únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,301. až 3,315. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #865530
    Anonym
    Host

    Ježiši, co jsem to tady udělala, jak se to stalo že to je tady 3x ? 😐 😐 , malou jsem šoupla do postýlky, je protvná, lezou zoubky, včera večer totál rodeo, 2 hodiny řevu, takže nurofen a hnedka spala.
    Evi s tím bych to fakt neřešila, měl malou porodní váhu a to pak děti musí nějak dohnat, průměr při narození bývá kolem 3500 g, tak bych se držela toho, že má mít v roce cca 10500 g 😀
    Leni, ted jssou přesnídávky mám dojem ve schleckeru, my kuujem ty obyč modré za těch 10 kč a když je v akci hamánek tak beru ty, at má chutě na prostřídání.
    Také máme pejska, toho dostane od babičky, pak od fp ten aktivní stoleček, také zpívá a dělá vše možné, no uvidíme. osobně si myslím, že je nejvíc bude zajímat papír a nic víc 🙂
    včera jsem dobře nakoupilla v tescu, měla jsem slevový kupon na 100 kč n aFaF, navíc slevy, takže jsem vzala pro malou bundu na příští rok a vyšla na 150 kč :), to je príma co? také jsem koupila dárek už na příští vánoce 😀 , kočárek quinny a jen za 599, normálně stojí nad 1200, to se mi líbí takové úspory.
    šla bych si také nejraději zdřímnout, ale dám dokupy zas něco do práce a bude od malé po spánku, tak pa

    #865531
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Péťo, si dlouho nepsala, tak se to asi proto zkopírovalo víckrát:D 😀
    Já taky neřeším už váhu, důležité, je dítě je spokojené. Myslím si, že to pak určitě vyběhá.
    U nás oběd zas proběhl jak krmení divé zvěře:( Adámek na začátku krásně otevře pusinku a po druhé lžičce už je boj, to jí otvírá napůl, takže mu pak asi drcnu do toho zoubku a pak už nechce otevřít vůbec.. pak se v židličce sesouvá,tak jde ke mně na klín, tam se zas otáčí, takže nevím, kde má pusu.. takže půlka jídla byla do Adámka, další část na bryndák, další za mě a pak zbytek na zem.. Adámek má rád taky přesnídávky, kupuji v globu takové modré kolem 10,-, prodávají je i v lidlu a taky v akci ty hamánky..jen ty se blbě otvírají..
    Tak až dneska pojedeme nakupovat, včera tam byl nával, tak jsme radši nejeli..
    Jinak jsem dneska Adámka pozorovala na posteli a už si šoupal kolínka pod sebe… tak snad je brzo objeví :))) Už je fakt hodně aktivní na tom břiše a různě se posunuje.. Snad Vás tedy brzo dolezeme………….:)

    #865532
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy,
    koukám já mám rpoti vám super jedlíka – ten sní vše co před ním neuteče. Vážně ať mu dám cokoli, tak to zatím sní. Už to tu ťukám na dřevo :o)) Jen gervais mu moc nejelo, ale snědl to taky :o)
    My jdem na kontrolu zítr, tak jsem zvědavá…
    A asi sem vám to tu ještě nepsala – Přéma už chodí kolem nábytku :o)) Když teda pospíchá tak si to obleze, protože to už má zmáklý i na rychlost. Ale když má čas a třeba na stolku je něco co se mu líbí tak si pro to dojde :o) šikulka muj
    A váhu bych taky neřešila – vždyť jsou ještě malincí. Hlídat aby vůbec přibírali a jinak nic….
    Holky já vás obdivuju s těma vánocema. Já ještě nemám nic hotové. Večer jetě upeču van. rohlíčky – už se chladí těsto a zítra vánočku. Ještě musím dokoupit pár dárečků – hlavně teda Přémovi – mám je zatím všecky jen vyhlídlé tak tam musim zajít a koupit. už teda 2 věcičky máme doma – ale chci ještě něco…
    Zítra vám písnu jak jsme dopadli na kontrole. Chci se zeptat, kdy může začít jíst pomalu s náma a taky kdy začít s bačkorkama. Tak uvidíme.
    Mějte se krásně, pozdravujte mimíse a papa

    #865533
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko maminky a děťátka:)
    Babyzno, tedy ty máš šikovného kloučka, že už chodí:)
    Dejte pak vědět holky, jak jste dopadly na těch prohlídkách a jak dětičky vyrostly:)
    My jdeme až na začátku ledna..
    Už máme doma toho mluvícího pejska, je moc kráááásný, kocour z něho byl paf, páč jsem ho zkoušela a on mluvil a zpíval a on nevěděl co to je.. 😀
    Už je zabalený a čeká na ježíška :)))))
    Mám pro Adámka více dárků, přeci jen bude mít i svátek, svůj první :)) Sice o tom ještě neví, ale já vím a budu ho pusinkovat o to víc :))
    Hrajete s dětičkama i na schovku, tedy že se třebas schováte z dohledu a pak uděláte kuk ? Já to s Adámkem hraju a jemu se to děsně líbí. A pak se mu líbí, berane berane duc, vždy čeká to duc a směje se 😀 , to ho naučil děda, už je to hodně dlouho a furt si to pamatuje.
    Jinak včera Adámek nemohl usnout,až když jsem mu nastudila dudlík, tak zabral.. asi roste další zub… chudinky jsou to, než jim všechny ty zubiska vyrostou…
    tak zatím papa a pište 😀

    #865534
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, po té kontrole ve čtvrtek měl Fíla najednou v noci teplotu, strašnej průjem a taky blinkal. Teplotku měl tak do neděle, teď už je lepší, ale je takový mrzutý a unavený..Volala jsem dokrtorce, tak možná je to nějaká viróza, ale možná to má od zubu, prořezává se mu ten pátý. U těch předtím ale neměl takové potíže. Taky mi špatně najednou jí, bere mi lžičku a hází ji na zem, taky tam hází sušenky a všechno, co nechce. Včera už snědl trochu víc, ale je to míň než jsme u něj zvyklí. Tak doufám, že bude do Vánoc lepší..Včera jsme byli na tom velkém ultrazvuku v 1. trimestru a vše je ok, to děťátko je docela podobné jako Fíla, má takový profil pusinky :). Zase se tam mrskalo, až jsem se musela tomu smát :). Je to teď takový jiný pocit, u Fíly jsme se na něj soustředili a těšili, teď taky vlastně spíš myslíme na Fílu, kdo ho pohlídá, jak bude na tohle reagovat a tak. Takže se až vždycky divím, když to mrňátko vidím, že tam opravdu je :).
    Jinak na schovku taky hrajeme a schovává se i Fíla, dá si na hlavu deku a pak ji srhne a já se leknu :), berany taky děláme, sám se na to duc naklání a i docela dost ducá :).
    Nevím, jestli ještě stihnu něco napsat do Vánoc, takže přeju krásné svátky, ať si ty svoje první dětičky hezky užijou a vy si taky odpočinete :). Papa

    #865535
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky!
    Berany duc děláme taky. Má z toho děsnou prču. Na schovku hrajeme taky. Buď s emu schovám a vykouknu na něj nebo mu dám na hlavu plínku nebo si í tam dá sám a sundavá si jí a já řeknu „kuk“. No jak blázen jsem. Když začne vřískat tak vřískám s ním a to se mu také líbí. Prskám na něj a on to opakuje po mne. Už dělá sám paci paci. Když řeknu Bohoušku jak dělá ryba tak otevírá pusinku a dělá rybičku. Pak umí čau kámo . to je že si plácneme rukama. A pak umí pá pá a to je asi zatím vše. No je to prča. Teď ho asi budu učit táááák jsem velikej to mu zatím nejde 🙂 .
    Jinak se nám asi taky klube zub páč je protivnej jak činže. Spal půl hoďky a už pořvává v postýlce.
    No jdu na něj juknout
    Bíbo to je dobře že je vše v pořádku. Hlavně na sebe dávej pozor a kdyby jsi tu teda už nebyla do Vánoc tak hezké Vánoce a příjemné svátky
    Tak pá jdu za tím křiklounem

    #865536
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Bibo, to je dobře, že malé mimísko v bříško je v pořádku a je čiperné :))) Užívejte si jak Fílu,tak malinkatého a přejeme Vám krásné vánoce a plno dárečků Filovi :))))))
    Tedy Bambulko, vy toho umíte, Adámek taky sám dělá paci paci, ale pá pá dělá jen občas a když mu dělám pá pá já, tak na mě kouká a tak si myslím, že mu to v hlavičce šrotuje, co po něm chci:D
    Dneska jsem vyžehlila a povlíkla Adámkovi nové povlečení na peřinku, takže postýlku má teďka komplet do modra – medvídek na žebříku :)) Je to moc hezké. Adámek poslední dobou v postýlce dává furt nožky na postýlku, takže je má stále zvednuté, kolikrát když leží vedle mě a já sedím, tak mi je cpe skoro až na prsa:D
    Adámek si už začíná držet flaštičku sám, docela se mi to líbí, jen mu jí dám, chvilku jí držím a on si jí pak převezme a pije.. jen když už nechce pít, tak s ní blbne a stříká všude kolem.. 😀
    Byli jsme před chvilkou v Ikee..tááááám zas bylo lidí, v dětském oddělení nic nového, je to takové teďka nijaké tam… já šla hlavně pro svíčky na vánoce, tak jsem vybrala takovu hezkou růžovou s barevnýma kroužkama.
    Ráno jsem Adámkovi dávala ke svačině banán s blumou,tak mu to chutnalo 🙂
    A dneska k obědu bude mít, brambor, porek, květák a maso. Květák má po dlouhé době, když jsem mu ho dávala, tak ho nechtěl jíst.. tak uvidíme co dneska.. Musí baštit vše, že ? 😀
    Já si udělám hranolky z brambor..
    Tak zatím páááá pááá

    #865537
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Bambulko, jak jste dopadli na prohlídce ? Mám pocit, že jsi ještě o tom nepsala, nebo ano ?
    Pokud ano, tak jsem to přehlídla..
    Nebo tam teprve jdete ?
    🙂 Jsem děsně zvědavá na novinky :)))

    #865538
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ufffff tak se mi ho ještě podřilo uspat. Asi zase prdíky. Se už z toho poprdím.
    Takže jsem zapoměla napsat jak jsme včera dopadli u Dr. Tak vážíme 9,5 kg a měříme asi 75 cm. Koukám, že mi to doktorka nenapsala do průkazu tak píšu asi páč si prd pamatuju.
    A samo jsem se zapoměla zeptat na vše co jsem chtěla takže nevím zad je potřeba kupovat botičky nabo stačí když chodí bosky když už chodí kolem nábytku. Zeptala jsem se akorát na jidlo a u nás nic nového. Pořád ráno mléko, dopo ovoce či přesnídávka, k obědu zeleniku s libovým masem a 2x týdně půl žloutku a odpolední sváča jogurt. můžeme dávat i tvaroh s ovocem. to je novinka a večer mlíko. Takže u nás fakt zase nic. To je děs co doktorka to jiný názor pak si má člověk vědět co je správný. :@
    Jinak tyky kupuju ty modré přesnídávyk,aůle tím, že jsem z vesnice tak u nás mjí jablkovou za 11 a ostatní za 13 (no ostatní mají jen meruňkovou a jahodovou) a ve městě když jsem byla tak jsem narazila akorát na ty drahý 🙁 .
    Tak teď už vážně končím. páááá

    #865539
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Bambulko, tak to je Bohoušek pěknej:)) To se mi taky stává, že se chci doktorky na něco zeptat a pak si na nic nevzpomenu..
    Tak oběd měl úspěch, docela Adámek otvíral pusinu, ale celé to nesnědl. Tak mu odpoledne dám tvaroh ke sváče a kdyžtak něco k zakousnutí.
    Mě taky moc Adámek poslední dobou nespí, usne a pak ho něco nebo někdo vzbudí a je po klidu.. zrovna řádí na zemi, mlátí tam s hračkou, už si je jen neprohlíží, rovnou s nima tříská 😀
    Docela rambajs dělá :))
    Tak zatím

    #865540
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy,
    Bibo je super že je mimísek v pořádku a přeju a´t se Fíla brzy uzdravý. A také přeju krásné Vánoce.
    Tak jsme byli dneska taky u Dr. – vážíme 9415g a měříme 75,5cm. U nás novinek dost – jíst už mu prý můžu dávat takřka cokoli – zkoušel mě jestli už jsme mu dali guláš nebo řízek – tak jsem přiznala že trošku ochutnat dostal – a prý je to dobře že aspoň už teď pozná další chutě… Pomalu můžem začít dávat už všecko.
    bibinko na botičky jsem se taky ptala, ale prý dětský ortoped tady u nás říká, že na doma bačkůrky mít nemusí pokud mu ponožky nekloužou. Bačkůrky prý spíš jen v případě že máte třeba plovoučku tak jako „ochrana“ před pádem, ale kuli nožičkám lepší na boso…
    A taky sem se ptala na pití – vypije mi tak koelm 200ml za den – prý pokud čůrá tak to nemám řešit – hlídat se má jen aby měl cca 500ml mléka – u kojících ani to se neohlídá. Prostě aspoň 2xdenně mléko a něco na pití k tomu – množství není důležité…
    Tak to je asi tak vše :o))
    A co už umíme? paci paci, pápá, berany duc, tanyny tanyny, kuk…. Je toho dost…

    Mějte se krásně už se tu pomě lumpík sápe – musim mu jít dát sváču…
    Tak papa

    #865541
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Babyzno,taky krásně malej vyrostl:)
    Takže koukám, že doktoři už doporučují skoro vše k jídlu..
    Tak přemýšlím nad tím gulášem, přeci jen se tam dává dost koření, jak by to to dítě sneslo…?
    Jen my ještě plně nebaštíme kousky, snažím se mu je tam dávat, ale jak vyrostl ten zub, tak je fakt ta potíž celkově s jídlem, především s obědem..
    Nejradši má Adámek odpolední svačinu, když dostane jogurt nebo nějaký pacholík, jak je to studené, tak mu to asi dělá dobře na dásničky a baští a krásně otvírá pusinku..
    Ale když mu dám něco do ručičky,tak baští krásně 🙂
    Já jsem si zas zasoutěžila na jedné stránce, tak snad něco vyhraju:D Jak se říká, kdo nehraje, nevyhraje 😀
    Adámek spinká, sice před chvilkou breknul, ale vypadl mu dudlík a asi si ho nemohl sám najít. On si ho většinou najde a nacpe si ho do pusy :))
    Taky mě teĎka napadlo, všimly jste si už holky, že by vaše dítko začlo chytat věci mezi palec a ukazováček ?? Adámek to dělá, když třebas chytá šnůrku, co mám na kalhotech nebo ocas myši u své postýlky.. Už jsou přeci jen ty ručičky šikovnější než dříve :))

    #865542
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Nevím, zda se vám to někdy stalo.. ale mě zrovna ano 🙁
    Dávala jsem Adámkovi takovou dětskou sušenku, tak jí baštil, rychle se v pusince rozpouští.. Jenže spolkl větší kousek a začal se dávit, tak jsem strčila prst do pusy, ale už to tam neměl,tak hned jsem začla bušit do zad… tak to bylo hned lepší.. ale pak jsem mu dávala pít čaj, tak ho nějak zas spolkl blbě,tak znovu.. tak už je to oká, ale zas jsem totálně z toho mimo 🙁
    To dítě je tak bezbranné, ale od té ochrany jsem tu já máma a pak táta!

    #865543
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bivi, Kuba chytá mezi ukazováček a palec už hodně dlouho. Asi je to tím, že je pořád v ohrádce, tak se v jemné motorice trénuje. Jinak už taky dělá berany duc, paci paci, kuk (to si sám hodí něco přes obličej a pak si to rychle strhne a čeká jak zereaguju), občas udělá tak tak všelijak a teď se učíme tak je velikej. To se mu líbí, ale nejvíc to, jak se mu snažím dát ručičky nahoru, to si je tak jako zasekne a má z toho hroznou prdel.
    Dneska mi přijela mamka pohlídat, tak jsem udělala velkej nákup potravin skoro na celý svátky. A ještě jsem si nechala udělat nový nehty 😛 . Ale doma jsem nic neudělala, tak musím ještě pouklízet.
    Bibo, přeji hezké Vánoce, ať se Fílovi líbí stromeček a dárečky. Hodně štěstí do nového roku a mimísko ať hezky roste 🙂 .

    #865544
    Anonym
    Host

    Bivi, Kubovi už taky jednou zaskočilo, ale naštěstí pomohla jedna rána do zad. Ale vůbec Ti tu situaci nezávidím a sama se jí docela děsím. Někdo mi kdysi radil dítě otočit vzhůru nohama a pak teprve bouchnout do zad, že to vylítne úplně ven. Nevím, ještě jsem to nezkoušela.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,301. až 3,315. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist