla brzo přijít a tak mít třeba hřebík v žaludku. A když už se Martin dal do té úpravy, jsem si vymyslela přehodit sedačku 3sedák místo 2sedáku. A když už to bylo vše rozbrané, tak jsem šla vyklepávat koberec. Máme takový černý vysoký chlup (Ikea), holky co tam byyl za bordel, bylo mi až zle a to máme naklepávací hubici na koberce 😀
    Teď jsem sama doma 🙂 , Martin šel sbírat hrušky do sudu, malou si vzala babička do kočárku a prý v kolik má dorazit nejdříve 😛 . tak mají nařízeno v půl 4 být doma na přesnídávku.
    A asi nám rostou zoubky, je protivná jak p…l a taky si začíná krásně prosazovat, že jako já tady nebudu ležet sama. Pojď za mnou. A jak nebyl problém večer v postýlce, že jsme jen položili a šli, sama usnula. Tak teď začíná brečet. no ale tak jako má smůlu. Je najezená, okoupaná a nic jí nemůže chybět, až asi klid u dásní. ale ten neovlivníme. tak jí nechávám se vyvztekat. Jé já se zas rozepsala.
    Jinak co děti můžou papat nějak neřeším. zkusila jsem si něco spočítat a tak vše kupuji, jak obědy, tak svačinky a to je k danému měsíci, takže neřeším nějaký nákup a přemýšlení co valstně můžem. Včera mamka koupila malé hamánka, ovoce s tvarohem, tak ovoce tam je přes 50 % a tvarohu 5 % 🙂 , takže tvaroh nějak extra asi nedávat. Takyjsem jednou zkusila jogurt, byl to klasický od activie, ale byl kyselý jak šťovík, tak jsem jí teď zkusila koupit tu sladkou. Hm tak uvidím jak to projde. K obídku kupuji nejvíce v rosmannu, DM nebo v Polsku a na sváču má klasickou přesnídávku, která byla nedávno v lídlu za 9 kč. Občas jí do toho dám piškot sunárku a má baštu a že se jí boule dělají za ušima.
    A máme novinku, během včera se přetočila snad 8x z bříška zpátky na záda a pravé kolínko si strká pod bříško. No asi už to brzo začne, ale i se těším.
    Utíkám schovat nádobí z myčky a dát zas z přípravy oběda do myčky. Už nám to tady i začíná vonět zapečením. mňam mňam.

    #864758
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny.
    To zas máme hezky :)) Vždy na procházce se divím, že si lidi stěžují, buď, že je teplo nebo že prší.. já jsem radši, když je hezky, ale trošku fouká větřík. Déšť nemám ráda a zas vedra nejsou dobré pro Adámka..
    Adámek nyní dostal kousátko nachlazené a je v postýlce klid, předtím tam furt řval jak tygr a cpal si ruku do pusy, ale při tom jsem nic nenahmatala.. tak nevím. Ale poslední dny je fakt protivný, vůbec si nechce hrát, jen vyžaduje pozornost.. Ještěže na něj zabírá zpívání 🙂 A taky tatínek se může činit, aby se taky zapojil :)))
    My jsme taky dneska uklízeli obývák, odtáhli jsme sedačku a tam bylo chlupů a prachu, fůj..takže jsme to vyluxovali a vytřeli a přestavěli stěnu 😀 Ještě by to chtělo umýt okna..

    tak páááááá

    #864759
    Anonym
    Host

    Ahoj maminy,
    koukám tady se ve velkém přestavuje :o) to mi tohle vše udělali komplet v zimě těsně před porodem. A to doslova. odpoledne jsem poklidila poslední místnost a v noci mi praskla voda :o))
    Normálně mě tak napadlo že jsem se vám nepochlubilaprvním zubem – už ho máme týden. 🙂
    Holky budete některá chodit s mimčem plavat? Mi začínáme v úterý a už se na to moc těšíme, tak snad se mu to bude líbit.
    Mějte se krásně -mi jdem obědvat…

    #864760
    Anonym
    Host

    ahoj holky,

    tak malá včera poprvé řekla „mama“ 😀 a dnes to zopakovala a přidala ještě „baba“ . Je to sice nevědomé spojení slabik ale super. Manžel byl na oko naštvaný, že neřekla „tata“:) .

    Jinak u nás nic nového, asi jsme už zazimovali kola (i když díky malé jsme letos na nich nejeli) a hnedle je na balkoně plno místa.
    Jo a taky jsem četla na stránkách DM, že nová knížečka není k 6. měsíci ale až k 7. Takže si myslím, že teď v září by měly dojít.

    Pěkný večer všem

    #864761
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko :)))
    Babyzno, tak to moc blahopřejeme k zubu :)) Adámek si furt strká ruce do pusy a vyžaduje dudlík… ale zub není vidět, ale třebas se už tam proklubává :))

    Elenko, tak to je hezké, že začla říkat mama. U nás frčí jen tatatata a dědědě.. tak jsem byla trošku smutná.
    Mamka mi říkala, že se říkalo dřív, že prý když říká prvně tatata.. tak prý volá sourozence 😀
    Jinak nám už přišla ta knížečka z DM a trošku mě zklamali, protože tam mají kupony na plenky, které jsou nám už xxx měsíců na nic, protože tam mají 2 a my kupujeme 4 pampers… trošku asi v DM nevědí, že mimča kolem 7.měsíce jsou už větší..

    Přemýšlím, že Adámkovi začnu vařit kaši na noc. Zas druhou noc kolem půl druhé ráno tam breknul, ale chtěl jen dudlík.. ale i tak by třebas spal déle než do pěti.. I když si myslím, že Adámek má hodiny v sobě a pátá rána je jeho vstávací hodina.
    Včera při bříškování Adámek zvednul zadeček a začal si tam cpát kolínka, ale pak toho nechal, protože si zároveň rval ruku do pusy..
    Tý jo holky, až nám ty mimča budou lézt, to tu u nás krom kocoura budu ještě honit Adámka. 😀
    Tak papa

    #864762
    Anonym
    Host

    Bivinko, neznamená že na obrázku je vel 2 na plínkách, že musíš vzít 2 snad ne??? navíc když tam máš napsáno že jsou různé druhy. A určitě by ti nedali oranžové nebo bílé za cenu zelených. Nám knížečka také došla už snad před měsícem. Plíny teda nějak neřeším, ty jezdíme do PL.
    A u toho spaní když nám rostly zoubky, tak také byl trošku problém, že bývala taková plačtivější a hůř spala. Pořád se dožadovala duldíku. Nyní zase rveme vše možné do pusy. Nejradějc má vlhčený ubrousek. je chlaný a tak si ho narve do pusy jak roubík. Ale říkám si jak jí to může chutnat.
    Co dnes vaříte? já omáčku ze zelených lusků s vajíčkem a knedlíkem. no a pak odpoledne fičíme zas ke klientům. Táta má noční tak chrupká a snad pojede s námi. Klienty zmáknu rychle, pohlídá malou a pak zajdem třeba na zmrzku.
    Utíkám pro rohlíky k snídani. tak krásný den všem přejeme

    #864763
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bivinko, já na ty kuponky koupila velikost 4. Mslím, že je tam napsané více velikostí (mám tu knížečku někde „schovanou“ a nechce se mi ji hledat). Malej taky občas zvedne zadeče a pokrčí nohy, ale přitom dá hlavu níž a okamžitě si začne strkat ruku do papulky a je po snažení. Žužlání prstíku vždycky zvítězí. No já se těším, až Kuba začne honit psa… Jo ale od té kaše nečekej zázraky. Ty potvůrky malý se prý budí i ze zvyku.
    Babyzno, gratulujeme k zoubku. Kubík zatím nemá ani náznak.
    Elenko, Kuba říká mamam, ham a bababa. Včera začal u kašičky vystrkovat jazyk. Ale jak. Udělá z něho špičku a začne si olizovat horní ret. Jsem myslela, že se počůrám smíchy, když jsem ho viděla.
    Jinak u nás nic novýho není. V sobutu jsme byli v zoo. Bylo docela fajn. Jen kdyby mě ten opičák malej nechal trochu vyspat. V poslední době se v noci budí čímdál častějc. Předevčírem byl od jedenácti do půl druhé vzhůru a vstával pak v 6. Ale mezi tím chtěl asi 5x dudlíka, 3x čajík a 2x kojit. Jsem myslela, že pak ani nevylezu z postele. Dneska už mě teda nechal mezi každým buzením spát hodinu a půl až dvě. Takže je to o facku lepší.

    #864764
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky, díky za info. Já fakt myslela,že musím na to koupit ty 2.. zrovna potřebuji koupit plenky a tak snad se to vyplatí. Tedy nevím, za kolik v DM je mají..

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,521. až 2,535. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist