únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,986. až 3,000. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #865215
    Anonym
    Host

    Bibo, Kuba si prostě „řekl“, že se chce pořádně najíst a vyžádal si to UM skoro sám. Řval, dokud ho nedostal. Ale já jsem mu ho přidávala do bramborové kaše, banánový koktejl z něho dělala, takže tu chuť znal. Teď jsem ho zase chtěla zkusit nakojit, tak se na to prso podíval a začal si hrát s bradavkou. Ho to tak zajímalo, že jsem neměla srdce to prso zase schovat, tak jsem ho chvílu nechala, ať si hraje. Asi to fakt bude chlap. Jinak já jsem na vážkách, jestli ho má odstavit nebo ne. Kdyby se vždycky aspoň trochu víc napil, tak kojím klidně dál. Ale když sotva jednou potáhne, tak fakt nevím.
    Jinak my jsme byli po obědě venku. Je tam sice 7st, ale ta zima je tak vlezlá, že jsme šli za 3/4 hodiny domů. Kubu jsem navlíkla do lídlácké kombinézy a dala ho do toho podzimního fusaku. Byl krásně teploučkej, ale nebyl vůbec upocenej.
    Tak já si jdu umýt vlasy a trochu se asi namalovat, ať mě fotografka nemusí moc retušovat 😛

    #865216
    Anonym
    Host

    Tak focení byl masakr. Nejdřív Kuba usnul v autě asi 2 minuty před přijezdem k fotografce, takže jsme ho nemohli vzbudit. Tak nám uvařila kafčo a nechali jsme ho tak 15min chrupat v sedajdě. Pak jsem ho vzbudila a on se vůbec nechtěl smát a pořád natahoval. Pak se nám ho podařilo rozesmát a zase ho zaujali věci a ateliéru, takže se na ně soustředil a nesmál se. No a pak už byl ze všeho unavenej a zase začal vyřvávat. Ale nějaký fotky z toho budou. Řekli jsme jí, že na to nespěcháme, že hlavně ať jsou do vánoc. Takže na FB budou asi až za měsíc…

    #865217
    Anonym
    Host

    Tak to je doba s těma fotkama 🙂 a měli tam nějaký rekvizity? Vím, že ten Nutrilon je sladkej, taky jsem ho chutnala.., taky mu to dávám do všech bramborovejch kaší a i do nemléčnejch kaší, když je někdy koupím. Tu chuť zná, ale pít ho to nějak neláká..No, udělala jsem králíka zase, abych měla i něco kromě telecího, takže toho mám dokonce 9 porcí, takže to zase vystačí na dlouho, když to budu různě střídat..Jinak Fíla byl dneska venku z tý zimy pěkně utahanej, usnul v kočáře nakloněnej dopředu, tak jsem ho pak položila..Taky je protivnej kvůli těm zubům, pořád si tam šmatlá, každej ten zub je boj..Namazala jsem mu i dásně na noc tím Calgelem, tak doufám, že noc bude přinejmenším normální..Mějte se dobře, hezký víkend a dobrou 🙂

    #865218
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak prďolka si v podstatě taky vyžádal UM. Kojení mu nestačilo. Pořád pořvával a byl hladovej a já vzteklá. Umělý vypije jakékoliv, Teď jsme skončili u toho Babylove z DM. Je prý srovnatelné s Nutrilonem,ale řekla by jsem že se toho prášku dává víc. Mam krabici – 600 g cca. na týden :O . Jinak teď už Bohoušek spnká tak snad mu to vydrží. U nás dnes bylo ráno -4 a během celého dne se teploty pohybovala kolem 0 – maximálně to ukázalo +1,7 stupňů a to je teploměr na okně – brrrrr je tu ta prašivá zima
    Jinak jsem teď zjistila, že když těsně před spinkáním Bophoušovi yvěurám pokojíček tak lépe spinká 😀
    Tak přeji hezký víken. Vůbec nevím zda se sem dostanu. Musím se taky věnovat manželovi, že 😛

    #865219
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    Bibo, jak si udělala toho králíka, že máš pro malého 9.porcí? Tos to jen vařila nebo nějak s něčím?
    Taky mám v mrazáku králíka, už jsem ho Adámkovi dělala, ale přišlo mi to, že se strašně dlouho vařil, přitom byl mladej.. tak nevím..
    Tak nachcíplej je už i Honza, jen on navíc i začíná kašlat a furt prská, takže se asi nevyspím a Aďu to bude též budit…
    Jsem mu říkala, zda nechce spát v pokoji a prej by mu lezl kocour na hlavu.. přitom kocour do postele neleze a rozhodně nespí na někom..
    To jsem tedy na tom lépe..
    Evi, to víš, tak malé dítko nepřemluvíš, určo ale budou nějaké fajné fotky :))
    tak pááá a hezký víkend.

    #865220
    Anonym
    Host

    Bivi, králíka mi doporučila doktorka jako nejlepší světlý maso pro dítě..Dneska jsem to dala do papinaku (2 stehna) a k tomu jsem dala trochu porku, brambory, bataty, mrkev a petrzel. No a je to dobry, ten papinak je super, my ho ted mame novej, to bylo za 25 minut..Minule jsem ho delala s dyni..

    #865221
    Anonym
    Host

    Bibo, rekvizity byly: vánoční stromeček, sáňky, kufr, kožešina, plyšáci…
    Ivi, fakt dítě nepřemluvíš. Dělala jsem na něj zaručený blbovinky, tak na mě jen koukal a ani koutek nepozvedl. Ale nějaký fotky z toho budou. Už jsme je viděli. Kdyby jsme nechtěli žádný úpravy a žádný udělat, tak by to bylo v podstatě hned. My řekli, že na to nespěcháme, proto to bude tak pozdě.
    Bambulko, my mámekrabici nutrilonu taky na týden a to má 800g. Dělám mu zhruba 3x denně 240ml, takže 3x denně 8 odměrek.
    Přeji taky hezký víkend. Pápápá

    #865222
    Anonym
    Host

    krásné mrazivé dopoledne, u nás po ránu byla jinovatka, a fakt tam je pěkná kosa. každopádne valince to nevadí a už zase spinušká venku.
    co máte v plánu? nám se trošku zbortili včera večer, když martin napsal z odpolední šichty, nachystej mi sváču, jdu na ranní, takže chudák dojel v půl 11 a v 4:45 už zas vstával do práce. chtěla jsem jet něco nakoupit. ale to radějc nebudu o tom ani ndes říkat, nebo mě pošle rychlým tempem do … co vaaříte? já budu dělat prvně roštěnku a asi k tomu brambor, my hranoly nejíme. snad se mi povede.
    holky došel vám dnes mejl od nestle? že se má pro dítě používat nejlépe jen bílé maso, do polívky nedávat žádnou kůži ani kosti? jsem na to hleděla, ještě že to nevařím a jsme na sklinkách. už at nám je ten jeden rok, pak bude pěkně papat s námi. doufám že bude moc omáčky a knedlík. ale i když smetanové majdy jdou dávat i s kolenama, kdyby nemohla knedlík. to se pak budu muset zeptat dr.
    fičím vyskládat myčku, dát z večera nádobí a začít vařit, krásný víkend

    #865223
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    fakt ráno byla zima, jsem koukala na auta a na nich jinovatka:O nějak ta zima přichází brzo..fůjky.
    Honza spal v pokoji a prej se i zpotil. My spali klidně a to až do čtvrt na osm, to se ještě nestalo, aby Adámek spal od večera asi od osmi do rána do čtvrt na osm. Takže dneska mu nějak odpadla svačina, páč když jsem mu dávala sunar před osmou, tak nemá cenu má dávat ovoce a pak oběd.. navíc dneska jsme pozvaní na oběd, tak vařím jen malému.
    Holky, vy máte takovou spotřebu toho nitrilonu denně ?? Adámek má flašku sunaru ráno a pak má napůl sunar a kaši večer.. jinak má ty příkrmy.. on večer jí po koupání a pak usne.. vůbec nevím, kdy by jako měl ještě dostávat sunar.. :^) Ale když sečtu flašku sunaru ráno a tu flašku sunaru a kaše večer, tak má víc jak 600 ml..
    Bibo, jj králík je fakt dobrý, já ho mám taky ráda. Papiňák je prý dobrý, jen my ho ještě nemáme, ale ty nové jsou asi určo lepší než ty dřívější verze, kdy se člověk bál, aby mu nebouchl.. jsem koukala na tu reklamu od tefalu..

    #865224
    Anonym
    Host

    ivi, nedokážu si bez tlakáče vařit. já tam dělám i luštěniny :), mám za svou dobu vaření třetí. první byl ten klasický starý hliníkový, asi rok, pak jsme koupili nerez, ale letos jsme málem bouchli, taky za ty roky se nedá divit a tak fičel do popelnice. td mám od tescomy variantu nízký/vysoký tlak a mám dva hrnce, mám dojem 4 a 6 litrů. sice ten velký moc nevyužijem, ale proč jej nemít, dkyž tam byl na ceně rozdíl snad 300. je pravda že jsme fakt omáčkový a hodně sťávy, smažené věci prakticky vůbec, to je hermelín nebo řízek. takže ulehčí hodně práce a hlavně času, také tím šetří hodně energie a za půl hodky máš vše uvařeno :), fakt výhoda.
    a nutrilonu dávám 270 ml ráno (9 odměrek) a 300 ml navečer (10 odměrek) a všechno zblajzne, td druhý den jí dávám do mlíka tu rýžovomléčnou instatní krupici od nestlé (4 odměrky) a taky to do ní padne ani nevím jak. bud má hlad, nebo nemá klapku.
    ale jde vidět že se hodně šetří, před chvilkou mi psala kámoška, jestli mají v pl nutrilon, že už jí dochází a musí si sjet, tak jsme si kolem toho trošku psaly. její malej má rok a měsíc a dává mu mlíko už jen jednou denně a to večer 150 ml, že ani přes den do něj nic víc nedostane. ale taky malý nemá zatím ani 9 kg, teda neměl v roční poradně. jo ale proč se šetří, dává na těch 150 ml, 4 odměrky, prý to stačí, že jinak to mlíko děsně letí. Já malé teda míchám nutrilon s jejich levnější verzí (jde to poznat na prášku, je víc sunarovitého typu), takže mě 1100 g výjde na cca 330 kaček a máme to na 14 dní :),
    krásně mi tady voní maso, tak snad to bude i dobré, než jsem zavřela víko, to vypadalo moc dobře

    #865225
    Anonym
    Host

    jé já jsem pitomá, ne 1100 g ale 1300 g, hold už musím jt do práce, začínají mě počty dělat nějaké problémy 😀 .
    tak dobrý oběd jsem douho neměla, fakt se musím pochválit. jo a víte s čím přišla včera moje mamka? že dítě které se umí válet a dostane se na místo, které chce, tak prý nemá potřebu lozit. no to jsem zvědavá, jestlli je na tom něco pravdy. protože je každou chvílí někde jinde. jen včera před koupáním se válela nahatá na koberci a tak dělala kliky. normálně pánské. musím za malou, chmátrá mi po palmě a vzteká se u toho. a také půjde obídkovat, dobrou chu´t všem k vaašim obědům

    #865226
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    jsem včera napsala příspěvek jako kráva a on tu není :@ :'( !!!
    Peti, o tom válení sudů jsem taky četla. Prý se má nechat dítě válet jen max. dva týdny a pak se má stimulovat na lezení, resp. učit ho, že má kolínka. Že válící se děti mají pak problémy se vzpřimováním. Kdybys chtěla, mohla bych Ti ten postup nafotit a poslat mejlem.
    Jinak my včera byli dopoledne na procházce a Kuba spal přes 2 hodiny. Pak jsem ho musela budit, protože jsme jeli na oslavu. Dneska jedeme k našim. Takže víkend moc odpočinkovej není.
    Dneska je tu kosa jako prase, ráno bylo -2. Asi už pomalu vytáhnu zimní fusak, ale nejdřív si musím u mamky vyzvednou vložku do kočárku, aby malýmu nebyla zespodu ziminka. Jsem si tu vložku vyhlídla na netu a zjistila jsem, že ji prodávají v obchodě, vevedlejším městě u našich. Tak jsem mamku pověřila.

    #865227
    Anonym
    Host

    Evi, no super, to mi prosím pošli. zkusíme. my válíme sudy už hrozně dlouho. ona umí udělat kliky, fakt normálně pánské, ale kolínka pod sebe hold neumí.
    holky my včera měla doma hysterku jak blázen. po koupání nechtěla mlíko, vztekala se, tak jsem jí namazala dásně calgelem a u toho mě tak kousla, že my na ukazováčku normálně slezla na kloubu kůže. bolí to ještě dneska. mít větší sílu, tak mě ho snad ukousne. a protože byl doma manža, tak říká, co to jsou zas za novinky s blbou krupicí, vidíš že ti to nejí (měl celý týden odpolední tak neví), no ale abych ho přesvědčila že to není krupicí, ale její vzteklostí, udělala jsem klasické mlíko a samo že nastlo to stejné, vztek, řev, mosty. dali jsme jí tedy bez jídla do spacího pytle a spát. my snad nebyli ani z ložnice a už spala. žádný budíček jako normálně kolem 10 na dudel. ale tvrdý chrapot. v půl 12 jsem šla spát já a probudila jí, tak se děsně smála povídala. ohřála jsem to mlíko, zblajzla trošku a pokračovala ve spánku do svých půl 7 a hlavně bez dudlu. jsem zírala. musela být jóóóóó unavená.
    holky z fb viděli už náznak našeho malého santy/ježíška, tak dnes načančat a vyfotit, snad bude spolupracovat. chtěla bych to stihnout dopoledne, když je nejvíc vyspaná a hlavně nám svítí přes velux sluníčko a nebudu muset nijak nasvěcovvat, tak asi jdu na to, musím na půdu pro baňky a načančat to zde. papa

    #865228
    Anonym
    Host

    Peti, pošlu, jen co najdu knížku a pak ještě kabel od foťáku 😛 . Zítra nebo pozítří by to snad mohlo vyjít. Dívala jsem se, jestli není někde na netu ke stažení, ale nenašla jsem to. Takže Ti to zkusím hezky nafotit.

    #865229
    Anonym
    Host

    Peti, našla jsem ji za levno na aukru http://aukro.cz/rozvijej-se-detatko-eva-kiedronova-nova-kniha-i1931735164.html. Já ji koupila skoro za pětikilo :'( . Neboj, nafotím Ti ji, ten odkaz jsem sem dala jen tak. Jo a ta autorka při sebemenší odchylce posílá děti na vojtovku, takže se musí brát s rezervou…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,986. až 3,000. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist