únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,621. až 4,635. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866850
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    Adámek se dneska vzbudil v pět a po mléce jsem myslela,že si ještě dáchne a ono neeee… Furt šel do stoje a tak jsem ho vždy položila a on zas za chvilinku stál.. No,takže jsem na půl oka spala,ale nic moc tedy.. Nakonec se v postýlce rozeřval jak tůr a bylo po he héé.. Evi, jj už máme doma zlobra, ze dne na den.. No snad takhle zlobit v té postýlce nebude furt, nebo mě fakt odvezou..večer zlobení,ráno zlobení..
    Evi, neříkej,že jsi doma měla neuklizeno ? Nebo tvoje mamka je extra pořádná a i když přijede na náštěvu,tak tam uklidí?
    Chůvička je pěkná, hlavně,pokud jí koupíte,tak jí dej z dosahu Kubíka:))
    Ták Adámek dělááá bobka.. a to před chvilkou dostal čistou plenu, na nočník už to nestihnu.. Ty děti..
    Já vytřela teď ráno, přetáhla jsem mopem i kocoura, protože už mě fakt štval, jak mi lítal na mop, on je uplně posedlý.. a co myslíte? Po asi minutě už zas přiběhl a zas číhal na mop..
    Já nevím,co mám vařit.. Mám v lednici kuření prsa a potřebuji něco uvařit,co bude baštit i Aďa..

    #866851
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    hahaha… chůvička je stále mimo dosah, teda jsem si to aspoň myslela. Jenže on je to kluk inteligentní a vynalézavý a já už asi vím, jak se k ní dostal. Včera totiž uviděl na stole můj mobil, ale nedosáhnul na něj. Tak si dolezl pro vařečku, kterou má na hraní, a normálně si tak ten mobil posunul blíž.
    Mamka linku musela uklidit, protože si tam rozsypala kafe 😛 . No a jelikož bylo i něco na podlaze, tak si to po sobě vysála a zrovna i vytřela. Já doma nebyla, takže mi to pak řekla, resp. jsem dojela a ona měla v ruce mop.
    Já mám na dnešek nachystaný taky kuřecí, ale steaky. Budu dělat torlily a Kubovi se to pokusím taky nějakým způsobem nacpat. Maso jí, samotnou tortilu taky, tak už jen ten salát a bude to. Ty prsa hoď na pánvičku, ke konci zalej smetanou a dej tam rozpustit trochu sýru. A uvidíš, jak se dube Áďa olizovat 🙂 .
    Mamka je venku se pse, tak jdu zatím uvařit kafčo a nachystat něco na snídani. Kuba ještě stále vychrápává, ale kolem 6 se vzbudil na mlíko. No a na 11 jdeme na to očkování.

    #866852
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Nakonec jsme vyjeli dopoledne na procházku, fakt příjemně bylo venku. Ale pofukoval větřík. Potkali jsme nějakou maminu a ta menší dítě nechala ťapkat jen tak v krátkém triku a bez pleny či kalhot. To si myslím,že takové vedro tam nebylo. Každopádně šlo a začlo kadit, no to bylo na mě už trošku moc..
    Evi,tak udělám to kuřecí v té sýrovo – smetanové omáčce, je to rychlé a snad to můj malý zlobřík bude baštit.
    Holky, opravdu během jednoho dne se mi hodné dítko proměnilo na zlobříka. Mě přijde, jak už je si jistý v tom stání,že ho to ponouká víc zkoušet nové věci a tím pádem i zlobit..
    Normálně celý týden čekám na tu tašku ke kočáru a noc. Paní psala,že v pondělí to letí ke mně, ale zatím nic nepřiletělo.. Tak počkám na pošťáka a pak jí zas napíšu. Peníze má dávno na účtu a taška nikde, doufám,že fakt přijde, jinak..:@

    #866853
    Anonym
    Host

    Ivanko, napiš si paní o číslo balíčku 🙂 a máš pravdu jistotou děti získavají sílu na zlobení. počkej až se rozchodí a zjistí další možnosti. to se pak začne pořádně i vztekat. u nás se do všeho nyní mlátí. večer byla ale sranda. občas si valču vezmu na ruce a jen tak ji poplácávám po zadečku, jako miminko na odbrknutí. a ona ted chodí s miminkem a poplácává, tedy spíš mlátí po prdeli 😀 . vypadá že bude děsně panenková. fakt si s něma dokáže krásně vyhrát. včera jsme byli na půdě s manžou a tak jsem zahlídla ty schované krabice a tam ty dárky. co bude mít na vánoce. no jo jsem magor, ale když to bylo ve slevě a věděla že to stejně jednou koupím, tak proč neušetřit. nebudu msuet pak aspon skoro nic kupovat před vánocemi a plašit že nic nemám. už se těším až pak vyjedem ven s kočárkem a bude taková malá maminka 🙂
    jinak u nás doma je stále dusno a bojovo. nic mě nebaví, fakt jsem taková bez nálady. nemít valču tak se asi zblázním. řekla jsem manžovi že s takovou spolu fakt dlouho nebudem. nejraději by byl doma na gauči ne popíjel pivo v šopě a to mi fakt vadí. na zítra se ptal jestil pojedem někam se projít, tak jsem řekla že mám už pro mě a vali plány a on v tom není. jak on na nás, tak já na něj. umím být fakt hnusná. on jednou pozná že mu uteklo dětství od malé a už žádného příště neužije. pochybuji že by 14 leté pubertální dítě pak chtělo jezdit někam na výlety. taky mě vytočí jak řekne, že takové malé děcko nevnímá zvířata, proto zoo je blbost. jak sbírám ty karty a včera jedna vypadla a vali jí vzala a hnedka čiči , byl tam tygr. tak zas atkový magor asi není ta malá.
    jo jinak máme dané koberce po včerejšku pryč. proto jsme šli i na tu půdu, schovat je tam. :), takže v kuchyni je dlažba a ted půjdu vyklidit myčku s čistým a dát novou, večer se mi tam motal a dělal lpřechodovou lištu mezi dlažbou a plovoučkou, pak to zatížil a já tam nemohla tak nic dělat. je tam fakt bordel. s malou se mi nechtělo, to jsme si hrály právě s panenou.

    #866854
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Peti, to máš pravdu, napíšu jí, jestli to dneska nepřišlo,ať mi dá to číslo.
    No máte tedy husto doma, ale je fakt,že když chlap jen sedí na gauči,tak to pak vytočí každého a když nic neudělá. Já byla večer taky naprdlá na Honzu. Sice s náma na procházku chodí, ale doma když má tedy volno od učení,tak mi neřekne, hele já vezmu Adámka ven nebo já ho vykoupu nebo nakrmím. Vše je na mě a když to nadhodím,tak mi to spíše přijde,že jako to dělá z donucení,tedy jen koupání. Krmit ho nechce, prý Adámek od něj nejí,ale když ho nekrmí,tak ať se pak nediví.. Ti chlapi jsou všichni stejní. Jen tedy Honza nechodí do hospody, jen tak jednou za dva měsíce jde z klukama, jinak ne..
    No na to totální řvaní se fakt netěším, až Adámka chytí amok. Na to nejsem ještě nějak připravená:D tak já zas letím ke sporáku..

    #866855
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Teda Peťul nemáš to doma jednoduchý.U nás je to střídavě. Jednou v poho jednou jsem naštvaná,ale nikdy to nevydržím dlouho (ani ne den) Já by jsem chtěla taky do zoo,ale když jsem chtěla jet když měl manžel volno tak bylo před výplatou a on mi řekl, že nejsou peníze a buď, že mi dá peníze na jídlo a nebo můžeme jet do Zoo 🙁 . No co si člověk ais vybere. Ale zase to chápu. Jsme zadlužený až na půdu takže se musí šetřit kde se dá. Ale na léto snad nějaký ten výlet dáme. Je tu Chimutovský zoopark a ten není daleko takže snad alespoň tam a nebo do Plzně tam je teď otevřený nějaký pavilon myslím s nějakou havětí a to říkali naši, že by se chtěli jet podívat tak možná uděláme společný rodinný výlet. je to sice dál,ale je tam mnohem více zvířátek a je tami dinopark. A vůbec si nemyslím, že to ještě ty děti nechápou. Určitě nevydrží koukat na všechny zvířátka,ale líbit se mu to bude určitě.
    Jinak k tomu jídlu. Já dávám ráno chlebíček (tak půlku) nebo rohlík s máslem, sýrem…. to zbaští tak nějak. Pak kolem 9-10 ovoce nbeo jogurt, v 11 polévka nebo hlavní jídlo, kolem 14-15 druhej chod obídku nebo vymyslím nějakou sytejší svačinku a nbeo ještě jednou polévku a kolem 16.17 svačina )jogurt, přesnídávka, rohlíček..). Jinak jsem to měla prohozený třenba kolem 14 hodiny svačina a pak ještě jedno větší jídlo,ale to se neosvědčilo právě proto, že vypil málo mlíka a pak se dřív budil. Včera jsem to udělala že měl v 15 rizoto a pak jsem mu cpala banán (nechtěl), jablko(nechtěl), pribináčka (nechtěl. Všímnakrmil psa. Tak jsem se na něj vybodla a nedostal nic a pak vyžahl večer celou flašku mlíka (210ml) a vzbudil se na mlíko až ve 4 hodiny. takže to budu dělat asi tak. Ještě mu zkusím dát do mlíčka kaši nebo mu udělat jen kaši. Asi dnes to prubnu.
    No jinak jak píše Péťa jak začnou chodit a být si jistý tak je to maraton. Pořád utíká a někam pochoduje. Dnes ho pořád nacháněl Beník až už se to ani Bohouškovi nelíbilo a zažal na něj řvát 😀 . Dneska má to naše psisko nějakou mazlivou tak pořád otravuje buď mne a nebo Bohouška. Včera chytil Bpobeš kočku za ocas 😀 . chudinka. Ona ví moc dobře proč před ním utíkat. Ještě mi nepřivedla ukázat koťátka a já už se na ně tak těším 🙂 .
    Zítra konečně budemem grilovat., Už se těším, že posedíme u ohínku, pokecáme a tak. Ani nevím zda to bude romantika ve dvou a nebo jestli někoho manžel pozval. Uvidíme. Musím jen naložit to masíčko.
    Ji ještě jsem se chtěla zeptat. Koukám jak chodíte na to očkování. To je to povinné a nebo máte nějaké navíc. Mě říkala doktroka, že mi pošlou pozvánku a pořád nic tak nevím zda raději zavolat :S . Mělo by být v 15. měsících ne pokud se nepletu.:^)
    Takl budu končit páč jsem sed zase nějak hodně rozepsala.pa pa

    #866856
    Anonym
    Host

    Leni, u nás je to také střídavě, pravda, když je fajn tak to nikam nepíšu 😀
    zkus fakt Bohouškovi dát odpoledne méně jídla a pak ti to vypije a možná i víc. kaše sypké co se musí míchat se nám vůbec neosvědčily, ale ty hotové co jsou v krabičkách jsou super, jen výjdou draho. 2 ks za 40-50 kaček. i dkyž já osobně nepozoruji rozdíl ve spánku mezi kaši a mlíkem :), malá spí pořád stejně 12 hodin. během noci nedávám ani žádné pití. prostě spíme. čaj dostávala v noci jak byla nemocná a měla horečky. dneska spala skoro do 9 :DD a ted od půl 12 už zase spí, měla skleničku, jenže jí nechtěla jíst, tak šla do hajan. a já si právě dala párek s chlebem. prdím na to nějak tenhle týden. nálada prostě není. jen včera jsem měla chut na tu sýrovou majdu.
    očkování je povinné a bývá kolem 15 měs. je to priorix (zarděnky, příušnice,…) můžeš k tomu dát i neštovice, ale to jsem odmítla, aby si tou nemocí pěkně prošla.
    tak já mám uklizeno, nohy na podnožce a mám klídek.
    jo jinak Ivanko, my na zahradě taky běháme jen v tričku :)), ale bobek ještě nikde neudělala, teda spíš hromádku. fakt nechápu kde se to v ní tlik bere. td už nějakou dobu kadí zas 2x denně. jo plánujete něco na dětský den? u nás je zítra v krnově na letišti (pro plachťáky) akce, bude tam pepa vojtek a monika žídková, pak předvádění nějakých atrakcí, tak asi půjdu s valinkou. vím o spoustě maminek , tak snad se tam s některou potkáme.
    tady jep ořád děsný vítr, už 2 den.
    zatím se mějte

    #866857
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky,jelikož bydlíme v paneláku,tak se chodíme na zvířátka koukat,tady za panelákama máme ohromnou louku a pak golfové hřiště a u rybníka je zahrádkářská kolonie a mají tam malou farmu, mají tam koně, ovce, kozy, slepice, husu, psa.. Takže když jedeme kolem,tak vždy ukazuji Adámkovi zvířata, nejvíce ho tedy zajímají slepice, protože jsou furt v pohybu.. a pak u rybníka labutě a kachny.. Tak aspoň bude znát tyhle základní zvířátka. A doma máme kocoura :))
    Jinak to zoo je fakt příšerně drahé, tady v Praze to navíc letos přidražili a když tam budem chtít jít,tak dáme jen asi 400 za vstup za nás, děti do tří let tuším zdarma.. ale musíme se tam nějak dostat.. a pak jídlo.. takže výlet pěkně drahej..
    Já vařím Adámkovi do sunaru klasickou krupičnou kaši, ale ne uplně hustou,tak aby jí mohl pít z flašky. A dobrý. Vyžahne. Jinak už mu během dne i něco do papulky, on jak vidí,že něco jíme, tak chce taky.
    Včera jsme byli na nákupu a pak jsme si v autě dali zmrku a Adámek chtěl taky, uplně jsem čuměla jak mu chutnala.
    Hlavně, my slavíme, že Adámek už jí obědy, sice ne tuhé, ale omajdy a polévky, ale je to úspěch oproti tomu jak nejedl.
    Očkování je fakt povinné a my už máme od poslední návštěvy termín,kdy máme přijít. Tak si tam radši Leni zavolej, jestli na vás nezapomněli.
    Taky jsem neštovice nedávala, prý je lepší,když to dítě to prodělá, prý přes to očkování stejně může je dostat.. Jen já se musím nechat proti nim očkovat, nejsem.Jen musím najít nového Dr.

    #866858
    Anonym
    Host

    Tak jsme očkování zvládli. Doktorka se divila, jak Kuba povyrostl. No a pokud nezačne sám do 3 týdnů chodit, tak jí mám zavolat a začneme to řešit. Jsem docela ráda, že to navrhla. Sice by bylo lepší, aby se rozchodil, ale když ne, tak ho aspoň někdo pořádně vyšetří a řekne mi, že je jen línej (doufám). Cestou od dr. jsme to vzali přes nákupní centrum, na obídek a pokoukat po obchodech.
    Kuba usnul včera kolem 7. No a před půlnocí začal vřískat monitor dechu. Tak jsem za ním letěla a on spal zkroucený v rohu postýlky, tak byl mimo dosah. Jenže ho to blbě probudilo, tak jsem spala u něj. Další budíček byl kolem 6 na mlíko a finální buzení v 9:58! Já se chci mít jako on :'( . Teď mi zase kramaří v knihovně, asi jsem ty knížky špatně urovnala.
    Peti, posledního hodnýho chlapa jsem si vzala já 😛 . Ikdyž občas je u nás taky dusno. Však si na něho tady postěžuj.
    My se taky chystáme nějak do zoo, ale chceme, aby už Kuba chodil. to je to pak takový lepší.
    Á mamka se vrací z venčení, tak budu končit, ať neříká, že furt sedím na netu.

    #866859
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Hezký večer přeji,
    Evi, tak držím palečky, aby to očkování Kubík zvládl, vím,že asi reakce bude později, ale i tak:)
    Už Kubík krásně spí, oproti tomu, jak vám spinkal dříve :)) Za chvilku ho nic v noci nezbudí. Vy používáte stále ten monitor dechu? My ho tedy neměli vůbec. Jen jsem si myslela,že je spíše pro malé mimča..
    Tak Adámek zas zlobíkoval v postýlce a pak najednou usnul. No a normálně se při tom spaní otočil na břicho,ale s tím,že se otočil nějak na ruku a měl vystrčenou prdelku jako do kleku a v tom spánku nevěděl jak zpět,tak začal fňukat.. Snad to nebude často dělat..
    Tak přeji krásný víkend, jedeme k rodičům,tak se ozvu asi až v neděli po návratu :))

    #866860
    Anonym
    Host

    Ivčo, monitor máme pořád v postýlce a na noc ho zapínám. Nějak jsem tak zvyklá. Jinak Kuba teď spává celkem luxusně. A s rukou pod bříškem, kolenama pod sebou a vystrčenou prdelkou taky občas spí. Je celkem sranda ho pozorovat. Naštěstí ho tyhle polohy nebudí. Jen jednou se vzbudil s brekem, když si zamotal ruku do šprušlí. Možná ho budí něco a pak si sedne a neví co dál. Takže to ho pak jen položím, dám dudl, muchláka, pohladím a odcházím.
    Očkování zatím v pohodě, dr. radila nechodit dnes moc ven, zvláště na přímé slunko. Tak jsme se to snažili dodržet. Já s ním stejně nerada v těch teplech chodím ven.
    Ivčo, tak si užij víkend. Já asi budu muset do práce, jsem nějak ve skluzu :'( .
    No nic, půjdu asi chrupat.
    Užijte si všichni víkend a mějte se hezky!!!

    #866861
    Anonym
    Host

    pěkný večer, i když u mě unavený jak blázen 🙂
    holky tak ten priorix nám fakt dává zabrat a to ještě nejsme stále v období mezi 6.-13. dnem na reakce po očkování. fakt síla. dneska srajdila celý den, bud 6x nebo 7x, zadek má jak gorila. ani šáhnout si nenechá, měla v tom i teplotu, atk dostala na noc trošku nurofenu. bolí mě to fakt za ní.
    dneska jsme byli na dětském dni, dokonce i s tatínkem ( i když opět trošku kraválu kolem toho bylo), fakt kdybychom bydleli sami, je klid, ale ten debil od máti si zas navymýšlel práci a hejsa mu s tím jak cvok pomáhá. ok beru že se musí uklidit i mezi nářadím, ale martin tam fakt bordel nedělá. dáváme tam jen sekačku. zbytek není náš. a ve 2 se ptám zda s námi půjde, prý ne. tak jsem řekla že at mě neserou s výmyslama, že je den dětí moc dobře všichni ví a kvůli debilnímu úklidu si nenechám ujít jedinný den kdy je poblíž nějaká akce. no tak po půl 3 jsme vyjížděli :)))
    bylo děsně lidí. co mám známé u měštáků (ti to pořádají) tak prý za 10 let nebylo ještě nidky tolik lidí, odhadovali 5 tisíc.
    jo a jinak já monitor používala do roku, pak jsem prodala a spíme v pohodě. taky nám ale jednou sepnul jak malá byla kolem toho roku, že byla v kraji postýlky. jaj to jsem vyskočila co se děje.
    jé už fakt mžourám, tak dobrou

    #866862
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Peti, já četla, že reakce jsou v rozmezí 4-16 dnů. Mě dr. řekla, že za týden a že jen teplotky nebo zarudnutí a otok vpichu. O rýmě nebo jiných reakcích nemluvila, ikdyž to v příbalovém letáku píšou.
    Hlavně že jste si dětský den užili (aspoň podle fotek). My měli pracovní sobotu, takže jsme ani nikam nešli, teda ani nevím, jestli u nás něco bylo. Možná je dneska něco na letišti, ale to nevím určitě.
    Jinak u nás nic novýho, nic se tu neděje. Kluci teď jeli se podívat do obchoďáku, takže já budu chvíli pracovat.
    Tak zatím papa a užijte si slunečnou neděli 🙂

    #866863
    Anonym
    Host

    na reakce je to prý nejhorší očkování, nevím zda je to tím, že to je živá vakcina. nám dr teda řekla tohle rozmezí. u nás se to očkuje jen ve středu, kámoška s malým byli týden před námi a už jsou v 39 horečkách i přes den, nejde to srazit a prý rýma jak v zimě, ale snad to nemá trvat dlouho, ale max mám dojem jen 4 dny. no jsem zvědavá. druhé kámošce se zas malá po tom osypala. a další zas jen kadili. jsem zvědavá co bude u nás a zda něco navíc krom srajdění bude. celé dopoledne běhala s holou dupkou po zahradě. už se jí to trošku spravilo. ted už spí, tak je klid. ale ráno nedostala mlíko, tak zatím nekadila. na oběd byla smetanová omáčka se zelenýma luskama, vajíčko a brambor, tak to jí jistě trošku protáhne.
    u nás je opět pracovní neděle, ale já nat o fakt dlabu. hlídám malou a těžko bych tam šla něco tahat, když pak řvou, dej mlaou tam, ne ted jdi zase tam. jen výmysli.
    asi půjdu nafouknout lehátka do bazénu. voda je teda studená. má jen 22 st, jak nemá 25 tak do ní snad nikdy nevlezu. bychom potřebovali to nějaké solární čerpadlo na ohřev vody, ale zbytečných 13 tisíc na tohle fakt nemám. známý se díky tomu koupou od května do září. a vodu mají 28 st :))), jé to bych brala hned

    #866864
    Anonym
    Host

    Peti, švagrová má solární pyramidu a taky prý hezky ohřívá http://www.marimex.cz/solarni-ohrev-pyramida/

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,621. až 4,635. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist