únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,216. až 4,230. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866445
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky, jak řešíte vzteklé děcka ?
    Adámek se čím dál víc vzteká a jak jsem psala,tak do toho dá ten ječák a fakt mi skoro zalehnou z toho uši:^)
    Normálně jsem na něj i musela dneska zařvat, páč se tak vztekal a řval u toho, že to už jinak nešlo a hned se zklidnil a samý úsměv.
    A navíc je to pěkné zlobidlo, byl u té přepravku kocoura a zavíral a otvíral dvířka a než jsem se stačila otočit,tak už stačil vysypat kocourovi granule z misky a rozcákat vodu z misky na vodu.
    No naštěstí žádnou granuli si nedal do pusy. No mám tu s ním fakt samé radosti.

    #866446
    Anonym
    Host

    zdravím vás i zde po delší době,
    začnu teda Ivou, holka holka a věř že bude hůř 😀 , zlaté klidné lozící dítko, děkuj za to že jen lozí. ten náš drak si sám otevře kliku na brance venku, orkala se už dokonce i na psa a kočku, takže tahá za uši a ocas. doma si zajde a otevře si regál s hrncema, vytáhne si který chce a to je fakt rachot. vztekání se ještě zhorší. hlavně stojím ten názor že na vztekající dítě nemá cenu řvát a už vůbec ho bít. ono stejně o tom neví že se vzteká a vidí jen to že řveme my a tím víc řve. já prostě se jen kolikrát otočila a šla. at si třeba dupe na zemi. ono to vztekací období časem přejde úplně samo.
    Kájo, no super. hele co víc si přeješ??????????? jinak já bych brala druhé hned, jen kdybych neměla riziko a pak u toho byly i peníze, což nejsou. rezerva co přišla v únoru je pořád nějaká, ale už taky brzo zmizí. Káji, jak jste řešily atopák s Jankou??? my dnes dostaly kortikoidy, ale jsem je jen vyfasovala v lékarně a dala do šuplete. koupila jsem jí emulzi z konopí. velmi dobře vstřebatelná, vůbec mastná. snad bude brzo po. příští týden jdem i na alergologii, třeba nám pomůže zjistit na co má alergii, i když prý u těch dětí to není vůbec jisté a testy nejsou zcela pravdivé. tak nevím jak se k tomu postavit, zda dělat ty zátěžové týdenní testy. co jsem nyní udělala, tak vynechala aviváž při praní, nekoupem, jen sprchujem, nepoužíváme mýdlo na ložiska.
    My botičky máme žirafku, od té kámošky, ale malá už je stačila i okopat, takže půjdou pak bud nějaké fakt slabší rodině za 50 kaček. a jsou nám pořád větší. pak máme adidasky, také krásně drží nožku. jinak botičky se dají pak koupit s klidem i přes net. zěřit délku nožky a pak vnitřní stélku botky. jen může nastat u nártu. takže klidně zajít do obchodu a pak o 200 objednat levnjší.
    Evi, Míšové narozeniny se nevydařili??? že byl děsný víkend? my se na vás už těšíme 🙂
    jinak já byla dnes v práci, je úterý že? tak vali hlídala prababi, opět měla pohodu, malá chrápala od půl 12 do půl 3, tak šly kočárkem po 2 máti naproti a na zastávce prý otevřela kukadla. jak došly domů, tak malou daly do botek a od té doby byla na nožkách venku. už konečně nehysterčí když spadne a jako stylem , tak matko zvedni mě, já to neumím. pak jsem dojela z práce a byly ještě hodinku venku. to jsem viděla jak drápe kocoura za ocas, měla jsem strach že se ožene drápama, ale dobrý. pak spadla, sama se zvedla. nebo si schválně sedla a se spáry dlažby vytrhávala trávu a jedla jí. to dítě sní fakt vše, jen né domácí jídlo :))))
    jé zas píšu, a začla i růžovka, po 10 zas pojedu pro martina až nemusí hodinu čekat na bus. ted chudák je buzený hned ráno, at jede s námi k dr a také se víc tak zapojuje k malé, pořád měl jen kecy, ale v neděli jsem se rozbrečela, že jsem selhala jako matka a nechám jí trápit vyrážkou. tak mě podržel a jezdí za to s námi. což mu fakt děkuji.
    tak papa a zas někdy za týden ??? 😀

    #866447
    Anonym
    Host

    Kájo, ještě jsem Ti chtěla napsat, že já mám objednané podložky do golfek i do sporťáku. Do sporťáku mám objednané i chrániče na pásy a potah na madlo. Objednávala jsem si to u paní na mimibazaru, hezky šité na míru. Teď jen čekám, až mi přijde rodičák, abych jí to mohla zaplatit 😛 .
    Peti, tak to se mám na co těšit, když píšeš, jak si Valča všechno otevře. Mě stačí, že Kuba dosáhne na kraj pracovní desky na lince, takže si musím dávat bacha, jestli tam nemám nechaný nůž. Pak taky dosáhne na umyvadlo. To mám docela strach a hned ho odnáším pryč.
    Jinak vztekloun je to taky slušnej. Ale vetšinou se hned něčím zabaví a když ne, tak má smůlu, nechám ho se vyvztekat. Maximálně s ním zatřesu, když se už začne tím řevem dusit.
    No nic, půjdu si lehnout, jsem nějaká unavená. Tak dobrou!!!

    #866448
    Anonym
    Host

    JO Peti, losos byl dobrej. Jinak prostě klasika, rodinná oslava konaná doma. Rozepisovat se mi o tom nechce. Kdyžtak někdy na fb… Jo a taky se na Vás už těšíme! Doufám, že už bude Kuba chodit.

    #866449
    Anonym
    Host

    Ahoj :), Kájo, moc gratuluju, kolikátý týden máš? Já asi už začínám 29tt, to je síla..Přeju, ať Ti není blbě, já teda nezvracela ani jednou, ale prý se víc zvrací s holčičkama :). U nás jinak botky jsem mu první koupila v obchodě, ale tak tam vyváděl a stejně si je nezkusil, že příště už je objednám přes net..Asi taky zkusím ty Essi, máme Superfit, jsou bezva, ale hrozně drahý a ta nožka fakt děsně roste, to je vidět na sandálkách na doma..Má to měsíc a už uvažuju, že budu muset zase koupit. Fíla se taky někdy pěkně vzteká, pořád říká nenene a chce jít na druhou stranu, než já, třeba nechce z výtahu, zapře se tam a musím ho vytahovat. Rostou mu teď snad všechny čtyřky, přitom dole nemá dvojky..No manžel tu na mě mluví, jsem něco ještě chtěla napsat, ale už jsem to zapomněla. Tak pa a dobrou

    #866450
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Bibo, to už máš ten poslední trimestr,že ? 🙂 Jsem pak zvědavá, jak Fila přijme bratříčka, asi pak bude docela koukat 🙂
    Bohužel jsme opravdu píchli kolo u kočáru :(( Máme tam díru, tak snad k večeru to budeme mít opravené..
    Včera večer jsem tedy objednala golfky, aniž jsem věděla,že tedy opravdu máme píchlé to kolo, ale ty golfky stejně nepřijdou hned,tak za týden počítám..
    Jen mě potěšilo,že jako dárek dostaneme plyšového medvídka :))
    Objednala jsem si i takovou tašku na golfky a hračku pro Adámka. I když nevím, zda si s ní bude hrát na tom kočáře, páč většinu času v kočáru Adámek kouká ven a s hračkama si nehraje..
    tak páá,jdeme snídat..

    #866451
    Anonym
    Host

    Bré ránko!
    Ivčo, hoď jsem odkaz na ty golfky, ať se můžem pokochat 🙂 . Hračku určitě využiješ, až začne být Áďa protivnej. Já věčně žádnou s sebou nenosím a pak si nadávám.
    Bibo, to je strašný jak to utíká. Onehdy jsi psala, že jsi asi těhu a za chvíli nám budeš psát o porodu a jak Fíla přijal mimčo! Dívala jsem se na nějaký botky superfit. No tak na to že mi známá říkala, jak jsou ty naše essi drahý, tak na superfit nemají. Je to hrozný jak všichni na těhotných a malých dětech vydělávají. No ale zatím mu prostě ty drahý botky budu kupovat. Já sama mám zničené nohy, tak ať nedopadne stejně.
    Ivčo, s těma botkama, já bych asi první koupila v obchodě, nebo si tam aspoň nechala poradit. Jelikož já tady v Brně našla už asi 6 prodejen a mám auto, tak si je asi vždycky zajedu koupit. Jo a kdybys je objednávala na netu, tak nezapomeň, že musí mít nadměrek (někde píšou že 0,7cm a někde že až 1,5cm).
    Jinak dneska byla celkem pohodová noc. Malej usnul o půl osmé, pak se vzbudil až ve 3, ale tak nějak pochňukával až do 4. Ale to jsem jen u něj ležela a pospávala a pak usnul až do 8. Takže super.
    Po sváči jedeme se známou do nákupního centra. Musí si koupit nějaký oblečení, tak jí prý mám poradit, že ten její prcek jí prý neporadí 😀 . No a odpoledne pak půjdeme s děckama a psama ven, možná i na pískoviště, pokud bude teplo.
    Tak já jdu chystat sváču, ať pak stíháme se chystat!

    #866452
    Anonym
    Host

    Kájo, Peťa už podložku v golfkách má a asi je s ní spokojená. Já si je nechala šít tady u té paní: http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=3720. Má je pěkný, sice jsem tak našla i levnější, ale tady ta má hezčí látky. Jinak já mám sporťák i golfky relativně polstrovaný, takže to beru spíš jako ochranu před umazáním kočáru. Až mi přijdou, tak dám vědět.

    #866453
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi,no vidíš, jak se Kubík lepší, už spinká docela dobře celou noc :)) Adámek taky kolem třetí povídal, ale pak se otočil a spinkal dál. Asi byli kluci spolu na pokecu 😀
    Ty golfky jsou http://www.malvik.cz/Kocarky/golfove-hole/Jane-Nanuq-2012, ty světle modré s medvídkem.
    A jak tu píšete o té podložce do golfek, to je pro lepší ležení?
    Já jsem z toho píchlého kola docela špatná, už druhý den budeme doma :(( My chodíme každý den ven a aspoň se trošku odreaguji.. Vůbec nevím, kde jsme mohli píchnout, jestli už na té cesté na finančák nebo na rhb..
    Škoda,že Adámek ještě nechodí, to by jsme aspoň vyšli před barák..

    #866454
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda maminy!
    tak mi jsme podložku do golfek už koupili s kočárkem. Ale zatím jsme jí nevyužila páč tam mam strčenej ještě pořád zimní (podzimní) fusak. Když je teplo tak odendám ten vrch a má to jako deku a s tou podložkou se to tammoc nevešlo abylo to divný a tuším, že to nešlo ani složit.
    Botky taky samo plánuju kopit nejdříve v obchodě,al eurčitě ne ty za 1000,-. J nevím mě to přijde vše jen tahání peněz z lidí. Beru to na sebe. Já taky nenosila zdravotní obuv a nic mi není. To je jako s tím chodítkem. Měla jsem ho taky a jsem OK. Ale určitě nebudu kupovat boty u vietnamců 🙂 . Juknu asi do lékárny a oběhnu obuv. Počkám na penízky a vyrzím. Teď má jedny málo nošené kožené botky a myslím, že v nich chodí pěkně. Na doma když začínal kolem nábytku měl taky bačkůrky,ale už z nich odrostl tak budu muset taky koupit,ale díky i za odkazy. jsou tam hezké ceny a když zjistím v obchodu jakou má velikost a co a jak tak je objednám třeba taky přes net. Koukala jsme i na FB (na maminkách ze Žatce), že tam nějaká paní prodává značkové boty z Anglie tak se možná pozeptám i tam a má i hezké ceny (kolem 500,- max.)
    Dnes odpoledne jdeme k prababičce na řízky 😛 .
    Noc opět na H…. v půlnoci se probudil a pořvával až snad do dvou 😐 . V jednu jsemmu teda dala mlíko a za půl hoďky opět spustil. No mamka taky pořád, že je mu zima….. a já si zase myslím, že je mu horko tak mamina ho přikrývá a já zase odkrývám 😀 . No a tyky včera ztláskal páty přes devátý tak jestli ho neboleo bříško. Nevím nevím co ho zase hryzlo za brouka protivňáčka.
    Tak ju přeju hezký den a zase třeba zítra když bude čas. Páááá

    #866455
    Anonym
    Host

    Ahojda, ještě jsem včera chtěla napsat, že jsme vyzkoušeli tu zdravou láhev a je to super, Fíla z toho umí pít a ta voda z toho mi přijde, že nemá takovou tu plastovou příchuť jako z jinejch. Jo jak psala Eva tu adresu na obchod Honzík, tak jsem si tam objednala lacláčky taky, tak jsem zvědavá, asi je dneska nesou, ale tahle pošťačka mi to nikdy nedá a nechá to na poště 😐 . Jinak Fíla je teď dost protivnej, furt mě tahá za ruku za sebou a někam chce jít, sám neví kam, pak chce nosit, asi ho trápěj ty čtyřky. Teď je v kočáru, ale zatím sedí a nespí, snad už zabere, aby pak zase nespal moc dlouho a mohli jsme ještě jít ven..Tak už lehl 🙂 , si jdu udělat čaj a trochu si odpočinu..Pa

    #866456
    Anonym
    Host

    Ivčo, jojo podložka pro pohodlnější ležení (sezení) a taky že to můžeš vyprat. Ty golfky vypadají docela dobře. To kolečko nemusíš mít píchlé, ale třeba prošoupanou duši.
    Bambulko, doufám, že sis to nevzala nějak osobně s těma botkama! Já mám právě problém v tom, že mám spadlou klenbu za prstama (příčná nebo jak se jmenuje), takže levné boty mi tam praskají. Ortoped mi řekl, že jsem jako malá nosila špatné botky. Takže už kvůli tomu nechci malýmu dávat ani po nikom použitý. Raděj mu koupím drahý nový. Až se mu noha nebude tak vyvíjet, tak už tak drahý kupovat nebudu. Ani teď nemám v plánu kupovat za litr, však nekradu 🙂 . Naštěstí na netu se dají koupit kvalitní i relativně za levno. No a v lékárnách mají ty Santé, ty jsou taky dobrý. Ty jsme měli jedny, ale jen do kočáru, protože byli těsně pod kotník a po sousedce. Takže nožku by mu nezpevnili, kdyby si v nich někde stoupal. No stejně už mu jsou malé. Jinak ty první botky měl Kuba přes 3 měsíce. Jsem zvědavá, jak mu vydrží ty co má teď. A taky kdy začne konečně chodit, to pak budeme kupovat zase nějaký na ven :O .
    Bambulko, tak zkus Bohouška na noc oblíknout míň a přikrýt ho. Já jsem zjistila, že Kuba spí líp, když má v pokojíčku chladněj (nebo je míň oblečenej) a je přikrytej. Nějak mi připadá, že tu deku na sobě bere jako že ho něco chrání, když tam nemá matku. Nevím, jestli jsem to napsala srozumitelně 😛 . Taky když ho uspávám v náručí, tak ho po položení do postýlky hned zakreju a je to v pohodě.
    No nic, musím jít uklidit. Byli jsme pryč a pes se rozhodl, že si stáhne ze stolu zbytek Kubíkové sváči. Měl chleba se šunkou a já to zapomněla uklidit. Moje blbost.

    #866457
    Anonym
    Host

    Bibo, pak dej vědět, jak si s leclákama spokojená! Já fakt moc, teď je má zrovna Kuba na sobě, v barvě pouštní bouře (hnědý maskáč). A má zase stažený fusekle :@ .
    Jo dneska v tom obchoďáku musel mít pořád v ruce ponožku. Pustil ji až v autě, když usnul. Docela se za náma lidi ohlíželi, když jim mával s ponožkou v ruce 😀 .

    #866458
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Já taky chci pak koupit dobré boty pro Adámka a vím,že mají být trošku větší než je nožička. Ale fakt je hrůza,že tak malé boty jsou za 500 a více. My jsme totiž s mamkou byly se na botky pro Adámka kouknout a i jsme mu je vyzkoušely, ale nakonec jsme mu koupily jen bačkorky a to jen když ho dám do toho chodítka, tak aby si tam nevylamoval nohy. Já ho tedy tam moc nedávám, ale pro jistotu. Jsou to ty s tou žirafkou.
    Evi, je díra v duši, Honza to zkoušel ve vodě a šli ven bubliny a navíc se po tom nafouknutí hned kolo vyfouklo.
    No jsem z toho fakt špatná,páč druhý den hezky a my trčíme doma. Škoda,že ten nosící batoh je už malý, bych klidně Adámka vzala do toho a šla s ním.
    No a golfky budou až v druhé půlce dubna,tak jsem z toho taky smutná, myslela jsem,že přijdou příští týden nejpozději. Měli dodávku konec března a začátek dubna..
    A v okolí nemáme nikoho, kdo by nám půjčil kočár. Starý máme u mých rodičů, ale zas to nemá cenu tam pro to jet, když už snad večer bude duše opravená, tedy doufám..

    #866459
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Jo my máme taky jedny lacláčky, co babička Adámkovi koupila a jsou super. Jen taky Adámek buď ty ponožky zkope nebo sundá, takže pak má holou nohu a studenou.
    Jinak Adámek má asi radši v noci chladněji. Páč to je pak přikrytý dekou a když je v ložnici tepleji,tak spí na dece a když ho přikryju,tak se ze spaní hned odkope. Já mu dávám jen takové to celkové pyžamo, co nemá volné chodidla, máme takové tři v 92,tak je stále používáme.
    Já mám radši v noci teplo a dokonce co jsme se vrátili zpět od našich,tak si dávám i ponožky. Já jsem fakt nějaká zimomřivá.
    Adámek má takovou tu kostku, do které se prostrkávají ty různé tvary,tak jsem teď na něj koukla a zrovna to tam dával, aniž jsem mu to ukázala. Docela šikovný :))
    No a čím dál víc prohání kocoura a snaží se ho pohladit. Jen kocour si to ne a nenechá líbit :))))

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,216. až 4,230. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist