únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,376. až 3,390. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #865605
    Anonym
    Host

    Ivi, klid, kdybys chodila na neurologii a viděla vývojový graf co mají tihle dr. tak bys byla klidná, my tam chodily a také jsem vyšilovala, ale neboj až na to příjde tak to bude dělat pořád. měísc zpátky prakticky jen válela sudy, pak šup plazení, trošku i lozí, 24. se sama postavila, pak se sama posadila, šla zpátky na kolínka a teď? začíná cupitat kolem sedačky, ujde třeba metr, takže za ten týden toho holka tolik stihla, že jsem v tohle fakt nedoufala. na kontrolu pak jdeme zase v únoru. a věř tomu, že každé miminko si řekne co a jak a kdy chce začít dělat. já jí mohla stimulovat k lození, ukazovat jí to a myslela si asi o …. a jen se tomu smála, co jí předvvádím za šaškárnu. a jka mi řekla dr. nejpřirozenější poloha pro budoucí zdraví záda je na bříšku, hlavně tím posiluje zádové i břišní svalstvo, tak neboj. budeš mít doma třeba malého ramba, ale on to vše dožene a po jednom roce života už ani nevzpomenš na to že to kdysi neuměl 🙂
    já až te´d si čím dál víc uvědomuji, že už to fakt není miminko, ale malý človíček, který se chce probojovat na svět a pořádně se rozhlížet. sice se jednou mimča už probojovali, ale teď zas bojují jinak a je to nádherné. nevěš hlavu a věř že to bude brzo. já mám plno kamarádek, které se děti posadili ve 4 měsíci ale i co až v 11 měsíci. vůbec nelozili, jen se plazili a šli rovnou do stoje. a to je něco jak u nás, plazíme se bravůrně, lozíme na koberci, ale plovoučka klouže, stoupneme u čehokoliv.

    #865606
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Peti,děkuji moc za to cos napsala:)
    Opravdu už doma máme malé človíčky. Adámek se teďka na mě usmál a zářil mu tam ten jeden zub a byl to ten nejkrásnější úsměv, co jsem kdy viděla:D

    #865607
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Peťul napsala jsi to fakt moc hezky 😀 . Jsou to naši krásné dětičky které nám dělají den co den radost a starost co zase vymyslí. Bivinko taky se mi hrozně líbí když se bohoušek směje. Je to to nejkrásnější co jsem kdy v životě viděla. Je sladkej. Má teda 4 zubiska. Do nedávna mu ty horný klofáky nebyli vidět takže na nás vždy jukli jen ty spodní,ale te´d už vykouknou i ty horní – veverčák jeden.
    Bivi taky by jsem si s tím nedělala hlavu, že malej neleze. Však on an to přijde sám. Nemá smysl ho do něčeho tlačit 🙂
    Jinak u nás se nic nového od včera neudálo. Majej byl v noci celkem hodnej. Oproti předchozím dnům. A od samého rána zářil dobrou náladou. Jen dopoledne když měl spinkat dělala trochu vyrvál. No nakonec jsem ho zase uspala v ruce. Jsem si na sebe ušila bič :S .
    Dnes vařím k obědu ptáčka a odpoledne se jdeme podívat na nový byteček…. tedy baráček. Zatím vše vypadá na dobré cestě. Nechci to zakřiknout ťuk ťuk
    Tak páááček a hezký den

    #865608
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Tedy bambulko, představa,že bych AĎu měla uspávat na ruce, tak asi už ruce nemám.. opravdu sis ho zhýčkala.. A jak dlouho ti to trvá, než ti takhle usne ?
    Já před chvilkou dala Adámka do postýlky a trvalo mu to asi pět minut než od kopání nožiček, řechtání atd. se dostal do klidu a zavřel očíčka a usnul.. Tedy dudlíka fakt pěkně přehazoval v té pusince, uplně tedy nebyl rozhodnut, že bude spinkat, ale únava ho přeci jen přemohla..
    Tak tu tak sedím a přemýšlím..
    Měla bych začít vařit Adámkovi oběd. My máme vařeno.
    Bambulko držím pěsti s tím baráčkem,aby Vám to vyšlo :))

    #865609
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bambulko, taky přeju aby to s tím domečkem klaplo a byli jste tam spokojení a něco ušetřili, resp. asi abyste lépe vycházeli s penězma.
    Bivi, já malýho občas taky musím uspat v ruce. Ale u nás je to tak, že je rozespalý a nějak se mu nedaří usnout. No a když už vyčerpám všechny osvědčený uspávadla, tak si ho vezmu do náruče, trošku pohoupám, pochovám a on se uklidní a začne přivírat očka. To ho pak rychle šupnu do postýlky a je klid.
    Já dneska Kubíkovi vařila pangasia s bramborem. Normálně si řekl o nášup! jsem ho dokrmila a on pořád otvíral papulu a říkal ham ham. Ještě že jsem uvařila velkou bramboru, tak mi trocha ještě zbyla a mohla jsem mu přidat aspoň bramboru přelitou šťávou z pangasia. Ten mi už totiž nezbyl. Já dneska obědvám chlebíčky. Nějak zbyly a já je nechci vyhazovat.
    No nic, zase slyším v chůvičce jak mlátí dudlíkem o šprušle, tak jdu pro něho.
    Jo Bivi, s tím lezením si nelam hlavu. Aspoň pak nebudou Áďu bolet záda… On se to naučí až na to bude připravenej. Nezapoměň, že kluci jsou pomalejší a trvá jim to prostě dýl.

    #865610
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, zdravím vás v novém roce a přeju, ať je šťastný a ať děťátka pěkně rostou a jsou hlavně zdraví :). Jsem tenhle týden zase u mámy, protože mám ve středu odběry a i si tu trochu odpočnu snad :). Jak byl manžel nemocnej, tak jsme toho odpočinku přes Vánoce moc neměli a když už se vylízal, tak zase měla zdravotní komplikace jeho máma, tak jí musel vozit do nemocnice a tak..No nakonec na Silvestra jsme normálně šli spát, ťukli jsme si v 9 a pak teda mě budily ty ohňostroje, my vidíme na Hrad a tak teda klid nebyl..Fíla moc hezky žvatlá, hlavně říká pořád táta, táta, táta, je to jeho největší fanda :). Mně říká váva :). Když slyší, že někdo přišel, tak běží ke dveřím a křičí táta, táta..a když to pak je někdo cizí, tak se lekne a brečí..Bříško už mi trochu je vidět, mám pořád o 3 kg míň než normálně, tak teď se to asi někdy zlomí a začnu přibírat, to bylo i s Filipem od 16 tt. Někdy mi připadá, že cítím i nějaký pohyb, ale spíš jakoby takový přelezení ze strany na jinou, ještě to není vyloženě nějaký kopnutí jak si to pamatuju..
    Jinak průběžně jsem četla, ale nestihla jsem všechno, tak Bambulko, přeju ať to s tím přestěhováním dobře dopadne!
    Mějte se dobře, jdu si ještě trochu pokoukat, Fíla zase nějak vyrost, tak už mu pomalu začínám kupovat věci ve velikosti 92, aby mě pak nepřekvapil, že mu nic nebude :). papa

    #865611
    Anonym
    Host

    Ahojte holky,
    dnes je to týden co máme rýmu a stále soplíme (sice ne už tak), ale nedalo mi to a zavolala jsem k dr. kvůli těm teplotkám. tak prý přijeďte. tak jsme tak s manžou učinili ahned vyrazili. prohlídnul komplet malou, šahal i na bříško a že vezmem krev s prstu. výsledky byly hned. Valinka nestihla ani se nadechnout a už to bylo. vůbec neplakala, holka šikovná. tak hodnoty jsou vpořádku, takže bojujeme s rýmou a růstem zubů a protože přední máme všechny venku, tak nám lezou stoličky. holky to je horší než porod. teda pro mě. fakt už dlou je mrská jak prdelka, a když vylezly ty dolní dvojky, tak si říkám, super, jsou venku, jenže tím ta protivnost neustala a dnes se koukal dr do puseny a prý no jo, to vypadá už i na stoličky. tak jsem doma pak šáhla a fakt nahmatala bouli jak blázen, tak jsem mázla calgelem, ale nic. no a už jsem nevěděla co, tak jsem jí naklopila 5 kliček napřímo do pusy homeopatik a za 10 minut bylo po randále. ted bude mít martin noční, tak snad budou noci ok.
    no jinak jsme objednadné obě na příští pondělí ke kadeřnici 🙂 , tak jsem moc zvědavá. to zas s námi bude muset martin, protož enevím jak jinak by to šlo praktikovat. takže on pojede na procházku než mě ostříhá a pak příjdou a ostříhá Valčou aby jí vlásky moc dlouho nekousaly.
    tak mám hlad , jdu si udělat na véču hemenex, mám na něj děsnou chuť. a taky nejdu zítra do práce. kdyby byla protivná tak babičce jak bývá nám, tak si troufám řict že by to bylo zítra poslední hlídání a to nemohu riskovat. né dělám si srandu. nejde o hlídání, ale o zdravíčko malé, takže kandl at je klidně zavřený. však tam stejně bude zas sedět šéf, tak to je v poho

    #865612
    Anonym
    Host

    jsem ale koza, jsem si vzpoměla, že jsem vám neřekla o jídle. ptala jsem se zda už může omáčky, tak prý proč ne. že tohle jídlo může od 8. měsíce a tak říkám i zahuštěné moukou? prý pokud nevím o tom že by měla alergii na lepek, tak bez problémů. no takže tradá do normálního jídla. dobeeru skleničky a budu střídat k tomu domácí. jen to musíme mít taky na menší kousky, nebo se pak dáví.

    #865613
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Holky, nevíte některá náhodou jak je to s těma novýma občankama? Jde mi o to jestli si mám nechat udělat s čipem nebo bez a jestli má smysl si do ní nechat zapsat Kubíka, když od léta stejně bude muset mít svůj pas. Teda na nově říkali, že zápis v občance nahradí dítěti pas, ale na stránkách ministerstva vnitra píšou něco jinýho. A zase na stránkách ministerstva zahraničí píšou, že je lepší i pro cestování na Slovensko, aby dítě mělo svůj doklad. Jak se v tom má člověk vyznat :'( .
    Jinak k tomu jídlu, našla jsem pár stránek s receptama:
    http://gkobelkova.webgarden.cz/od-ukonceneho-10-mesice
    http://bobinek.webnode.cz/recepty/od-7-mesice/
    http://www.prima-recepty.cz/recepty/od-9-mesice/
    http://www.varime-detem.cz/recepty?ctg=26&evt=ctgswidget.sel
    http://recepty.naseinfo.cz/recepty/recepty-pro-deti/deti-6-12-mesicu.
    Já dneska zkusím poprvé vařit v tlakáči a zkusím vepřové plátky v nějaké zahuštěné šťávě a zkusím to dát i malýmu. Doufám, že mu to bude chutnat. Zítra mu asi rozmrazím hovězí vývar se zeleninou a uvřím mu do toho nějaký polívkový těstovinky. Ale asi mu budu muset tu zeleninu rozmixovat, protože když jsem mu to zkoušela dávat s kouskama zeleniny, tak mu ta polívka tekla z papule a nějak to prostě nezvládal.
    Mezi svátkama mi přišlo objednané oblečení pro malýho, tak jsem mu dneska dala nový tepláčky a jsou úplně super. Mají vysoký lem v pase (nebo jak to mám nazvat) a dole jsou taky docela úzký, takže se ty nohavice nevyhrnují. Ještě jsem mu objednala lacláčový tepláky a pak 3 trika s dl. rukávem a celý i s poštovným mě to vyšlo na 600. Mezí mě, že jsem neobjednala i nějaký bodyna. Sice stojí přes stovku, ale mají to šitý z takovýho řekla bych teplejšího matrošu, nebo spíš to není taková tenká látka jako třeba v CaA. Což se mi teď hodí, když má prďola pořád rýmu.
    Holky, myslíte, že tu rýmu může mít od zubů? Má ji už druhý týden, ale pořád jen takový ten světlý sopel, žádný zelenisko, takže by to nemělo být virový. Nebo tak jsem to aspoň někde četla. Tak nevím jestli to může být nějak od zubů, nebo se jen nachladil nebo od někoho něco chytl. A taky nevím, jestli s ním nemám zajít k doktorce, ale má jen rýmu, žádný teploty nic. Jen večer, v noci a ráno pokašlává, ale to může být i ze suchého vzduchu.

    #865614
    Anonym
    Host

    Evi, my rychle spěchali s vyřízením OP ještě postaru. nejde tam totiž do nového už vepsat manžel, děti, takže žádné údaje. výhodou je, že nemusíš mít vlastní foto, ale udělají to jak na pas přímo na matrice.
    tlakáč zmákneš, však jsme si včera psaly, držím pěstí. u nás budou dnes halušky se zelím a uzeným, opět v multi hrnci. je to fakt príma věcička. určitě doporučuji. spoří to také vaření, ale hlavně bordel (vše jde v jednom hrnci) a to nejdůležitější je stání u plotny. vše tam dám a jdu.
    jé musím jít zavřít psa, dala jsem malou ven a zas štěká jak pitomá :@
    jinak jsem byla ráno na gyndě, mám zas zánět. prý já na to budu trpět navěky, když mě chytne jakýkoliv zánět v těle, tak ho budu mít i dole, protože mi nefunguje snad tak imunita. no takže choulostivost bude velká, ale co. dostala jsem mast, tak snad brzo zabere.
    Evi, se zoubkama může být rýma určitě spojená. včera jsem si psala s kámoškou a ta prý u kluků nepocitovala nic, ale její ségra zas šílenosti, že vysoké teploty jak prase a na druhý den byl zub venku. další kamarádka vím, že říkala, že u každého zubu rýmovali, ale tak je dobrá zpráva je jich celkem 20 a pak bude na dlouho klid. já už stoličku cítím čím dál víc, je to plocha na proříznutí, tak se nedivím že jí to bolí.
    jo a koupila jsem mořskou vodu přímo pro miminka, jmenuje se physiomer a krásně to šplíchne, ne jak klasické kapky ve spreji. navíc je tam moc fajn aplikátor. prý hlavně střídat různé vody. už máme teda 3 :), stály teda kolem 150 kč, ale je to velké, připadá mi to od oka snad 2 dcl, (se mi nechce vstávat na přesné objem 😛 ), tak ju, utíkám a zas někdy pá

    #865615
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminy!
    Bivinko to uspávání fakt nechápu. Vždy byl v pohodě. Dala jsem ho do postýlky a chvilku si hrál pak trošku pořvával ale nakonec usnul sám,ale je to až teď poslední týden. Já fakt nevím proč to dělá,ale je to přesně jak píše Děcko. je to až ta poslendí varianta když pořád pořvává a ne a ne usnout. Je tuhej během pár minut. Sednu si s nim na křeslo. Ani ho nehoupz nic. Je jen spkojenej že je u mne. Jak zavře očka taka sním šupky po postýlky a dál spinká sám. nevím co mu přeskočilo. 😛 . potvora.
    Jinak včera už jsme dostali klíče od nového bydlení. je to tam krááásný. je to 5+1. Jedna místnost teda není udělaná,ale stejně je to v patře takže jí ani nepotřebujeme. Je to nově udělaný. Plastový okna,nová kuchyňská linka. Zvlášť záchod a kopelna což jsme tady neměli 😀 . Vrenku palcu jako kráva…… tam budu asi toho našeho hafana hledat a to je labrador. Takže už přemýšlím, že by jsem začala něco pěstovat. minimálně bylinky a nějaké to koření. A asi si pořídíme kachny….. ty budou tady zobat trávu a nemusí se člověk ani moc o ně starat. Dostaou vodu občas zrní a je to. Chtěla jsem ještě slepičky na vejce,ale ty děljí pěkněj bordel a smrdí takže ještě nevím. Manže chce zase králíky. Hmmmmm bude ze mne asi nějaká kolchoznice. S hypotékou to je taky snad na dobré cestě adokonce jsem psala nějakému pánovi, který schání barák a on napsal, že je teď na dovče ale že se ozve 😀 . to by byla nádhera kdyby to vše vyšlo. Uvidíme *-)
    Teď vařím Bohouškovi brambory se špenátem a mi máme ze včera ptáčky.
    Jinak já si v podstět už ani neumím představit vařit bez tlakáče. Vařím v něm vše. teda mimo jídla pro malého. To je vařené za chvilku i v normálním hrnci.
    Tak přeji hezký den pááááá

    #865616
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminy a děťátka.
    Tak jsme doma z prohlídky:) Adámek váží 10300g a měří 78,5cm. A pak přišla k němu paní doktorka a zas řev jak blázen 😀
    Aďovi se tedy vůbec nelíbí, žádné šahání a poslouchání. Paní doktorka se nejdříve ptala, zda už má zuby, tak jsem řekla,že jeden, tak to už jsme měli slávu :)) A dále se ptala, zda sám sedí.. tak já, že ne a že ani neleze. Tak se ptala, zda se plazí nebo posunuje, tak jsem říkala, že se různě posunuje a odsunuje atd.. a já tedy, zda je problém, že neleze, tak si ho prý vyšetří a řekne mi. Tak nejdříve ho chytla za ruce a přitáhla do sedu a posadila ho, tak prý krásně sedí a udrží se. Pak ho dala na bříško a Adámek měl ruce napnuté nebo jak to nazvat a dala mu kolínko do strany.. no popisuje se mi to hůře, snad mě chápete.. A prý má krásně páteř a i to držení a prý je opravdu otázka pár dnů než se rozleze. Ale kdyby prý do konce měsíce nelezl, tak máme přijít..
    Jo a ptala jsem se na jídlo, tak fakt, co doktor to názor. Prý z omáček nemá žádnou energetickou hodnotu, tak se prý nemají dávat.. Jen maso a zeleninu a nebo polévky, nekořenit a nesolit. Ptala jsem se na kousky do ručičky, tak prý Adámek může dostat, ale s tím jedním zubem mu to nepůjde moc dobře rozkousat a tudíž by se mohl u toho dávit.. což se nám děje. Tak prý menší kousky.. a až vyrostou ostatní zuby, tak to prý bude lepší :))
    Jo a má dostávat půl litru mléka denně a pak kaši, tak musím přidat mléko.. 200 ml..
    tak to je zatím vše, musím jít vařit Adámkovi oběd :))))

    #865617
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Jo holky, ještě jsem se chtěla zeptat, jak máte ty psi doma nebo myslím jen asi Evča, kde máte granule, aby se k němu dítě nedostalo??
    Já pořád přemýšlím, kam je dáme kocourovi, aby se k nim dostal, ale Adámek pak ne, aby je necpal do pusy..

    #865618
    Anonym
    Host

    Bivi, já Kubu pořád hlídám a vždycky jsem hned za ním. Takže když se dostane psovi ke žrádlu, tak ho odnesu jinam. Jinak my máme bígla, takže jídlo v misce mu vydrží maximálně minutu. Ale i tak Kubu od těch jeho misek prostě oddělám a říkám mu, že to nesmí.
    Jídlo se mi docela povedlo, Kuba hezky papal. já jsem si to pak teda musela dochutit.
    Jo a k těm omáčkám, tak já si myslím, že když má tu omáčku jako zvlhčení jídla, tak je jíst může, vždyť ikdyž má zeleninu s masem, tak tam musí mít nějakou šťávu. Suchý by to nejedl ani dospělej.
    Dneska je malej protivnej jako prdel. Už zase řve…

    #865619
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi a tak to máte dobré, že to hned vyžere.. kocour jí na etapy.. takže furt tam něco má..
    Jinak Adámek taky od rána řve jak tůr.. před chvíli taky, my jedli oběd a on musel dostal křupky, jinak by se asi uřval. Adámek bude mít oběd za chvilku, jen se musí dovařit.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,376. až 3,390. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist