únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,606. až 4,620. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866835
    Anonym
    Host

    Bambulko, zkus dát Bobešovi v noci jen vodu. Pořád dokola a za pár dnů zjistí, že má prostě smůlu. U nás to vyšlo hned druhou noc.
    Ten hroznej brouk mě kouše snad každý ráno!!!
    Jinak já peru druhou pračku a už mám zameteno. Ale asi ještě převlíknu ložní.

    #866836
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Krásný večer přeji,
    tak to vypadá,že budou pánové makat na zadní straně baráku, už jim tam začli sundavat zábradlí a budou jim omývat v pátek zeď,takže naší stranu asi až za tři měsíce, tak v klidu mohu dávat sušák na balkon a i tam chodit atd.. tak pak tam asi v létě Adámkovi napustím bazenek :))
    Jinak Adámek objevil zázrak lezení a odpoledne jen lezl, sice sem tam, ale bylo to fakt vtipné ho vidět tak dlouho lézt a pak trénuje stabilitu na nohách,prostě se držel jen jednou rukou stolečku a druhou sebral ze země ovladač a taky se tak snažil sednout na zem :)) Tak mám z něho radost. Už si stoupnul i u topení. Kde ho to napadne, tam stojí.. tak to nabralo rychlost.. :))) jsem moc ráda.

    #866837
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Pro mě teda moc dobré není. Volala mi mamka, že celou noc prokašlala a že preventivně zajde k doktorce (mamka je alergik a kašle z kde čeho), ale ta je tam až odpoledne. Takže pokud přijede, tak asi nejdřív v 5. No a jestli nepřijede, tak já nevím, jak budu venčit psa. Tchýně totiž v pondělí spadla a má rozbitou hlavu a pes je zvyklý chodit ven kolem 6 ráno, pak někdy během dne, kolem 8 večer (to jsou minimálně půlhodinový procházky) a kolem 10 jen teda čůrat na zahradu.
    No nic, půjdu se nasnídat a doufat, že ta mamka dojede. Dneska máme ještě hodně lítání, tak snad to sama s Kubem zvládnu.

    #866838
    Anonym
    Host

    Ivčo a neporadili Ti na rhb, kromě cvičení na balonu, ještě něco, aby malej začal chodit sám?

    #866839
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Evi,koukám,že ač jste s MAMkou domluvené, stejně to dopadne jinak, že? To je škoda. Pokud toho máš hodně na vyřizování,tak to pak s Kubíkem bude těžší a hlavně pak ještě venčit psa.. My máme štěstí,že se kočka nemusí venčit, ona si to obstará do wc.
    Paní na rhb nám nedávala žádné cviky na chození. Prý máme ještě do 18.měsíců čas na rozchození a i kdyby se to přesně prý nepodařilo,tak už to nevadí,když už udělal takový pokrok,že stojí a obchází nábytek. My ten balon máme hlavně na to vyvažování stability,aby se stal jistější..
    Evi, pokud jdete k té Dr.,tak se fakt na to chození zeptej,sice je čas, ale Kubík už stojí dlouho a obchází nábytek,tak třeba vám něco poradí, jak ho rozchodit.

    #866840
    Anonym
    Host

    Tak už máme to nejdůležitější vyřízený. Teď jdu vařit oběd a po sváči jdeme se psem na tradiční prochajdu a budu čekat co ta mamka. Teoreticky by mi bylo jedno jestli přijede nebo ne, ale to venčení ráno a večer je trošku problém. Zvláště, když teď Kuba usíná dřív. Kdyby šel spát až v 9, tak ho před 8 vezmu do kočáru a je to. No snad mamka dojede.
    Na to chození se zeptám. Jsem četla chytrou knížku o vývoji, tak jsme pozadu jen v tom chození a mluvení, jinak v poho.

    #866841
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi,tak držím palce. A jak je to s mluvením ? To už mají nějak více spojovat slova do krátkých vět nebo jak ?
    Já už uvařila brokolicovou polévku, tak snad se Adámek nadlábne, sice to není nic moc extra,ale nemám doma maso. Myslela jsem,že najdu ještě kuřecí v mrazáku a máme tam jen kapra..

    #866842
    Anonym
    Host

    Ivčo, 1 rok-užívá 2-3 smyslulnná slova, stále žvatlá, rozlišuje oznámení otázku a žádost, rozumí některým pokynům (vstaň, otevři pusu, kde je auto): 15 měsíců-zná asi 5 slov, vede své monology – nesrozumitelné (nácvik artikulačního aparátu), zvukově dokáže napodobit některá zvířátka.
    Já dnes vařila vepřový kostky na mrkvi. Tu jsem teď rozmixovala do jakési oranžové omajdy. Teď čekám, až to vychladne a jestli malej usne.

    #866843
    Anonym
    Host

    Ahojky maminky!
    Děcko dík za tip s tou vodou. Zkouším mu dát napít čaje,ale hned to vyflusne a řve dál a když už konečně usne tak se vzbudí stejně za hodinku a je to pořád dokola dokud mu nedám mlíko.Zkusím to. Sice mě to bude stát tak 10 let života,ale stojí to za to aby už konečně spal celou noc v kuse. Problém je že se málo nají večer. vypije sotva 120 ml mléka a 😛 pak se není čemu divot, že má hlad. Zkusím mu dát míň najíst odpoledne. Nejpozději tak kolem půl pátý aby vyhladověl na mlíko. Snad to s tím naším jedlíkem vydržím 😛
    Bivi děláte super pokroky. Pak už to jde fakt rychle jak mile to zkusí tak to jde a den ze dne dělá větší a větší pokroky.Bohouškovi se taky moc líbilo, že stojí,že mu jde chodit a pak že může jít sám. To bylo radosti. Teď lítá jak utrženej ze řetězu.
    Dnes už mám vytřeno, vyprané 2 pračky (mimochodem jednu jsem si vyprala s papírovým kapesníčkem), uvařenoz polévku a nachystáno na rizoto. To budu dělat asi až těsně před snědením aby jsem to nemusela ohřívat. Jsem nějaká akční dneska 😀 ,ale asi už nic dělat nebudu páč už se mi nechce. Jaskmile se do toho vrhnu a Bohoušek mě nechá něco dělat tak toho udělám dost,ale jak je malej protivnej a pořád se po mne sápe a vyžaduje pozornost tak je to konečná a neudělám nic.
    Jinak u nás mluvení nic moc. Je to taková hatmatilka. Ale alespoň něco. Vše je ááááák, mammam – to je mňam nebo máma nebo pití….. Vše co se mu hodí. Dělá kočičku mňáááůůůů a vyplazuje jazyk a ukazuje na Beníka (v těch teplech funí a melej si tohgo všiml a opakuje to po něm). Jinak nějaká skladba věty u nás nehrozí 😛 . Bude na mluvení línější,ale každej mi říká co má starší děti ať jsem ráda, že pak mi z něj praskne hlava 😀
    Tak Bobeš chrupká tak si jdu dát polévku a zase po něčem pokoukat na netu. Páááček

    #866844
    Anonym
    Host

    Bambulko a co dáváš Bohouškovi večer na jídlo? Já většinou dávám klasický jídlo (třeba zbytky od oběda) a když se nám podaří, že jde spát klidně už hodinu po té večeři, tak mu udělám tak 180ml mlíka a všechno to vypije. Jinak teda dostává 240ml mlíka a vypije to všechno. Jen občas něco nechá. No asi máme doma nenažránka. Dneska měl dopo na sváču celozrnnou housku (snědl tak 1/4), k tomu 2 plátky šunky a ještě to zajedl Kinder mléčným řezem. Pak si v autě dal pár křupek a v poledne tak půl misky masa s rýží. Teď na něho čeká jogurt, až se vzbudí a večer zbytek od oběda.
    Jinak mamka mi teď volala, že teda dojede, že je to nějaká alergie.

    #866845
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky,tak to Adámek tedy žvatlá furt něco a takovou tu klasiku táta, bába, ajka atd.. a pak tu jeho hatmatilku.. Ví, že kocour je čiči a když se ho zeptám kde je čiči,tak hned ho hledá. Ale neříká zatím mňau .. A při jídle mu říkám stále ham, ale to taky neříká..
    ale prý tohle vše souvisí s celkovým vývojem, tak si myslím,že to dožene.
    Jinak vy máte fakt jedlíky, Adámek tedy už začal více baštit i ty obědy, ale spíše teď má radši k obědu husté polévky nebo omáčky, ale k večeři stále má krupičnou kaši, ne uplně hustou.. On je po koupeli tak hrrr na flašku,že bych ho asi nějakým jídlem na lžičce asi pěkně rozčílila.. Ale už jí i rohlík či chleba, ale dávám mu to spíše ke sváče, ale stejně toho nesní tolik.
    Evi,Adámek dneska snědl po obědě kinder řez, nějak mu začal chutnat.
    Jinak jsem ráno koukala na Adámka v postýlce, když tam byl natažený a pil mléko a přijde mi,že se hrozně vytáhl.
    A vypadá to,že Adámek konečně začal dělat pá pá, on to dřív nechtěl vůbec dělat a teď seděl a jen mával.
    A s tím stoupáním už je to tedy fakt mazec, před chvilkou si stoupnul u jídelní židličky a už se drží i jen jednou rukou nábytku a stojí..

    #866846
    Anonym
    Host

    ahojte,
    víc asi psát nemá smysl :))) po dnešku, konečně je spoust daná dokupy, čekala jsem na úklid až se vzbudí až i pokojík se může zklidit.
    jinak holky vaší nenažránci jsou asi stále na dietě 😀 , my večer dáváme hotovou kaši od sunárky ale do toho ještě mlíko, takže ve flašce má cca 340 ml a zbyde max jen pěna. ráno dělám 270 ml a ta je do poslední kapky. pak v půl 9 jogurt, v 11 oběd, ve 3 sváča a pak se držím max jen půlku rohlíku, nějaké ovoce či zeleninu, ještě nějakou křupku, at fakt večer pije.
    tak jdem ven, je tam také polojasno, tak nebudeme moc na sluníčku , skrz to očkování.

    #866847
    Anonym
    Host

    jo a ke slovům, máma, táta, dedo, baba, ham, či-čí, kač, koko to nám jde, jinak když něco chce, tak si k tomu stoupne a udělá hm. a to brebentění kolem to je mazec. nezavře „hubu“ a hned jak se probudí mele. dneska v noci nespala, asi po očko dostala život do žil a půlku noci povídala

    #866848
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak už vím, co to je, když se dá dítě do postýlky a ono ne a ne spát. Adámek se dneska rozhodl,že bude jen v postýlce stát a házet dudlík ven. Takže jsem ho vždy položila, přikryla, dala mu omytý dudlík a tak furt dokola.. Nakonec před chvilkou vyžahl flašku čaje a teď je slyšel vrčení z chůvičky a začíná i fňukat.. Aaaa už brečí..
    Evi, už i okusoval postýlku, ale naštěstí na té straně, kde je ten kryt.. asi zuby.. jééé už řve…

    #866849
    Anonym
    Host

    Jé Ivčo, to mě tak těší, že už máš doma taky takový zlobra 😛 . Kuba dneska usnul kolem 7. Ještě si pohrál na písku, pak véča, do vany a hurá do postýlky a zatím tam ani nehlesl.
    Mamka mi umyla nádobí a linku, vysála a vytřela. Já zatím jela koupit meteostanici, protože máme zapisovat teploty doma a venku, jestli dobře funguje termostat a jestli nám to tady nezaizolovali moc. Tak jsem zvědavá. No a jak jsem byla v tom elektru, tak mi prodavačka doporučila ještě jednu chůvičku od Motoroly http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=55448381&tab=8. Že motorola dělá mobily a vysílačky, takže chůvičky jsou kvalitní. Pak mi na druhém místě doporučila tu avenťáckou. No ale ta motorola je o 400 levnější a teoreticky bych ji měla bez poštovného. Tak já pořád nevím.
    Taky jsem už konečně zaplatila popelnice.
    Zítra máme to očkování, tak snad to zvládneme. Pak si zajedu udělat nehty a musím vytřít schody a chodbu. No a když mi zbyde čas, tak asi poseču trávník, ale to se mi moc nechce.
    NO nic, jdu na zítra vydělat maso z mrazáku.
    Dobrou!!!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,606. až 4,620. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist