únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 346. až 360. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862578
    Anonym
    Host

    nazdááárek holky, tak jsem tu dlouho nebyla, gluközový test dopadl výborně, není to taková hrůza jak to vypadá, jen sladkokyselá teplá voda , chuť bych přirovnala spritu ale v teplém stavu a bez bublinek. Docela to šlo, taky jsem dala na radu doktora a nic pak už večer ani ráno nepila, takže když je žízeň vyzunknete jako nic. Jinak opětovný velký ultrazvuk v gennetu nám opravdu posunul termín na toho 27. února ze 17 týho, to jsem zvědavá, jak se s tím v Podolí poperou. Tchýni jsem tu měla v bnejvětším frmolu s dětmi a tím bytem na turisty, holky děs běs jiné slova nemám. Na jednu stranu chce aby to bylo za babku, a pak jde a vybírá plovoucí podlahy od 450 kč za metr, nábytek co jsme koupili loni se jí tam nelíbí, tak nás hnala do ikea, kde se zhlídla v obývací stěně, posteli a pohovce a teď se držte suma sumárum by padlo 100 000- tohle není překlep. Tekly mi nervy8o| :'( . Zase u nás bydleli 12 dní, bez toho, že by se vyjádřili, kdy hodlají odjet. Takže náklady na el. a vodu zase vylítly o dvě dospělé osoby výš a to jsem žádala o snížení záloh. Pro neznalé. v Praze se totiž přeplatky nevrací, ale jen se přepočítají do dalších měsíců, takže když přeplatíte třeba 8000 jako se nám stalo v loni, můžete na peníze zpět zapomenout:@ .
    Takže jsem ráda, že prarodiče vypadli, a můžeme nakupovat vybavení dle svého.
    Jo a ještě mě dnes příšerně naštvala Petra, dotáhla ze školy naráz tři čtvrtletky a to za 4, na gymplu docela velký průšvih, řádila jsem ráno jak černá ruka. Kdybych se jí neptala, co neví, ale ona všechno umí a zná, ta puberta s ní mlátí to je děs. Holky buďte fakt rády, že tohle budete řešit až za několik let, ono to moc pohodě nepřidá.:S
    S tím praním: používáme Batole, nebo Lovelu, aviváž můžete dát trochu taky, ale hlavně přežehlit. Perte klidně všechno dohromady, moje zkušenost je, že ty dětské prášky sice hůř odstraňují skvrny, ale pereme v tom stejném dětském prášku všechno a všem už léta. Kdo má sklon k ekzémům, nebo suché pokožce, tak stejně na to batolecí přechází. Miminkovsky to naštěstí nevoní, záleží na tom, jakou používáte aviváž, nám se u obou dětí a ekzematikovi vyplatily jen aviváže sensitiv, ty jiné na citlivou dětskou kůži bohužel nejsou a při zapocení miminka, což v zimním období ve fusaku, nebo v autě než vyhřejete neujdete, tak to pak děla hnusné svědivé potničky a dítě je pak nervní. To jen ze zkušenosti-potničky jsou prevít, ale v zimě se bohužel nedá vyhnout, stačí přenést mimčo v autosedačce z chladu auta do čekárny a druhý den to máte raz dva.:) . Kdo má sušičku, tak změkčovadlo ani používat nemusí a ani žehlit, mě bohužel včera odešla do věčných lovišť:'( :^)

    Jinak vláda mě nepotěšila, nikdy jsem o tom neuvažovala a nikdy ani nevyužila, ale díky německému manželovi a jeho placení daní tam jsme teď požádali o dětské přízpěvky a vyplácení rodičovské na další dítě po dobu tří let v Německu, dnes dopoledne nám obratem přišla zpráva, že máme dodat pak jen rodný list dítěte s apostilou a překladem. Manžel se totiž na chování naší vlády pěkně naštval a řekl, že tohle už nejde. Tam to totiž dělá dohromady cca 16000 měsíčně. Vždycky jsem byla proti, že se nemá využívat takových možností, ale dnešní rozhodnutí vlády mě ujistilo v tom, že nechtějí rodinám s dítětem , kteří přispívají do kasy pomoct ani náhodou.
    Tak jsem se vykecala, a jdu zhlédnout postel na míru, neb se nám tam s rámem 150 mrška nevejde, to je na palici, včera jsem sháněla dvířka do kuchyně a dodali, ale bez pruhu, tak tam musím znova na výměnu. Už aby to bylo vše za námi, tohle mě nebaví, starostí jak na kostele

    #862579
    Anonym
    Host

    ahojda,
    tak jak čtu příspěvky o praní mimi věcí, tak jsem zjistila, že jsem ještě nekoupila prací prášek pro mimi, jinak já jsem si vedle přebalovacího pultu udělala rohový prádelní koš, protože moji chlapi( tchán a manžel) mají firmu a ty jejich moterky s kombinací dupaček… to asi ne.
    Včera jsem tu měla kamarádku s 2měs. Gabíkem a ta říkala, že aviváž se používat nemá…
    Měla jsem je tu celé odpoledne a muž byl doma, chovat nechtěl, prý až to svoje,ale stejně jsem mu ho vrazila do ruky a jak byli oba šťastní … 🙂 akorát mi večer manžel říkal, zda si myslím, že to fakt zvládneme… 😀

    #862580
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Evčo, už jsem začínala mít strach co se děje, že jsi se tak dlouho neozvala.
    Co se týče naší vlády, tak jediné, co mě potěšlo, bylo to, že sociální příplatek bude až do roku 2012 vyplácen rodinám, kde jeden rodič pečuje o dlouhodobě nemocné dítě, dlouhodobě zdravotně postižené dítě nebo těžce zdravotně postižené dítě. Dále bude náležet rodinám, kde alespoň jeden z rodičů pečující o dítě je sám nezaopatřeným dítětem, tedy mu je méně než 26 let. Takže naši spoluobčané budou mít smůlu. Jinak je to na prd. Ale třeba to ještě shodí senát a oni to pak nestihnou, aby to platilo od 1.1. Při mé smůle to ale bude třeba až od března a já budu zrovna přenášet.

    #862581
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Lenuno, já aviváž používat budu. Sestra, když měla první dítě, tak ji používat nechtěla, ale máme tvrdou vodu. A když si pak sáhla tu heboučkou pokožku miminka a na to strašně hrubé body, tak šla všechno znovu přeprat s aviváží. No a já když jsem jednou zapomněla dát do pračky aviváž, tak jsem to měla „na talíři“ asi měsíc, jestli jsem se už konečně naučila prát. Já nad tím druhým prádelním košem taky uvažuju, není to špatný nápad.

    #862582
    Anonym
    Host

    eva.r.- my mame vodu dobrou, ale taky pokud sezenu nejakou avivaz vhodnou pro deti, tak do toho jdu…

    jinak ja to mam vymyslene tak, ze vedle prebalovaciho pultu mam kos na pradlo pro mimi, a vedle toho kos na plenky ( s nejakym uzaviratelnym vikem) ,ale jak to budu delat prakticky nevim… :-):)

    a porodne bych taky rada dostala, uz jsme zahuceli na veci pro mimi asi 2o tis. a to nas ceka jeste kocaarek a postylka na chatu a plenky a kosmetika , takze jsme asi na 40-50 tis..

    #862583
    Anonym
    Host

    Evi.r ahoj, to víš starosti…:) , no teď jsem té naší starší ratolístce objednala interakční CD s DVD matiku, češtinu a dějepis s biologií, na doučko, tak se s tím nějak poperem, nejhorší je, že já už jsem ze školy pěkný pátek a to se teď učí prostě už neumím. Když jsem si večer marně lámala hlavu na d rovnicema a na její dotaz na druhy závorek a ktetrá je nadřazená jsem se přistihla, že na to neumím odpovědět, tak jsem si v duchu řekla, že jsem už asi stará, nebo totálně blbá z našich počítačů. Normálně jsem jí nedokázala dát dohromady příklad. Stejně tak jsem vybouchla u rozboru vět a souvětí, něco jsem si vzpoměla, ale rozebrat to do posledního slova, začalo být nadlidským výkonem. Tak jsem sedla a objednala výukové programy pro gymply 6. třídu. Bohužel za to vyplázneme 2600,- tak jsem šla chvíli do vrtule, ale prý to pomůže(podle třídní). Dcera není hloupá, ale musí se jí to vysvětlit obrazně, na to bohužel ty učitelky na škole čas nemají, ještě, že nosí aspoň z té Němčiny a Angliny jedničky, fyziku má taky za jedna, ale stou matikou to nechápu, zas takový antitalent není, když tu fýzu zvládá. On je totiž problém, že až do poloviny páté třídy na základce chodila do německé školy, kde byla výuka jen v němčině, a ty naše české pojmy jí naprosto nic neříkají, čeština je pro ni tím pádem taky pěkný guláš, vůbec ji tam neměli, takže doháníme za pochodu tři ročníky:(
    No ta vláda fakt zožhavila manžela do běla, nikdy jsem ho tak rozčíleného neviděla.:@ No normálně začal uvažovat o tom, že se vrátíme do Německa, já z něj byla na šišku, tohle se ještě nastalo co tu u nás žije od roku 1997:-* tak jsem z toho začala být pěkně vyděšená, protože když si něco rozhodne, tak s ním nikdo nehne. Na druhou stranu se mu nedivím, zkušenosti má z obou zemí, a tady je to fakt od deseti k pěti, Němci si stěžují, včetně tchýně, ale důvod jako takový je směšný, snížil se jim jen nadstandart, u nás jde dolů i standart a to není dobře*-) .
    Holky je mi fakt líto co ta vláda vymyslela, a že nemáte možnost volby jako já.*-) Nikdy jsem tu možnost nevyužila s tím, že jsem žila i s dětmi tu a tím pádem jsem to brala jako normu, nač ždímat odjinud, ale při třech dětech to asi jinak nejde.
    Jo „Nikolka“ je prý strašné prtě, akže mám hrůzu z přenášení taky, ty termíny lítají jak blázen, říkám si co je norma.

    #862584
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Evčo, na normy se vyprdni. Já byla jeden týden na ultrazvuku a tam ji jeden doktor řekl, že malej odpovídá přesně danému dnu a za týden mi jiný doktor řekl, že je o 5 dnů větší. Pochybuju, že by za týden o tolik vyrostl. Taky jsem si všimnla, že ten první doktor bral velikost jen podle průměru hlavičky a podle dílky stehenní kosti a ten druhý do toho ještě zahrnul i obvod hlavičky a obvod hrudníku. Jinak nějakou tabulku jsme našla:
    http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/vyvoj-miminka/rust-a-vyvoj.html
    Co se týká bydlení v ČR a pobírání dávek z Německa, tak u našich bydlí manželé, v osmdesátých letech emigrovali do Německa, teď začli jezdit k nám na chalupu. Ten pán už je v důchodu a jeho žena má v Německu kadeřnický a kosmetický salon. Rozhodli se, že budou bydlet u nás, ale důchod budou mít z Německa. On by prý tady měl důchod asi 6000 Kč a z německa mu to vychází na 1200 eur (byl ředitel ve velké firmě). Takže využij co se dá, když máš možnost!

    #862585
    Anonym
    Host

    díky za info evi.r , hele když s nimi budeš mluvit, můžou dostat i z česka tedy obojí důchod, jen se tu musí cca jednou za 1,5 měsíce ukázat na sociálním úřadě a podškrtnout se, záleží kolik tu před emigrací zvládli odpracovat, tchýně i ostatní bývalí emigranti to tak dělají běžně. Ať se zeptají na soc. zprávě.
    Já teď kouknu na ten odkaz, ale pěkně mě už ti doktoři v tomhle štvou, to pak fakt člověk neví čeho se má držet, ale vidím to zase na vyvolávání jako u obou holek, takže to snad bude i dřív, stačí když k nám přijede tchýně , a to jsou pak stahy:| . Jinak kopká docela slušně hlavně dole, nestačím lítat na záchod, dneska mě donutila na wc v metru , no fuuuj+o( myslím, že zas dlouho ne:S příště volím zas auto, to cestování v MHD není nic moc

    #862586
    e Ela
    Registrovaný uživatel

    Evčo, já je moc nevídám, ale myslím, že to mají pozjišťované. Jinak mě malej taky kope hlavně do močáku. Asi pak dostane na zadek 😀 . Většinou ho teda cítím kopat jen dole, v horní části břicha jen když ležím. Ale hlavně že ho cítím. Já bych MHD cestovat nemohla, nikam se nedostanu přímým spojem a přestupování mě fakt nebaví. Ještě že máme každý svoje auto 😛

    #862587
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Jé, já jsem to napsala pod sousedčiným přihlášením 😀 . Ona má teď PC na opravě, tak chodí za mnou a dala si sem automatický přihlášení. Já si toho vůbec nevšimla …

    #862588
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    8-| ahojky holky,8-|
    díky za rady ohledně praní.
    teda Evčo ty jsi se rozepsala:-)) ale to je dobře:-))pokud máš možnost pobírat dávky z německa, tak neváhej .- není čas na hrdinství.
    nám sníží i příspěvek na nemohoucího tátu, o kterého se s manžou staráme, nyní byl 2000,- a ted bude 800,-,.to by mě zajímalo, kdyby musell mít chůvu, jak by to platil?za 800 by asi nikoho nesehnal.

    #862589
    Anonym
    Host

    Evi.r to nic to se stává, manžel se nedávno přihlásil nechtěně pod mým nickem na idnes, lidi tam pak z toho měli pěkný hokej:P
    Kosto. to mě napadlo taky, kdybych neměla firmu právě na takové služby, tak bych nad tím ani neuvažovala, ale třeba naše pečovatelky co máme mají 120 na hodinu v Praze a v Brně kolem 100. Za těch pár kaček co vám zbyde by jste bohužel opravdu nikoho nesehnali ani na brigádu, nebo maximálně nekvalifikované studentky, nebo ukrajinky. S obojím máme teda špatné zkušenosti. Studenti jsou fajn na úklidy, ale na pečovatele se nehodí, přece jen musí studovat a péče o lidi je náročná časově, psychicky i fyzicky, však to znáš. A Ukrajinky těch se hlásí hromady, ale ani jedna nemá potřebné znalosti, nebo jsou líné, bohužel pro ně. Je to na nic, My by jsme bez grantů asi taky jen přežívali, a přitom ty služby nejsou normálně volně dostupné přímo ze zdravotnictví, je to škoda. Kdyby vás podpořili, nás by to nebolelo, bylo by míň shánění a papírování, stačilo by výběrové řízení, ale takto nám podkopávají židle všem.
    Tak teď jsem se přesvědčila, že jsem ze školy pitomá já:$ 🙂 , neb si nic nepamatuju, zkoušela jsem dceru z přírodopisu a ani jsem si nemohla vzpomenout, z čeho se skládají sinice, tak jsem trochu oprášila mozkovnu:$ , ale stejně pochybuju, že za deset let si budu pamatovat u Aničky, safra školy jsme se zabvily a svelkou slávou a teď aby jsme se vrátili zpět, děs, běs. no nic jdu se rozložit na gáuč v celé své kráse, dnes si připadám jako vorvaň na mělčině:) Zatím ahoj brzo se ozvu a odpočívejte holky jak to jde:) <:o)

    #862590
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda! Tak teda dnes mi trvalo pěkně dlouho než jsem vše přelouskala. bylo toho hodně těch příspěvků,ale super. Já jsem na praní keště nějak moc nepomýšlela. Sousedka mi říkala, že nekupovla vůbec nějaký dětský prací prášek a děti jsou v poho. Já tedy asi nějaký koupím a uvidíme až se svišť narodí co mu bude a nebude vyhovovat.
    Jinak vláda mě taky pěkně nakrkla. vyhledala jsem si tedy minimální mzdu na netu a zjistila, že se s porodním můžu rozloučit opravdu nadobro – svině!!!! zase dostanou vše jen socky. Fakt už mě to nebyví. Člověk se pořád honí za každou kačkou a ve finále jsme na tom pracující hůř než cikánka (rómka)- kolikrát tedy není jenom černá, která je doma na podpoře. Fakt je mi z toho špatně +o( .
    Jinak mě malý teky pěkně kope do močáku. Už jsem mu taky slibovala, že dostaně na zadnici když mě bude takhle kopat 😀 .
    No jinak dnes ve tedy tady v práci úpěknej chaos – musím končit páááč musím letět už mě volali.
    tak pááááááááááá

    #862591
    Anonym
    Host

    ahojda maminky a miminka,
    dneska jsem vztávala asi v půl 10.
    Nicméně vládu neřeším, přiznám se, že nevím sice přesně kolik je životní minimum,ale manžel (účetní ) říkal, že co se týče porodného, tak můžeme mít max. jako manželé 18.000,- , takže se stejně můžeme jít klouzat,,,
    S tim praním koupíme asi tu Lovelu, nebo Batole a nějakou aviváž a uvidíme, kdyžtak prášek změníme.

    Taky jsem se nakonec rozhodla, ze bych chtela jit na ty predporodni kurzy, min si pokecam s ostatnima maminkama z okoli … a treba se neco noveho dozvim. Mam tam volat v utery rano, tak snad budou mit jeste misto… 🙂

    #862592
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky8-|
    to nás dnes vzbudili popeláři už v půl páté.
    co se týká kurzu – chtěla jsem také jít, ale u nás mají pouze pro páry a samotné se mi tam nechce. vzhledem k tomu, že manža asi k porodu nepůjde – moc ho tam nechci, tak hold budu bez kurzu.
    á přišla mi mamina na návštěvu, pak písnu

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 346. až 360. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist