únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,271. až 3,285. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #865500
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky!
    Tak kolikrát nemůžu dočíst a dnes skoro nic. Ještě že máme Bivinku .
    Já zatím nebalím dárečky. Nechávám si to na poslendí chvíli a pak se s tím mazlím. Moc mě to baví. letos moc dárečků nebude takže to bude raz dva 🙂 .
    Bohoušek má dnes také hovězí polévku – mame vyzkoušeno že chutná tak snad nebude protestovat.
    Jinak Bohoušek je trochu živější takže sebou sekne každou chvilku. Ale ne nějak brutálně nebo z výšky. spíš dělá kravinky a pak už to neumanévruje 😛 . No je t ďábel. Leze jako o závod. pořád se k něčemu zvedá a zase si sedá na zadek a zase se zvedá….
    Bivinko to manžel krmí v pohodě. Sice má kolkrát nervíky když Bobeše zajímá vše okolo jen né jídlo,ale zvládá to na jedničku. Je to šikula.
    Cukroví nepeču máme objednané u kolegyně z práce. Asi by jsem s malým ani nic neudělala. jak začnu něco dělat tak má největší potřebu si semnou hrát. Takže je to potom hrozný. vydrží si hrát max. půl hodinky sám. Pak se začne po mne sápat, stahovat mi tepláky 😛 a pořvávat takže by jsem musela péct buď když spí a nebo kydž přijde manžel z práce. U nás se to stejně moc nejí. Je to jen tak pro návštěvy a na ozdobu a vůni.
    Tak jo budu končit. Páááááček Bobeš už asi usnul jdu juknout <:o)

    #865501
    Anonym
    Host

    Ahojda holky, tak jsem zase u mámy a udělala jsem si pohodu, v pondělí jsem byla nakoupit nějaké vánoční dárky, teda ještě nemám vše, ale většinu, už to i balím..A včera jsem byla s kamarádkou na obědě, byly jsme ve francouzský palačinkárně a bylo to báječný..Máma měla Filípka, takže to bylo jak bez závazků :). Jinak jsem už ve 14tt, pořád jsem nějaká hubená spíš, žádný břicho, to jsem minule už měla, jsem myslela, že to podruhý jako vyleze dřív..Ale už se mi docela vrací chuť k jídlu a není mi těžko pak, tak snad už to bude dobrý. Fíla tady u našich hrozně vříská při koupání, ve vaničce stojí, nechce si sednout, řve a vypadá, jakoby ho na nože brali..a doma se koupe rád, nevím, co mu tu vadí..Taky tu míň spí po obědě, se sotva s mámou najíme a už je zase s náma :). Zítra máme tu prohlídku v 10 m, myslím, že teď povyrostl, už odkládám skoro vše v té 80, tak jsem zvědavá, kolik mu naváží a naměří..Mějte se hezky, jdu se najíst :), papa

    #865502
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky:D
    JJ,jsem stálá pisatelka:) 😀 Ale poslední dobou spíše furt něco dělám.. tak není ani čas na net, cukroví už je hotové, až na to, co se nepeče a to bude dělat Honza po zkouškách.. Nebo něco uklízím.. furt je něco uklízet.. a zas peru:|
    Adámek si docela vyhraje, ale taky nemá rád dlouhý čas, kdy se mu nevěnuji. To pak pořvává a furt by byl jen u mě.. takže to cukroví bylo na etapy.. Já taky nijak zvlášť ho nejím, ale Honza ho má rád a taky pro návštěvy, aby bylo..
    Bibo, jsem ráda, že se Vám daři, hlavně se opatruj a hodně odpočívej :)) Je dobře, že Filípek už je pohyblivý a tudíž ho nemusíš tolik nosit.
    Ten náš nezbeda se furt plazí, sune se někam, ale lezení to není.. Tak jsem si říkala, abychom pak nebyli poslaní na nějaké cvičení*-) My jdeme na prohlídku až na začátku ledna, ale určo se doktorka bude ptát, jak leze atd..
    Jo a dneska jsem dobře vylekala kocoura, šla jsem s dekou a udělala s ní takový ten pohyb vzduchem tam sem a on se tak lekl, že vyskočil metr do výšky 😀 😀 chudák z toho byl paf, ještě chvíli po.. jsem to ale panička:P
    tak zatím papa. Jdeme přebalovat prdelku 😀 snad neeee hovínko..

    #865503
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bibo, tak to už brzo začneš cítit pohyby. Někde jsem četla, že druhorodičky je můžou cítit už od 16tt. Tak nějak Ti začínám asi i závidět.
    Bivi, Michal je taky nervózní, když krmí malýho a on dělá různý blbiny, dívá se na telku,… Ale já mu vždycky řeknu kolik by toho měl do něho minimálně dostat a nakonec se to klukům i povede. Jen je malej vždycky jako od prasat. Holt v tom tatínek nemá ještě tak velkou praxi.
    Včera jsem nakupovat nebyla, kleklo mi hlídání a s kočárem se velkej nákup udělat prostě nedá. Tak buď s nám povede sladit nějakej jinej termín, nebo vyrazím někdy v noci do tesca a pak pro zbytek i s Kubíkem. Nějak totiž v tescu nedokážu nakoupit maso a zeleninu. Globus je prostě globus. Ale mám ho docela daleko a o víkendech se tam sjíždí nakupovat „lonťáci“ a je to masakr.
    Dneska jedeme s Kubíkem na firemní vánoční párty. Je to odpoledne, takže bysme to měli zvládnout. Hezky se napapáne, takže nebudu muset vařit večeři 😛 . Jen manžel si bude muset někde něco koupit, večer vyzvedává švagra, tak se můžou stavit k mekáčovi.
    No nic, jdu udělat debordelizaci kuchyně a až Kuba po sváči usne, tak budu žehlit.

    #865504
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak dnešní noc jsme zas měli šílenou, Adámek snad co hodinu řval. Jsem z toho fakt už hotová.. ani dospat mě nenechal..takže mě bolí hlava a ještě i záda.
    Asi se mu proráží ten druhý zub..
    V posteli pak válel zuby, takže jsem mu to zatrhla, páč by se pak zkulil z postele. Hned je u kraje postele…
    Evi, tuhle si tu psala,že Kubíkovi dáváš jídlo se sýrem, jak mu ten sýr na to jídlo dáváš? Já zatím sýr ještě nedávala.. jaký kupuješ ?
    Včera tu hovězí polévku vymlaskl, jen byl zmazanej Adámek, židlička a i zem..
    Chtěla bych dneska jet dokoupit zbytek dárečků, abych to měla hotové.. jsem tak nadhodila Honzovi, že bych mu pak odpoledne nechala doma Aďu a on, že neee.. že se musí učit a ne hlídat.. tak mě to naprdlo! Chápu, že se chce učit, ale tu hodinu či dvě by to určo mohl zvládnout s Aďou.. Pak všude vykládá, že nechci od Adámka jít.. Ale sám ho taky nehlídá..
    Tak zatím papa, asi šoupnu Aďu do postýlky, od šesti je vzhůru…

    #865505
    Anonym
    Host

    Bivi, já jsem koupila klasickej eidam a nastrouhala ho na teplou br. kaši. Docela to Kubíkovi šmakovalo. Jednou to měl jako br. kaše se sýrem a cuketou a teď místo cukety měl nadrobno nakrájenou dětskou šunku. Jinak jsem slyšela, že je pro děti dobrá i mozzarella, že v eidamu je moc soli. Zítra jdeme na kontrolu, tak se zkusím optat, jestli nezapomenu:P .
    Michal Kubíka pohhlídá v pohodě. Musím mu teda dát instrukce na všechny možný varianty který můžou nastat, ale pohlídá.

    #865506
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky, máte hold šikovné tatínky, ten náš se sám k hlídání a krmení nemá. Jediné, co zvládá je přebalování.
    Tak malý samo v postýlce usnul únavou. Tak jsem vytřela, omyla dvířka linky a pak začla mýt lustr.. ten byl fakt zaprášený.. fůj, jen jsem ten talíř chtěla sundat, tak to nešlo.. jen se to protáčelo,tak snad nám to nespadne na hlavu..
    Evi,tak se zkus na ten sýr zeptat:) Já už nevím, co tomu našemu rošťákovi vařit. Fakt by to chtělo nějakou kuchařku, jednu mám oskenovanou, ale tam je samá kaše.. to je na nic.. Tak nakupovat půjdu s Aďou odpoledne. Už chci mít dárečky komplet, abych si pak jen užívala vánoc a ne se někde honila. A nakupovat před vánoci asi pošlu jen Honzu, ať to obstará, budou tam mraky lidí a ještě tam tahat do toho Aďu se mi nechce.
    Jinak jsem potěšena, že v Globuse od zítřka budou mít ty naše oranžové pampersky s mimiclubem za 153,-,tak je tam dojedu pak koupit, každý furt říká,že od nového roku budou plenky drahé,tak si udělám trošku zásoby. My jsme s nima spokojeni.
    Tuhle měl Adámek na prdelce červený flek a tak jsem ho mazala takovou indulonou na opruzeniny a flek zmizel raz dva. Tak aspoň vím,že ho tímto mohu namazat a má to lepší než horší. Ta rybilka se mi neosvědčila a pak mám doma ještě snad dva krémy na nic.. no nevím, co s tím budu mazat 😀 asi Honzu !!:D 😀

    #865507
    Anonym
    Host

    Bivi, zkus ho tím někdy namazat 😀 . Já jsem teď zkušela Kubu mazat sudokremem, za 2 dny už má prdelku v pohodě. Měl ji totiž od toho věčnýho agresivního zubovýho průjmu prdel jak orangutan. Jinak mi byl doporučen Menalid, je na opruzeniny a proleženiny, ale ještě jsem ho nepoužila. Jo a prý když je prdela až do krve, tak rychle zabere novikov (takový to zelenisko) a nebo genciána. Některý děti prý u zubů kadí i 10x denně a to je to pak odřený hned. Chuďatka malinký. Jinak já mám takový ty obyč mazadla v přebalovací tašce, když někam jedeme. To ho přebalím max 1, tak je celkem jedno čím ho pak namažu.
    Já se chci dr. zeptat i na rybu na štědrý den, když ji normálně dávají do těch skleniček. Taky by mě zajímalo, jestli už nemůže jíst v podtatě všechno. Samo nesolený a nekořeněný. Nějak už taky nevím co mu pořád vařit, hlavně kombinace bez masa a se žloutkem.

    #865508
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Taky mi přijde, že Aďa furt kadí a taky jak má ty jeho kopací chvilky, jak leží na zádech a furt kope, tak se asi dře o plínu a má tu prdelku rudou, ale jak mu to mažu tou indulonou,tak už je to v pohodě.
    Taky fakt nevím,co vařit, mamka se ségrou mi říkaly, že prý mu mám zkusit dát i omáčku.. což tedy nevím, zda může jíst.. já se v tom fakt nevyznám. Jen mi přijde pitomé mu furt dokolačka vařit to samé..
    Tak Adámek má dlouhý šlofík, už spí dvě hodiny.. to se mu nedivím, když v noci řve a čumí tam v postýlce..

    #865509
    Anonym
    Host

    Omáčky se můžou, ale do jednoho roku by se neměly zahušťovat jíškou, ale solamylem. Já zkoušela koprovku, tak teda žádný úspěch neměla a ještě svíčkovou. Tu jsem dělala tak, že jsem mu do zeleniny přidala bílý jogurt a trošku to ještě povařila. Docela to papal, ale tím jogurtem to hodně zřídlo. Našla jsem onehdy nějaký recepty http://recepty.naseinfo.cz/recepty/recepty-pro-deti/deti-6-12-mesicu. Ale nějak zapomínám se na ně podívat a pak vařím furt to stejný. Teď jsem taky zjitila, že mám v mrazáku cosi oranžového a nějak netuším co to je. Možná dýně. Asi to budu muset rozmrazit.

    #865510
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi, díky za další typy na recepty, určo z toho něco použiju:) Já taky zkoušela jednou svíčkovou a zahustila jsem to jogurtem. Aďovi to fakt šmakovalo. Dneska mu oběd moc nešmakoval, takže jsem trošku byla z toho otrávená, člověk se s tím vaří a to dítě tomu moc nedá..

    #865511
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Děcko to je hezký – cosi oranžového 😀 . Já si raději dělám popisky jinak jsem ztracená a vyndám něco co vlastně ani nechci.
    Já jsem se ptala doktorky na kontrole v 8. měsíci zda už může baštit třeba omajdy nebo něco jiného než jen tu zeleninku a ona mi na to řekla, že ne jestli nechciaby měl problém s nadváhou. prej se to může projevit až třeba v dospívání a bude prý s tím bojovat pak pořád no tak nevím no. Jinak už jsem také malému vyzkoušela sýr,ale jen tu přírodní Lučinu a šmakovala. manazala jsem mu to na chleba a nakrájela na kostičky a pak jsme spolu snídali. Moc se mu to líbio
    Jinak už mi taky dochází fantazije co pořád dokola vařit. mrkev, kuřecí maso… brambory, kuřecí maso……brokolice…… no děs. se mu divím, že mu to pořád chutná. Jinak potvora přestal mi jíst ovoce. Nevím proč. Milovcal banány a nechce je. Sní jen přesnídávku 🙁 .
    Dnes jsem uvařila pro nás jen polévku a udělám do ní aisi domácí drobení to má manžel rád.
    Nakupovat jsme byli včera v Tesku tak snad máme vše. pak už jen dokoupit uzeninu a je to.
    Tak pááááček a hezký den, V nci u nás byl fučák jako kráva :^)

    #865512
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak máme po kontrole a vše je v pořádku, Fíla sice řval už od posazení na váhu jako při mučení, ale jinak byl pochválenej :), docela zase přibral, má 9,73 kg, mezi tím 6 – 8 m skoro nic a teď zase docela hodně (přes půl kila), i na oko má zase takový nabucaný tváře..No s tím jídlem – rybu už jsem zkoušela, to mi doktorka ridila minule, taky mi radila ty sýry, tak já mu dávám mozarellu – je taková nekořeněná, někdy i eidam, ale raději tu mozarellu..Prý máme začít s Lipánkem, jsem si nějak myslela, že to je nějakej dezertík, ale on to je asi tavenej sýr, já vlastně nevím, co myslela..Omáčky jsem zatím moc nedělala, nenapadlo mě to s tím jogurtem, takže to zkusím..Taky jsem se ptala, jestli má dost mlíka, když nepije UM a má denně 2 jogurty a kaši a prý to je až až, že ty jogurty jsou koncentrovaný, však asi taky proto přibral, že má teď ty 2 za den. Na Štědrý den přemýšlím, jestli mu dát taky hlavní jídlo takhle večer jako nám, nebo to nechat, jak je zvyklej a k tý večeři mu dát třeba nějaký namazaný rohlík, dáte jim to jako k večeři? JInak já si teď poslední dobou moc nevařím, manžel mi nosí z práce z kantýny, nebo si udělám o víkendu něčeho víc, nějaká jsem taková jako zpomalenej film..Takže jsem ani nějak neuklidila, manželovi jsem napsala seznam, co má udělat, když jsme u našich, takže to tady je docela v richtiku, se teď fakt snaží :), i s Fílou jeden den v týdnu sami spěj. Teda, Fílovi taky rostou zuby, ale naštěstí u toho takhle nekadí, to bych ho furt jen přebalovala..Dneska v noci zase prvně doma trochu kňučel, je to přece jen vždycky změna. Tak se mějte pěkně, si jdu zase dáchnout :), papa

    #865513
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Hezký večer přeji maminkám a dětičkám:)
    Tak jsme byli s Adámkem pro poslední dárečky,tak už potřebuji jen dvě drobnosti a mám komplet:D Adámek se prospal v tom obchoďáku,takže mu vůbec nevadilo,že něco koukám moc dlouho. Nejvíce mě potěšilo DM, uplatnila jsem tam slevu 25 % z jejich knížky a tudíž jsem čaj pro Aďu měla zdarma:D
    Holky, tak už mám doma kuchařku pro batolata, Honza mi jednu vybral v knihkupectví a jsou tam hezké recepty a plno rad, co dávat za ovoce, zeleninu atd. Docela jsem koukala, že jsme s tím nějak pozadu, že mohu dávat ty sýry a různé další ovoce, zeleninu atd.. až to prostuduji,tak hodím více informací.. Dokonce i ryby už děti od 9.měsíce můžou mít..třebas lososa..
    Dneska k večeři Adámek dostal čistě jen kaši, ne mix se sunarem, vypil to a zatím spinká bez řvaní:) Normálně už v tuto dobu pořvává,že chce pochovat.. tak ho to třebas více zapláclo 😀 Snad bude i klidná noc, docela bych se ráda vyspala.
    Bibo, lipánek je takový jakoby tvaroh.. já Adámkovi občas kupuji pacholíka nebo pribiňáka, to je podobné a Adámek to zbaští.. ale nedávám mu to každý den.. snažím se mu ty odpolední svačiny měnit.. ale ty dopolední má furt banán s jablkem.. .Tuhle jsem mu dokonce banán mačkala, ale nebyl z toho odvařený.. a velký kousky sunul z pusy ven.. Tak zatím páá

    #865514
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    koukám, že jste se nějak odmčely:)
    Tak noc byla krásná, Adámek zabreknul jen v půl desáté a spal celou noc až do čtvrt na sedm, tak bude dostávat už jen kaši, asi potřebuje víc zapucnout:D Zato ráno už nechtěl po sunare spát, takže usnul až před chvilkou.
    Holky, kolik vypijou vaše dítka vody či čaje během dne? Náš max. 400 ml, ať mu to nabízím co chvíli, tak pije jen jak on uzná za vhodné.. a prý má dítě vypít 135ml na 1kg hmotnosti.. tak to by asi měl vypít ten náš litr.. nebo jestli se do toho počítá i to mléko ??
    Jinak ta kuchařka je dobrá, jen tam není recept s krůtím masem, ale za to na těch stránkách od Evči je krůtí guláš:D Tak ho asi Adámkovi dneska uvařím.
    V té knížce jsem se dočetla, že je dobré mít takovou krabičku jakoby na led, kam se dá to jídlo pro dítko a pak se jen vyklopí potřebné množství kostiček a rozmrazí se to.. docela šikovné :)) Jen mi takovou krabičku nemáme, asi začnu vařit ve větším a budu mu to zamrazovat, fakt mě to už nebaví každý den něco vařit.
    Jo a dneska jsem Adámkovi namazala na chleba žervé a nakrájela na kostičky,tak snědl čtyři kostičky a pak udělal obličej a vše to vyhodil zpět+o( *-) ,tak nevím, zda mu to jen nesedlo, nebo mu to nechutnalo,tak dostal rozmačkaný banán, ten snědl, napil se čaje a pak řádil na zemi, docela je fakt v tom posunování lepší, třebas se nakonec rozplazí, rozleze:))
    Tak pááá a pište, dneska budu mít asi jen nohy nahoře:D 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,271. až 3,285. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist