únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,971. až 2,985. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #865200
    Anonym
    Host

    Tak Kuba taky spí na boku a většinou nalepenej k hlavnímu čelu postýlky. Občas se stane, že se posunuje až mimo monitor.
    Jinak já pořád peru Kubíčkovo zvlášť, používám většinou persil sensitiv. Teď ho měli v albert hypermarket (nebo kde) 4kg za 99,-. Když peru nový nebo skoro čistý, tak peru jen na 40 a v lovele. Jinak ten persil a jako aviváž používám batole.
    Kuba umí zatím jen „tak tak všelijak“, občas se pokouší o paci paci. Pápá se ho taky snažím naučit, ale zatím bez úspěchu. Jediný co zatím říká je mam a ham. Ale nejvíc mu jde dělat brrrrrrm, hlavně u jídla.
    Peti, přerostlý nehty jsou fakt vopruz. Já si je naštěstí nechávám vždycky co nejvíc zkrátit, ale někdy mi je tolik nezkrátí, takže než jdu na doplnění, tak taky nejsem schopná něco napsat a ještě to bolí.
    Zítra se jdeme s Kubíčkem fotit, takže asi celej den budu ze sebe dělat člověka 🙁 . Doufám, že ty fotky budou hezký.
    No nic, asi skočím se psem a půjdeme do hajan. Kubíček chrupe už od půl osmé, ale už 2x chtěl dudlíka. V poslední době se budí na jídlo až koem 3 a pak kolem 6. Takže se to začíná snad nějak lepšit.
    Tak dobrou |-)

    #865201
    Anonym
    Host

    no tak to byla usper cena toho prášku. ale zas dlouho vydrží, tak to nějak neřeším. ted v kbelíku mám ještě tak půlku a ve skříni schovaný pytel. pak už ale asi budu prát v našem. tohle v kombinaci s gelem senstivie budu mít tak na 4 měsíce a od roku už nebudu dělat rozdíl v ničem. ani v jídlee, my normálně moc nesolíme, tak to bude moc jíst.
    Evi, fotky at dopadnou dobře, doufám že pak dáš na fb, jdete k profi jo? my o víkendu budem fotit doma. budu mít od kámošky kostým santy, tak srr na to i těším, i když u nás chodí jžíšek. ale zas ty fotky mě lákají.
    otvírá se mu hubinka, tak utíkám tátu jsem viděla, popřeju dobrou noc a pofičím do hajan. poněvadž beru prášky a fungují na minutu, tak ráno už zas dostanu m, ale to je dostanu a nedostanu, už se těším, až to začne vše normálně fungovat jak má.
    přečetla jsem že sníh má přijít až v prosinic, to je príma.
    jo a ty nehty fakt bolí, hrozně se mi doma smějí, že jak můžou bolet nehty, no ale tak lidi co nikdy neměli delší a potažené gelem to nepochopí :), ale co by člověk pro parádu na fotk neudělal.
    dobrou

    #865202
    Anonym
    Host

    Dobré ránko,
    Peti, jdeme k profi a nějaký vánoční fotky taky budeme dělat. Jsem zvědavá jaký budou. Vůbec nevím, jestli ta má nějaký kostýmy. Viděla jsem jen pár jejích fotek. Jsou spíš takový decentnější než „prďácký“. Ale to mi vůbec navadí, hlavně když tam bude Kubíček hezkej 🙂 . A na FB je dám, neboj 😀 .
    Jo a už asi máme troěku nějakej režim. V noci se budí ve 3 na 180ml mlíka, pak v 6 dostane 240ml, kolem 9 chleba nebo nějakej dezertík, v poledne obídek, ve 3 sváča, kolem 6 kaše s nutrilonem. Tu kaši pije tak na 3x a pak jde před 8 spinkat a vydrží až do těch 3. Takže nám odpadlo jedno noční krmení. Ale nějak na sobě nepozoruju, že bych byla víc vyspaná 🙁 .
    My taky moc nesolíme, resp. při vaření nesolím skoro vůbec a já si to jen občas dosolím až na talíři. Takže taky plánuju, že od roku bude Kuba papat hezky s náma. No a to praní asi taky bude pak společný. Ikdyž aviváž bude asi pořád dětská, mě to batole prostě hezky voní, tak ho použvám i na naše prádlo.
    No nic, jdu trošku uklidit, když malej teďka chvilku spinká.

    #865203
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko holky,
    tak jaká byla noc ? U mě nic moc, nějak jsem se furt budila, nebo mě budil Honza, už nevím, zda kýchal nebo co dělal.. jediný, kdo klidně spal byl Adámek.
    Já si v noci brala i paralen, takže jsem se i potila.. je mi trošku lépe, ale asi budu mít rýmu:( tu tak nesnáším..
    Adámek je zatím v pohodě, doufám, že to nedostane.
    Snaží se zrovna na mě nalézt a sebrat mi kabel od myši. Docela je šikovný v tom jeho plazení. Už na gauči musíme být s ním, jinak frčí na zem, páč by se zkulil dolů..
    Péťo, to ještě nedostáváš samovolně ? To musíš mít prášky ? To je tedy blbý, doufám, že se ti to zlepší.
    Děcko, tak ať Vám fotky vyjdou, taky bych brala od profesionála..
    Jinak k tomu spaní… Adámka dám do postýlky asi do třičtvrtě a když za půl hoďky ho jdu zkontrolovat, tak je napasovaný v čele postýlky nebo dokonce i v rohu a všechny hračky má kolem sebe, pod sebou a na sobě a peřinu má pod sebou.. docela vtipné :)))
    Dneska byl tak moc hodný, že mě ještě nechal od šesti spát až do osmi, i když byl vzhůru asi v sedm.. docela mi to bodlo…

    #865204
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky,
    já se z toho našeho kocoura fakt zblázním. Normálně od rána byl v pohodě, před chvilkou přišel a mňouknul, tak jsem mu dala granule do misky. A šla jsem do kuchyně poklidit. A když se otočím, tak kocour sedí na stolečku. Jsem začla řvát, ať maže dolů a ještě jsem mu dala přes hřbet, aby si to pamatoval, že na stůl lézt nebude!
    Jen mě mrzí, že aby mě poslechl musím řvát a pak chudák Adámek se vždy lekne.. 🙁

    Jinak už zas peru Adámkovi věci, jak jsem včera psala,že už si Aďa nezmaže pyžámko, tak omyl.Honza si ho dal po flašce na svoje břicho bříškem, když jsem to viděla, tak mu říkám, aby ho obrátil, nebo se pozvrací.. a jakmile ho obrátil, tak už to bylo venku, vzal sebe, Honzu a sedačku.. Tak aspoň tatínek ví pro příště, že po jídle na bříško nee 😀
    Ještě chci Adámkovi vyprat tu novou kombinezu a bundičku. Jsem koukala na teploměr a měli jsme 0.. a já ještě zimní bundu nemám.. do kabátu se nemohu dostat, jak mám furt těch 5kg nahoře.. a ten těhu kabát nechci nosit..

    #865205
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Ivi, tak ty bodíky na nádobí dávají pouze v Globuse na Černým mostě za to, že to tam přestavují. V Čakovicích je taky nedávají.

    Prádlo peru taky zvlášť malé a nám, ale čas od času k prádlu malé přidám svou podprsenku. Jinak já také používám pyžámko tak 3x, osušku taky vícekrát. Bodíčku dle toho jak vypadá, pokud je čisté, dám i druhý den.
    Malá spala standardně, od půlnoci se budila co 2 hodiny.

    #865206
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    tak to máme docela výhodu na tom Černém mostě 😀 Jen jsem četla,že to budou přestavovat dva roky:# Docela je tam chaos a psali, že prej jim klesly tržby.. ale my to máme fakt kousek, takže tam jezdíme nakupovat…
    Elenko, tedy ty máš noční dítko, že se jí chce furt být vzhůru, že ?

    #865207
    Anonym
    Host

    Ivi, to mám klasickou HA, ale není to jak dřív čistá krev, ale humáš no, takže teď už máme svatbu za sebou a asi si zajdu konečně k té dr, stejně bych ráda věděla jak postupuje cysta, jestli se zmenšuje, či je pryč.:^)
    my také spaly dnes normálně od 7 do půl 7 a pak prostě nezabrala. ted jsem jí dala ven, je tam hrozná zima, máme nulu, tak jsem vytáhla už klasik fusak, udělala průřezy na šráky a hajinká.
    dnes udělám jen rýži ke kuřeti, malá bude mít skleničku.
    Evi, uvidíš že i v jedoduchostsi je krása a fotky budou krásné, už se těším. já plánovala žr půjdeme s valikou tak v roce, no ale vzhledem k tomu, že budeme mít ted svatební s ní, tak to asi posunu na delší dobu.
    tak tatku pošlu pro dřevo, zatopíme, od rána nám hučí kotel a doma pořád jen 22 st, což je teda pro mě zima. mějte se krásně, fičím něco podělat, když drobek spí, krásný den

    #865208
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, vy jste se tu teda hrozně rozjely, co jsem tu 2 dny nebyla..Včera jsem měla sraz s kamarádkama a tím miminkem, bylo mu 4,5 m, a byl docela velkej, ale teda ještě takovej miminkovatej proti Fílovi :), jen tak ležel a koukal..Tak to je mi vás líto, že máte tu rýmu, taky jsem na jaře uvažoala o roušce, ale když jsem stejně kojila, tak mi to pak přišlo nesmyslný..Přeju brzké uzdravení a ať to děcka nechytnou. My už máme to trávení snad ok, i když stopro to není, ale už se cítím celkem normálně silná..Děcko, a kojíš ještě? Jak tam máš ten jídelníček, tak tam kojení není..My kojíme 2x v noci, bývá to kolem půlnoci a pak kolem 4-6. Dneska to bylo konkrétně ve 4 a pak jsme spali pěkně dál, až v 6 jsem na Fílu omylem trochu lehla, když jsem se otočila, no tak jsem ho nechtě vzbudila, ale zas usnul naštěstí..Taky jsem dneska vytáhla ten zimní fusak, prořízla jsem to a už je na balkoně i s Fílou :). Myslíte, že se v zimě dá dítě do tý zimní kombinézy a ještě do toho fusaku? Není to až moc? Já mám tu kombinézu spíš takovou, jakoby Fíla už chodil a někde se válel ve sněhu, není tak měkká, tak nevím, jestli mu nemám ještě koupit, docela pěkné jsem teď viděla v CaA, ale měli buď malý nebo 92 a ta mi zase přišla moc velká, teď už tak překotně neroste, potřeboval by 86..No dala bych to na ten kuponek z DM. Jo a tu aviváž Batole zkusím :), já nedávám žádnou, ale vždycky jak koupím oblečky na MMB, tak to voní stejně a moc hezky, tak to bude asi tohle..No nic, tak já si jdu něco dělat, dokud malej spí :), pa

    #865209
    Anonym
    Host

    Ivi, malá na začátku měla přetočený režim a postupně jsem jí ho obrátila. Ale v noci se budí docela často. Vzhledem k tomu, že v noci kojím a nechci zatím přestat, tak ji nechávám. Jen jí učím spát v postýlce. Naučila se spát se mnou v posteli 🙁 . Zuzka je dle mě poměrně nespavé dítě. Přes den toho taky moc nenaspí.

    #865210
    Anonym
    Host

    Bibo, kojím a nekojím. Už skoro před měsícem (měla jsem před menzes) mi zase začal odstrkovat prso, při pohledu na něj chytal záchvaty řevu. Takže jsem mu musela dát nutrilon. Tohle tvralo asi 2 nebo 3 dny a pak už teda nakojit chtěl, ale jen tak na napití a v noci. Teď už i v noci chce jen UM. Ale snažím mu to prso strkat aspoň na to pití. Ale v poslední době ho jen chytne do pusy, jednou nebo dvakrát potáhne a hotovo. Tak jsem volala doktorce a ona mi řekla, že už záleží jen na mě, jestli to chci pořád zkoušet, protože on si takhle cucne jen jednou za den, nebo jestli se na to vyprdnu. Že už kojím skoro 9 měsíců, tak že je to v dnešní době docela dlouho a že když mu dávám nutrilon, tak že je to jedno. Ona má názor, že nutrilon je na imunitu nejlepší. Prý všechny mlíka obsahují co mají, ale každý má ještě něco navíc. A jí se zdá že nutroš je nejlepší. Tak uvidíme jak dlouho nám to pocucávání ještě vydrží. Vůbec nevím, jestli mu z toho prsa stihne vůbec něco vytýct, za takovou chviličku. No já teď mám taky nějaký zažívací problémy, tak možná i proto nepije víc. Uvidíme, teď jsme rozjeli nějaký vyšetření. Třeba se pak ještě znovu rozkojím 😛 . Jako trochu je mi to líto, ale on je teď takovej spokojenější. Předtím chtěl po kojení jídlo už za hodinu a půl. Takže mu to asi fakt nestačilo a jako správnej chlap potřebuje mít pořád plnej žaludek 😀 .

    #865211
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky!
    Nejdřív Vám pošlu odkaz na video co jsem udělala Bohouškovi. Udělejte si ho taky stačí se jen zaregistrovat v Hami klubu a je to hezký http://www.albumsmisku.cz/672533/.
    Jinak já už peru všem třem dohromady. Jen tam nedávám ponožky nebo hodně zašpiněné prádlo. Aviváž už taky používám normální a prášek taktéž. Zatím je vše v pořádku tak to už tak nechám.
    Jídlo má ještě svoje miminkovský
    Noc opět klasika. Zase vzhůru asi 2x nebo 3x za noc.
    Rýmu jsem měla taky teda měli jsme ji všichni a už jsme fit. Pila jsem hodně čaj s medem a citronem.
    Co se týká menstruace tak jsem z toho nějaká mimo. Poprvé jsem to dostala po porodu někdy v květnu pak nic (to jsem kojila). Přestala jsem kojit někdy na načátku října. V půlce jsem to dostala a teď by jsem to měla zase dostat a zase nic :S . Se z toho picnu.
    Dnes má Bohoušek kuřecí polévku se zeleninou a s domácíma nudličkama a mi ze včera zapečené brambory a taky polévku s nudličkama ale bez zeleniny mi na ní moc nejsme 😛
    Tak pa pa a hezký mrazivý den. U nás je kosa

    #865212
    Anonym
    Host

    Děcko, aha, Filda v tu noc prostě nic jinýho nechce, dokud je bdělej, tak to UM pocucává třeba, ne že by to pil, ale v noci prostě jedině kojit, jak je takovej rozespalej..No, já bych ho asi už odstavila, kdyby to takhle nevyžadoval, už se z toho citím taková vysílená, ale nějaký mlíko zase pít musí. Už je asi pozdě, aby se naučil nějaký UM pít..Elenko, Fíla se mnou taky spí v posteli, v postýlce už ani neusíná, tam prostě tak řve, že to se nedá. Je to blbý, že večer se bojím, když tam je sám, aby nespad, má kolem sebe plštáře, ale i tak..Teď mu rostou ty dvojky, už má dole oteklou dásničku a je docela mrzutej. Pořád se staví a dokonce se už jako krůčkama podél něčeho posouvá, máma říká, že je proti mě divoch 🙂

    #865213
    Anonym
    Host

    teda holky, člověk se jde jen najíst a tady tolika příspěvků. my stále chrníme, byla jsem se koukat zda vůbec dýchá a neumrzla. no ale je to ok.
    Bibo, já si myslím že dítě si na UM zvykne rychle, je sladké a já teda mám v plánu tak do 2 let dávat nutrilon určitě. krabickové z obchodu nemá s mlíkem nic společeného a dítě to mlíko potřebuje. někde jsem vyčetla že snad do tří let minimálně by mělo mít 0,5 litru na den, tak uvidíme, jestli na to také budou penízky atd. dnes jsem to už počítala a vžila se do situace jak bude mít 2 roky a platba 11400 bude pryč. takže jsem se na pevno rozhodla že úterý od 13 do 17 hod jdu do kanceláře. jsem zvědavá jak to bude valinka snášet být bud s prabaabičkou nebo chůvou, než příjde někdo z práce (je zvyklá na tatku a mojí mamku), tak uvidíme, bude to boj, ale větší asi pro mě.
    nevím jestl jí mám jít vzbudit, už spí 3 hodky

    #865214
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    😀 tak jste se krásně rozjely:D Já dneska Adámkovi vařila polévku a dala jsem mu tam písmenka a je to pěkná potvůrka, vůbec to nechtěl jíst, musela jsem mu to umixovat.. a přitom včera ty kolénka byla větší a ty jedl.. já fakt už nevím, jak ho naučit na ty kousky, prý už v tomhle období má jíst s kouskama.. to se lehce poslouchá a hůře činní..
    Holky, obdivuji Vás, za to kojení, že jste tak dlouho vydržely i přes to, že už dítka baští i příkrmy.:) Taky si myslím, že si to dítě na umělé zvykne, ale jedna moje známá mi říkala, že kojí svojí holčičku ještě v jejím roce a půl, že prostě umělé odmítá.
    Jsem dneska jedla maso a dostalo se mi mezi zuby a už jsem si čistila zuby, i nití a furt mi to tam vadí..
    Aďa už nechce jen tak čekat.. tak budu pokračovat za chvilku 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,971. až 2,985. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist