únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,776. až 2,790. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #865005
    Anonym
    Host

    Ahojky, taky mě ten sýr udivil, protože to je slaný, ta ryba taky, ale zase doktorka říkala, že se vším by se měl setkat , že teď má takové období, kdy je schopen to vše přijmout bez nějaké negativní reakce..No trochu jsem mu nastrouhala eidamu do telecího se zeleninou, nějak cítit to tam nebylo. Taky mozarellu asi zkusím, ta je taková bez chuti vlastně..No my jsme delší :), 75 cm měl už v půl roce, teď sice se mi nějak nedaří ho změřit, ale je to asi 76 – 78. Pro Filípka k Vánocům asi koupíme nějaký ten stan na hraní, on rád pod něco leze..A pak asi takovej dřevěnej tahací vozíček a možná nějaký ty dřevěný hračky z ikei, jak se tam protahuje ten korálek třeba..No nějaký hrací taky máme, Fíla to má taky rád :). Už sedí tak pěkně, že u toho nepadá. Před chvíli jsem byla na záchodě a on mezitím přelezl z dětského pokoje až do haly a šel za mnou..Jo a v noci jsem přišla na to, že ho nemusím pokaždý kojit, ale zase s ním spím v posteli no..Takže dneska jsem ho kojila o půlnoci a pak až po 7, mezitím byl 2x vzhůru, ale stačilo ho trochu pohladit a spal dál..Na dnešek mám naštěstí uvařeno, ale jdu udělat vajíčko pro Fílu..Mějte se pěkně, pa

    #865006
    Anonym
    Host

    Moni,
    s tím nočníkem tak úplně nesouhlasím – sice už o doma taky máme – dostali jsme ho jako svatební dar plnej hraček :o) dětičky jsou schopné pochopit a hlavně ovlivnit vyměšování až nejdříve kolem 20. měsíce. Doporučuj se to radji neuspěchat – jinak k nočníku může dítko zjískat odpor a nebude na něj chtít vůbec. I v práci (jsem zdravotní sestra) jsme dětičky dávali na nočník nejdříve na roce a půl a vždy jen na chvilku (cca 5-10min.) pokud se to během té chvilky nepovede tak dítko oblíct a nechat být. nejlepší je začínat vysazovat po spinkání. Pokud e to naučí po spinkání vyčurat do nočníku tak až pak to zkoušet i během dne…
    Hrající hračky máme taky rádi :o) chci mu koupit hrajícího medvídka fisher-price, nějaké auto (ty si te´d zamiloval) a asi nějaký bubínek, xylofon nebo tak něco. Babičkám dáme kalendáře s Přemečkovýma fotkama, ale jinak nevím…

    #865007
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Doplnuji tabulku:
    Kája – 2.2. – Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    třetí měsíc: 5150 kg a 57 cm : půl roku:
    8.měsíc:

    Petra H. – 14.2. – Valentýnka narozena 14.2. v 18:25, 3600g a 50cm
    třetí měsíc: 5090g a 61cm : půl roku: 68 cm, 7940 g
    8.měsíc: 9190g a 72 cm

    Babyzna-14.2. – Přemeček narozen 20.2. v 17:23, 3650g a 49cm
    třetí měsíc:6405g a 63,5cm : půl roku:
    8.měsíc: 8905g a 73 cm

    Monika306 – 16.2. – Davídek narozen 18.2. ve 12:52, 3200g a 50cm
    třetí měsíc: 5150g a 60cm : půl roku: 7150g a 65cm
    8.měsíc:

    Bambulka – 18.2. – Bohoušek narozen 19.2. ve 12:21 3650g a 52 cm
    třetí měsíc: 6030g a 62cm : půl roku: 7420g a 66 cm
    8.měsíc: 8510g, 69 cm

    elen-ka – 20.2. – Zuzanka narozena 16.02. v 16:12, 3250g a 49cm
    třetí měsíc: 5070 g a 58 cm: půl roku: 6820 g a 66 cm
    8.měsíc: 7150 g a ? cm

    děcko – 20.2. – Kubik narozen 15.2. ve 20:50, 2700g a 49cm
    třetí měsíc: 5900g a 61cm : půl roku: 7580g a 68cm
    8.měsíc: 7840g a 69 cm

    Darenie – 21.2. – Laura narozena 7.3. v 11:55, 3250g a 52cm
    třetí měsíc: 6100g a 61,5cm : půl roku:
    8.měsíc:

    Kosta – 22.2. – Eliška narozena 2.3. v 6:54, 3270g a 50 cm
    třetí měsíc: 4910g a 58,5cm : půl roku:
    8.měsíc:

    Bivinka – 26.2. – Adámek narozen 1.3. 3930g a 52cm
    třetí měsíc: 4900g a 62,5cm : půl roku: 9100 g a 72 cm
    8.měsíc:

    milinka – 3.3. – Kristýnka narozena 20.02. 3400g a 48cm
    třetí měsíc:5600g 60cm : půl roku: 8080g 68cm
    8.měsíc:

    Biba – 18.2. – Filip narozen 19.2. v 6:42, měl 4100 g a 53 cm
    třetí měsíc: 7100 g a asi 70cm : půl roku: 8720 g a 75 cm
    8.měsíc: 9070 g

    #865008
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak u nás v podstatě nic nového. V noci stejné pořád se budíme na mlíčko,ale zjistila jsem že mu asi nedělá dobře mlíčko Hami – to teď máme a budí se a prdí. Chi vyzoušet z DM to babylove – hodně maminek si ho chválí jak cenu tak kvalitu .
    Jinak máme děsnou rýmu. Mě teče pořád z nosu, malému taky a manžel taky říkal že na něj něco leze.Ach jo no doufám, že se toho rychle zbavíme. Malej měl i včera teplotu 37,9 tak jsem mu dala na noc Nurofen.Uvidíme dnes.
    Máme tu dnes děsný horko nějak jsem hodně zatopila či co :$ . Je tu asi 25 stupňú a na to mi nejsme zvyklý.
    Dnes malému vařím rýži s mrkví páč má pořád srajdu. Hmmm ono to možná taky bude z toho Hami mlíčka. Asi zavolám manželovi jestli se mu nechce zastavit v tom DM a toto by jsem namíchala kočkám nebo někomu prodala či dala.
    Dnes jsem malého dopoledne uspávala asi pžes hodinu. Asi i ta rýma, horko a vše dohromady tak mu nešlo usnout. Naštestí už spí a mam chviličku pro sebe.
    Tak ju budu končit hezký den pa pa

    #865009
    Anonym
    Host

    holky, přidávám se k vánočním dárkům, včera jsem koupila dětské pianko, kde jsou klávesy a zvuky zvířátek. (ted máme takové obyč a děsně se jí to líbí), pak síťku do vany s hračkam, nádobíčko, nějaké ty prostrkovací hračky na motoriku, knížku říkadel (rptože snad žádné neznáme :S , hlavně medvídka pů, a také přemýšlím nad těmi korálkami z ikei, to je fakt vděčná hračka. my jinak máme vše nakoupené používané od aktivního chodítka, přes aktivni stoleček, odrážedla, choditka. máme to i na venek. ono na vesnici se vše na zahradu sežene za cigára :), takže super. včera jsme zrovna koukali na jedno nové chodítko, které máme za ty cigára a stojí normálně přes 500. a u babi už má schované pejska fp, hadrovou panenku, nějaké hadříky, spací pytel a přispěli nám tisícovkou na koberec do pokojíku.
    Ale přesně pro dospělé je to fakt problém, nevím co pro Martina. asi kvalitní župan, nebo fakt nevím, má všechno, mamce už mám, pepovi máme objednáno a nikomu víc nekupujem. U hejsků se vánoce moc netradují, tam nejsou peníze a je jich tam hodně, takže kdybychom měli navzájem dárečkovat, tak nás to výjde minimálně na 20 tis. protože jen u hejsků je 14 dětí, kde jsou babičky atd. takže tam nic nekupujem a tchýni jsem řekla, jestli chce dát něco malé, tak ať nekupuje nic od tamanů, že to doma nechi, ale dá raději stovku do obálky, že přispěje tím na kvalitní věc.
    Babyzno u toho měření, je to divné, doma jí naměřím přes 75 cm a u dr měla 72, měří ji na váze, kde je zarážka na hlavu, ale ta se stejně tak 2 cenťák posune a tím pádem dává menší míru, ani nám nenatahují nožky. Hlavně že nám ty děti rostou a jsou zdravé

    #865010
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky.
    Bambulko, to Bohoušek hezky pápá,dle toho jak přibral.
    Jsem zvědavá na nás v úterý..
    Při obědě zase sebou šil a nejradši by měl furt ruce v misce nebo by trhal ubrousky,takže jsme jedli od uplně teplého jídla až ke studenému.. Už jsem i zkoušela používat větší lžičku a to odmítal z ní jíst, takže ho krmím takovou malou a to mi pak přijde, že je snad 100x do pusy..
    Jak jsem už psala na FB,tak mi pošta dneska ráno psala,že mi dodá dneska balík, tak tu na toho pošťáka čekám jak blbec, už tu lítal kolem jedné a u nás vůbec nezvonil.. takže jestli je dole lístek, tak ho fakt roztrhnu a na poště si budu stěžovat8o| Protože jsem chtěla jet ven na procházku a hlavně i na nákup. Sama jsem vůbec ještě neobědvala, protože mi právě chyběli nějaké věci.. tak jsem nyní snědla jogurt a pak hrušku, ale nic moc tedy..
    Adámek nakonec usnul při hraní, to se dlouho nestalo, aby takhle vytuhl s hračkou..
    Jo a před chvilkou zas vyžahl 3/4 flašky čaje, ten měl tedy žízeň. Tak už jsem klidná, když takhle pije, tak mu zas pak uvařím čerstvý čajík.
    Tak zatím pááá

    #865011
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    s dárkama na vánoce fakt netuším co komu koupit. Kubíkovi nakoupíme nějaký hračky, to je jasný. Se sourozencama si nic dávat nebudeme, jen jejich dětem. Rodičům koupíme asi něco co si sami vyberou plus k tomu nějakou blbůsktu, asi kalendář s Kubíkovejma fotkama. A co koupím choti mému vůbec netuším, on chce iPhone, ale to má u mě smůlu 😛 . Budu muset něco vymyslet, asi nějaký oblečení a gumový koberečky do auta.
    Jé, už je TO zase vzhůru… Tak zatím papa

    #865012
    Anonym
    Host

    Tak jsem šla na pátou na zumbu, malýmu jsem dala sváču, přebalila ho, aby byl spokojenej a tatínka nezlobil. Lehce po šesté jsem se vrátila a manžel Kubu „pacifikoval“ u noťasu, pouštěl mu kačery. Prej byl protivnej, tak jsem si ho vzala a on byl fakt protiva a začal se šmrdlat. Tak jsem mu rychle dala 240 nutrilonu, převlíkla ho do pyžámka a šel do hajan. Jsem zvědavá, kdy se vzbudí. Dneska totiž spal asi hodinu a půl před obědem, po obědě tak 20 min v kočáře a kolem třetí zase tak 45 minut. Nějakej ochrápanej.
    No nic, asi si jdu po tom cvíču udělat dietní večeři … ham and eggs…
    Tak dobrou!!!

    #865013
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak jsme nakonec jeli nakupovat a po návratu jsem viděla pošťácké auto a tak jsem běžela, zda někde toho pošťáka nestihnu, běžela jsem s dvěma 5.litr. flaškama vody 😀 docela vtipné..
    A chytla jsem ho ve dveřích a měl ten balík pro mě, tak jsem byla fakt ráda. Prej toho měl hodně, tak přijel až nyní.. A ten fusak je fakt moc krásný, objednala jsem modrý. Je příjemný a zítra ho dám do kočáru. A dali nám tam jako dárek, malého plyšáka. Tím mě moc potěšili :)))
    Evi, máte s Kubíkem už pevný režím, co se týká jídla? Nebo mu dáváš jídlo různě ?
    Adámek v půl sedmé vypil svojí kaši a už asi půl hodiny spinká. Ale už přes den tolik nespinká, dneska dohromady jen necelé dvě hodiny. Vždy mi přijde, že si dá jen pár minut.
    Tak papa a hezkou dobrou noc.

    #865014
    Anonym
    Host

    Evi, Valča je také dnes nějaká jiná, spala před o, po o, i po sváče. celý den měla takové lesklé očka, tak jsem si říkala, zda nejde nějaká nemoc.

    Jinak pro pomoc k prodeji těch plínek je zde odkaz:
    http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=49656395&tab=0

    jinak jsme teď večer udělali úpravu v obýváku. ohrádka byla koupená, ale byla otevřená a složená jen 2 stranami k sobě. tím že se Valča tak rozválela v sudech, a ráno se jí děsně líbí krb, jsem dala ohrádku ke krbu, protože proč zavírat dítě, když jde zavířít jen věc, která vydává teplo. a malá tak není jak ve vězení 🙂
    také jdu něco smlsnout a večer humoresky. jo a zítra už budeme vědět ke svatbě, když volat nebudou, zajdu aspon na kosmetiku 🙂

    #865015
    Anonym
    Host

    Ivčo, během dne moc režim nemáme, zvláště, když jsme teď najeli na ten nutrilon. Po něm vydrží mnohem dýl bez jídla. Takže režim budeme teprve zavádět. Ale pravidelně mezi 19 a 19:30 je večerní kaše a pak hajdy do hajan. Jinak před nutrošem režim měl podle toho kdy se vzbudil. většinou se kolem 7 budil, tak jsem ho nakojila, kolem 9 sváča, mezi 11 a 12 oběd, kolem 15 sváča, v 18 kojení a po té sedmé kaše. Teď to vypadá na budíček kolem 8, to dostane UM, pak kolem 10 pár lžiček sváče, mezi 12 a 13 oběd, kolem 16 sváča a pak po 19 kaše a v noci 2x kojení (kolem druhé a pak mezi 4 a 5). No ale dneska chtěl prostě jít spát dřív, tak jsem mu ani nestihla udělat kaši, tak dostal UM.
    Peti, mě se večer taky zdálo, že má nějaký skleněný očka, ale myslela jsem, že je to od toho jak vyřvával. Na ten zítřek budu držet palce!

    #865016
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    můžete mi poradit ? Jak máte ten fusak Emitex, čím jste udělali ty díry na kšíry ? Je to tam připravené, ale nevím, zda na to vzít nůž nebo nůžky.. a když je to tam už obšité, tak by to mělo být v pohodě.. já vím, že je to takový najivní dotaz.. :$
    Jinak je fakt krásný, už jsem ho dala do kočárku a krásně nám ladí :)) Ještě musím dokoupit pláštěnku, abychom mohli i v dešti ven a nemusela jsem se bát o promočení kočárku..
    Evi, třeba až zavedete pravidelnější režim jídla, tak si zvykne a třeba už se tolik nebude pak budit v noci.. třeba..

    #865017
    Anonym
    Host

    Ahoj, ty díry jsem prořezávala zatím v takový tý podložce do kočárku a nejdřív jsem to něčím ostrým prorazila a pak nůžkama to šlo, povedlo se to, ale měla jsem strach, aby se mi to při tom propichování nesvezlo třeba..Ten fusak mám zatím ještě zabalenej, vytáhnu ho až ve větší zimě. Jinak Fíla se naučil pít Nutrilon s flašky. Včera teda vypil večer asi 70 ml, což není žádnej zázrak, ale pro nás úspěch..Ale že by pak líp spal, to zase ne..Zase se vzbudil o půlnoci, to jsem ho nakojila a pak zase v půl druhý, tak jsem si ho vzala do postele a pak už dobrý, to usnul okamžitě. Taky se už snaží se postavit, něčeho se chytne, klekne a pak se snaží si stoupnout..ale chytá se i dost vratkejch věcí. Teď spí, tak já si jdu ještě trochu odpočnout..Mějte se hezky, ahoj

    #865018
    Anonym
    Host

    Ivi, my máme také zatím ten zimní fusak schovaný a také v něm ještě nemáme vyřízlé dírky, snad to také zvládnem dobře.
    Bibo, to je Fíla teda pěkný rarach, už tak stoupat. no hold končí nám mateřská. No mě teda ještě ne, my se jen válíme a dostaneme kam chcem takhle. tak říkám že to je jak vinetu a olda, protože ti také váleli sudy a dostali se tak na místo určení a jak jsou slavní 😀
    Prdelku při natahování zvedá to jo, ale to je vše. zítra k nám přijede Patriček, tak to snad té naší madam ukáže, jak se to správně dělá.
    Holky a jak jinak? u nás zas mlha a padá jakoby rosa. tak malou jsem už neměla 3 dny venku, to je fakt hrozně velzlá zima, tak teď spinká v postýlcy u otevřeného okna, přikrytá peřinou až po uši, ale i tak to není ono.
    já od rána peru, ale nic víc se mi nechce, teprve jsem dosnídala , na oběd netuším co, ale hovězí na štávě už fakt nechci, to bylo v nedlěi i včera. asi si dám buchty s krémem a majdu zamrazím.

    tak papa

    #865019
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    doufám že se máte pěkně…
    Bivinko já jsem zatím dělala díry jen do podzimního fusaku zimní jsem ještě nevytáhla. Do toho podzimního jsem je dělala nůžkama na nehty – mají špičky tak se to tím dobře propíchne…
    Holky máte taky někdo problém u prďolky se spaním? pokaždé se při usínání dost vzteká a to i když už je fakt utahanej – očička už se mu sami zavírají, ale on řve jak smyslů zbavenej. Je jedno jestli je v postýlce nebo ho chovám. Málo kdy usne bez breku. Třeba dneska po obědě to trvalo hodinu – už vážně nevím co s ním… Poradíte?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,776. až 2,790. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist