únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,391. až 3,405. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #865620
    Anonym
    Host

    Ivi, nejde srovnávat psa a kočku 🙂 , pes to fakt sežere vše najednou, anvíc nechodí na kočkolit, takže nikde žádné granulky nehrozí. jinak tě můžu utěšit, kámoška má o rok starší holku od nás, mají doma kocoura a Nelča vesel zobe granule, masíčko z misky, kočkolit hned prohrabuje a jednou za den celý sype do koše. ale Nelča jezdravá, nic jí není 🙂
    musím říct že halušky se mi povedly, valča se po mě sápala, tak dostala vždy halušku do pusinky )asi celkem 5 kousků) a byla spokojená. ono celkově proti ted těm dnům, kdy byla na „facku“ je jinčí. úplně hodná, v 11 se probudila a pak do půl 1 si sama hrála na zemi s hračkama. ototčila jsem jí cleý koš na podlahu a mohla si tak vytáhnout co chtěla. fakt spokojené dítě. asi je hold zvyklá na ten svůj klid a nemít pořád někoho u zadku.
    Uspávání v ruce fakt nezávidím. to by u nás neprošlo. když včera byla protivná, a bylo vidět že ospalá, tak jsem si jí vzala jako na mazlení a prdlačky, odstrkuje se, začně mě drápat, tahat za vlasy, řvát,… tak jí položím po chvilce zpátky na gauč nebo kamkoliv a řve zas.co nekojím tak ani jednou v náručí neusnula. nikomu. ted jsem jí dala zas do postýlky. zjistila jsem jak mám přehozenou peřinku či tenkou deku před čelo postýlky a nevidí tak na dveře. tak si stoupne a nespí. když tam nic není, usne raz dva 🙂

    #865621
    Anonym
    Host

    Ivi, Adámek je pěkný kus chlapa, jste o kousek větší i těžší, i když doma jsme změřili 79 cm, ale u dr tehda 76, no asi není metr jako metr 😀
    uvidíš že se ti rozplazí, či jinak rozpohybuje. v noci jsem si psala s holkou co jsme spolu byly na pokoji. Ellenka je s Valčou na stejné úrovni a taky říkala, jen co si z plazení, klekla, začla trošku lozi, hnedka si sedla a hned šup do stoje. uvidíš jaké to pak nabere obrátky a budeš vzpomínat kde je to miminko. ted u toho když jsem vařila, tak valča si hrála, ale byla za mnou i 2x na návštěvu v kuchyni a to se mi sápe po nohácha chce hrozně vstávat atd. takže je to takové nepříjemné (aspon mě, mám strach že udělám rychlý krok a ona upadne)

    #865622
    Anonym
    Host

    Peti, tak to Tě obdivuju, že necháš Valču na zemi a vaříš. Já když něco dělám, tak je Kuba v ohrádce nebo spinká. Jinak jsem s ním na zemi. Mám strach aby si něco neudělal a nemuseli jsme zase do nemocnice na punkci. Pořád ho musím jistit, fakt se hrozně bojím. Nevím jak to budu dělat až začne chodit, to už doma asi neudělám vůbec nic.

    #865623
    Anonym
    Host

    Evi, však víš jak to u nás vypadá. když vařím tak jsem otočená do obýváku, takže na malou vidím. to byl tehda dobrý tah dát varnou desku doprostřed mísnosti, a nemít kolem ní nikde žádnou zeď. telku máme zabarikádovanou konferákem a podnožkou, kolem krbu máme ohrádku a do koupelky sama když tam nejsem nelezu. což je príma. a jestli spadne. no co se dá dělat. beru to tak, že těch pádu a mnohem bolestivějších ještě bude. ale umí padat pěkně, většinou na dupku. a nebo když jí to sklouzne až na záda, tak udělá jakoby by vajíčko a hlavikču má pořád nad vzduchem a kolíbá se. ted jsme se probudily a zasej sem jí položila jen na zem a už si listuje knížkou a vykládá. rozdává úsměv na všechny strany. jinak jak byla bobek oleželá. usnula totálně na bířšku, s halvou zabořenou do peřinky, jsem měla strach jestli jí tam jde vzduch na dýchání.
    jinak s tím hraním, když má náladu je fakt hodně soběstačná

    #865624
    Anonym
    Host

    Evi, kup Kubíkovi takovou tu helmu proti úrazům. reklamuji to v kdejakém časáku:)

    #865625
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holčiny,
    tak jsem doma z procházky. Došla kaše, tak jsem jela do alberta a rossmanna. Adámek celou dobu čumákoval a jen co jsme jeli zpět,tak začal broukat a už spal..
    Stejně v tom rossmannovi to mají o poznání stále levnější než v globusu. Koupila jsem tu naši kaši za 139 a v globu jí mají za 145.. ještě jsem koupila granule kocourovi, on je nějak snědl dřív a výplata bude až za týden.. :^) Musím mu dávat méně granulí, aby vydržel s nima déle:D
    Dneska jsem koukala chvíli na Sama doma a byl tam nějaký pár sportovců a měli sebou malou holčičku 14.měsíců a na obličeji měla asi tři modřiny.. no chodila kolem stolečku a moc jistá s tou chůzí nebyla.. takže fakt těch pádů asi bude dost.. Musíme se na to obrnět. Evi, asi bys mu měla nechat trošku prostoru, prý ty děti jsou pak opatrnější, když občas spadnou..
    Já doufám, že se nám ten Adámek do měsíce rozleze. Nerada bych s ním pak chodila na nějaké to cvičení nebo kdo ví co..
    Jinak papiňák a ten Peti hrnec tiše závidím.. My si musíme aspoň na papiňák ušetřit..
    Jinak asi k odpolední sváče Aďa dostane mléko tedy.. teďka spí a pak by nám to už nevyšlo a kaši na noc mu dávat chci, spí až dokonce už do sedmi hodin s ní..
    Jen dnes v noci řval v jednu hodinu, to byl trošku šok, ale přebalila jsem ho a šup zpět do postýlky :))
    tak páá

    #865626
    Anonym
    Host

    Kuba se občas taky ducne, ale já jsem od toho úrazu prostě posera. Předtím jsem říkala, že dítě se má zocelovat. Ale když po jednom bouchnutí o přebalovám jsme museli 2x do nemocnice na punkci, tak už mám strach. Jinak on se o postýlku nebo o ohrádku „mlátí“ pořád. Ale mám strach na té podlaze, protože máme buď dlažbu nebo parkety, který jsou nalepený na betonu. No a v té nemocnici mi řekli, že se nesmí bouchnout zezadu do hlavy. O té helmě jsem slyšela, ale nikde ji neviděla. Já ho zatím jistím tak, že ho nechám spadnout, ale dám pod něho ruku. Takže se ducne, ale není takový tvrdý dopad. No až bude mít hotový pokojíček, tak tam bude mít koberec a puzzle, tak to buze zase o něčem jiným.
    Bivi, já mám ten papiňák za 1000, měli před vánocema v globusu akci. Jinak my na omáčky a šťávy moc nejsme. Teda já jo, ale manžel moc ne, takže mám smůlu. Ale časem bych ten pomalý hrnec taky brala. Nejdřív bych teda raděj sušičku. Že bych si ji dala ke třicetinám????

    #865627
    Anonym
    Host

    Evi,

    http://www.dacha.cz/q=d%C4%9Btsk%C3%A1%20ochran%C3%A1%20helma/

    ale v těch časákách je taková modrá, však koukni někde. znám jedny co to měli, ale stejně jí nepoužívali 🙂 , ale upřímně mě osobně příjdou trošku vadní, dítě má 3 roky, váží 10,5 kg a při každém bouchnutí, spadnutí, ježiši petánku nestalo se ti něco, ukaž? nemusíme k dr, takže to mi příjde teda trošku moc přehnané

    #865628
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Evi, to jsem nevěděla,že jste byli s Kubíkem 2x v nemocnici:( To se nedivím,že máš pak strach..
    Jinak dneska Adámek spal do půl páté,tak jsem mu tedy dala 200ml sunaru,tak to vyžahl,ale rozeřval se jak blázen,že jako má málo,tak zblajzl skoro celý pacholík a pak že už tedy oká, ale jen chvilku,pak zas řval na dece.. nakonec se tam tedy vyblinkal,páč on hned musí na břicho a nově dělá na zemi žábu.. tedy zvedne ruce a bouchá jimi o zem a nohama dělá takové ty pohyby jako žába, když plave.. jsem to i nahrávala,ale nevím, zda se to nahrálo, mám plnou paměťovku.. a navíc se nějak rozbil kabel k notebooku,takže notebook nepremává a Honza má jinou nabíječku.. tak jsem na velkém pc:D Máme hodně pc,že ? 😀 😀
    No a ještě jsem k Aďovi, dneska jak pominutý furt cpal kolínka pod sebe a zvedal prdelku.. takže se nám snad opravdu rozleze ? ? Taky jsem trošku posunula čas koupání ze 6 na půl 7.. docela dobré, ale pak jsem mu ve vaně chtěla vyčistit kartáčkem zub a byl boj, kdo z koho .. že on tedy ode mě nechce a sám ho chce jen držet a to štětinama v dlani a u toho ještě kopat nohama.. no když jsem ho vyndala,tak řval zas.. Uklidnil se až do flašce a pak rychle usnul v postýlce, jen si na sebe naházel plyšáky.. moc hezké bylo,že usnul na boku :))
    tak páááááááááá..zas jsem se moc rozepsala, možná to ani nebudete číst:D 😀

    #865629
    Anonym
    Host

    Peti, já to taky nechci přehánět, ale nějak si nemůžu pomoct. Pořád se ho snažím jistit, ale padat ho taky nechávám, jen se snažím, aby hlavou nebouchl z výšky na dlažbu. Já jsem mu za zadkem taky kvůli psovi, pak se snaží stoupat si u židle, která by se na něho převrátila,… Takže ho oddělám, řeknu že musí opatrně a tak. Taky když se ducne a začne natahovat, tak mu řeknu to je dobrý, nic se nestalo a směju se. Ale prostě po té zkušenosti mám strach.
    Dneska byl dareba extra protivnej, ale už spinká. Jestli bude v noci kňourat, tak mu dám nurofen, protože odpoledne měl teplotu. Tak abysme se oba trochu vyspali. Ty zuby jsou fakt peklo.
    No nic, jdu si uplácat něco na véču.. Dobrou!

    #865630
    Anonym
    Host

    Evi, strach chápu a hlanvě neříkám, že vy byste se ke Kubíkovi chovali jednou také tak. ale než se naučí pořádnou motoriku a bude fakt sebejistý, tak to bychom musely stát neustále za zadkem a věřím, že ted to je tále procházka, proti tomu co nás čeká, až se začnou pouštět a zkoušet první samotné krůčky, či chození do schodů atd. to bude karambolů. jinak mám kamarádku co byli s přémou na operaci hlavy v půl roce. už jsem totady mám dojem psala. tam fakt mají zákaz bouchnutí se do hlavy, nesmí mu spadnout na hlavičku ani žádná hračka atd. takže tam si to fakt nedokážu představit jak to bude Blanča dělat. už mají jizvu dobrou, zarostlou vláskama, ale jak byl v létě po té operaci, tak to byl fakt škaredý pohled. je i trošku pozadu, povinně chodí na cvičení, v roce se už sám posadí, ale také to vše dožene a jednou by nemělo jít nic poznat a neměl by mít ani žádné následky, i když člověk nikdy při operaci ,kdy je odkrytý mozek pár hodin asi neví zda bude vše ok.
    tak jdu rychle na snídani, za cvhíi mám zas klienty, to mě nebaví, jak chtějí schůzku hned ráno, štěstí že ale dojedou za mnou

    #865631
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Ráno jsem vstala, abych s manželem posnídala (už jsem nemohla nějak usnout). No a ten darebák mi říká „Bejby, nemáš nějakej papírovej drobák?“ No není to na průplesk?!?
    Peti, operace hlavy je fakt peklo. Mě stačilo jak vypadala neteř, když jí do hlavy voperovávali strojek na odvod mozkomíšního moku. Bohužel ona nikdy nebude v pořádku. Bude jí 9 let a je totální ležák, má v krku dýchací trubičku a krmí se sondou do břicha. Takže asi i proto jsem prostě na hlavu hodně opatrná. Ale zase nechci, aby pak při každým bebíčku letěl za mámou a brečel. Však je to chlap a musí něco vydržet. Jen to asi bude postupně, abych si zvykla i já 😛 . No ale ty schody pak budou velký peklo. Máme je snad ještě horší než jsou u vás. Máme je totiž 90cm a ještě kus zabírá zábradlí a na druhé straně jsou velký okna. Takže asi budu malýho hodně dlouho nosit v náručí a nebo budu muset jít za ním. Vedle sebe se totiž na ty schody nevlezeme.
    Jinak já jsem chtěla jít včera večer do práce, ale jak byl malej protivnej, tak se to nedalo. Takže asi budu muset jít dneska. Se mi nechce. Jo a noc byla v pohodě, budíček jen ve 2 a v 6 na mlíko. Ani žádný vypadnulý dudlík…

    #865632
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky a dětičky!
    Tak u nás noc zase za trest. Se mu to střídá jeden den OK a druhej na mrtvici. Dnes byl snad co dvě hodiny vzhůru. Asi ho bolelo břicho. Páč pak prděl. Nebo nevím. Asi má nějakej náchylnější žaludek. Až pujdeme v roce na kontrolu tak se zeptám doktorky,aby jsme něco nezanedbali. Může prý být nevyvinutej nebo tak něco.
    Jinak s těma úrazama hlavy je to děs. Až mě mrazí jak jsem to tu četla. Tak yjsme nevěděla, že jste byli v s malým 2x v nemocnic. Malej padá přesně jak píše Petra. Většinou padne na zadek a nebo když už to nevychytá se snaží si udržet hlavičku nad podlahou. Taky vždy začen řvát. Když na něj koukám a nestačím ho chytit a vím, že to nebylo tak strašný tak k němu ani nejdu a řeknu to je dobrý nic se nestalo. Tak chvilku brečí někdy si přijde i postěžovat,ale během chvilky na to zapomene. Když je to horší pád tak mu to foukám a taky říkám to je dobrý…..
    Teď se tu cpe křupkou a vůbec nevypadá spinkací a to chodí v jedenáct do postýlky. No zkouším novou metodu,aby jsem ho nemusela uspávazt v ruce. Počkám až bude unavenej víc a pak s ním šupky do postýlky takže ve dvanáct to pujdu skusit ho šoupnout do postýlky.
    Včera jsem byůla se sousedkou an prochajde v lese. Hezká procházka. Dnes možná pujdemem zase. Je sice vítr ale v tom lese je klid.
    Holky jsem se dozvěděla, že kolegyni z práce před Vánocema umřelo miminko při porodu. je to hrozný. Nevím co se přesně stalo,ale normálně jsem to ořval a to jsem tu holku moc neznal. jen jsme se potkávaloi. :'( i
    Tak ju hezký den zase jsem se rozepsalka jako blázen. Bivinko já čtu vždycky vše. I kdyby jsem to měla číst na etapy. Baví mě to. Jak si tu vše svěřujeme
    Jo možná se zítra budmeme už částačně stěhovat. Manžel má dovču tak jsem zvědavá. Nevím asni jestli budu mít internet. Zkusíme to přendat odsud,ale fakt nevím. Se bez něj asi poprdím. Co budu číst akomu se budu svěřovat :O

    #865633
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny a děťátka 🙂
    dneska je nějak pošmourno, oproti včerejšku, ale i tak jsem vyprala. A šoupla to ven, ať to tam vyfouká.
    Adámek už spinkal před obědem. Má to docela pravidelné. Jen někdy spí dvě až tři hodiny a dneska sotva půl hodiny.. Už je na zemi, aby se trénoval na to lezení. Zatím se docela snaží s kolínkama pod sebe a zvedáním prdelky.. Je na břiše a furt péruje s nohama nahoru a dolu.. docela mě to fascinuje,že u toho vydrží i půl hodiny.. to dělat my dospělí,tak máme břišáky hnedka 😀
    Holky ty úrazy jsou fakt hrůza tedy.. Docela jsem z toho dostala obavy..
    Vy už aspoň máte lezoucí a chodící dítka, ale mě to teprve čeká a my tu máme tu podlahu bez koberce.. to je pak debilní, klouže to..
    Leni, to jsem ráda,že vše čteš, já taky, jen občas zapomenu na něco reagovat, jak toho hodně píšeme a vzpomenu si až pozdějc 😀
    Jinak jak si psala s tou kolegyní,co jí umřelo mimčo u porodu, to je fakt hrůza. To pak je z toho ta mamina uplně psychicky nad ně. Je mi jí moc líto 🙁
    Dneska vařím jen polévku, nějak jsem nemyslela na oběd a nic jsem si nevyndala. Mrňous má ze včera maso a zeleninu,tak mám klid 🙂
    Docela vám závidím,že ty vaše dětičky kolikrát nemají dost při jídle a furt by baštili. Adámek sice otvírá pusinku a baští, ale furt kouká po okolí a nebo něco zkoumá,takže zas tolik toho nesní, jen tak asi pro něj akorád. Jen mi vadí, že občas otevře pusu jen malinko,takže tu lžičku tam nemohu dát celou a plno jídla pak zkončí mimo .. a Aďa hned pohotově se v tom začne ňoumat a matlá to všude..
    tak končím.. se nějak rozčílil na zemi.. že prej se mu nevěnuji.

    #865634
    Anonym
    Host

    holky, ty hrůzné případy jsou fakt děsivé. nevím co bych si počala mít ostižené dítě či aby umřelo, ježíš, brrr. to je děsná zpráva. máme teda také v rodině ležáka, má už 19 let, také jen ležák. při porodu mu zkřípli mozek nebo nerv a zůtal postiženým.
    my teda nespaly před obědem, jen tu chvilku snad 15 minut, jse mjí fakt probudila čištěním krbu, tak se napapala, snědla zase celou skleničku a už je v postýlce. vidím to také na oběd, máme ze včera halušky a půjdu za ní chrnět. jsem nějaká unavená. odpoledne až se probudí manža bych chtěla sjet sama do opavy do tesca a deichmanu, mají prý úžasné slevy na botky, kožené první botičky s certifikátem snad za 200 :), to se hodí ne?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,391. až 3,405. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist