únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,761. až 2,775. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864990
    Anonym
    Host

    Jo a jo, já zapomněla napsat, jak reaguje, když jím – hrozně ho to zajímá a natahuje se po tom a taky chce, takže mu dávám taky křupku, aby se necítil ošizenej :). A přes den mi spí 2x tak hodinku, ráno od 10 a odpo tak kolem 14.

    #864991
    Anonym
    Host

    Krásné ráno,
    tak my včera usnuly v 7 a dnes v 6:45 budíček.
    Ono u těch dr. – fakt má každý jiný názor, mě řekl na skleničky s jídlem, že nemuísm tak nic hlídat, že tam je vše pro dítě co má být a v jakém poměru je nejideálnější pro dítě (zelenina vs. maso)
    Jinak náš jídelníček je takový, ráno 270 ml nutrilonu, 9:30-10 jogurt, 12:30-13 – obídek, 15:30-16:00 přesnídávka či ovoce a v 19 hod 270 ml nutrilonu. Dá se říct, že přes den nic jiného nedostává, jen když vidím k večeru, že už je omrzelá, dostane kukuičnou křupku nebo sunarku. a před dopo sváčou občas dostane na žužlání rohlík nebo chleba s máslem. To spíš dostává, když mi snidáme, protože chduerka u té naší snídaně na nás tak kouká a slintá s otevřenou pusou, že nevydržím jí nedat. během noci nedávám ani čaj, abych pak nemusela odnaučovat noční pití a tím pádem noční počurávání. no a přes den vypije cca 200 ml čaje
    Bibo, takhle jsem to udělala kdysi dávno i s Vali, prostě jsem jí mlíko nedala a ono po snad třech dnech si na to navykla a pak už úplně to krmení vynechala.
    U UM jsem někde vyčetla že jedna dávvka by měla 3násobek váhy dítěte. Takže my máme 9 kg*3 = 27. no a dostává těch 270 ml a ono to je tak i na krabici nutroše.
    Leni, ano mlíčka se míchat nemají. jen pokud zjistíš že mimču nesedí ta daná značka tak jí vyměnit za jinou, která pak bude sedět. Nám neseděl sunar. Malá po něm nekadila, třeba i 3 dny (byla zvyklá několikrát denně) no a u nutrilonu se to změnilo zas na to stejné kadění jak u mateřského. takže nám vyhovuje nutrilon.
    u nás denní spánek je po dopo sváči a to umí spát i 3 hodky (dávám do kočárku) a odpoledne po obědě si schrupne tak hoďku. včera málo spala přes den, tak večer už začla být protivka, ale vydržela to do své doby koupání.
    Jinak dnes super budíček. začla vískat a pištět, že táta prohlásil, připadám si už jak v té reklamě. hodina klidného spánku k nezaplacení. Nevím na co to byla reklama, ale fakt mě tím pobavil.
    No a poslední věc, svatba asi nebude. včera jsem se dozvěděla, že jedni z těch soutěžních párů mají po celém bruntále trafiky. a kámoška z brunt. nesehnala jediné noviny, aby nám mohla dát hlas. no tak si myslím, že je to jasné, kdo vyhraje. Přeci jen si každý pomáhá jak může, i když to se mi celkem ježí chlupy, protože nemám ráda soutěže s předem daným vítězem,ale třeba se pletu :^) .
    tak dnes dodělání věcí po tom topení, nalepení dlažby a konečně položení koberce. Už mám vymyšlené, že v létě budem malovat pokojík. Budu objednávat šablony na vymalování s medvídkem pů, jen má paní v nabídce 90 cm vysoké a to se nám na tu zeď nevleze, tak jí prosím aby nám překreslila na cca 50 cm :), jo a už mám další dárek na vánoce. nálepku na auto s holčičkou Valentýnka a pro mamčiného pepana jsem nechala udělat takového správného chlapíka s 3 vlasy na hlavě za volantem a bude mít Josef v autě 😀 . Jen nevím co koupit Martinovi, má všechno, máte někdo nějaký tip? parfémy má už 3 roky, 2 taové ty obyč a 2 fakt hodně kvalitní, hodiniky z loňska, skříň plnou hader. nemá zas nějak moc vvelké záliby. Asi mu koupím pakl cigaret a basu piva, nebo fakt nevím :S
    krásný víkend a zatím se mějte, papa, moc všechny s Valčou pozdravujeme

    #864992
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko .)
    Tak to Péťo držím palce, aby ta soutěž nebyla zmanipulovaná..
    Normálně jsem nyní zjistila, že Adámek pije čaj jen v leže, když jsem si ho posadila na klín, že mu dám takhle flašku, tak mezi rty narval jazyk a tudíž jsem tam už savičku nemohla dát.. a jakmile jsem ho položila, tak zas pil. Jen u toho děsně kope nohama, takže mě zas kopl do prsa, jak jsem se nakláněla k němu :S Fakt to bolí.. Už proto ho oblékám a přebaluji na posteli, na přebalováku mě vždy taky někam kopne.. Už má v těch nohách sílu.. Stejně už se na přebalovák nevejde..
    Já bych chtěla už udělat ten dětský pokoj, jen nemáme peníze na nábytek..chjo..
    Na to, že říkali, že bude hezký víkend, tak je venku mlha a zima.. no, ale pokud nebude pršet, tak stejně vyjedeme ven..
    Jo a ještě jsem chtěla napsat, jak jsem včera Adámkovi do uvařeného masa s brokolicí přidala jednu skleničku rýže s mrkví, tak mi ta sklenička obarvila totálně misku do oranžova, když jsem to samé vařila, tak mi to misku neobarvilo, je vidět, že do těch skleniček nejspíše přidávají barvivo a navíc to tak nechutnalo, jako domácky vařené…
    Tak páááá

    #864993
    Anonym
    Host

    Ivi, prosím tě cos to měla za barvící sklinku??? my jsme jen na kupované a máme je pořád tak barvené jak byly. Koupila jsem ty dětské v ikei a naposled jsem jí k tomu vzala i talířky a barva stejná. Nemluvě o lžičkách.
    Já ji nejraději kupuji bio sklinky, ono pokud nemáš zahrádku a tedy vlatní bio zeleninu, tak je vše pěstované na chemii. normálně ty mrkve a celkově zelenina navyrostla do takových rozměrů. jen koukněte na rozdíl velikosti bio mrkve a klasického sáčku za pár kaček. ono to mluví za vše.
    Jen u nás asi bude problém v tom roce přejít na domácí stravu. ale nic jiného prostě nedostane. tak si bude muset zvyknout, na to jsem zas vcelku tvrdá. i teď se při dopolední sváče hemžila, mlátila do lžičky a dělala nenene, stahovala brindák a to snědla možná čtvr activie. tak fičela rovnou oblíct a do kočáru.

    #864994
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Péťo, od hami to byla sklenička..
    No dneska Adámek taky vyváděl při obědě, udělala jsem mu polévku a nechala mu tam kousky a vůbec nechtěl otvírat klasicky pusinu..furt mi tam cpal jazyk a rty měl stisknuté..
    Nevím,zda mu zůstala chuť té zeleniny ze skleničky nebo odmítal tekuté, ale docela mě točil, takže jsem trošku na něj zvýšila hlas. Nakonec se umoudřil a jedl..
    ale fakt to není jednoduché s tím mimčem, přeci jen nechci na něj řvát, když on za to nemůže..
    ale jíst musí,takže jsem ráda, že to snědl. A za odměnu dostal sušenky, pěkně je baštil i přes to, že stále nemá zuby.. :# Asi zuby nebudou 😀
    Dnes je opravdu venku zima, ale i tak pojedeme, ale docela se děsím kouknout do skříně na kabáty, páč do jednoho mého oblíbeného se nemohu dostat a kdo ví, jak to bude s tím ostatním..:S

    #864995
    Anonym
    Host

    holky, nevíte o někom kdo chce látkovat. já se k tomu prostě nemůžu dokopat, navíc, když máme vedle levné polsko, takže mi doma leží prakticky fungl nové pop-in, stálo to cca 4800 kaček (10 ks celých plín i se svrchňáčkami, pak mám 5 nočních plín a jedny obyčejnější separační vložky a druhé takové hodně kvalitní). Byly použité max 7 dní a to fakt možná. Takže bych je za 4 tis i s poštovným prodala dál. při rychlém rozhodnutí a jednání možná sleva. Jsou to bambusové, tzn. největší savost.
    http://www.mamaja.cz/prebalovani-deti/multipack-pop-in-bamboo
    již nic k nim není potřeba. díky za pomoc, petra

    #864996
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Hezký večer přeji,
    dneska tu moc holky nediskutujete 😀 Njn, je víkend a to se čas na netu netráví.
    Tak venku byla fakt zima, byli jsme na procházce a dobrý, malý usnul, ale když jsme přijeli domů, tak jsem ho přenesla do postýlky a trošku svlékla a potvůrka se probral.. máme docela v bytě teplo a nechtěla jsem ho nechávat navlečeného v kočáře.. takže od těch tří byl vzhůru a furt pak zas byl takový protivný.. chvilku si hrál a pak zas ne a dokola. Ale zas po koupání a papání hnedka usnul. Jen se bouchnul ve vaně do nohy,tak byl řev po koupání..
    Péťo, bohužel o nikom nevím. Já osobně jsem fakt mega ráda za jednorázovky. Od začátku jsem byla jen pro ně a ne pro látkovky. Dneska nám Adámkova babička přinesla dva balíky plen, tak zas máme zásobičku.. je výhoda, že jsou až do 18kg, tak je jedno, kolik jich doma máme..
    Tak pápá a hezkou dobrou noc.

    #864997
    Anonym
    Host

    ahojky
    dneska jsme byli nakupovat, tak už mám konečně ty avenťácký savičky (s variabilním průtokem), pak těsnící víčka a ještě jsem koupila dávkovač mlíka. Kuba celou dobu spal, asi dvě hodiny. Pak si hezky doma hrál a o půl 6 vyřvával, že chce zase papat (jedl asi ve 4), tak jsem mu udělala nutrilon. darebák pak spal až do půl 7. No a do hajan šel až po půl 10. dala jsem mu kaši do flaše, tak vypil tak 100ml a ještě chtěl nakojit. To zase bude noc.
    No já mám občas taky nádobí zabarvený, ale jen když je v jídle mrkev a to i moje vařaná. Ale vždycky to nějak umeju, sice třeba až na třetí pokus, ale ve finále je to pryč.
    Jako je ale docela mazec jak dlouho mi teď malej s nutrilonem vydrží. chce papat klidně až za 4 hodiny. Předtím vydržel hodinu a půl a jen po obědě to byly tak 3. jen kdyby víc jedl ty sváče.
    Peti, s těma látkovkama nikoho neznám, ale kdyby náhodou, tak určitě dám vědět.
    Jo a v hypernově (hypermarket albert) měli pampers premium care za 259,-! A já koza vzala předtím balík v dm za 329 :'( .
    Tak jdeme spinkat. Dobrou a hezky pište!

    #864998
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré mlhavé ráno :))
    Evi, tak tos měla super nákup, až na ty pleny. Občas se zadaří, člověk si myslí, že třebas ta cena jde a hle, vedle v krámě jsou v akci..
    Držím taky palečky, aby se Kubík umoudřil a baštil pěkně a hlavně ti spal už v noci:))
    My měli dobrou noc, jen taťka ne. Už od předvčera ho bolel zub a tuto noc prý furt byl vzhůru a nakonec v půl páté ráno jel na pohotovost. Tak mu zubařka vyvrtala do zubu díru a nechala mu to otevřené a v pondělí má jít ke svému zubaři.. Ale prý už ho to nebolí. A teď jel lítat. Dostal jako dárek 30.minutový let. Ale nevím,zda v mlze se létá .. ?? My zůstali doma, je venku zima a já na malého nemám ještě tu kombinezu a nechci někde s ním mrznout.. Kdyby bylo hezky, tak jedu taky se mrknout..
    V noci se mi zdál sen, že mi nějaký chlap přivezl ten fusak, ale byl pěkně drzý při předávání balíčku,že jsem na něj vyplázla jazyk a on se pak začal rozčilovat.. naštěstí se pak sen ubíral jiným směrem.. 😀
    Tak papa

    #864999
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Tak Kuba šel spát asi v té půl desáté, pak se vzbudil před půlnicí (to jsme šli spát my), dělal trochu scény, tak jsem ho nechala vyřvat tak, aby mu vyschlo v krku. Dala jsem mu čaj, dudlík, usínáčka a spal. Pak mu 1 vypadl dudl, ani nevím kolik bylo hodin. Další budíček byl ve 4:48, to si začal povívdat, přetočil se na břuch a péroval na 4, tak jsem ho nakojila a zase usnul. Pak se vzbudil kolem 7 a dostal na snídani nutrilon. Teď už zase chůvička rachotí, takže asi za chvílu dostane sváču, chleba s žervé.
    Ivi, mě v noci taky začal bolet zub, ale naštěstí se mi to povedlo zaspat. Jo a máš docela dobrý sny 😛 .
    No nic, jdu mazat ten chleba. Přeji hezkou a pohodovou neděli.

    #865000
    Anonym
    Host

    Ahojda holky, tak Děcko, díky za tip, v Globusu opravdu měli telecí :), už jsem ho část i uvařila, sice Fíla nebyl až tak nadšenej, ale nakonec to snědl..Taky jsme byli v Ikee a koupili jsme mu tam tu židličku, takže už v ní sedí a fakt je nadšenej, má přehled, jen hůř jí, jak pořád kouká kolem :). Taky jsem tam koupila takovej nástavec na vaření v páře a taky tlakovej hrnec a fakt se v něm to telecí udělalo za půl hoďky..No Péťo, látkovky už mám, mám jich dost a takhle v zimě mám navíc trochu s tím potíž, protože mi neschnou a zavazej na stojanu na prádlo. Já pouvažuju, znám dost lidí, co to užívaj, ale už asi maj, ale poptám se..Jo a když mažete rohlík, jak to děláte? taky jsem mu ho namazala a on to celý neuvěřitelně popatlal a rozmatlal..Ale učí se, no..Tak se mějte, Fíla zatím pořád nespí..Dobrou noc..

    #865001
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak ke spaní, malá se v průměru budí co dvě hodiny, někdy vydrží déle a to hlavně na začátku večera. V noci ji vždy nakojím, zkoušela jsem jí dát dudlík či uchovat, ale nikdy to nepomohlo:( .
    Dneska jsem Zuzku měřila a měří 72 cm. Tedy musím říct, že za ty dva měsíce se mi vytáhla o 6 cm:D .
    Přes den mi moc nespí, někdy usne kolem 11, ale to zas nespí po obědě. Po obědě mi spí tak 30 min až hodinu, déle opravdu vyjímečně. Pak mi na chvíli usne v kočáře na procházce. Ráno se budí mezi 5 a 6 hod. ranní. Někdy ji ještě „ukecám“ ke spánku, ale většinou ji udržím v posteli do půl sedmé a pak se jí věnuje manžel než odchází do práce, tj. tak do 8 hod. a já mám čas na malý spánek .
    Ještě k tomu jídlu, někdo tu psal, že mu dr. řekl aby dával sýr. A co sůl v sýru, ta nevadí? Vždyť by se jim do 1 roku sůl dávat neměla kvůli ledvinám.
    Měly jsme další premiéru, malá se nám s přidržením postavila. Sice pak nevěděla co s tím a začala brečet.
    Jo a jak jste tu psaly, že vám mimča „prdí pusou“ tak malá to začala dělat taky. Celý den nám tu „prděla“ pusou. Bylo to srandovní.
    Tak hezký večer

    #865002
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy,
    tak já vám také doplním tabulku:

    Kája – 2.2. – Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    třetí měsíc: 5150 kg a 57 cm : půl roku:
    8.měsíc:

    Petra H. – 14.2. – Valentýnka narozena 14.2. v 18:25, 3600g a 50cm
    třetí měsíc: 5090g a 61cm : půl roku: 68 cm, 7940 g
    8.měsíc: 9190g a 72 cm

    Babyzna-14.2. – Přemeček narozen 20.2. v 17:23, 3650g a 49cm
    třetí měsíc:6405g a 63,5cm : půl roku:
    8.měsíc: 8905g a 73 cm

    Monika306 – 16.2. – Davídek narozen 18.2. ve 12:52, 3200g a 50cm
    třetí měsíc: 5150g a 60cm : půl roku: 7150g a 65cm
    8.měsíc:

    Bambulka – 18.2. – Bohoušek narozen 19.2. ve 12:21 3650g a 52 cm
    třetí měsíc: 6030g a 62cm : půl roku: 7420g a 66 cm
    8.měsíc:

    elen-ka – 20.2. – Zuzanka narozena 16.02. v 16:12, 3250g a 49cm
    třetí měsíc: 5070 g a 58 cm: půl roku: 6820 g a 66 cm
    8.měsíc: 7150 g a ? cm

    děcko – 20.2. – Kubik narozen 15.2. ve 20:50, 2700g a 49cm
    třetí měsíc: 5900g a 61cm : půl roku: 7580g a 68cm
    8.měsíc: 7840g a 69 cm

    Darenie – 21.2. – Laura narozena 7.3. v 11:55, 3250g a 52cm
    třetí měsíc: 6100g a 61,5cm : půl roku:
    8.měsíc:

    Kosta – 22.2. – Eliška narozena 2.3. v 6:54, 3270g a 50 cm
    třetí měsíc: 4910g a 58,5cm : půl roku:
    8.měsíc:

    Bivinka – 26.2. – Adámek narozen 1.3. 3930g a 52cm
    třetí měsíc: 4900g a 62,5cm : půl roku: 9100 g a 72 cm
    8.měsíc:

    milinka – 3.3. – Kristýnka narozena 20.02. 3400g a 48cm
    třetí měsíc:5600g 60cm : půl roku: 8080g 68cm
    8.měsíc:

    Biba – 18.2. – Filip narozen 19.2. v 6:42, měl 4100 g a 53 cm
    třetí měsíc: 7100 g a asi 70cm : půl roku: 8720 g a 75 cm
    8.měsíc: 9070 g

    Koukám že prozatím to vipadá že jsme nejdelší :o)
    je fakt že s tim jídlem je to co Dr. to jiný názor. v pátek jsme byli na kontrole a nám Dr. řekl že malej už může vlastně vše, jen v rozumné míře a velikostech 😛
    Jogurty prej jakékoli příchutě jen ne oříškové. A prý nejraději plnotučné.
    Jak jim holky dáváte ten chleba? krájíte na kostičky a ty dáváte do pusy?
    Holky dejte nějaký tip na Vánoční dárky – mě nějak nic nenapadá…
    jo ještě se vám musím něčím pochlubit – jak jsem psala že chodíme s Přemou plavat – tak už se umí potápět. Vážně vřele doporučuju je to krásnej pohled na toho broučka pod vodou :o)

    #865003
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,
    tak mi jdeme na kontrolu ve stredu tak pak také pridam miry. jsem se chtela zeptat jakou jim davate tu marmeladu obycejnou nebo pro diabetiky a maslo ramu nebo AB.a uz muzou také normální plnotučné mléko????koupila jsem taky ryzi basmati a tu mi taky neji tak uz fakt nevim. no my jsme mu koupili nocnik cím drív tim lip metr sítku do vody vlacek auticko a uz ani nevim uz to mam zabaleny. ten nas darebak porad stoji v postylce sem si vcera myslela ze uz spi tak tam po pul hodine jdu a on tam stoji oprenej a kouka kde co v pokojicku ma:D porad by stal ale jeste si neumime sami sednout ti vasi broucci joooo

    #865004
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    holky, Vy máte šikovná dítka, když už Vám stojí:)
    My stále ještě bříškujeme a různě se plazíme. Máme takový dětský xylofon a vždy to Adámkovi dám na deku a on se k němu nějak dostane a pak otáčí kolečky, co tam jsou navíc. Má moc rád hrací hračky.Pokud nemáte doma hrací hračky, tak je určitě pořiďte, fakt je to výborná věc. My jich máme víc a vždy mají největší úspěch 🙂
    Pro Adámka nebudu mít problém, co se týká vánočních dárků, na vybírání se fakt těším. Ráda kupuji hračky a věci pro děti..
    Ale co se týká dospělích, tak fakt nevím, co pořizovat. Ptám si i, co by se komu líbilo a nikdo pořádně nic neřekne, to pak je fakt těžké..
    Tak zatím papa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,761. až 2,775. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist