únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,681. až 4,695. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866910
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Já ani nevím jak Bobeš vstával když se stavěl. Teď normálně z bobku vstane nebo když sedí tak v pohodě se zvedne. Vystčí prdelku a je to. Někdy dělá kraviny, že dělá komín a púak se teprve zvedne.
    Jinak když začal ťapkat kolem nábytku byl pořád naboso. A v podstět i když začal chodit až když jsem mu kupovala první boty na ven tak jsem mu při té příležitosti koupila i bačkůrky. Má takové obyč z CCC. Nejsou ani kotníčkový. Jen na suchej zip. Pořád si je sundavá a pak si je snaží zase nazout a když mu to nejde tak snima dojde za mnou aby jsem mu je nazula.:D
    Dnes jsem vyprala jednu pračku bílého prádla a pověsila ven a tak taky prosím mraky ať jdou pršet jinam a ať u nás prší až večer 😛
    K oběju měl Bohoušek špenátovou polévku a pak bude mít ještě kuře s bramborem a manželovi a mě na zítra dělám fazolovou polévku s bílých fazolí a s uzeným masem.
    Jo jinak na těch fotkách to fakt není moc vidět ten rozdíl,ale Bohoušek má větší pupíček :-). A o 3 kg íc. Když jsem vzala malého Péťu do náruče bylo to jak když beru pírko oproti tomu našemu otesnkovi a zase naopak když ta kamarádka vzala Bohouška říkala, že je to fakt znát 😀
    Takže holky mějte semoc krásně. Peťul vy si užijte návštěvu ataky samo moc pozdravujeme a taky něco vyfoť! Pa pa pa

    #866911
    Anonym
    Host

    Jdeme jen do poradny do té porodnice, jako poprvé v pátek. Tak to je fakt dlouhý Adámek, Fíla má tak max 85, jak jsme ho měřily včera s mámou..ale to oblečení je nějak malé, když už 86 mu prostě není, taky jak který výrobce to má..

    #866912
    Anonym
    Host

    Ta brďo Bíbo to to uteklo. Držíme palečky ať máš porod bez kompikací a co nejrychlejší a už se těšíme na nové dojmy z nového miminka a snad i nějaká ta fotečka bude.
    Na nočník Bohoušek teda chodí a i do něj čůrá. Ne vždy,ale zvládá to. Vždy ho potom moc pochvlím a ukážu mu co udělal. Mamka mi poradila když sedí na nočníku tak mu jako maličko zatlačit na bříško a ukázat jako, že má tlačit. Nejdříve se tomu smál,ale pak bylo vidět jak zatíná ty svaly a ejhle hnedle bylo načůráno v nočníčku. V pondělí byl dokonce i bobek 😛

    #866913
    Anonym
    Host

    Bibo, já totiž sjížděla net ohledně sedaček vlastně někdy na podzim. Nakonec máme maxi-cosi tobi.
    No ale strašně to utíká, když už máš 37tt. Já jsem ani do porodnice do poradny nešla. Já tam měla záznam už z ledna a pak jsem tam šla jednou na monitor a od tam ke svému dr. do poradny. Jenže tenkrát ten můj dr. řešil odchod lékařů (on je přednosta gyn.-porod. kliniky), takže mi poradnu na jeho příkaz udělali při tom monitoru a pustili mě domů až s Kubem… Vůbec se Ti nedivím, že jsi teď pořád u mamky a Fílu nechceš zvedat. Musí to být neuvěřitelně náročný. Každopádně přeji ať všechno dopadne dobře.
    Bambulko, Kuba je o necelé kilo těžší než jeho kamarád a i takový malý rozdíl je hodně znát. Onehdy jsem si chovala 2měsíční mimčo a bylo to jako bych nic v těch rukách nedržela…

    #866914
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Bambulko, Aďa sní jen polévku a víc do něj nedostanu,tedy myslím jako druhé jídlo, ale já dělám husté polévky,takže sní dvě sběračky.. dneska snědl bramboračku a pak se mnou tedy ještě celou jednu buchtu tvarohovou.. No prostě jak kdy.
    A kolik vám tak přibližně děti váží? Já jsem zkusmo Aďu zvážila na normální naší váze a má 10,7kg,což není zas moc..
    Jinak jsme byli tedy na prochajdě, je tam hezky,ale když se schová slunce,tak začne foukat studený vítr.. takže počasí fakt jarní.. A pak člověk neví, jak to dítě obléci.. Aďa mi tam třikrát prsknul a vylítli z něho nudle :(( A já měla jen jeden papír. kapesník.. ještěže jsem měla ty ubrousky,tak jsem ho mohla otřít.. No doufám,že to má od těch zubů, nebo mě trefí, no kdyžtak nás prostě nenaočkují příští týden, zas to nesmím tak řešit..
    Jdu Adámkovi uvařit čajík…

    #866915
    Anonym
    Host

    krásný večer,
    Bibo, osobně můžu sedačku od britaxu doporučit, vychází hodně dobře v testech a je od 9 do 36 kg. není tedy polohovatelná, ale to většina těchto sedaček v kategorii. má jen takový klín, kterým vypodložíš sedačku vpředu a je to lvastně trošku nakloněné dozadu.. malá v tom jezdí cca od podzimu, no jak měla 9 kg.
    jinak byl príma den, jsem ráda, že za náma holky dojely. Janka je suprovní, parádní smíšek. a Kája, no teda takovou figuru mít, si pískám. mám větší břich a to nikoho neskrývám :$ . příště teda u nich v Olomouci a to bychom mohly udělat sraz více holek, co brňačky?????
    koukám zas na modré z nebe a asi ještě naskládám myčku. nemáme flašku na ráno. zítra musím zmáknout trošku pouklízet, aspon teda vytřít a pak se nachystat do práce. odpoledne vyrážím. co šlo jsem ale chystala už ted jak vali spí. vařit nemusím, zbyla nám mrkev s masem. jen k tomu dám asi těstoviny nebo rýži. brambory už nemáme doma.
    tak zatím papa a dobrou

    #866916
    Anonym
    Host

    Peti, to je dobře, že jste si ten den užily. Já se dívala na fotky a hledala u Káji nějaký to bříško a neviděla jsem nic. No já mám figuru skoro jako v pátým měsíci… Kdy má Kája ty státnice? Já bych dala sraz někdy v červenci. Ale jak nás znám, tak bude celkem problém, abysme se ve 4 domluvily. Nebo Ivču posadíme do rychlíku a bude sraz v Brně 😛 .
    Kuba šel dneska spát už před 8, jen se před chvilkou vzbudil na mlíko. Kaši měl kolem půl 7. Jinak krásně chrupe. Já bych šla taky, ale čekám, až mi Michal přiveze večeři. Je na firemní akci, tak mi prý cestou domů něco koupí. Jenže jsme ani nepočítali s tím, že tam bude muset být tak dlouho. Já tady zatím umírám hlady :'( . Doma totiž nic není. Zítra dopo musíme s Kubem vyrazit na nákup, jinak nemáme co papat.
    No nic, jdu se natáhnout k televizi a budu doufat, že mi večeře přijede brzo.

    #866917
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    taky jsem u Káji neviděla žádné bříško, někdo má hold štěstí na tu postavu, taky vypadám, jak když čekám další.. *-)
    U nás je stále nudlánek :(( Včera Adámek usnul,ale pak se okolo půl desáté vzbudil, páč nemohl přes rýmu a dudlík dýchat,takže musel nahoru a pak něco vykašlal ven,to mu ulevilo a tím pádem začal zlobit a nakonec stejně došlo na odsávačku a sprej do nosu.. tak řev zase, ale pomohlo to, ještě jsem mu podložila postýlku, aby to měl výš.. No a když už jsem skoro spala,tak zase řev a Adámek rozpálený, zpocený.. takže i panadol, jen to naše dítě se tak všemu brání, takže mi ho musel Honza přidržet.. Honza nakonec šel spát vedle,že aby se vyspal. Přitom Adámek pak spal celou noc, až ráno se vzbudil kolem půl šesté, to jsem mu dala mléko a pak ještě jsme odsávali a zas jsme usnuli do půl deváté,takže super.
    No a nudlíny mu furt lezou ven.. Dostal k snídani ovoce a cpu do něj čaj, ale chvilku pije a konec.. teď kadí.. +o( Tak to bude asi mééééga velké eee..
    Už jsem se dostala do systému k práci,tak čekám,co mám dělat a můžu už si něco přivydělat,ale nevím, zda toho udělám hodně, když Adámek má tu rýmu, páč furt chce být u mě, tedy nyní si hraje..
    Holky, jak vy jste léčili u děcek rýmu?? Odsávat, vystříkat a něco ještě ?? No asi zítra budu volat paní DR.,aby nám to očkování odložila, páč co si pamatuji,vždy se ptali,zda jsme celý týden zdraví a bez teplot..
    Sraz by byl super, ale nevím,zda by Adámek dvě hodiny vydržel ve vlaku, ale v létě budeme na týden na chalupě na Vysočině,tak třebas by to pak k nějakému místu bylo blíže..

    #866918
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Ivčo, my měli klasickou rýmu jen jednou a to jsme prošplíchávali a odsávali pořád. Teda ještě dostal od dr. nasivin (ten jsem mu dávala jen na noc) a pak fenistil kapky, ale ty nám dala, protože jí tchýně volala, ať mu předepíše něco na spaní…
    My se teď vrátili z nákupu. Ještě jsem se v nákupáku stavila na pobočce a zrušila si starý účet. Chtěla jsem ještě vykoupit CaA, ale prďola na mě začal vyřvávat, že chce spát. Tak jsme dojeli dom, ale tam jsme potkali neteř, takže se Kuba rozjásal a máme po spaní. Za chvíli začnu vařit, mám kuřecí prsa a smetanu. Po obědě jdeme na prochajdu, tak doufám, že usne až v kočáře.
    Ivčo a kam na vysočinu jedete, aspoň orientačně a zhruba kdy? Aby se teda mohlo něco naplánovat.

    #866919
    Anonym
    Host

    Ahojky maminky!
    TReda jak já vám závidím, že se takhle můžete slézt. Snad vám to vyjde a sejdete se. Moc rády by jsem vás taky viděla,ale máme to fakt z ruky :S
    Rýmu jsme léčili taky nasivinem a odsávali. Ale odsávala jsme jen když to bylo nutné takže třeba před jídlem a před spaním. Jinak se prá dráždí sliznice a rýma se jen tak nezastaví.
    No jinak Bobeš se včera snad vykadil z podoby. Kadil asi 5x. Chuinka až z toho měl červenpu prdelku. To se nám ještě nestalo tak jsem mu po šesté hodině po dalším kadění už plínku nedala aby mu ta prdka větrala. Hmmmm a měšla jsem H…. po celém obýváku. Fakt zážitek. No na noc jsme mu to namazala velkou vrstvou krému tak snad se to zlepší. Dnes už kaadil dopoledne tak snad už by si mohl dát pokoj. A když bude venku hezky tak bude bez plínky ať s emu to zahojí co nejdřív.Zatím je tam polojsano takže takové nic moc počasí.
    Jinak nic nového. Bobeš měl dnes ještě ze včera šepnátovku a mi máme fazolovou polévku. K druhému dnes asi nic nebude. Malej dostane třeba akaši nebo mu máznu chlebík. Uvidíme jak bude hladovej. Bobeš sní taky tak 2-3 naběračky polévky (také husté) a pak cca. za 3 hoďky mu dávám ještě jedno teplé jídlo,ale jak kdy. Když ho dělám dostane a když nic nevařím vymslím něco jiného. Ale z ničím se nepatlám. Na zítra asi udělám konečně ty sladké knedle. Polévku teda musí mít je na ní snad závislej 😛
    Pořád čekám kdy nám ta naše kočka přivede ukázat ty koťátka a pořád nic. Můra jedna. Včera jsem nadávala jak ji tady pořád kosáci vyžírají granule z misky a dnes jsem našla na dvoře umordovaného kosáka :S . No krásnej pohled to rozhodne nebyl. Blééé +o(
    Jinak fotky Petul a Kájo suprvní. Kájo postavičku jen tiše závidím . Já jmam váhu jak kdyby jsme měla rodit. To co vážím teď jsme měla před porodem :$
    Tak pa pa pa a hezký den

    #866920
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Tak už jsem dvě hodiny pracovala,už mi dali přístup. Musím říct,že mi trvalo jen chvilku než jsem se zorientovala, ale dávám si nyní pauzu, páč jsem nějak vypadla z toho maratonu práce.. Sice Adámek spí, ale nemůžu makat v kuse:O
    Bambulko,tak to se kluci včera asi domluvili,páč Adámek taky furt kadil… ale jelikož mu tekl nudlánek,tak šel hned do plenky,ale zas tak červenou prdku neměl.Já ho hned omyju,zasypu a taky pomáhá,že to zjistím hned. Když se nevšimnu a je v tom delší čas,tak tu prdku má taky rudou a pak to chvilku trvá,než se mu to zahojí..
    Já furt přemýšlím, jak Adámkovi přidat víc jídla, aby pak nestřádal, ale něco mu nevoní co jíme,tak mu aspoň v mezičase dávám do pusy buchtu, chleba atd.. Když už se mi zdá,že je pěkný a zase víc přibral,tak zas něco přijde.. jako teď ten nudlánek a zuby.. to je fakt boj..
    Evi, kousek od Chrudimi..
    Já Adámkovi neodsávám zas tak často, dneska jen 2x, ale je to fakt boj s ním. Řve,ještě dřív než začnu.. aa už se mi vzbudil..

    #866921
    Anonym
    Host

    Ivčo, tak se pak podívej na mapu a na různá spojení, pokud bys nejela autem a navrhni nějaké místo srazu. Nebo můžeš klidně Honzu vzít s sebou.
    Bambulko, musíte jet na dovču někam v rámci čr a nejlépe někam tam, abysme se mohli všechny/všichni sejít!
    Kuba už je v kanafasu… To je veget. Teď jen čekám, až se Michal vrátí z venčení a pojedu tak na 2 hodinky do práce. Nějak v poslední době nestíhám. Hlídačka teď chodila málo, protože měla zkouškové a teď už chodit nebude vůbec. Tak je to na prd. Kdybych aspoň mohla pracovat kdykoli a ne čekat až mi v kanclu od PC vypadnou brigádníci. Ikdyž ti by už o prázdninách chodit nemuseli.
    Jsem se odpoledne na prochajdě domlouvala s kamoškou, že bysme chodily cvičit, ale nevím, jak dlouho nám to vydrží, protože oni se pokouší o druhý mimčo. Sice jí to mimčo přeju, ale mohlo by se jim zadařit až tak za 3 měsíce, abych stihla něco shodit nebo si ty špeky aspoň trochu vytvarovat. Já totiž sama nikam chodit nebudu.
    No nic, jdu trochu porovnat hračky a nachystat si práci.
    Tak dobrou!!!

    #866922
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Adámek je už taky v postýlce.Musela jsem mu ještě vystříkat nosík. Teď jsem mu jen vyndala z pusy dudlík,aby se mu případně lépe dýchala pusinou.. A spí na polšťáři,aby byl výše..
    Fakt ta rýma je příšerná záležitost, hlavně u těch dětí,když ještě neumí smrkat..
    Jinak to pak v létě nějak vymyslíme,aby jsme se někde srazili 🙂
    Evi, to máš blbé s tou prací,že musíš čekat,až uvolní pc, to u nás lze pracovat aj z domu,jen musí it dát přístup a pak vesele člověk může pracovat..
    Já bych taky sama nešla nikam cvičit.. tak snad vám to vyjde:))
    Já jsem nějak lenivá, tak asi dneska už pracovat nebudu.. až zas zítra,stejně mi ty hodiny zaplatí až jako za červen,tak to bude lepší,když budu pokračovat až zítra..
    tak dobrou

    #866923
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Ivčo, to víš, že je lepší začít až od prvního 🙂 . Jinak já bych taky v podstatě mohla pracovat kdykoli, ale švagrová (šéfová) nabrala praktikanty a brigádníky a pak zjistili, že bez pc pro ně nemají práci, takže jsem souhlasila s tím, že budou i na mém pc. Prý se mám stejně přes den věnovat malýmu a nemám pracovat. No ale když mi třeba na 2-3 hodiny usne… Jinak já dneska vstala 6, že vyžehlím a budu ještě před začátkem prac. doby chvílu makat. No a Kuba se vzbudil v 6:12. Teď už je sice zase v postýlce, ale ještě nespí, tak s prací nechci začínat, abych to musela třeba za 5 minut zase balit. A už tam zase řve…

    #866924
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    tak my jsme taky od šesti vzhůru,ale na další spaní to zatím nevypadá. Adámkovi ta rýma vlezla asi do průdušek, chroptí a i celou noc mi přišlo,že chrápal.. Bohužel odsávání nějak nepomáhá. Takže po osmé zavolám paní Dr. a zeptám se na to, co mu mám dávat, aby to neměl horší a odložit to očkování.. Jinak vypadá čile.. Já fakt tu rýmu nesnáším.
    Sice jí nemá zelenou,nebo tak něco,ale není to ono..
    Já s prací čekám,až bude Adámek zas v postýlce, jinak mě vůbec nenechá jen tak u pc, zachvilku je u mě a mačká mi klávesnici.. Jsou to potvůrky:D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 4,681. až 4,695. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist