únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,931. až 3,945. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866160
    Anonym
    Host

    Peti, já ho taky nechám vyřvat, ale až od zítřka. Od středy má totiž Michal dovolenou, tak ať není nějaký vyčerpaný do práce. Mě je taky jasný, že už to má ze zvyku, že nás pořád chce u usínání. Já se občas snažím utýct ještě než usne a někdy to i vyjde 😛 . Jojo, kde jsou ty časy, kdy jsem ho položila do postýlky a šla pryč. Taky si říkám, že jsem si to pohnojila tím kočárem v ložnici. On totiž přes den spí jen tam, v postýlce v podstatě vůbec. Musím být trochu přísnější.
    Jo a ve středu si jde Kuba dělat pas, s platností na 5 let! Když ho už nemůžu mít zapsanýho v občance, tak aspoň toto, ať můžeme někam vyjet.

    #866161
    Anonym
    Host

    no já právě to spaní chci také ted udělat, když má martin noční a nebudeme mu tak moc chybět v ložnici 🙂
    Evi, ten pas a op je mazec. jako beru u třeba 3 letých že je už platnost na dýl, ale u takových prtat mít 5letou platnost je snad blázinec, vždyt to se tak rychle mění
    no tak smrádek už máme v koši, konečně to vyšlo ven.
    nevím jestli jsem psala, ale umíme když jsme v prostoru anemáme ani nic k sobě pro uchycení, tak si dřepne a pak se zvedne a stojí :(, tak ještě ten první bojácný krůček a už to pojede.
    zábranu už mám objednanou, budem jí síce dávat až bude malá umět vylézt a slézt sama a s jistotou.
    probudil se nám tatka

    #866162
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    Bambulko a Peti: taky přeji rychlé uzdravení dětiček 🙂
    A hlavně ať se všichni pěkně vyspíte:)
    Já šla s Aďou procházkou do obchodu, koupit něco ke sváče a pak pro plenky a sunar a měli na sprcháče akci, ale asi jsem si vzala jiné, na ty akce nebyla.. No tak jsem prodělala dvacet korun.. To mě snad už nezabije.. aspoň se mohu něčím omýt:D A Adámek cestou zpět usnul a i po vyndání z kočárku a odstrojení spinká dál.. Mě se líbí,jak byl takový vláčný,když jsem ho přenášela:)
    Jinak u nás se předevčírem nekandilo, včera ráno už začal tvrdý bobík a pak snad 3x za sebou mega nášup a dneska zas už mi udělal dva mega nášupy. Vždy mu pomůže na kandění dopolední jogurt. Na svačinku mu chci dát čerstvý chlebík s gervaisem a šunkou.. tak snad bude papat..
    A zítra nás čeká roční prohlídka u Dr. a očkování. Jsem zvědavá na Dr., co řekne na náš postup ve vývoji.. Ale tak si říkám, že pak bude Adámek chodit celý život,tak si to ležení trošku prodloužil 🙂
    tak zatím

    #866163
    Anonym
    Host

    pěkný večer,
    tak první noc v novém, nechtěla teda tam být sama, tak jsem si také v posteli lehla a jak viděla že tam jsem uděla také hají a do chvilky spala :), zatím je klid a je na chůvičce.
    holky já dnes vytuhal ve 3 a probudila se v 6, byla mi taková zima, dokonce jsem neslyšela ani řev od malé, či chození po schodech, otvírání zábrany na schodiště. to jsem fakt potřebovala
    jinak si představte že večerní mlíko bylo klasické a žádný spešl, nebot martin si neuvědomil, no ale tak ráno dostane už to nové aby z nás ty bolavéprdíky odešly.
    asi mi už začíná skutečná alergie, vše mě svědí, z nosu a očí zas teče. asi dnes počkám až martin odjede do práce a půjdu spát. neměl by ho ted kdo probudit, když spí před odjezdem.
    tak tedy dobrou noc 🙂

    #866164
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Tak u nás byla zase pekelná noc. Malej se vzbudil sice jen jednou, ale byl vzhůru od 1:23 do 3:06. A to jsem ho nechávala po hodině asi 10min vyřvat a bylo to celkem na prd. No každopádně dneska už má službu Michal. Sice ho chůvička nevzbudí, takže ho budu muset budit já, ale i tak je dobrý, že nebudu muset lítat vedle a uspávat.
    Peti, tak snad Valči to mlíko pomůže. Jo a jaká byla noc v pokojíčku?
    My dneska dopo půjdeme do dětské herny, tak doufám, že se tam bude Kubovi líbit.

    #866165
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    Peti,tak jaká byla noc? Zvládly jste to spolu? A ty už Val pak chceš nechat v pokojíčku?
    Nás dnes čeká ta roční prohlídka,tak jsem na to zvědavá.. To asi zas bude Aďa brečet 🙁 On tak nemá rád ty Dr..
    U nás byla noc super, jen mě se zdálo o upírech a normálně jsem se v půl třetí musela násilím vzbudit a chvilku být vzhůru, aby jsem zas neusnula a nezdál se mi ten sen dál. No a Honza asi měl taky nějaký super sen, páč začal křičet ze spaní,tak jsem s ním třásla, aby pak nevzbudil Aďu.
    No a Aďa zas rotoval v postýlce, páč spal do té kratší strany postýlky, byl docela zkroucený, tak jsem ho musela otáčet..
    My máme doma dva stolky z Ikei, jsou teda dost lehké a Aďa se k nim vždy doplazí a pak ten jeden posunuje nebo se na něj sápe.. Zrovna tam našel leták,tak už prohlíží a za chvilku bude trhat:D
    TAK PÁÁ

    #866166
    Anonym
    Host

    Ivi, jestli to jsou stolky lack, tak k těm si Kuba hrozně rád stoupá. Naštěstí nemají tendenci se převracet. Kuba si včera „četl“ u babičky účtování rezerv. Omylem to dala ke starejm novinám, tak si Kuba početl 😛 .

    #866167
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi, jj máme ty lack stolky, tak se nepřevrátí ? Já se právě bojím,že si je na sebe strhne.. Lehce s nima šoupe a i si pod ně vleze a zvedá je hlavou..
    Jinak se mi tu před chvilkou trošku ublil, ještě ho budu mýt, aby mi nesmrděl, když jdeme za hodinu a něco k Dr.. To je tím, jak hopsá na břiše. Kolikrát hopsá víc jak pět minut,já takhle hopsat,tak asi bliju taky:D
    A co Kubík a co v noci ? Už to bylo lepší nebo stále se budí víckrát za noc ?

    #866168
    Anonym
    Host

    noc byla žůžo 🙂 , jako párkrát zaknourala, dokonce 1x měla snahu se za mnou dostat, tím že vstala a natahovala ke mě ruce. ale řekla jsem hají, ona sebou zas práskla do matrace a spalo se dál.že já pitomá tam nešla dřív, ale nechci to zakřiknout 🙂
    Ivi, přesně tak, chci aby si tam zvykla a pak už bude jen n chůvičce. uvidím jak to bude s tím dudlem, klidně tam s ní budu spát. tím že je zas novinka v jiné místnosti, tak jsem jí nenechávala vyřvat se kvůli dudli, ale rovnou vstala a dala do pusy. ale další změna na řadě bude právě dudel. bud si ho najde sama, nebo má smůlu a bude řvát.
    jinak já to otáčení v postýlce a jak leží nějak neřeším. umí spát i v sedě nebo děsně schoulená, až jí to není příjemné, přelehne si.
    Ivi, pak napiš jak jste u dr dopadli. zatím z těch našich dětí vali všechny předehnala a to jsme tehda byli nejmenší ve 3 měsících :), nutrilon dělá divy.
    Evi, Kubíkovi se v herně určitě bude líbit. my jdeme 17. do naší herny také, ale na narozeniny. kámoška dala radějc za pronájem herny, než aby pořád doma uklíela, vychystávala. což je zas fajn. bude to snad sláva na 30 lidí + děti. se i těším.
    Kubík je teda potvůrka také s tím spánkem. ale určitě nám to jednou oplatí a budou pak později hodní 😀 😀 😀 , u nás by chůva taky martina nevzbudila, jeho totiž nevzbudí ani pláč když leží přímo vedle.
    tak jdem přebalit hovínko od dupky, nachystat jogurt a pak si hrát. zatím pá

    #866169
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda maminy!
    Tak u nás noc na h…… Já se snad nikdy nevyspím. Snad se mi ještě nestalo, že by spal v kuse celou noc. :S . Já chci taky tak hodné dítkoooooo aby spinkalo celou noc. No každopádně teď co je nemocnej tak je stokrát horší. V 19:30 vypije tak 120ml mlíčka (víc nechce) pak spinká tak hodinku vzbudí se na dudel. A pak spí max. do půlnoci kdy začně vyřvávat. Dudel nefunguje, čajík nefunguje. Až mlíčko trochu zabere,ale teď jen tak na půl hodiny a začně řvát zase a natahuje ruce že chce ke mne a spát semnou. A to už je konečná. Dokud ho nevyndám z postýlky tak řve. Což musím páč manžel vstává v půl páté do práce amusí být vyspalej když jede do práce 80 km. A tak si lehnu s ním v jeho pokojíčku na postel a tam se točí jak na kolotoči. Tu mám na hlavě nohu, za chvilku zadek, ruku….. No děs. Teď jak je nemocnej tak si chodím s ním lehnout na gauč. Je to 1 a pll lůžko tak se tam lépe vejdeme. Ale dnes byl vzhůru snad co půl hodinu a co 2 hoďky jsem mu odsávala nudle. Chrčel a kašlala. Hrůza děs. Já už nevím jak ho mám odnaučit aby se budil v noci. Fakt neví, a už jsem z toho nočního vstávání zničená. Takže Děcko úplně chápu jak se ctíš po nočním vstávání.Nejsi v tom sama. A jak jsi psala, že roční dítě už v oci nemá pít mlíčko tak jak to mám udělat když ho vyžaduje???? To ti neporadila doktorka,???
    Tak ju budu končit než se prďolka probudí. Je po probdělé noci asi unavenej tak usnul dřív něž obvykle. No zase ai nebude spát po obědě. Uvidíme.
    Tak páááááá

    #866170
    Anonym
    Host

    Leni,
    na dožadující mlíčko v noci a pro odnaučení je homeopatikum, posílala jsem to Evči mejlem, tak snad bych to ještě našla. třeba by to zabralo.
    jinak jak popisuješ to řvaní, atk to je to samé u nás. prostě něco zabolí, v tu hvíli to probudí a pak je konec spánku a muísm si jít lehnout. to je to co miříkala dr, že to je sociálního původu, takže tady nepomůže nic jiného než vydržet a nechat ho vyřvat.
    dokonce i my co jsme závisáci na mlíku jsme nevypily kolikrát ani 100, byla to fakt tehda dřina, ale my jsme si prošli všichni doma střevní chřikpou. tak nám dr doporučila nyní i jiné mlíko zkus si jen tak zajít k dr, třeba něco poradí. navíc pokud je nemocný, tak ti řekne i co s tím pláčem, zda si ho vzít fakt k soběnebo ho nehcat

    #866171
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    Bambulko, tak to tě lituji,že máš taky takového nespavce a ještě když je nemocný 🙁 Chudáčkové naši, brzo ať se uzdraví:)
    Tak jsme byli na té roční prohlídce, jsem z toho nějaké přešlá. Dr. se ptala,zda chodí Aďa kolem nábytku atd.. tak jsem řekla,že ne, že se v půlce února rozplazil a že chodíme na rhb. Tak prý to je dobře. A dál se ptala,zda už různě poznává věci,tak to ho učím, ale asi musím učit víc.. Nejsem si jistá nyní tedy, zda to dítě v roce má dělat a tak..
    A ptala jsem se na to přetahování,tak prý lehce mohu při koupání, ale nemusím. záleží na mě. Okazovala mi to tam, tak snad to zvládneme. Nebudu mu to dělat každý den, ale po pár dnech ano. Přeci jen se občas pokandí až dopředu a to by pak měl asi bolavé..
    A ptala jsem se i na tu kojeneckou vodu, tak prý mohu používat i z kohoutku po převaří na mléko i čaj i do jídla. Do jídla už to používám delší dobu..
    Aďa váží 10,54kg a má 83cm.
    Peti, kolik má Val ?? Nějak si už nevzpomínám..

    Aďa cestou domů usnul a spí,ale byl už nějaký zpocený, dostal dvě očkování, hexu a prevenar, tak asi bude mít teplotu, páč to měl zatím pokaždé :((
    Tak páá

    #866172
    Anonym
    Host

    Bambulko, řekla mi dát mu jen napít čisté vody a pak dudl a pořád dokola než usne. Ale raděj to asi začni zkoušet, až bude zdravý. Ale jako budí se v noci furt, jen už nemáme takovou spotřebu mlíka 😛 . Když budeš chtít poslat to homeo, tak mu na FB napiš do zprávy email a já Ti to přepošlu. My ho teď asi necháme se uřvat a když to nepomůže, tak zkusíme to homeo.
    Jinak Kubovi se v herně líbilo. Pozoroval starší děti, jak lozí po skluzavce nahoru a pak to zkoušel taky, zkoušel různý chodítka, což mě potěšilo, protože doma s chozením nějak stávkuje. Bylo to tam príma. V autě mi pak vytuhnul, tak jsem ho skoro spícího přenesla domů do kočáru a hezky pokračuje. A já jdu uklidit a uvařit si oběd, protože po obědě jdeme ven a pak máme návštěvu.

    #866173
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, Bambulko, dobrý, že máš zase net, já bych bez netu snad nevydržela, dřív alespoň na chatě jsem se bez něj obešla, ale už ani tam nenajdu klid :). Byla jsem dneska na testech na těhu cukrovku, zrovna měli rozbitej nějakej glukometr, takže ještě 40 minut jsem čekala dýl, než mi udělali ten první odběr, jsem už myslela, že hlady umřu, ale pak se mi to nějak rozešlo..Jsme tenhle týden u mamky, koupím tu pro Fílu botky, je tu kousek specializovaný obchod, už mám pocit, že ho ty procházky jen v kočárku moc nebavěj. Lítá tu rád po balkóně, naši maj velkej a celej den na slunci, tak to je super, dá se tam už i sedět a opalovat se :), ale už přišel na to, že může dolů na dvorek házet věci..
    Peťo, jakou máte tu zábranu na postel? Taky jsem se na ně koukala, protože Fíla je s náma v posteli, jako ochranu tam má postýlku, ale tu pak bude mít mímo a nechci, aby byla pořád tak přiražená..
    Ivi, koukala jsem na vaše fotky z narozenin na FB, jste měli teda super dorty
    No, jdu si trochu zase lehnout, ty odběry mě zmohly.. Papa

    #866174
    Anonym
    Host

    Hurá, hurá, tak Adámek nás přerostl :(, v roce (teda týden před rokem) měla 79-80 cm a necelých 10500 g.
    nebuď zkleslá, on to vše dožene. je šikovný, na rhb mi bylo kdysi řečeno, že pokud dítě přeskočí nějaký krok ve vývoji, tak v budoucnu může mít „vadu“ na mluvení, že prý když dám př. nelozí, tak bude i později chodit. nebo pokud je dítko nucené do něčeho co jemu není přirozené. takže cvičte a ono to vše příjde samo. co já bych dnes dala za neplazivce. oběd je asbolutně nereálně uvařivt, pořád se po mě sápe. když sedím u notasu, tak to je hotové tornádo. prostě lozením a chozením kolem nábytku vše skončilo.
    Leni, také bych změny a vyřazení mlíka nechala až po té nemoci, jen to řvaní bych klidně se ze´ptala dr, aby poradil, zda to je skrz nemooc. já jak to té naší popsala, tak prý pokud se ihned zklidní když jí vezmu do rukou nebo si jdu s ní lehnout, tak to není bolením a nemocí, ale vychcanost dítka.
    Evi, beztak Kubíka doma zavíráš doma moc do ohrádky a proto ti doma necupitá, navíc tam viděl i děti si hrát, tak to chtěl napodobit :), my také musíme za patričkem, aby ukázal jak se chodí. fakt už čekám jen kdy udělá ten krok. staví se fakt bravurně.
    Bibo, zábranu budeme mít tuhle http://www.zbozi.cz/?typ=nabidky&q=z%C3%A1brana+na+postel+dream , chtěla jsem fakt bezpečnou, takže spodní popruhy navíc, které jistí to že si dítě tu zábranu samo nevytáhne, tak jsou fajn. také je celoslkopná, takže přes den si bude moc sama vylézt do postele na hraní a na spaní bude mít zábranu.
    holky já zas dostala nějakou asi střevní chřipku, od rána opět lítám, takže jsem nešla ani do práce, všechno mě bolí zas jak minule, nevím co to tady lítá. dnes jsem mluvila s kámoškou a prý 10 lidí v jejím okolí také. doufám že to je jen jednodenní

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,931. až 3,945. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist