únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,646. až 3,660. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #865875
    Anonym
    Host

    Ivčo, tak v noci na dnešek chtěl papat ve 23, v 1:30, ve 4 a v 7. Už mě to přestává bavit. Doufám, že zítra z té knížky něco načtu a hlavně že to zabere. Chtěla bych se konečně jednu noc vyspat :'( .
    Áďa je kluk šikovnej a za chvílu budeš vzpomínat na doby, kdy jen ležel na místě 😛 .

    #865876
    Anonym
    Host

    Holky, jsem nezmar. Chtěla jsem od jara vozit malého v golfkách, ale pořád si říkám, jestli budou dost pohodlné. Takže jsem trošku sjížděla net a narazila na 2 kočáry a potřebuji radu, který je lepší:
    http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=52444379
    http://aukro.cz/show_item.php?item=2084801658
    No ale teď mi z aukra napsali, že je do města, že ve sněhu nebo na nerovném terénu se s ním jezdí špatně. Takže asi půjdu do toho Cam Cortina. Ten ve kterým teď Kuba jezdí, budu prodávat hned jak budu mít náhradu…

    #865877
    Anonym
    Host

    Evi,
    na tom mmb ale nejsou golfky, ale klasický sporták. čím si pomůžeš????? a můžu říct že si fakt nedokážu představit jezdit v golfkách ve sněhu. já jsem děsně ráda ta xlandera a golfky máme chicco multiway a jako jo, nouzovka do obchodáku je dobrá.
    Ivi, to je príma že Adámek začíná zjišťovat, pár hodin či dní tréninku a bude z něj lezec a nakonec ještě některé z nás předžene 🙂
    no, tak mám doma taťku z práce, dneska mi říká, že jestli mi nechybí hádky, fakt od těch jeho narozenin, co jsem mu řekla že věčně sedí v šopě, malá ho snad ani nezná je s námi doma. mám radost. jen aby to vydrželo.
    jo a se zlostí také jí zná, ale ne v takovém množství co kolikrát předvádí dkyyž není doma

    #865878
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Peti, jde o to, že sice sporťák mám, ale můžu s ním jezdit jen když je Kuba otočený na mě. Když otočím rukojeť za něj, tak se mi změní těžiště a už mi s ním nejde zatáčet, resp. ani jet rovně, protože nám zanáší na jednu stranu. Je to fakt peklo. Tak jsem si říkala, že do jara to nějak přežijeme a pak bude malej jen v golfkách. Sice ty golfky mají polstrovaný záda (něco jako ty tvoje, mají i stejně velký kolečka, jen užší), takže trochu měkký budou. Ale nejsou odpružený. Se sněhem nějak letos nepočítám a v Brně stejně moc nebývá. Takže pořád přemýšlím nad klasickým sporťákem, který bude odpružený, hezky polstrovaný, prostě pohodlný. No ale zatím fakt vede ten Cam. Ještě to asi proberu se ségrou, ta mi taky říká, že golfky bohatě stačí, že malej už bude za chvílu chodit, takže to bude jen na odpočinek. Jenže Kuba ještě nechodí ani okolo nábytku.

    #865879
    Anonym
    Host

    Evi, asi bych ještě počkala s kočárke, do jara hodně daleko. mě se třeba s 3kolkou blbě jezdilo, připadlo mi to takové vratké. a to jen ležela kako mimi a žádné sebou šijící dítko. však uvidíš, do jara se rozejdem všichni, doufám teda.
    jo a jinak , uričtě vzpomínáte jak jsem psala že mi rhb sestra povídala, že dokud dítě jistě nechodí nemají být papučky. že to má vliv na motoriku a vývoj páteře. tak úspěšně říkám, že stále nemáme papučky ani koupené. do obchodáku jedem s chlupatýma bílýma ponožkama na punčoškách. fakt jí nožku ničím nezatěžujem. jsem i ráda. kkolem nábytku chodí jistě i po plovoučce. má dané jen abs ponožky a ani ty kolikrát.
    no jsme po snídani, já do sebe právě tlačím 3 rohlík. mám ráda tvarohovou pomazánku a to vždy do mě fakt padá. malá si vytáhla brumíka, tak je také po něm, i když hodně i kolem 😀 , tatka se dal do úklidu té spoušti:D

    #865880
    Anonym
    Host

    Peti, já si vyzkoušela tu trojkolku a není to špatný. Když jdu se psem, tak je mnohem stabilnější než ten můj s pevnýma kolečkama. To mám pocit, že se ten kočár převrátí, když pes zatáhne, u tříkolky nebo prostě s otočnýma kolečkama jen změní směr. Já to řeším těď, protože o víkendu je u našich dětský bazar, tak že bych tam ten současný mohla zrovna prodat. A taky řeším to pohodlí i kvůli tomu, že s golfkama můžu jet jen po chodníku nebo v obchoďáku, ale když půjdeme někam se psem, tak to bude i v terénu. No a když tříkolce zaaretuješ kolečko, tak zvládneš skoro i zorané pole. Teda tohle mám odzkoušené u známé, ta má teutonii, ale to je poněkud dražší kočár. No a xlandera jsem teď moc neviděla za takhle rozumnou cenu. Můžu totiž koupit jinej kočár jen za takovou cenu, za kterou můžu prodat ten stávající.

    #865881
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    Evi,tak pokud vy máte spíše výjezdy do přírody a do terénu,tak určitě vem tento kočár a hlavní jsou ty velká kolesa. Golfky mají malá a těžko s nima budeš jezdit přes oranici. My máme u kočáru velká kolesa i vepředu otočná a fakt s nima se jezdí dobře. Přehazuje se jen korba. Já chci golfky, právě do obchodů a na návštěvy, je více skladný. A až Aďa bude chodit,tak moc v kočáře stejně nebude.
    Holky, dneska Adámek už čumákoval v jednu hodinu ráno. To jsem byla paf z toho, tak jsem ho přebalila, on si pak povídal a po dlouhé době zas usnul.
    Tak zatím

    #865882
    Anonym
    Host

    K botičkám: my máme botičky – dle prodejce to jsou capáčky, pro děti, který si stoupají nebo max. chodí kolem nábytku. Malej totiž když nemá botičky, tak ty nožky vyvrací. Ty capáčky jsou hlavně kvůli zpevnění kotníku a správnému postavení nohy. Což my potřebujeme, řekla mi to i dětská dr., když viděla jak se mu ty nožky vyvrací. Jinak je bez nich, má je jen doma, když je na podlaze, v ohrádce si hraje s kostkama a kelímkama, takže sedí a to mu je taky nedávám. Do obchoďáku a ven má teplý fusky a klasický látkový capáčky.
    A na snídani jsem měla Kubův jogurt, koupila jsem mu activii tvarohovou jahodovou (v makru velké balení) a on se osypal, tak to dojídám já. Peti a jakýho brumíka Valča jí? Já zkoušela toho světlýho s čokoládovou náplní a medovýho bez náplně a oba mi plival ven 🙁 . Ale má rád kaiserky, z těch mu teda musím pracně oddělávat zrníčka.

    #865883
    Anonym
    Host

    Bivi, no my chodíme hlavně o víkendech (v lepším počasí) na delší prochajdy se psem a to by malej prostě neušel. Běžně to bývá tak 6-10km. Proto řeším to pohodlí a průjezdnost terénem. Jinak bych se od jara na kočár vyprdla a byl by fakt jen v golfkách. U našich na vesnici by to vydržel a jinak ve městě vy taky stačili. Rozhodně nechci aby dopadl jako dcera od známé, která neujde nic a ve 4,5 letech si po 100 metrech musí vozit zadek v golfkách. To fakt nechci. Hezky bude chodit, ale na těch delších štrekách si asi bude chtít i schrupnout a tak. No uvidíme jak to všechno dopadne. Jinak já mám golfky už od začátku července a jsem s nima mega spokojená. Jsou stejně široký jako většina sporťáků, jen mají malý kolečka a nejsou prostě tak pohodlný, mají i dlouhý opěradlo, takže se do nich teoreticky vleze i to tříletý dítě. Jsou hodně podobný těm Petinejm. Řekla bych, že tohle jsou asi dvoje největší a nejpohodlnější golfky, v dané cenové relaci (za 8tis bych golfky nechtěla).

    #865884
    Anonym
    Host

    Tááááák, už mám doma knížku o uspávání dětí. Prý v 94% to zabere, tak snad nebudeme mezi těma 6%…. Kuba po dlouhém boji usnul, musela jsem mu zase dát čípek proti bolesti. Byl zakousnutý v postýlce, body proslintaný a pořád řval. Tak po čípku v podstatě hned usnul. To je ale najednou klidu 😛 . No nic, jdu si nachystat něco na jídlo. Kuba dostane skleničku, nechce se mi vařit.
    Holky, jak velký kousky už prťata jí? A zvládnou jíst třeba rukama?

    #865885
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    A copak píšou, jak máš uspávat dítě ? Jen ze zvědavosti, náš usne sám. Zrovna má polední spánek 🙂 Taky dostane skleničku. Kolik vaši snědí ? Celou skleničku? Aďa sní půlku velké a má dost. Jinak kousky baští i sám z ručičky baští, ale že bych mu dala lžičku a on si jí s jídlem dával do pusinky, tak to ještě neumí.
    Mě tak štve ten roh v pokoji, už jsem tam musela pustit na to takový ten ventilátor, aby to vyschlo a pak na druhý roh zas nastříkat savo, už tam zas byla plíseň. Hold dokud nás nezateplí,tak máme smůlu…

    #865886
    Anonym
    Host

    Evi u nás rukama jíme, jen to je všude možně, i na zácloně 🙁 , ale ted má na hraní atkový plastový příbor z ikei, k tomu mističku a hodně si míchá a pak dělá ham a sama si lžičku či vidličku dává do pusinky, nebo krmí nás 🙂 . je den odedne v tom šikovnější a krásně se trefuje. nic v tom teda zatím nemá, jen prázdná miska.
    no a dnes toho brumíka taky dostala na stolíček a sama si ho vzala a dávala, jen je teda dobrá čtvrtka rozdrobená po stolku, měla to až na punčochách jako na těle. což nechápu, když má punčošky v bodýnu a ještě měla i tepláky 😀 😀 😐
    no a protože jste mi neproadily co vařit, tak dělám kýtu na svíčkové, už se vaří v tlakáči, prcek spí.
    jo a Evi, pořádně nastuduj a pak písni co nejvíce doporučují.
    a také jsem ted v posledním čísle maminky právě dneska došla ke článkům potičky. prý pediatři ještě některří je doporučují, ale je prozkoumáno, že pokud samy ovladatelně nechodí nemají mít na nožkách vůbec nic, jen ty ponožky. nechce se mi jít pro časák abych to doslova přepsala, ale kdo bude mít zájem, tak to pro něj udělám a dojdu :))))

    #865887
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky!
    Tak Bohoušek dnes čumákoval už od šesti od rána a už mi usnul v jedenáct bez oběda,el v deset byla přesnídávka takže dostane obídek až se vychrupká. No ji nak má srajdu jak bič. Dnes už byl 3x pos…. uffff U zubaře vše OK a ani neříkala nic že by mu třeba ty zuby už lezli,ale myslím, že už musí být snad každým dnem venku jinak nevím proč ta srajda a ta protivka
    Děcko až něco vyčteš z té knihy dej vědět páč mi také se pořád budíme v noci sice jen jedniu dvakrát ale i tak 🙁 . Chci se vyspat v kllidu celou nooooc :S .
    No s tím že vidí tatínka a je dobrá nálada tak to je u nás také. Tento týden zase vévodí babička. Jak přijde z práce natahuje ručičky a máma může jít k šípku 🙂 . Říkám mu babánek………
    Ke kočárku. Mi máme už golfky a jsem s nima spokojená. Jen mi lezou na nervy ty kolečka jak se točí do všech stran než se rozjedu,ale je to o zvyk. Měla jsem kočár s pevnýma kolečkama atkže si zvykám. Jezdím s ním i v terénu a melému se to líbí jak to drncá. Bručí při tom amá z toho prču jak mu skáče hlas 😀 . Jít se psem a s kočárem si neumím dost dobře představit páč ten náš hafan je hroznej divoch. Když už tak musíme jít is manželem jinak to nejde. Snad až bude malej chodit. Je blbé, že musíme jít docela velkej kus po silnici než můžu psa pustiti a jak je skoro pořád jen na dvoře a jednou za čas s ním jdu ven tak je jak utrženej ze řetězu 😐 .
    Péťo mi pro toho našeho psiska boudu nemáme jak jsme se přestěhovali tak tam není a ta co byla v tom starém baráku je dělaná na pevno a upřímně řečeno stejně tam v ní nebyl. Měl na verandě gauč tak to raději klepal kosu na tom gauči místo aby byl boudě. Tady má jen ty matrace z gauče a přece jenom -16 je už pěkná kosa jak píšeš, že má mít labrador max -5. tak ho raději schovám domu na chodbu. Taky každý veterinář říká něco jiného. To je fakt na hlavu je to jak u těch dětí co doktor to názor a pak si vyber.
    A botičky máme bačkůrky s pevnou patou a hadrové capáčky s kožíškem do kočárku. Většinou je tedy bosky teda v ponožkách nebo punčocháčkách Bačkůrky dávám hlavně do chodítka.
    Tak pááááček

    #865888
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Bohoušek spapá v klidu celou skleničku a ještě pošilhává co by zbaštil. Je to pořádnej jednlík. Jinak v pohodě 2 velké naběračky polévky. Sám baští maximálně ovoce nebo piškoty vše co si sám strčí dopapule a nemusí k tomu používat příbor. Jinak mu ukazuju jak má baštiti dám mu do ruky lžičku a když dojí třeba jogurt tak mu dám lžičku do ruky a ukazuju, že jí má dát do kelímku a pak do pusy. Moc se mu to líbí,ale ty zbytky má pak všude 😀

    #865889
    Anonym
    Host

    Peti, dneska dopo vůbec botičky neměl a už kotníky tak moc nevyvrací. Nám dr. říkala, že by se neměli dávat, jen když je problém. Prý by měli dělat něco jako ortézy, okolo kotníku a vzadu okolo patičky, ale nikde jsme je nenašli, tak má „capáčky“. Jak byl u nás teď Honzík, tak jsme je pozorovali a on má ten stoj krásně pevný, ale Kuba oproti němu je hrozně nestabilní, ikdyž je to už fakt o moc lepší. Kdyby nám to ta doktorka takhle neřekla, tak mu je taky nekupuju, protože vím, že nejlepší je chodit na boso.
    Kuba zatím sám jí rohlík nebo tu kaiserku, ale stejně mu přitom i dávám do papule, protože by se s tím camral hodinu a ještě by krmil psa. Kousky co jsou ve skleničkách zvládá úplně v pohodě. Bivi, skleničku zblajzne celou. Já si totiž vzpomněla, že když měla neteř rok, tak na oslavě měla na kousky nakrájené brambory a řízek a baštila sama. Ale prý to měla hodně obkoukaný od své starší sestry.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,646. až 3,660. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist