únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,246. až 4,260. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866475
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak u nás je taky hnusně,ale i tak bych ráda pak vyjela na procházku. Přeci jen si člověk potřebuje trošku pročistit hlavu a projít se 🙂 Škoda,že není tak krásně,jako bylo, když jsme trčeli doma..
    Peti a už to má Valinka lepší s tím „ezémem“ nebo co to má ? Chudinka malá .(
    Zkusím do té vany dát ještě méně vody,aby si mohl lehnout a přitom jsme už nemuseli mít to lehátko. Adámek je hrozně šťastný,když může v té vaně kopat nohama a voda cáká.
    Jinak u nás se vstává taky dříve než před změnou času,ale nějak jsem se probrala až v sedm,ale vím,že Adámek už tam delší dobu brebentil,tak jsem mu udělala mléko,rovnou mu ho šoupla,ať si ho drží a během toho jsem mu vyměnila plenku. Už je fakt v tom držení flašky šikovný, už si to chce držet jen sám. Jen ho musím naučit, aby mu to šlo v sedě.
    Adámek sice je v tom vývoji pozadu, ale ne o moc, jak říkala paní na rhb. Hlavně dělá už další pokroky. Takže to stoupnutí bude co nevidět.
    Tak zatím pááá, dala jsem zas prát prádlo..

    #866476
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Peti, tak to by mě asi švihlo, kdyby byl Kuba od 6 vzhůru. Já mu teď dávám mlíko někdy od 3 do 6 podle toho jak se vzbudí a pak spí minimálně do 7. Dneska jsem ho přemluvila, že budeme ještě dělat hají do 8. Ale pak mě vyhnal z postele puch hovínka. Taky se ale malej budí na dudl tak 2x za noc. Dnes se vzbudil s dudlem v puse (asi špatný sen), tak jsem ho musela uspat v náručí.
    Dneska jedeme kupovat ty papučky. Chtěla bych koupit od Fare, podle popisu jsou dělaný jako kožený capáky, jen jsou z prodyšného materiálu. Jsem se domluvila se známou, že zkusíme zase jinou prodejnu a vymýšlela jsem parkování, vůbec mi nedošlo, že je to tak 2km od baráku, tak že můžeme jít pěšky s kočárama. Jen doufám, že nebude pršet. Zatím je zataženo.
    Holky, nevíte jaký je Hami mléko? Jsem přemýšlela, že tak od 18měsíců bych na něj přešla. Sunar by se mi vyplatil jen v akci, ale to hami je ještě levnější (dívala jsem se v DM). Ale nevím, jestli je dobrý.

    #866477
    Anonym
    Host

    Ivčo, já si myslím, že je lepší Adámek „pozadu“ než syn od známé, který v necelých 10 měsících už chodí sám. Ale oni od 3 měsíců taky chodili na rhb, kvůli natáčení hlavičky. Doktorka jim řekla, že jsou o půl roku napřed, že je to moc. Takže jako si nevybereš. Kuba je podle některých taky zaostalejší, ale já říkám, že je dědičný, že u našeho dítěte nikdo nemůže čekat žádný zázraky 😛 .
    Já včera prala 3 pračky a ráno jsem zjistila, že Kuba má všechny tepláky a punčošky na sušáku a jsou ještě vlhký :O . Tak teď je manžestráčkách 😛 . Ale ono to brzo doschne, tak ho za chvílu zase převlíknu.

    #866478
    Anonym
    Host

    :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@
    i tak je to málo zlosti ukázané, já tu malou snad roztrhnu jak hada. fakt mě sere, na to už není jiné slovo. protivná jak chlup na zadnici, dostala jogurt, nechtěla, dala se spát, 45 minut tam hulákala na okolí, že spát prostě nebude. ok, narychlo oběd, těstovinovou rýži, šunku na másle a rajčatech, trošku dětského kečupu a nastrouhaný sýr. ani houbelec. tak jsem si řekla fajn, dostane mlíko místo oběda, ani se ho netkla. ale za to vypadá, že už spí. mě z ní fakt trefí

    #866479
    Anonym
    Host

    Peti, stavte se k nám. Dělám květákové placičky s bramborem. Doufám, že je bude jíst. Včera Kuba papal jak kdyby byl za to placený 😀 . Večer si dal celou 250g skleničku, podíval se na ordinaci a šel chrupat. Dneska zkoušel sám papat rohlík, ale pak začal krmit psa, tak jsem mu ho zabavila a dostal vanilkový dezert.

    #866480
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Peti,tak snad po spánku už bude papat. Je to fakt pak na blázinec,když to dítě nechce jíst. Já to sama znám. Tak si právě nyní užívám,že Adámek zas začal papat, tedy zas tolik to nepřehání, ale určitě je to lepší než když nechce jíst vůbec.
    Já uvařila kuřecí polévku, dala jsem tam písmenka a vajíčko. A ještě peču stehna a k tomu bude kaše. Kousek masíka ze stehna dám i Adámkovi,tak uvidíme.
    Evi, ještěže máte psa a ten to sní. Našemu kocourovi by musel Adámek strkat šunku, nic jiného nežere,co upadne.. tedy krom masa..ale to jak které sní..
    Adámek spinká. Po obědě chci vyrazit na prochajdu,abychom se trošku protáhli 🙂

    #866481
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi,jednou jsme dostali hami mléko a tak jsem ho na zkoušku dala Adámkovi a pil to. Ale sunar pil pak mnohem radši. No za zkoušku nic nedáš, ale radši si kup jen jednu krabici,aby ti to Kubík pil..

    #866482
    Anonym
    Host

    Ivčo, já bych asi koupila krabici na půl se známou. Plánujeme ten přechod na jiné mléko tak nějak zároveň, ona teda dává bebu.
    Kájo, pak dej vědět jak jsi spokojená s podložkou do golfek. Mě dojde asi koncem příštího týdne nebo hned ten další. Hned jak přijdou paní peníze.
    Holky, já jsem zvědavá, jestli mi prodají pro Kubu ty papuče. Zatím mi je nikde nechtěli prodat, že ještě úplně sám nechodí. No uvidíme. Kdyžtak si je objednám na netu, Protože v těch kožených má fakt hned zpocené nohy.
    Prďola byl celý dopoledne jako osina, ale už přes hodinu a půl spí v postýlce. Zázrak, protože spává přes den jen v kočáře. No aspoň ho už budu moc odvézt kamošce a dostanu penízky 😛 . Docela mi teda tím spánkem překazil plány. Jsem chtěla hned po obědě jít na prochajdu, pak že by si chvílu hrál a po sváči jdeme na ty papučky. No ale teď už si posunuje jídlo a nechci, aby byl většinu dne v postýlce nebo kočáře. Takže psovi bude muset stačit zahrada. On se tam naštěstí/bohužel nevykadí, tak snad to pak vydrží, než přijede Michal z práce a pořádně ho vyvenčí.

    #866483
    Anonym
    Host

    Ahojky holky, tak lacláčky už máme doma a líbí se mi, zatím jsou velké, je to 92 – modré a ještě je to dlouhé, ale vypadají kvalitně :). Dneska jsme byli na obědě v pizzerii s dětským koutkem, Fíla krásně seděl na židličce a papal a pak se díval na děti a trochu si i pohrál a pěkně ho to unavilo, takže teď spí. Asi dva dni mi teď po obědě nechtěl vůbec usnout a spal pak slabou hodinku, tak snad dneska bude líp. Taky jsem na aukru koupila ten dvojkočár, nakonec ten Jané Powertwin, je to i moje oblíbený hnědo – béžo barva, tak tam budou ladit i všechny naše fusaky :). Máma si sice myslí, že jsem blázen, kolik už máme kočárů, ale já fakt nebudu Fílu pořád honit, když jde pořád někam jinam, na tom skejtíku by taky nevydržel a tady si aspoň i dáchne. Taky jsem na Mimibazaru našla pěknou vložnou tašku na malýho, to mi nahradí korbu.
    Jinak Fílu koupu v sedátku, pořád se mi to zdá nejbezpečnější, na protiskluzový podložce nechce stát, pořád strká nožičky vedle..ale někdy ho tam po kadění osprchneme, když ho ale Michal drží.
    Jinak mi máma furt vyčítá, že Fílu nedáváme na hrnec, ale on tam nechce sedět a já ho nechci nějak odradit a i doktorka říkala, že tak v roce a půl nejdřív to má až smysl. Tchyně mi do ničeho nemluví, ta k dětem moc vztahu nemá, Michala taky vychovala jeho babička, takže občas řekne, že on na roce už plynně mluvil a četl knihy o vesmíru, ale neberu to vážně 🙂
    Tak přejeme pěkné Velikonoce!! Papa

    #866484
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    😀 Holky,tak než jsme jeli ven,jsem šoupla Adámka do postýlky,že oběhnu vše potřebné a pak ho obléknu a jedeme a přijdu do ložnice a Adámek se tam pokoušel zvedat. Chytil se postýlky a přitahoval se a začal se zvedat do stoje:) Takže první pokus:)) Docela mě to překvapilo a než jsem přiběhla s foťákem,tak už se zas hačnul,ale ještě jsem ho vyfotila..tak mám jen jednu fotku s pokusem..je na fb:)))

    #866485
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy!
    Tak Bohoušek se koupe bez lehátka, podložky, sedáku už hezkou chvilku. No od té doby co začal pevně sedět. začla jsem tak, že jsem ho dala na lehátko a tam pořádně umyla. Pak jsem vzala lehátko ven z vany a posadila ho aby jsem ho mohla pořádně hlídat a on si tam hrál s lodičkou. Pak jsem lehátko =plně vypustila a koupeme jen v esedě a prdelku umyjeme ve stoje tak, že se chytne z boku vany. Sedím u any a hlídám ho kdyby se zvedal nebo vymýšel lumpárny. Takže v pohodě.
    Hami mlíčko už jsem měla taky a taky bylo OK. V podstět upřímně řečeno já jsme asi vyzkoušela vše a Bohouškovi je to fuk. Myslela jsem si ze začátklu, že ho z toho bolí bříško,ale v podstatě stejné reakce měl po jakémkoliv mlíku. Přišlo mi, že se v noci budí bolestí bříška, ale kdo ví… v podstatě se budí do teď a já nevím proč :O
    Bohoušek dnes strašil taky už před šestou a pak že už nebude spát. zato usnul u kouzelné školky u Timmyho 😀 . Spal hodinku a po obědě už nechtěl. Pak usnul odpoledne v kočárku když jsme šli do města. Koupila jsem mu (babička) setík kraťásky a tričko v C&A měla jsem tam 50% slevu takže to bylo za 200,- a je to moc moc hezký. Pak jsme šli juknout do CCC na botky ale malej chrupkal tak jsem je pokoukala když se najednou vzbudil,ale probudil se prdelí napřed takže bylo po zkoušení botiček. Hmmm tak snad zajdeme zítra.
    Jo a s jídlem. Bohoušek jí sám třeba sušenku nebo když m nakrájím chleba nebo rohlík namazenej (no poslední dobou ho spíš víc hází na zem než do pusinky). A jogurt a oběd mu dávám já. Občas mu dám lžičku do ruky když máme vyjedený jogurt a ukazuju mu jak nabírat a strkat to do papulky a to se mu líbí a zouší to sám
    A období vzdoru je u nás asi též páč neposlouchá vůbec ani se nehodlá otočit když ho volám a když mu něco zakážu tak to máte teprve vidět. Zkusím to někdy vyfotit. Otočí ručičky dlaní nahoru, pokrčí kolínka a začně špulit pusu a řvát to je mazec.je to pěknej lotr.
    Jo a mi jak jsme chodili ze začátku na ty rehabilitace kvůli tomu zlomenému klíčku tak jsme se taky posunuli asi o 2 měsíce dopředu.
    no snad jsem odpověděla na vše. Bylo toho dneska nejako hodně 😛 .
    Tak pa pa pa pa krásný zbytek dne

    #866486
    Anonym
    Host

    u nás teda byl perný zas celý den, jak jsem se radovala že usla, tak spala něco málo přes hodinu. vůbec nevím co se děje. byla přitom takový spáč. zítra jedem na oslavy, tak zas bude mít rozhozený den.
    jinak máme první férové jelítko na zadku. blbě spadla na panenku, řevu jak blázen a při sprchování jsem se lekla co to má na zadku, přes půlku půlky:S , no a pak aby toho nebylo málo, tak jak má úchylku pořád dávat vše kolem krku, tak jsem si měřila mikinu, šla jí schovat zpátky do skříně a ta koza se vrhla hnedka pro metr a normálně se zadusila a začla zas řvát, tak jsem jí k tomu i přidala na prdel (vím že je to i má chyba), ale vzhledem k tomu že j neustále říkám ne ne nene, tytyty nedávej to na krk a je prostě hluchá, tak dostala. třeba si to už konečně zapamatuje.
    ted už teda chrní, budu mít klid skoro hodinu :), tak jsem už po véči a jdu pouklízet ty její roztahané hrakčy.
    Evi, prodavačce to může být jedno snad ne, jetli ti prodá bačkůrky. mě teda na neurologii dr řekla, že bačkůrky mám dát až bude z 80 % svého života na nohách aktivně stát. což jsem tak udělala. dokonce ani nyní jí kolikrát papučky nedávám a to chodí po plovoučce. dnes se naučila chodit i pozpátku. hleděla jsem jak pitomá, jako co to zkouší.
    ten vzdor je snad všude, kde je to hodné miminko. nebo promiň ivi, ale klidně i jen to lozící. to je taková pohoda. jinak koukala jsem na fotky, adámek je šikula. jen bych asi už dala níž postýlku at nepřepadne. ještě vám to jde že? jak to zjistí, tak to půjde vše najednou. my jsme se prvně postavily a pak vše začlo, a cca 2,5 – 3 měsíce chodila kolem nábytku a pak najednou krok, 3 kroky, obývák a ted prahy neprahy, schodek (nízky) neschodek, prostě peláší. už ani nevyvažuje ručkama, začíná je mít čím dál víc k tělíčku. je to sranda s těma našima dětma. už ani nemůžu napsat mimčama 😀

    #866487
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Bambulko,tak jsem se nasmála,jak si popisovala Bohouška při vzteku. Uplně jsem si to představila. Jinak s tím házením jídla na zem, to je asi všude. Adámek háže co může na zem, takže teď mu ani ten rohlík nebo chleba nenabízím, páč to hned letí na zem. Radši mu dávám lžičku a nějaké letáky nebo něco co moc nebouchá. On totiž ani ten rohlík či chleba nechce jíst.. Tak to zas zkusím,ale nějak to odmítá.
    Dneska Adámek měl oběd až ve tři hodiny. Odmítl jíst v půl jedné,tak jsem to chvlku zkoušela a když nic..takže jsem ho přechválila,že papá. No ale pak papal, sice to trvalo zas tu půl hodinu,ale snědl to.
    No a ještě udělal další novou věc, když byl na čtyřech,tak se zvedl a byl jen na kolenou a tak seděl. Zrovna jsem byla kousek od něj,takže jsem ho vlastně jistila nohou, aby nepadl vzad,ale to se nestalo, jen zkoušel co to objevil a pak šel zas na čtyři 🙂 Fakt se to posunuje vpřed:)))

    #866488
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Peti, už jsme dali níže postýlku, fakt nemá cenu čekat,až se mu to plně povede,ten stoj a pak vypadne ven. Jen je to takové divné,že je ta postýlka skoro na zemi.. I když od našich jsem zvyklá na cestovní postýlku, kde je taky skoro u země, ale stejně jsem na to koukala. Jen jsem trošku hlídala kocoura, aby tam hned nevlezl.

    #866489
    Anonym
    Host

    Ivi, nebudeš stačit ted koukat jak to pofíčí mílovými kroky vpřed. neboj do léta na 100 % budete chodit

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,246. až 4,260. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist