únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,576. až 4,590. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866805
    Anonym
    Host

    Mě teď ta chůva zapraská a pak jen chrastí a vůbec nevím, jestli mi tam řve dítě, nebo jen projíždí auto. Tu ikeáckou bych brala, vyšla by levně, ale nevím jak zvládá betonové stropy a nikde to na netu nemůžu najít, oni mají v popisu jen dosah bez překážek 🙁 . No ale koupím tu avent, ještě to večer proberu s Michalem.
    Dneska je u nás nějak pošmourno a fouká vítr. Odpo půjdeme na prochajdu, tak snad nebude pršet. Teď se mi Kuba uspává v postýlce. Hrozně se šmrdlal a stál u postýlky, tak jsem ho tam položila a je tam. Občas mi zachrastí chůva, tak jen poslechnu za dveřma, jestli si tam povídá nebo brečí. No a jelikož jen povídá, tak ho tam ještě chvíli nechám. Na oběd budeme mít rizoto s kuřecím masem a pár mořskýma potvorama.

    #866806
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Peti, Adámek se fakt původně po té borůvce mega posral, ale jsou to už dva-tři dny,co to měl a včera nic a dneska jen bobani,ale za to pořádní a pak řev,páč ho bolela prdka z toho tlačení. Adámek od půl desáté spí. Tak jsem stihla uvařit bramboračku a taky vyžehlit.
    Jen jak jsem předtím dala vařit tu polévku,tak asi po deseti minutách mi došlo,že jsem tam nedala brambory:O 😀 ,ale tak jsem je tam dodala a dobrý,fakt mi chutná. Adámkovi jsem odebrala stranou a bude jí mít k obídku.
    Evi, já mám chůvičku zaplou,ale i trošku otevřené dveře do ložnice, protože mi tam krom Adámka spí i kocour,tak až ho napadne jít ven,tak aby vylezl a neškrábal či nemňoukal za dveřmi..
    Evi a tchýně by nepochopila to,že Vám chůvičku Kubík shodil na zem ? (tedy pokud jí nemáte půjčenou od někoho jiného).. ale je fakt,že je potřeba,aby fungovala a myslím si,že ještě chvilku jí budete potřebovat,tak asi ta koupě je dobrá věc.. Na stránkách Ikei není možnost se jich emailem zeptat na tu chůvičku? Jaký má dosah atd..?
    My jedeme odpoledne ještě na rhb, po té pauze,tak jsem zvědavá,co paní řekne a zda už nebudeme dále chodit.. Myslím si,že Adámek udělal mega pokrok a už i dneska stál bez držení, sice jen pár sekund.. Tak se blížíme k tomu chození za vámi již chodícími :))) 😛

    #866807
    Anonym
    Host

    Ivčo, máme ji od tchýně, ale prostě nějakou pořídit musíme. Sice si myslím, že po Kubovi už potřeba nebude, ale chci koupit nějakou kvalitní. Tuhle prý kupovali v Rakousku a dali za ni celkem dost peněz, takže i jako kompenzaci. My zavíráme dveře od pokoje i od obýváku, pokud teda nespí pes v ložnici. Takže i když v pokoji řve jak tůr, tak ho v obýváku neslyšíme. Jinak tchýně to nepochopí, mám na něho dávat pozor, aby něco takového neudělal. Možná nebude říkat nic, ale chci předejít blbým kecům.
    Kuba měl dneska borůvkového bobíka, tak jsem zvědavá, jakého bude mít „bobíka“ 😛 . Drahoušek mi už opravdu usnul, tak mám chvílu klid a můžu trochu uklidit.

    #866808
    Anonym
    Host

    Ivčo, Adámek je velký šikula, že už sám stál bez držení. Kuba fakt bude poslední :'( . Děti na rhb prý sledují jen do té doby, než začnou chodit, takže už tam za chvilku chodit nebudete.
    Holky, jaké bývají reakce na očkování v 15.měsících? My tam jdeme v pátek, tak ať vím, co nás čeká. Není náhodou na tohle reakce až za týden?

    #866809
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    Mi tedy chůvičku už dáááávno nepoužíváme a to malej spinká ve svém pokojíčku. Ale na baráku je to asi jiné. Máme jednopodlažní a je tu vše slyšet. Dveře mám pootevřené a když chci jít ven tak se chodím na něj koukat třeba co čtrvt hodiny.
    Jinak jsem tu nebyla celej víkend a ani v pátek ne páč jsem byla nějaká zaneprázdněná. 😀 . Ale asi se u nás ani nic neudálo. Včera už jsme přijeli od našich domů takže zase ve svém . Ale jinak bylo suprově. Občas máme s maminou ponorku páč se mi pořás snaží do něčeho brblat a mě to nejde pod fousy,ale jinak pohoda.
    Přebalovák ještě používáme taky máme nízkou postel a bolely by mě zádíčka 😛 . Sice se tam kroutí jak žížala ale dá se tam udržet líp jak na posteli protože tam mi utíká na přebalováku taky zvedá nožky a ne a ne je natáhnout potvůrka. Takže fakt zážitek s přebalováním. Na nočník si sedne a i vyčůrá,ale neumí si ještě říct a kadění se nám povedlo snad 2x do nočníčku. U našich,ale nechtěl čůrat do nočníku to řval jak blázen. Tam máme jinej nočník. Doma má takové autíčko. je větší a asi se mu na něm líp sedí. U našich máme ten klasickej do toho neudělá nic.
    Tak jsem zaplatila všechny složenky a snad to mám vše z krku. Ještě čekáme na vyučtování za vodu. Daň z nemovitosti dorazila a je už zaplacená (asi nám to ani nezvedl) teď ta voda…. z té mam taky hrůzu :@
    Tak přeji hezký den. Má být krásně. Už mám vypranou druhou várku prádla tak ji pujdu asi pověsit.Doufám, že uschla ta první várka protože mám málo kolíčků *-) Tak pa pa pa

    #866810
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi a jak máš zabránit dítěti,aby ti s něčím nehodil ? :)) To by mě fakt zajímalo. Adámek háže se vším a pokud nechci,aby mi s něčím házel, musím to dát vysoko,takže chůvičku máme na skříňce, mobil si tam už taky dávám, páč s ním hází furt. A ovladač už neřeším, od té doby,co ovladač přežil vycákání v misce s vodou,tak mu ho nechávám. Občas nám přepne tv,ale pro ten se mi fakt nechce chodit na skříňku:)
    Jinak to očkování prý je opravdu reakce za týden. Říkala mi to známá,co má už druhé dítě.. takže mám taky trošku obavy, páč člověk bude čekat reakci hned a ono nic,pak pozapomeneš a pak to přijde, ale jaká přesně reakce přijde, to netuším. Tak se Evi držte, my jdeme až na začátku června..
    Kubík se taky rozchodí, třebas potřebuje nějaký impuls, něco ho zaujme a půjde za tím:))
    Jinak ty zvířata nejradši spí,tam kde spí dítě..
    Normálně,když Adámkovi řeknu, kde je čiči,tak hned ho hledá a i už umí najít auto, když mu řekneme a další věci,tak mám radost. A když si hraje se svým telefonem,tak mi dává sluchátko,abych volala,to je tak roztomilé :))

    #866811
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Leni, složenky jsou fakt noční můra. Minulý měsíc jsme platili povinné ručení a normální nájem atd.. a tenhle měsíc nám přišla ta daň z nemovitosti :(( Fakt furt něco navíc. Jediné,co nás potěšilo,že jsme měli za loňsko přeplatek z nájmu,tam byla i voda.. My čekáme spíše na elektřinu,jak to s ní bude, zda neplatek nebo přeplatek.
    Bohoušek je šikulka,když už chodí na nočník, my ještě nezkoušíme,ale asi pomalu začnu.
    To nám to nějak utíká, dětičky už nejsou miminka:^)

    #866812
    Anonym
    Host

    Složenky, krávy zelený nenažraný! Nám teda teď budou vracet přeplatek na nájmu ještě ze starého bytu. Tak ještě že tak.
    Ivčo, jak jsem dávala Kubu spát, tak jsem si na tebe vzpomněla. Taky mě počůral. Se taky můžu divit, když nahý děcko koušu do patiček a ještě ho lechtám… No ale hezky se u toho chechtal.
    Se teď dívám na sama doma, mělo by tam být o uspávání (nebo spaní) dětí. U nás už je to teda mnohem lepší, ale ráda poslechnu další rady.

    #866813
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Tak jsme byli odpoledne na rhb. Paní říkala,že z toho z čeho minule měla strach, tedy z těch nožiček,tak už je to v pořádku. Cvičila s ním, aby poznala, jak na tom Adámek je,tak už je to super, že udělal opravdu pokrok. Takže nemusíme cvičit. Jen mám s ním cvičit na balonu vyvažování, prý to Adámkovi pomůže ohledně stability na nožičkách. Tak jsem hned balon koupila,páč h

    #866814
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    jsem ho doma neměla. Adámek mi zmáčknul klávesu a on se mi příspěvek odeslal, proto je to takhle na dvakrát:D
    Jen ještě co řeknou na neurologii,kdyžtak prý mám paní dát vědět,kdyby bylo něco, jakože máme více cvičit.
    Ptala jsem se paní na rhb, jestli není nějaký cvik na to,aby si ze stoje sednul nebo dostal na zem,tak prý nic není. Má se to dítě naučit samo, má se nechat,aby na to přišlo.. Jak jste psaly i vy..
    No a doma Adámek začal sám z toho stoje si sedat.. Normálně se rozkročí a pak si přidřepne a je dole.. takže když to dítě chce,tak jde dolů..
    Ještě jsme šli do krámu, do DM pro sunar, ještě jsem dostala slevu na ten celý nákup a tak jsem toho využila a koupila i čaj a ochranu rohů a nakonec mi ten čaj vyšel zadarmo:D

    #866815
    Anonym
    Host

    Ivčo, gratuluji ke konci rhb (snad Ti to na neurologii potvrdí)!!!! Adámek je velkej šikula, jen se mu prostě nechtělo 🙂 . Já teď pozorovala Kubu a když si není jistý jestli někam dosáhne, tak už jde preventivně do podřepu. Takže ten se jen tak nepustí. No ale v létě chceme jet na výlet do prahy a to už musí chodit!
    Já teď dožehlila 3 sušáky Kubíkovýho prádla. Nějak jsem o víkendu nestíhala, tak jsem si teď dala. Kuba naštěstí usnul už kolem půl 8. Odpoledne totiž nějak nemohl usnout, tak večer odpadl dřív.
    Jsem zase sjížděla net kvůli těm chůvičkám, tak jsem našla jednu cca za 900 od Fisher-Price, ale pak jsem si všimla, že na všech fotkách má americkou (nebo anglickou) zástrčku, takže na to asi prdím, protože ještě někde shánět adaptér se mi nechce. Když to zítra stihnu, tak zajedu do IKEA pro tu jejich a vyzkouším ji. Přinejhorším ji vrátím a oni mi prý strhnou 20-25% z ceny. No teda ještě s chci domluvit s tchýní, jestli to mám hrotit nebo prostě koupit jen nějakou funkční.

    #866816
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    tak nevím, Adámek už čtvrtý den začne povídat ve tři hodiny ráno.. snad to jako nebude už furt,nebo mě klepne,ale jen ho přebaluji a spíme dál.
    Tak před chvilkou Adámek začal tlačit,tak jsem hned k němu skočila a na nočník ho dala a hračky k němu,tak hačal, ale jako na potvoru ho to tlačení přešlo,takže ee nebylo.. tak snad se nám to příště povede.
    Ale vydržel tam sedět,tak aspoň přivykáme..
    Evi,tedy Kubík má prádla,když jsi měla tři sušáky.. Ale ono se to nastřádá,že ? Měli by taky udělat něco na žehlení, člověk by to tam naházel a vypadlo by to vyžehlené a složené..
    Tak Adámek už ze stoje si umí přidřepnout a pak si sednout. Včera večer tedy dělal u toho provaz,ale dneska už to nedělal. Už i leze mnohem déle…
    aaa už zas něco vymýšlí u stolu.. tak zas letím..

    #866817
    Anonym
    Host

    Dobré ráno!
    Ivčo, to prádlo bylo nastřádané od pátku, o víkendu nebyl čas na žehlení, ale dneska bych mu asi už neměla co oblíknout 😛 . Na žehlení je sušička, jen na ni nejsou peníze :'( . Prádlo už pak klidně složím. Jinak jsem zjistila, že když vidím Kubu tlačit, tak na přendání na noční je pozdě, protože buď rychle dotlačí, než ho stihnu vyslíknout, nebo mu to přeruším a pak má akorát bolení. Já ho zatím budu dávat na ten záchod jen tak, občas ho zkusím dát na nočník a uvidíme kdy tam co udělá.
    Já dneska spala u Kubíka v pokoji. Nějak se v noci vzbudil a když jsem ho uspala, tak každý zvuk ho hned budil, takže jsem nemohla odejít. Tak jsem si k němu lehla a vzbudila se až v 7:15. Kuba ještě spí.
    Dneska budeme mít docela náročný den. Dopoledne už konečně musím na sociálku potvrdit papíry na ten rodičák, pracák už dneska nestihnu a odpoledne mi přijde hlídačka a budu pracovat.

    #866818
    Anonym
    Host

    Tak jsem chtěla dát do pračky a zjistila jsem, že snad na všech zahradách v ulici pálí nějaký čurbes. No a jelikož večer pršelo, tak je to navlhlý a o to víc to čudí a smrdí. Ještě že je u nás povolené pálit jen v úterý a v sobotu. Ikdyž občas to někdo nedodržuje.
    No nic, půjdu se podívat jestli to naše děcko ještě žije. Pořád totiž spí a zase se ani na mlíko nevzbudil.

    #866819
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Eví,tak to máte s tím vypalováním fakt blbé 🙁
    Já jsem si dala do pračky bílé,takže to pak šoupnu na sušák na balkon, lešení nestavějí,tak to tam aspoň uschne.
    Adámek už spinká v postýlce. Ale zas tlačil bobek,pak šel do umyvadla,tak děsná sranda a pak řev v postýlce,protože jsem chtěla,aby se napil.. až halí belí zabralo a vyžahl půl lahvičky,takže jsem byla ráda a za pět minut se vrátím a Adámek spí a kocour taky,takže zas mám přivřeno..
    A půjdu se taky vrhnout na žehlení.
    Dneska k obědu udělám obalovaný sýr s bramborem či kaší a Adámek dostane tu bramboračku.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,576. až 4,590. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist