únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 391. až 405. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862623
    Anonym
    Host

    jo ke konci budeme funět myslím všechny stejně:D , ta žáha asi z jídla jen nebude, měla jsem to u obou holek až do konce těhu, trochu to mírní jogurty a mléčné výrobky, nebo pivo.
    Kájo dětičky jsou super, ale včera to bylo řevu, Ančí vlezla Petře do šminek, a všechno vyzkoušela, jak na to Petra přišla, tak ječela jak Viktorka a vyrazila Ančí z pokoje, Ančí se pak hodinu dobívala, až se Petra zchladila. Nakonec to dopadlo tak, že šminky skončily v koupelně hoooodně vysoko ve skříni, Ančí jsem zajela koupit dětská líčidla a nalepovací nehty a konečně byl klid. Upřímě, včera bych i vraždila, kdyby to pomohlo:@ . Na stejně staré děti stačí houknout a dají pokoj, ale na puberťačku a drobotinu to nefunguje, ty musím vždycky rozdělit, každou do jinýho kouta. Puberťačka vládne hlavou a silou, prcek se brání jak může a dělá podpásovky, i kdyby měl použít zuby8o| . Naštěstí je to ťafne jen jednou týdně:) případně táta zařve, že chce na práci klid a holky se klidí jedna ke kompu, druhá ke kostkám:)

    #862624
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko!
    Kájo, váha mi jde pořád nahoru, zatím přibírám cca 0,4kg týdně. Už se začínám bát, že pak ze mě bude vzducholoď :'( .
    Evčo, mě bohužel mléčné výrobky moc nezabírají. Pro mě je jednodušší jít se vyzvracet. Naštěstí nevyzvracím všechno, jen to, co mi vadí a pak nějaký ty žaludeční šťávy. Takže podle mě to na váhový úbytek v tom prvním trimestru vliv nemělo, spíš si jen mimčo bralo živiny ze mě, protože já jsem vůbec neměla ani hlad ani chuť. Jedla jsem jen proto, že jsem věděla, že prostě jíst musím. Jo a s těma holkama to nemáš lehký. Ale z vlastní zkušenosti Ti můžu říct, že můžeš být ráda, že je mezi nima větší věkový rozdíl. Já jsem o rok mladší než sestra a bylo to fakt zajímavý. Když jsme se do sebe pustily, tak to bylo většinou do „první kapky krve“. Do puberty jsme se nesnášely, pomohlo až to, když šla sestra na intr. Jinak u nás byla mela každý den.

    #862625
    Anonym
    Host

    evi.r. fíha, tak to naštěstí mezi nima není, když jedna brečí, druhá by ji láskou snědla, a neboj, vzducholoď nebudeš, ono po porodu je pak takový fofr, že i nabraná kila letí dolů, že ani nebudeš vědět jak. Hele na to zvracení existují kapky, jen nevím název, já si je teď taky nechám napsat, přece jen to pálení žáhy je nepříjemný, zeptej se u doktora, třeba ti je napíše taky, zklidní trochu žaludek. On ten třetí trimestr je fakt dost záhul na citlivější žaludek, ale to poznáš sama. Jinak mazat a mazat bříška a prsa, ať nemáte strie, já zatím nemám ani jednu ani po holkách, ale taky se mažu asi 3x denně

    #862626
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky8-|
    tak koukám, že jste se pěkně rozjely:-)) ale to je správné!!
    no, tak pediatra už mám ikdyž ten první nás odmítl, že prý má plno i přesto, že patříme k němu do obvodu, ale paní dr. z vedlejší ordinace si nás vzala, dala mi kontakty apod. , které musím pak říci v porodnici, prý jí pošlou zprávu z porodnice rovnou, no a já jí má za dva dny až budu doma zavolat a domluvíme se, říkala, že pokud budou mrazy, tak v žádném případě nesmím s prckem ven, takže by přišla ona k nám – fakt super.že prcka omrkne, popř, ještě vysvětlí co a jak s koupáním, přebalováním apod. byla strašně milá, až je mi líto, že jí budeme mít jen tak asi na půl roku, pak se stěhujeme a dojíždět s nemocným dítětem přes celou prahu to teda nechci, takže pak budu muset hledat dalšího dr.
    jinak co se týká prsou, tak ty mě bolely jen na začátku, nyní o nich skoro nevím, zvětšily se tak o jedno číslo víc né, asi to ještě přijde, zeptám se dr. jestli je normální, že mě nebolí a že ani neteče mlazivo, ale prý je to individuální, tak uvidím, co vy? vás prsa bolí?podprsenku chystám až tak na leden, prý prsa ještě natečou a když si jí koupím ted tak se pak do ní nemusím vejít8-|
    co se týká kopanců, tak mému muži se strašně líbí a hlavně má radost, že prý víme, že je malá živá-njn chlapi:-))
    holky přeji pěkný – dnes tam bude pěkně, tak šupky dupky na proscházku

    #862627
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Teda holky vy se vždycky rozepíšete – ale to je super je co číst.
    Co se týká prsou tak jsem se zrovinka u maminy celkem pobavila – říká mi koupila jaem si podprdu,ale je mi nějak malá zkus si jí…… a já na to takový padáky,jo – mno šla jsem si jí vyzkoušet a je mi akorát – takže podle značení mam 85D. Děs. Mlezivo mi občas už teče,ale řekla by jsem jen v období kdy by jsem měla mít v té dobe menstruaci a třeba jen kapička.
    Dnes mi říkal manžel, že ještě teď cítí ten kopanec co dostal, že prej ještě, že tam neměl hlavu 😀 . Prej se děsně lekl. 🙂 .
    No a pediatra jsem taky ještě nesháněla – musím mrknout na net jaký by byl asi tak nejlepší a pak si tam buď zavolat a nebo se zastavit.
    Já mam taky naplánovaný ultrazvuk až na 32, týden . vychází mi to na 20.12. Teď 15.11. jdu do poradny tak by jsem chtěla také malého vidět- uvidíme zda mi ho ukáže.
    No a prsa, bříško, zadnici a nožky také mažu,aloe jen tak jednou denně. Kolikrát i zapomenu 🙁 , ale zatím taky nic .
    Tak já si jdu dát asi už po čtvrté zase rajsou – teda nééé jako jen za jediný den,ale baštím jí už od pátku a budu se pomalu chystat do práce.
    Tak pááček a pohlaďte si bříška a povídejte pohádky a hlavnš hóódně zdravíčka

    #862628
    Anonym
    Host

    teda holky, já můžu jen závidět, s těma 70 :^) B co mi teď naskočily, dneska to byl den blbec, nějakej trouba na mě troubil u Hornbachu, že couvám pomalu, přála bych mu se otáčet u volantu is pupíkem bez špeku, ale kopajícím tvorem, kdybych byla hbitější, určitě bych vyskočila z auta a šla mu říct něco od plic8o| , a holky vzadu se chechtaly celou cestu, že prý jsem nemotora, no to je normálně na facana, divoženky jedny:S . Rajskou bych si taky dala , ale ta žáha, ta je potvůrka

    #862629
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Tal kupodivu mi po rajské žáha nepálí. Přestala jsem pít čajíček s citronem – páč po citronu to bylo peklo. Ale stačí když se ohnu – třeba při zavazování tkaniček a začně mě ta potvora zase pěkně pálit. Zatím jsem na nic jiného nepřišla po čem by mě mohla ta žáha pálit – snad ještě po jablíčkách,ale na ně už naštěstí nejsem tak ujetá jako dřív – to jsem je baštila denně. Taky mi stačí udělat si šťávu a je vymalováno.
    No jo malej se zase hlásí o slovíčko – chudinka musí tady poslouchat ten randál pracovní – všude to syčí, pípá a vůbec to pro něj musí být divné zvuky 8-| . to aby až se narodí mu je nahrazovala 😀 . no umíte si to představit 😀 jak pobíhám po bytě a vydávám ty divné zvuky.
    Mno tak tedy páááček zase zítra

    #862630
    Anonym
    Host

    ahojda,
    nějak poslední dobu nestíhám. Dneska jsem s mužem byla ze jeho pediatričkou z mládí a byla fakt skvělá, moc se mi líbila,než nám oznámila,že zrovna předává ordinaci, protože už jde do důchodu. Manžela poznala, mě odhadla věk a ještě mi dala křížek na bříško 🙂 , nastupuje tam za ni nějaký prý mladý doktor, takže tam zítra odpoledne naklušu a dam seznamku s doktorem. 🙂 , jinak nás prý veme, takže mimi bude mít pediatra, teda jestli se mi bude líbit.

    Taky jsem se přihlásila do předporodního kurzu, takže tam jdu od 6.1. , jen abych se stihla seznámit s doktorama a pediatrama, tak to mam v prosinci, protože je možné, že nedochodím celý kurz. 🙂

    Taky co se týče kočárku tak jdeme do Xlandra 2010, chtěli jsme využít tu 20 % slevu z Maminky,nebo 10 % slevu když ho objednáme přes prodejnu. Ale ten Malvik to je obchod za všechny prachy… pořád tam něco vymýšlí,aby ta sleva nešla poskytnout. Chystá se tam z vás některá ? Já hned v pátek jak otevřou.

    Tak zase budu končit, už jsem nějaká unavená. 🙂

    #862631
    Anonym
    Host

    ahojky všem,
    tak už mám ten cukr zatracenej taky za sebou… Něco tak sladkýho sem snad v životě nepila – normálně nesladim ani kafe natož čaj… brrrr :S
    Koukám, že řešíte velikost podprsenky – to já si někdy v 16. tt musela koupit větší a už se do ní zas nevejdu :$ momentálně mám cca 75D-E – ale manžílek je moooc spokojenej 😀
    už se moc těším na příští čtvrtek – konečně jdu na 3D UZ tak už se nemůžu dočkat až toho našeho prcka zase uvidím a třeba se i dovím co nám zatím tajil – holčička či kluk?
    Holky taky už se tak těšíte až ty drobečci budou na světě? já už se nemůžu dočkat… porodu se nebojím takže se fakt jen těším. Jsem zdr. sestra tak tak nějak vím do čeho jdu i když jsem sama prvorodička.. Viděla jsem i pár ošklivých porodů, ale ty maminy to spolu s lékaři vždycky zvládli – tak proč bychom to nezvládly i my 🙂
    koukám dost z vás už má i pediatra… My se tam chystáme zítra – jdeme taky za manžovým pediatrem (sám u něj má ještě kartu:o) tak našemu drobečkovi drží místo)…:) tak doufám, že to vyjde a bude to bez problému…
    Taky sem si dneska koupila maminku, tak se chystám prohlídnout co ty krámy nabízejí, že bych něco koupila v těch slevách, tak uvidíme…
    Jediný problém mám zatím s kočárkem – nějak si pořád nemůžu vybrat – buýď se mi líbí typ, ale nemaj pěknou barvu a nebo naopak super barva, ale typ nic moc – já toho prcka snad budu nosit v náruči 😀
    Koukám, že řešíte předporodní kurz – já pořád nějak nevím jestli mi vůbec k něčemu bude… ale asi to také zkusím, za to nic nedám, že jo…

    Koukám, že sem se nějak rozkecala 😀

    Ještě sem se chtěla zaptat – nejste některá holky z Ml. Boleslavi či blízkého okolí?
    Jo a taky – koukala sem, že některé z vás jsou na facebooku – jsem tam jako Martina Dvořáková a fotku tam mám svatební v kuchyni se skleničkou v ruce – tak si mě klidně přidejte….

    #862632
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda!
    Tak jsem zase tu. Já samo že jsem včera zapoměla mrknout na ty pediatry 😐 . Jsem hlava děravá.
    Babyzno dala jsem si tě na facebooku do přátel – jsem tam jako bambulka Lenka.
    No jinak teď jsem dokuchtila – pokus o gulášovku z mletého masa 😛 . No do gulášovky to má hodně daleko ale jíst se to celkem dá. Zítra asi upeču kuřecí stehna a nebo z nich vymyslím nějakou omajdu.
    Já na předporodní kurzy chodit ai nebudu – šetřím každou kačku a stejně by jsem na ně neměla čas když dělám na směny a ještě navíc bydíme na vesnici tak by jsem musela dojíždět do města a to je na prdlačku.Tak doufám, že to zvládneme i bez kurzu.:S
    Tak se mějte hezky páááček.

    #862633
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Achojky!
    Bambulko, já nakonec taky nebudu chodit na klasický předporodní kurz, je to drahý. Půjdu jen 3x do porodnice, první je informativní schůzka s prohlídkou sálů, pak je speciální intenzivní příprava na porod a třetí je příprava na kojení. Na ty první dvě může i doprovod a cleý to vyjde na 1200 (3×300 a doprovod platí vždy 150). Jinak ty kurzy stojí tak 2000 a co jsem si zjišťovala, tak tam není nikdo z té mé porodnice. Švagrová mi řekla, že to moc prožívám, že ona nikam nechodila a taky odrodila. Ještě mi vyčítá, že nechodím do práce, když ona mohla chodit až do 36. týdne. Nějak nechápe, že jí se povedlo otěhotnět hned na první pokus a přirozenou cestou a mě v podtatě na pátý pokus umělého, tak prostě na sebe dávám větší pozor.

    #862634
    Anonym
    Host

    ahojda,
    tak dneska se du podívat na toho mladého pediatra co bude ordinovat místo mužovi bývalé pediatričky 🙂 a běda jestli se mi pašák nebude líbit 🙂

    Jinak já mam taky pořád problém s kyčlema, normálně trpím na kolena,ale ty se ozvou až v zimě…. a stou vahou co budu mít 🙁

    A ty předporodní kurzy absolvuji, tady v Praglu stoji cely kurz 1000,- takže to tak bolet nebude a chci hlavně se seznámit s doktory, mam na ně tunu otázek…

    #862635
    Anonym
    Host

    Lenuno, jen aby tě ti felčaři neposlali kams, to víš , taky toho mají za den dost. Já se strašně nasmála, když se naše puboška zeptala mého rodinného porodníka, teda dnes už vlastně strejdu :“ a strejdo? Nejsi náhodou za ty roky už na kluky?“ chvíli jsme rozpačitě koukali, a on se pak začal strašně smát a řekl jí :“A proč se ptáš?“ „No já jen, když pořád koukáš na to samý, a do toho samýho“ Já byla rudá jak rak a myslela jsem, že se raději propadnu hambou, a on jak dělá přednášky je naprosto zvyklej, dotáhl plakáty genitálu a ukázal jí, že každá to máme úplně jiný, naprosto s klidem…Petra pak chvíli koukala, prohlásila:“čoveče, tak jak jsem vlastně prolezla, když ta dírka je veliká sotva na prst, to jsem se pěkně nadřela.“ No já šla do kolen, ale on taky, pak jí sáhodlouze vysvětloval, jak se leze ven, a ona prohlásila, že my mámy jsme kabrňáci, ale kdyby rodili tátové, že by ho měli vytahanýho jak chobot. No celej večer pak bylo veselo, ta holka má ale nápady, že člověk žasne. prý si ji mám vzít na předporodní kurz sebou taky pro obveselení, ale zatím jen na prohlídku sálů a tak, aby pochopila, že mě nebudou mučit. to jsem zvědavá co tam z ní pak vypadne, myslím si, že se porodní asistentky taky zasmějí:P

    #862636
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Jé Evčo, tak to bych tam chtěla jít s váma. To bude ale legrace … 😀

    #862637
    Anonym
    Host

    ahoj,

    evi- neboj, pani doktor mi řekla, že mě přijme, že buď se u nich můžu nechat pro mimi (nevíme pohlaví) registrovat, nebo se na něj mam jít dneska podívat.. tak co že bych tam nezašla, tak to máme kousek od bytu a hlavně jestli se mi nebude líbit, tak budu hledat dál 🙂
    A ta tvoje dcerka, to je pěkný číslo, já si třeba nedokážu představit, co řeknu našemu dítěti až za mnou přijde a zeptá se , jak se dělají děti 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 391. až 405. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist