únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,976. až 3,990. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866205
    Anonym
    Host

    Jo a jsem v 6. měsíci, mám termín až koncem června..

    #866206
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Já se po nějakých capáčkám podívám.
    Bibo, fakt se nedivím,že Filípek řval, když tam byla ta cizí paní. Adámek taky když vidí někoho cizího,tak hned řve a když ho svlékám u Dr. nebo na té rhb,tak řve jak tůr a přestane jen u mě v náručí nebo když je oblečený.
    Jinak Bibo, prý do dvou let má dítě denně vypít půl litru mléka, tedy toho pro ně. Ptala jsem se opět na to u Dr.
    Já dneska plánuji Aďovi dát k véče taky chleba s máslem a šunkou a pak dostane mléko.
    Dneska měl právě ráno mléko, vždy mi pil i 300 ml, ale nyní už mu dávám méně a stejně to kolikrát nedopije. Ke sváče pak dostal lipánka. K obědu jsem mu smíchala zbytek skleničky a rizoto, aby toho měl dost:D Běžně mu to nemíchám. Ke sváče dostal přesnídávku.
    Jinak kolik vám vypijou jiné tekutiny přes den ?? Aďa dneska už vypil cca 800 ml čaje.. Normálně spíš za ten den vypije tak nějak půl litru čaje, ale od toho očkování pije mnohem více.
    A před chvilkou vypil půlku flašky čaje a usnul.
    Jak jsem psala, jak víc cestuje,tak je pak unavený. Naštěstí Aďa i když usne teď,tak pak stejně mezi osmou a devátou už zas spí.
    Tak zatím páááá

    #866207
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoojky!
    Děcko zas tak super ta noc nebyla,ale bylo super to, že nespal semnou v posteli,ale v noci se budil asi tak 3x tuším. Už tam chodím tak automaticky a když mu stačí strčit do pusinky jen dudel a spí dál tak to asi ani nevnímám a nepamatuju se že jsem tam vůbec byla. 😛
    Botičky zatím taky moc neřeším. Mám tady jedny kožené,ale jsou už nošené takže je dávám hrozně malounko. Jen fakt jak se oteplilo a byli jsme venku. Jinak na doma měl bačkůrky,ale ty jsou mu už malý. Botky budu kupovat až bude chodit. Nejsou na to peníze a na doma mi to přijde zbytečný.
    Jinak stále soplíme. Nemáte nejaký tip nebo radu jak na odhlenení. Chudák to pořád vykašlává,ale na rozdíl od dospělého který ten hlen vyflusne on to spolkne. Se mi z toho samotný zvedá žaludek a co potom on :^) . Tak ju budu končit páč za chvíli nastane koupačka a baštění a pak nachystat manžílkovi večeři. Potom růžovka k té si asi zapnu žehlení.fůůůůůůůůůj

    #866208
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Jo a Bohoušek toho moc za den nevypije. Vypije max 200ml čaje a tak 210 ml mlíka na večeři a 150ml v noci. Takže nic moc

    #866209
    Anonym
    Host

    Ivi, s tím mlíkem jsem to řešila s doktorkou a ona říkala, že ten půllitr mlíka je vlastně i to v těch jogurtech a sýrech, navíc toho ani nemusí být tolik, protože tam je to koncentrovanější. On prostě po kojení jiné mlíko nepřijal, už je to asi 4 měsíce, ani mu nezkouším už nic dávat. Taky vlastně nerad pije něco teplýho, takže čaj jen vychladlý a nejraději vodu..No za den vypije tý vody tak slabej půllitr..Takže moc nepije, nejvíc večer, když má spát..

    #866210
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Bibo, tak když ti to doktorka schválila. Tak to máte asi oká.
    Já se jednou ptala,zda stačí jedna lahev mléka a kaše na den a prý má mít ten půl litr čistého mléka denně. Tak máme půl litr mléka a ještě kaši, ale tu nějak už nechce. Takže dneska nakonec měl trochu kaše a mléko k večeři. Na ten chleba nedošlo, jak usnul. A pak se vzbudil ve čtvrt na osm, už jsem nějak neměla náladu do něj ten chleba cpát 😀
    Jinak se fakt máš,že ti pije vlažnou či studenou vodu či čaj. Aďa co je vychladlé nepije. Takže doma mu to ohřívám, ale už jsem mu to začla ohřívat na méně a když jdeme ven,tak máj sebou jednu flašku se studeným čajem a druhou s horkým a pak to ředím.
    Ale fakt jsem ráda,že mi pije víc. Přeci jen už jsem dost slyšela,že když ty děti moc nepijou,že pak mají problémy a dokonce mi známá říkala,že její známé dcera zkončila na kapačkách v nemocnici,že moc nepila. Já vás nechci strašit. Jen se snažím během dne furt Aďovi dávat pít. Přeci jen to dítě si neřekne. Já to myslím v dobrém :))) Znáte mě.
    Navíc my máme zas jiné starosti…
    Tak hezkou a klidnou noc .)))

    #866211
    Anonym
    Host

    Tak to jsme na tom s mlíkem asi nejhůř. Kvůli té alergii. Mně zas doktorka tvrdí, že mlíko nemusí vůbec, že stačí třeba sýry, jogurty (v našem případě kozí nebo ovčí) a ryby! Čaje vypije tak necelý půl litr, utlouct se může po sójovém vanilkovém mlíku. Zbytek tekutin má v polívce a kaši. Koupila jsem jí tu „zdravou láhev“ a hrozně ji z ní baví pít, takže s tím nemáme problém.
    U nás je ten jídelníček skoro stejný: v půl 6 kojení, kolem 9 chleba s marmeládou, v půl 12 buď polívka, nebo druhé, ve 3 ovocná svačinka/sójový dezert/ovčí jogurt, v 7 chleba se sýrem/šunkou/kaše. A mezi tím ještě strašná spousta věcí, protože to děcko by mohlo jest pořád:) .
    Holky, dobrou noc, jsem nějaká KO. Peti, ty ses tu dnes objevila jen ráno, snad už je líp!

    #866212
    Anonym
    Host

    pěkný večer, sákriš tu bylo dneska nějak živo 🙂

    Kájo obrovská gratulace a budeme držet pěstíky aby vše klaplo tak jak má. Jsem úplný barbar co se týče školy, ale doplomkou to vše končí nebo pak tě ještě něco čeká??? při dvou prccích to bude možná záhul co? no hlavně přeji aby ti nebylo zle.
    Bibo, nám se také nelíbilo kupování papuček. Už se moc těším až budeme moc také vyjít ven s botičkama :), závidím vám to. Ty jo, konec června, to musíš už mít pořádná pupík, jak já si na to vzpomenu tak to už bylo na mě hodně viditelné 🙂 a co malý už tě řádně kopká???
    a k tomu mlíčku, tak nám také dr říkala že je třeba mít cca půl litru za den, ale počítá se do toho celkově i mléčné výrobky, takže u nás to je 500 – 600 ml mlíka a ráno na sváču je actívie. kaše nedáváme žádné.
    Ivi, jinak celkově jídelníček u nás je: v půl 7: 270 ml mlíka, cca v 8 rohlík se sýrem, nebo jen tak holý do ruky, v 9 aktívie, v 11:30 obídek (nechche pořád jíst domácí, jediné co jí, jsou polívky, takže děláme polívky a co druhý den třeba je sklenička), kolem třetí je přesnídávka. během dne brumík, křupky, občas gumový medvídek, a čerstvé ovoce, nebo pečivo. dneska tápala páté přes deváté, od všeho ukousla a pak zas odhodila, ale zatím mi to nevadí. jsem ráda že si zvyká na čerstvé ovoce a zeleninu, což byl u nás fakt problém. no a v 18:45 má 300 ml mlíka. čaje vypije jak kdy, dnes třeba jen necelé 2 flašky, ale jindy i 4.
    Evi, to je celkem za dlouho účinek u toho homeo, já zjištuji že přesun do pokojíčku je dobrý tah. spíme tam lépe. možná tím že máme obývák hnedka vedle ložnice a nezavírali jsme jí tam, tak ted má na spaní fakt tmu a klid. dnes teda už 2x pobrekla, ale je zas hlavou v nohách a nemá dudel. tak snad to bude brzo také ok. první noc hlavně kdy jsem tam nemusela při usínání ležet, ale vypila falšku, dala dudel a spala.
    no a já si vzala imodium, vypadá že to zatím jediné pomohlo, přešly najednou i celodenní křeče. alei tak mě ráno martin zaveze k dr. nebylo to moc příjemné. máti mě vystrašila žlučníkem či čím, já se v těle nevyznám.
    a z jiného: sice jsem psala na fb, ale dnes z ničho nic udělala první dva krůčky, tak jsem měla radost že jsem snad skákala v křečích 2 metry vysoko 😀 , a před koupáním se sama postavila a martin rychle před ní přicupital a natáhnul k ní ruce a zas 3 krůčky za ním došla. mě se z toho chce normálně brečet.
    na koho já dneska zapoměla? tak prominte, nebot dočíst vás dalo zabrat 🙂 , jo už vím i Lena psala o botičkách, bud vklidu, máme také koupené starší botičky, máme je od kámošky, jsou to s licencí a malá je měla jen do kočárku a možná týden v nich chodila doma. rychle jí z toho vyrostla nožka a nejsou ani okopané. jinak jsem vůbec nevěděla že mají být botičky větší. to mi baba v krámě ani neřekla.
    tak bliká mi baterka na notas, loučím se tedy, dobrou všem

    #866213
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    tak dneska Aďa v noci breknul v jednu, jsem byla jak praštěná palicí,jak na to nejsem už zvyklá. Tak jsem vyskočila a nakonec chtěl jen dudlík. A jak máme jen jeden, tak když si ho Aďa hodí pod nohy,tak ho nemůže najít. Musím dokoupit druhý. Před pár dny jsem druhý totiž vyhodila, byl špinavý ve vnitř dudlu..
    No a navíc Aďa dneska se vzbudil po páté,to taky není normoš,tak jsem zas jak praštěná šla udělat mléko, přebalit a spali jsme do osmi.. Tedy já, Aďa tam už asi dvacet minut brebentil.
    Kájo, co je ten zdravý hrneček? 🙂
    Já právě už potřebuji naučit Aďu na nějaký hrneček, on nechce tu netekoucí savičku, ač se snažím jak se snažím. S klasickou fakt pije.. ale zas by už pomalu měl pít z něčeho jiného…
    U nás si hrajeme nyní při jídle u lednice, máme tam takové magnetky z pacholíka. Takové kulaté a se zvířátky. Tak je Aďovi ukazuji a říkám, co to je a co to dělá a on je různě posunuje, sundavá a zas tam přilepuje.. A už Adámek chápe světlo, kde se rozsvicí :))
    Peti,tak se uzdrav brzo a hlavně ať to je jen lehká nemoc když už, ne žlučník:))

    Tak zatím pááá, Aďa už mi zas tu chce vypnout pc, to se taky rychle naučil,který čudlík na to je..

    #866214
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda!
    Tak u nás noc na prdlačku. Sice zase spal sám v postýlce,ale budil se a nakonec jsem nemohla spát ani já páč jsem měla pořád strašně sucho v krku. Asi ten bacil na mne z Bohouška přeskočil či co a nebo jsme měli v ložnici moc sucho. No a vzbudil se v šest a hotovo vyspáno. Pak vytuhnul od 9:00 – 10:00 a před chvílí usnul a už tam brebentí. Hmmm spal půl hoďky. Se poprdím z něj.Mi nenechá chvilku klidu.
    Jinak koukám jak ty vaši prckové hodně pijou. Já mu to nabízím pořád. Trochu si cucne a hotovo fakt vypije max. 200 ml čaje. Ale jestli se do toho počítá i polívka a mlíko tak snad by jsme dali celkem skoro litr tekutil denně. No snads to stačí 😐 .
    No jinak Bohoušek je čím dál odvážnější v chození. Vydává se čím dál tím víc na delší trasy. Dala jsem i nové video na FB.
    Péťo a jak jsi dopadla u doktora????
    No musím za ním už tam na mne huláká potvora otravná 🙁
    Páááá

    #866215
    Anonym
    Host

    ahojte,
    Ivi, to spinkání je možná zoubkem, u nás to tak tehdy také začlo. jako že chtěla podat dudla. je to fakt trápení. nám ted vyrůstají ještě konce stoliček. dneska měla na dásni i krvičku, ale dobrý. no a šipčáky už jsou špičky na dotek stále pod blankou.
    Leni, nevím proč mi video Bohouška nejde pustit 🙁 , bylo mi doporučeno přejít z internet expolorer na mozilli firefox. tak jestli to je tím, ale video mi vždy jelo.
    díky za zeptání na o moje kadění 😀 , no večer jsem si vzala to imodium a noc byla fakt skvělá. dokonce jsem k malé nemusela ani jednou vstávat. fakt pohoda. vstávaly jsme zas v půl 7 a já si zavolala k dr. protože fakt bylo ráno také super a nic nebolelo. tak prý když už by to byle dnes 4. den, tak at pro jistotu přijedu, že udělá stěr. tak jsem nafazovala nějaké prášky, které se doporučují při vycestování do exotických destinací a něco proti křečím. takže dnes jsem byla už jen 2x, ale i tak mě to nebaví. mám strach sepořád najíst. polívka mě pěkně prohnala. takže pořád jím jen suchý rohlík s čajem, banán a dnes jsem koupila polomáčené chlebíčky, ttakový ten polistyren a malá mi hnedka jeden zabavila. moc jí to chutnalo. dokonce i mě. změna chuti.no a pak dneska po 11 dostala polívku, před půl 12 šla spát a pořád spí. čekáme jen kdy se z chůvičky ozve pláč.
    jo a do tekutin se počítá vše, mlíko, jogurt, přesnídávka, doknce i čerstvé ovoce, vždyt v čerstvém jablíčku kolik je štávy. naše malá teda hlavně vysává štávu.
    nevím proč, ale vzpoměla jsem si, že Bohoušek kdysi špatně a hodně málo kadil že? asi proto že já ted tak lítám. tak jak jste na tom nyní? num se to hodně upravilo. tak jak to bylo i 6x za den, tak nyní jen 1x a hnedka po ranním mlíku, tak snad to bude dobré i na trénování na nočník.
    je mi zima, přitom doma je teplo. tak se jdu zas natáhnout a přikrýt se. pa

    #866216
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak Peti, brzy se uzdrav:) Přeci jen průjem není nic moc dobrého, to je pak fakt člověk bolavý, tedy aspoň u mě to tak je.. 🙁 Ještě sis mohla dát rýži nebo rizoto,to taky je dobré při těchto obtížích 🙂
    Já si taky říkám,že asi brekal kvůli těm horním zoubkům, jeden už je fakt skoro venku a mám pocit,že asi jich poleze ven více..
    Bambulko,tak to se musím mrknout na to video,jak už Bohoušek sám chodí :))
    Jinak dneska jsem furt nevěděla, co Aďovi uvařit, přeci jen mu nechci furt dávat ty skleničky. A tak mě napadla polévka. Maso jsem neměla, tak jsem udělala čistě zeleninovou s těstovinama a Aďa vyjedl skoro celý talíř. A pak se ještě dorazil křupkama. Pak jsme frčeli taky ven. Tak celou procházku vrčel, jen se smál, když jsem ho odstrčila a jel sám.. No a pak honem domů,páč nám přišla návštěva a my se jaksi zdrželi. Aďa se pak ukázal, jak se umí už všude plazení dostat.. No a když před chvilkou odešli,tak Aďa začal vrzat… tak jsem mu dala další sváču lipánka.. a už spí..
    Tak mám chvilku na oddych .))))

    #866217
    Anonym
    Host

    Ivi, rýži jsem zkoušela, dokonce s dušenou mrkví. tak jsem dala do sebe cca 5 lžiček auž víc nešlo a po chvilce to šlo ven 🙁 ale už je to lepší, sic ejíst stále nemůžu, ale rohlík se sýrem jsem slupla. no a samo že když mě prcek viděl si chystat rohlík, tak si také vysomrovala. půlku rohlíku. jak na ní právě koukám tak to vypadá, že za chvilku jí bude mít celou v sobě. vypadala v jednu chvíli jak křeček 😀 😀 😀
    no jinak jsme spaly přes 3,5 hodky , takže jsem si také krásně dáchla. sice skrčená na sedačce. máme 2 dvojky, ale jde to na tom ležet. jsem blbě měřila, když jsme byli kuopvat nové sedačky ale toj sem já no :S , myslím, měřím a pak mě ta nejjednodušší varianta vůbec nenapadne, ale halvně že jsem měřila pořád tu krátkou zed, ale to že na dlouho můžu dát cokoliv mě nedošlo 😀
    tak táta nám také spí, jak byla vali v kočárku tak hrdinsky seděl za pc a pak vytuhnul a ted ho neproberu ani na koupání, jenže já malou s tím břichem koupat fakt nebudu. chodím pořád zhrbená.
    Ivi, také by to chtělo nové video 🙂 , mě madam celkem prdí. včera krůčky a dneska ani zmíňka. jsem se tak těšila. fakt je děsně opatrná.
    jak mi říkají generačně starší kamarádky, polívka je základ, takže když polívkuje a není to z pytlíku jen vegeta, tak je to dobré. já polívky hodně zahuštuji. vše je na stejné brdo. zítra bude brokolicová, tak jsem zvědavá na malou zda bude také papat. my si u jídla začínáme děsně hrát. dám jí na stoleček do misky kousky mrkvičky a ona si je dává běhm mých lžiček sama do pusy. máme to sice až na zádech, kolikrát mi lžičkou štouchádo polívky. já jí dám jako svoji lžičku a i misku a já mám extra lžičku a misku s polívkou. takže pořád mícháme, vaříme, ale jíme.
    tak už se vzteká v židli, pádím, pa

    #866218
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda!
    Tak manžel zdrhnul do hospoy prej na dvě, Bohoušek chrupká a já si užívám internetu. Vždycky když sem nemůžu napadá mě takovech věcína co se chi podívat. A když můžu tak zapomenu co jsem tu vlastně chtěla.
    Peťul jo jo Bohoušek blbě kadil když byl kojenej. No podle doktorky to bylo OK. Teď kadí 1x denně někdy 2x asi podle toho co zbaští. No dnes nekadil vůbec,ale on toho taky moc nesnědl. Jak je nemocnej tak moc nejí.Asi mu vadí ty hleny v krku nebo co. Snědl ráno jogurt, potom necelou misku polévky a pak jsem mu udělala kaši tu nechtěl tak jsem mu nacpala piškoty ty nabízel psovi a nakonec snědl asi 3 piškotky. Zkusila jsem znovu kaši zase nic a nakonec už kolem půl sedmé řval jak tygr nejspíš hlady tak jsme dnes uspíšili koupání a pak vypil kaši na jeden zátah a ještě si k tomu dal 60 ml mlíka. Ale jsem z toho nesvá když tak málo jí. Jsem zvyklá že je to jedlík a te´d sevře rty a odvrátí hlavu a hotovo. Nechci mu to nutit aby jsem mu to nezhnusila. Uvidíme zase zítra. Je den ode den lepší. Už nemusím ani tak odsávat .
    Zítra asi taky Bohouškovi uvařím nějakou hustou polévku. Mam tu červenou čočku tak by jsem jí mohla zase zkusit. Už jednou jí měla nechtěl jí,ale co kdyby. Taky tam mam polentu…..musím se podívat na nějaký recept.
    MNo tak se teda mějte hezky. Péťo tobě málo ….. však víš a jak jsem četla na FB dej vědět zda máte ty neštovice. Jo jinak mě to video taky nejde přehrát. Jsem u manžela na noteboku a chce to po mne aktualizyci Abdobe reader a já mu tu nechci nic stahovat páč má starej bůh ví jestli funkční antivirovej program. Pa pa

    #866219
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Hezký večer,
    Bambulko,mě to šlo přehrát :)) A jak jsem psala, tak Bohoušek je šikulka a jak šel dlouho :))
    Jsem zvědavá na toho našeho Adámka až začne ťapkat:P
    Peti, snad nebudete mít neštovice, já to zrovna nějak doma řeším,zda Adámka nechat pak oočkovat nebo ne.. navíc já jsem je neměla a očkovaná taky nejsem, tehdy to zrušili, ale to se očkovalo proti pravým.. proti jakým očkují nyní fakt nevím.. Jsem z toho trošku mimo..
    Jinak Leni, pokud ti Bohoušek nejí kvůli tomu, že mu není dobře, to chápu. Ale určitě mu vždy něco dávají, stačí i něco do ruky, aby papal. A kdyžtak i víckrát za den, nejenom těch pětkrát.
    Radím to ze své zkušenosti. S Adámkem už jsem prošla i tím nejedením a to mi tři dny nechtěl nic moc jíst,tak jsem mu dávala aspoň trochu a hlavně aby pil a zas trochu.. My jsme to měli od zubů, před nějakou dobou zas znovu, ale tentokrát už to nebylo tak jako poprvé.. Já mu i dávala víc mléka, když nechtěl jíst oběd.
    Držím palečky, určitě to zas bude dobré :)))
    tak dobrou noc.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,976. až 3,990. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist