únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,596. až 5,610. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #867825
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    tak se hlásím od maminky. Nic nového tu není. Nejdříve má Bobeš průjem a pak zase skoro tři dny nekadil. Dnes to napravil :-)………..opět do punčocháčů. Ach jo.
    No jinak dnes máme k obídku ještě rajskou omajdu s kolínkama a zítra nevím 🙁 . Musím něco vymyslet.
    No jinak , že jsme byli v divadle na představení jsme asi psala, že? Teď je tam ještě Mikulášská,alůe nějak se mi nechce Bohouška strašit. bojím se , že se bude třeba bát toho čerta bude pak se mu o tom zdát 🙁 ,ale tady v Mostě jich bude určitě hodně chodit takmu nějakého ukážu.
    no mi jinak byli taky na rozsvícení vánočního stromku tady v Mostě. No lidí jako blázen………..děs běs. Přes hluk nebylo slyšet co povídájí a co zpívají a najednou stromeček svítil. Žádná zázrak. Do města jsme jeli busem. Ten byl narvanej jako kráva a domů pěšky. Byli jsme i s bráchou švagrovou a jejich dětma. Ty hnali jak kdyby tam hořelo tak mi za nimi vláli jak papír. Byli jsme bez kočárku. Tak pak ho brácha vzal na ruku a já za nimi s tím svým pupkem funěla jak lokomotiva.
    Dnes jdu až se Bohoušek vyspí k prababičce, zítra odpoledne možná ke kadeřnici . Prý mi mamka nadělí Mikuláše ve formě kadeřnice. ve středu dopoledne oční, ve čtvrtek odpoledne zubař. No je to nějaký našlápnutý,ale alespoň je co dělat.
    Dneska nechtěl Bohoušek vůbec dopoledne usnout smradoch jeden. v jedenáct dostal polévku a usnul až ve 12:15. Děs běs. Jsme ho tu uspávala jako blázen.Já jsme málem usnula a on nic, potvora. Nakonec to vzdal a usnul. 😀
    Tak budu končit. Pááááááááááááááá

    #867826
    Anonym
    Host

    Bambulko, klidně Bohouška na mikulášskou vem. Prý ty menší děti ještě čerta nechápou jako že je to čert, ale že si můžou hrát s ocasem, tahat ho za vlasy a rohy…
    Kuba si taky dneska dával načas s tím usínáním. Usnul až někdy po jedné. U nás jsou teď naši. Resp. mamka šla k doktorovi a taťka usnul na pohovce. Jsme si povídali, já jen šla zavřít okno a koukám, že táta spí 🙂 . Tak ho nechávám. Ráno vstává před pátou, tak ať si odpočine. Asi za hoďku prý zase pojedou domů, tak my pak půjdeme na prochajdu.
    Ivčo, Kuba mi taky skleničky moc nejí. Sní spíš jen tak půlku. Dneska teda ani to ne, tak dostal do postýlky kaši a té vypil sotva 50ml. Tak mu pak dám přesnídávku a v kočáře dostane do ruky rohlík.
    Bambulko, užij si toho kadeřníka!

    #867827
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Tak na toho čerta nakonec tedy jdeme,ale nejdeme na předávání dárečků. bylo by to asi i dlouhé pro Bohouška,ale budeme na něj čekat po představení. Tak mamka tam v tom divadle pracuje tak se s hercema domluvila, že se na ně může podívat v tzv. klubu (je to nějaká odpočinková místnost pro herce. Vezmu foťák a podle situace ho i vyfotím.
    K obídku jsem Bohouškovi uvařila bramboračku a k druhému si dáme napůl debrecínský gulášek s knedlem. Pak půjdeme naproti mamce a k té kadeřnici. mezi tím co mě budou zkrášlovat tak si ho mamka vezme do divadla a já za nimi přijdu. Dnes tam prý mamka bude déle, že slíbila, že ještě pomůže v divadle u vydávání bund ze šatny až pujdou děti domů. Je to vždy pěknej blázinec když se to tam nahrne po představení.
    No co jinak napsat. Asi ani nic nového.Mamka tu má plno serepetiček jako jsou barvy na sklo, sníh na okno………. tak si tu zkouším různé tvůrčí činnosti 😀 . Docela mě to baví.
    Jůůůů venku chumelí. To se bude Bohouškovi líbit 😀 .
    Tak hezký den a pááááá

    #867828
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    u nás už konečně tak chumelí! Jen na sněhuláka to zatím není. Tak nějak přemýšlím, co malýmu odpo obleču na prochajdu. Možná už oteplovačky nebo kombinéru, uvidíme.
    Možná zítra půjdeme na mikulášsou zábavu, snad nám to vyjde. Už mi potvrdili rezervaci a že bude mít Kuba nachystaný balíček. Sice to bude stát 150kč, ale zase se vyblbne s dětma. Jen teda ještě musím zjistit, kde to přesně je a kde zaparkovat 😛 .
    Dnes jsme měli rychlý oběd, kolínka s tuňákem a kečupem. Jeli jsme totiž nakoupit a trochu jsme se zdrželi. Stavila jsem se v lékárně pro nějaké vitamíny pro Kubu. Vůbec nechce žádné ovoce a ani zeleninu. Občas si teda dá okurek, ale to je prd. Tak máme nějaký sirup, píšou že je to prevence při nedostatku vitamínů a má to i prý podporovat chuť k jídlu. Dává se 2x denně čajová lžička. Po první se teda celkem slušně zatvářil, tak uvidíme, jestli si dá i večer. Má to příchuť pomeranče, resp. mě to chutná jako přislazená 100% pomerančová šťáva.
    Musím jít uklidit koupelnu, večer mám přijde obkladač odkrýt sifon u vany, tak aby mohl dělat nepořádek v čisté koupelně 😛 . Nefunguje mám totiž takové to „špuntování“ vany kolečkem u napouštění přepadem. Takže dnes přijde obkladač to odkrýt, ve čtvrtek přijdou na výměnu sifonu a pak to zase někdy přijde obkladač zadělat.

    #867829
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Leni,tak pak hoď fotku, jak tě kadeřnice zkrásnila :)) To máš dobré,že tvoje mamka pracuje v divadle a vezme Vás takhle do toho klubu a tak budete mít s Bohouškem klid..
    Evi, jak se jmenuje ten sirup? Adámek jí jen banán, nic jiného nechce. A občas si dá kousek okurky,ale fakt kousek.
    Jinak s tím jídlem zase bojujeme, prostě rostou zuby,tak Adámek nechce jíst.. Jsem vařila kuře na paprice, Adámek to má rád,ale dneska snědl trochu a že víc kousat už nebude 🙁 To člověk pak fakt neví co mu má dát. Ale když jsem mu řekla,že mu udělám trošku mlíčka,tak prej jo a hned si to šinul na gauč a čekal:) Lumpík jeden.
    Včera jsem v jednom krámku Adámkovi koupila čepici a rukavice a dneska jsem doma zjistila,že ty rukovice jsou mu malé. Dala jsem na našeho tatínka, který byl s námi u nákupu,že ty větší mu nemám brát.. A to jsem ještě ustřihla z nich cedulku,tak jsem jí dala na nit a zas jí tam připevnila a paní mi to v krámku vyměnila a nijak jí to nevadilo:) Trošku jsem měla strach, páč mi včera nedala účtenku a občas tam je jiná paní.. Měli jsme štěstí 🙂
    Ještě jsem koupila v albertu lískáče na cukroví, že se do toho dneska pustím,ale už mě to nějak přešlo 😀 Možná zítra..
    Jo a ráno jsem měla taky vtipné. Adámek se vzbudil ve čtvrt na sedm a už nechtěl usnout a já měla za to,že dneska jdeme na očkování,tak jsme v sedm vstali a že v osm začnu vařit,abych to stihla ještě před tím než půjdeme,abychom měli pak oběd.. A když jsem začla krájet cibuli,tak jsem se koukla na kalendář a zjistila jsem,že jdeme až zítra.. ještěže jsem tam s Adámkem nevyrazila,to by tam na mě asi koukali:D

    #867830
    Anonym
    Host
    #867831
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky,
    tak jsem nakonec odpoledne slepila marmeládou linecké a pak si navečer připravila těsto na banánky a teď jsem je dopekla, za dva dny se na to dělá krém a po zatuhnutí se to poleje čokoládou:)) Je to mňamka. Už to peču třetí rok.. letos budu dělat jedno cukroví poprvé, ale loni mi u tchýně hrozně chutnalo,tak jsem dostala recept.. snad se to podaří..
    taky se na to používají ořechy, takže jsem jich koupila málo.. Ty ořechy jsou fakt drahé 🙁 chjo.
    Adámka jsem v půl deváté šoupla do postýlky, děsně protestoval, ale jinak bych to neudělala. Tak snad spí,ale náš kocour má divokou,takže ho asi vzbudí 🙁

    #867832
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, jen jsem zase nakoukla a vidím ten Multi Sanostol, taky ho Fílovi občas dávám, dřív jsem ho i sama brala, fakt je po něm hlad :). Fíla mi začal asi po měsíci zase líp jíst, teda ovoce a zelenina taky nic moc, ale on skoro nechtěl obědy, k snídani a večeří nejedl pečivo a jen šunku, sýr..Teď jsem mu začala pečivo krájet na soustíčka a jí to v pohodě.
    Přestala jsem úplně kojit Marečka, sám to odmítl a když vidím, jak v něm mizí ten Nutrilon, tak se nedivím, že měl asi málo, teď je spokojenej a pěkně roste a i líp spí..i když teď mu asi začaly růst zuby, takže znova celá ta procedura..
    Chtěla jsem se zeptat, jste tu tenkrát řešily, jak se nemá měnit značka mlíka..to platí pro novorozence nebo pořád? Ten Nutrilon je hrozná pálka..Jaký ty mlíka jste dávaly? Jinak je to hezkej pocit, když vidím, jak v něm mizí ta lahev, taky to má svůj půvab..Já se bez kojení cítím líp, dělalo se mi někdy mdlo, už jsem toho měla asi dost..
    Tak pomalu jdu spát, mějte s hezky, papa

    #867833
    Anonym
    Host

    Bibo, na mall.cz vychází nutrilon dobře (při přepočtu na stejnou velikost balení), jen se musí brát 6 krabic naráz. Nám dr. doporučila přejít z nutrilonu na hami, ale to se taky vyplatí (oproti nutrilonu z mallu) jen v akci nebo s kuponky z DM. Ohledně cen sunaru nevím. Beba je nechutně předražená. Já jsem to přepočítávala jako magor. No a pak jsem na aukru narazila na kuponky do DM, asi 10 kuponku i s poštovným za 30kč. Takže hami pak vyjde na 149kč za krabici 500g.
    No já jsem zvědavá, jak mi po tom sirupu bude Kuba jíst. Jídlo mě teda až tak moc netrápí, ale spíš ten přísun vitamínů, že nemá.
    Já už taky asi půjdu spát…

    #867834
    Anonym
    Host

    Bibo, ten nutrilon z mall.cz jsem přepočítávala bez dopravy, manžel to vyzvedával cestou z práce.

    #867835
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Bibo a jak se jinak máte? Jak to zvládáš s těma klučíkama ? :))
    My jsme na začátku taky měli nutrilon,ale Adámek po něm tehdy hrozně blinkal a tak jsem přešla rovnou na sunar a byl spokojený a přibíral mi dobře. Vím,že ty krabice sunaru různě stojí, tedy od 0.měsíců, pak od 6. atd.. Každou chvíli je na něj akce,takže nyní fakt už se mi dlouho nestalo,že bych ho kupovala za draho. Fakt pro ty menší je i levnější tak do 200 vychází 600 g. Občas ho kupuji i v DM s kuponkama a to se taky vyplatí.
    Naše paní Dr. sice preferuje nutrilon,ale když viděla jak Adámek se sunarem přibírá,tak byla spokojená.
    Já si myslím,že to hlavně je na rozhodnutí té mámy a pak jak to dítě to dané mléko snáší..
    My dneska jdeme na to očkování,snad to Adámek bude snášet dobře…

    #867836
    Anonym
    Host

    dobré ránko! nebo pro mě dobrou noc. kuba byl od 2 do 5:15 vzhůru. a jak usnul, tak já zase musela se psem ven. ale už ležím v posteli a snad brzo usnu. včera to byla podobná noc, jen byl vzhůru dvě hodiny.
    včera jsme měli na oběd uzenou polívku s kroupama. kuba si ji dal i na sváču, tak dneska asi bude zase. nebo udělám něco z vepřových plátků.
    dneska nám odjel táta a vrátí se az v sobotu. to mi to tu zase poleze na mozek. asi zítra uspořádám nějakou kinder párty. jo a včera jsme na té mikulášské nebyli. bylo mi špatně a taky jsem byla ospalá.
    no nic, už se mi zavírají oči… dobrou…

    #867837
    Anonym
    Host

    Ještě jednou přeji krásný den!
    U nás poletuje sníh a je zataženo mlhavo. Silnice jsou namrzlé, ráno jsem to sama zkusila. Uprostřed křižovatky pes zatáhl a já seděla na zadku.
    U nás byl včera Mikuláš jen dole u dědy, prý ho bolí kolena, tak balíček nechal dole 😛 . Ale příští rok už snad bude chodit, jen musíme sehnat kostým na obry (skoro 2m a 120kg) a možná bude někdo dělat i anděla. Čert prý chodit nebude, aby se děti nelekali. Ale na nějakou besídku, kde bude i čert beztak půjdeme 😛 . Kuba dostal popelářský auto, tak ho celý večer nedal z ruky. Teď darebák ještě spí. Já už teda musela vstávat a zcivilizovat se. Za hodinu nám přijdou opravovat sifon u vany. Taky musím nachystat maso do polívky a trochu uklidit. Včera jsem přes dvě hodiny žehlila, tak už jsem neměla sílu uklízet.
    Bibo, pokud ti Mareček krásně pije nutrilon, tak mu ho zatím dávej (i na feedo.cz je za dobrou cenu a teď s poštou zdarma http://www.feedo.cz/shop/vyrobky-nutrilon-za-babku/?icn=201206-nutrilon-299&ici=sekce-akce-banner), nebo zkus to hami, je prý složením nutrilonu nejpodobnější. Ono to taky je oboje jedna firma. Jsem si teď vzpomněla, jak jsem doporučila kolegovi kupovat nutrilon na mall.cz. Mají dvojčata a měsíčně jim vypijí (nebo v létě vypili) 12 krabic měsíčně. Jinak jsem se včera dívala v tecsu na ty mlíka, tak je tam mají pěkně drahý. Ať žijí akce 🙂 . Taky jsem tam koupila plínky, pampers premium care (dávám je na noc), tak jsou zase nějaký jiný. Snad budou stejně savé a Kuba se mi nepročůrá. Taky je tam měli pěkně drahý, balík 52ks stál 349kč, ale já měla ještě nějaké kuponky z clubcard, tak mi to tak nevadilo. Ale stejně je to hrozný, jak všichni na těch malých dětech vydělávají.
    Tak se zatím mějte a pište!!!

    #867838
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    Tak včera jsem tu byla jen na skok a nestačila ani odepsat. Tak snad nic nezapomenu.
    No včerejší noc byla u nás taky děsná. Bobeš se vzbudil v jednu a řval jak tygr. Proč??? Netuším,ale pak si poprděl a bylo to lepší takže pravděpodobně ho bolelo bříško.Dnešní noc dobrá až na to že strašil už od 4:45 a tak jsem mu dala mlíko a spal do šesti kdy si ho vzala mamka a já ještě chviličku relaxovala.
    Včera u očního to byla katastrofa. Byli jsme tam dvě hodiny takže si dokážete představit jak to ke konci vypadalo. Ještě navíc to bylo v době kdy dostává polévku a chodí spát takže protivka jako blázen. Jinak očíčka zatím vypadají dobře. Na brýle to není. Dioptrie sice naměřila,el to je prý v tomto věku normální. nesmí být mezi očima velký dioptrický rozdíl tam pak hrozí tupozrakost. V našem případě je to zatím OK. Jinak mě celkem naštvala páč nás chce zase šoupnout do Loun k té doktorce co jsem nebyla spokojená,protože ta naše co jsme teď je v částečném důchodu a nestíhá a tak přesouvá dětičky kam se dá a nechává si jen ty co nemají kam jinam jít. 🙁 . U té doktorky z Loun je to na prdlačku. Hned jak viděla té výrustky co má v očích (oni jsou to nesrostlé víčka,ale vypadá to jako výrůsrtky) – má to poděděné z manželovo strany tak hned na mě vyhrkla jak je možné , že jsme nebyli ještě na genetice a vystrašila mě a já na ni koukala jako blázen.Pak se mi hned omluvila, že je vše v pořádku a hned mu taky napsala recept na brýle a že prý za 3 měsíce po kontrole je vyměníme až půjdou lépe změřit dioptrie.(jako by jsme byla milionář dávat co 3 měsíce peníze na nová skla) a navíc co jsme tady u té tak do teď nemáme brýle tak nevím co si o tom má myslet. No každopádně v květnu jdeme na kontrolutak se ji budu snažit přemluvit aby si nás nechala. Léčila i mě z očima a opravdu si myslím, že je to dobrá doktorka a nehodlám ji měnit.
    No paráda Bobeš je vuhůru. Spal asi půl hodiny. Zkusím ho ještě uspat. Vypadá to , že se po……. to je puch +o(
    Ach jo m+ pálí žáha jako prase…………
    Odpo v půl druhé jdeme k zubaři a pak si už pro nás přijede manžel a pojedeme domů.
    Tak páááááááááá

    #867839
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, moc díky za odpovědi a tipy, nakupuju na tom feedo.cz i plenky, většinou je na něco akce a pošta zdarma, navíc za ty nákupy spírám body a mám za to tu dopravu zdrma vždy + nějaký dárky, myslím, že je to fajn eshop :). Tak asi u toho Nutrilonu zůstaneme, ať máme klid..
    Jinak máme se dobře, to si asi umíte představit, že někdy je to hukot, když něco je jinak, než obvykle, tak nás to vyhodí..Třeba dneska měl Fíla očkování, tak pak se vrátil celej utahanej, ale nemohla jsem ho po obědě uspat, pořád tu pořvával a něco chtěl, tak to pak přenesl i na Marečka a ten když je rozhozenej, tak tak píská v pravidelnejch intervalech jak siréna :). Ale jinak jsou kluci hodní, Fíla už se s tím smiřuje, že není jediná hvězda a myslím, že už je celkem ok, zase je veselejší a víc si povídá a tak. Mareček je takový klidnější dítě, rád si pospí, nebo i jen leží v postýlce, brouká si tam i po probuzení, málokdy tam začne řvát. Je celkově trochu lenivější, takže jak ho položím, tak většinou i leží, to Fíla všude pořád se mrskal a byl takovej vytrvalejší, když se třeba naučil se přetáčet, tak to pořád zkoušel..To Mára se sem tam přetočí, ale moc na tom nedělá ..
    Jak se teď brzo stmívá, tak mám problém s nima sama někam vyrazit, protože mi odpoledne spěj a než je pak nakrmim a oblíknu, tak je tma a už se mi ani nechce, naštěstí mi často chodí pomáhat máma a i děda mi je ohlídá, když potřebuju někam jen rychle vyběhnout. Včera jsem byla i v kině, což je zase po roce bezva 🙂
    Moc nevím, co na Vánoce pro Marečka, máme všeho doma dost, tak je to těžký mu něco vymyslet, navíc mu to Fíla stejně sebere..Den před Vánocema mu navíc bude půl roku..Včera jsem mu koupila alespoň takový dvoje capáčky v CaA, jedny s kožíškem do kočárku a jedny na doma – takový ty ponožky s podrážkou, pak má plyšový autíčko, ale dál už fakt nevím..
    Tak se mějte zatím fajn a přejeme hezký adventní čas, papa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,596. až 5,610. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist