únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 601. až 615. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862833
    Anonym
    Host

    ahoj,

    to porodne uz podepsal prezident, je to jen na prvni dite a na 18.000,- hrubeho je cely prijem rodiny takze mi mame taky smulu, proste to dostanou jen lidi co maj min. mzdu 🙁

    Jinak me malej taky porad kope, ted jsme doma a dneska jsem odrekla i kamaradky narozeniny, jim se mimi nedari a 2 potratila a me si pak stezuje a zavidi mi , mam ji rada,ale nemam na to naladu, stejne me rano bolela hlava takze proste nikam. Hrali jsme sami s manzou dostihy, dneska uz 2x, pokazde vyhral,ale byla sranda 🙂

    jinak nic neuklizim, porotoze v patek nam budou delat ty nova vnitrni okna ( venk.nemuzem menit… pamatkari to zatrhli) tak aspon ze mimi bude mit krasny novy okna a nebude poslouchat jak tam vsechny babky drbou (byt v prizemi)… 🙂

    ted pry jdeme delat s manzou romantiku a zitra se ani nehnu z postele protoze me vsechno boli 🙂

    A ja pujdu na materskou asi 6 tydnu, jeste mi neurcili presny datum a beru si variantu taky 3 letou, je nejlepsi a nejvyhodnejsi….

    tak se mejte krasne i s miminkama zase se ozvu 🙂

    #862834
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    No jo porodné jsem už také dávno zazdila. Bylo by fajn a milé překvapení, kdyby páni z vrchu to třeba během prosince či ledna zas zrušili 🙂 , ale to se asi nestane.

    Rodičovská mají být údajně také změny, bude jedno jakou dobu si maminka vybere, protože dostane stejně max mám dojem 216 tis. Ale to mám dojem má být v účinnosti od 1. dubna, tak to také uvidíme co si na nás nachystají. Jinak také asi budu preferovat 3-letou (ať nemusím jako osvč platit sociální a zdravotní) v plné výši.

    Holky za dnešek máme nalepené kameny u krbu a vymalovaný strop, mám hroznou radost, i když u toho proteklo zas litrů mých slz, ale nakonec jsem je přesvědčila ať to dělají dnes, jak jsme byli domluvení a nenatahovat to na celý týden atd. Teď už jsou chlapi na pivku a možná zítra se bude domalovávat poslední a to jen jedna jedna zeď. Dnes jsem na hrubo uklidila, setřela barvu z podlahy a Valča se ozývá a mele sebou jako by byla v ringu. Asi se jí to moc nelíbilo. Zítra si dám asi načisto dokupy kuchyň, ale to se uvidí jak mi bude.
    Jo a zítra nevařím 😛 , jdem na oběd o patro níž k mamce. Prý budem mít husu. Dnes jsem hoodně unavená a celkem i bolavá, tak jdem chrupkat. Rozvalím se přes celou postel a budu si užívat chvíli jen pro sebe celé postele

    Leni, že si člověk vybírá takové práce jako bourání, stavení atd před svátkama. Prý nejsem normální jen já, ale jak koukám, tak na tom nejsem sama 🙂 Ovšem, já už přes měsíc říkám manžovi že je třeba dodělat obývák, no a dnes mi bylo řečeno, nemám náladu něco tady dělat, navíc jsi pomalu 14 dní před porodem a ty si vymýšlíš pi…..ny a děláš jen zbytečnou práci. Hm, tak hlavně, že se ale dopředu vždy odsouhlasíme, že to uděláme či ne. Fakt jsem tak náročná a pitomá, že si vymýšlím jen já. Ovšem až bude hotovo, zas bude říkat, hm vypadá to pěkně, hm to je dobře že to je tak udělané, ale kecy kolem dělání mít bude. No co, je to chlap, který sám od sebe doma nic neudělá. Ale takový někteří bývaj.

    tak dobrou noc, utíkám pod peřinu se rozplácnout, pozdravujte miminka a lehce si pohlaďte bříška.

    Ve škole rodičů teď sestřička „sprdla“ jednu maminku, že si moc hladí břicho a dráždí tím zbytečně moc dělohu, která je jen sval. Je pravda, že maximálně si přejedu přes břicho, ale ruku nechám pak jen tak položenou na místě. Kdysi kamarádka (porodní asistentka) díky přílišnému hlazení rodila předčasně (32 tt) a tak mě před tím varovala hned na začátku těhu. (pak se až dozvěděla, že se nemá tak břicho moc hladit a je to největší pravděpodobnost jejího porodu). Ale za to má teď krásná, zdravá dvojčátka. 🙂

    #862835
    Anonym
    Host

    🙂 Dobré ráno,tak včera jsem si udělala ještě dva druhy kuliček a skončila jsem s pečením .Ted už nakoupím nějaké dárky,zabalím a budu čekat až příjde ježíšek:) .Škoda že malý se narodí až v únoru,nejkrásnější dárek by byl kdyby se narodil pod stromeček ,,,no ale nedá se nic dělat.Ale pořád si nejsem jistá s jménem ,Dominik se mi líbí ale nějak mi to nechce sednout to jméno.Fakt teda nevím a celkem mě to štve.Zkouším třeba jméno Patrik,Honza,ale taky si nejsem úplně jistá. No fakt nevím.To je poprvé s čím si nevím rady.Tak se děvčata mejte,vždy se mi uleví když si tady můžu postěžovat nebo jen tak vykecat.Jarča*-)

    #862836
    Anonym
    Host

    ahojda,
    podle mych informaci maji zase upravovat jen variantu na 4 roky, protoze nechteji aby lidi zustavali dlouho doma,ale cert vi …:@

    Muz ted rikal, ze se mu zdalo, ze se nam narodil modrookej krasnej kluk, a me se zase zdalo, ze jsem porodila o 2 mesice driv a ze jsem porad mela bricho a nevedela jsem ze jsem porodila …. no des bes 🙂

    a to s tim hlazenim bricha mi prijde divny,,, proste je to podle me blbost, nebo mi reknete jak to mam pochopit. Jsou holky, co si mazou bricha 3x denne kvuli striim a nikdy jsem neslysela od zadny, ze by rodila driv… spis prenaseli ???:|

    #862837
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Leni,

    bříško přeci nemažeš hodinu v kuse. I paní ve škole hladila snad víc jak půl hoďky, ale hodně intenzivně a poctivě. Určitě nic proti pohlazení a mazání bříšek není.

    Tak už se finišuje malování, ale jdu chvíli chrupkat. Zavírají se mi hrozně oči.

    Tak papa, tady hrazně moc fučí

    #862838
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahojky maminky,
    tak jak prožíváte mikuláše a čerty:D :@ já budu určo doma není mi moc dobře asi mě zmohla ta procházka 🙁
    jinak už nakupuji vecičky pro mimčo a už to budu skoro mit pak bude chybet jen vyzehlit koupit kočárek a kosmetiku.jo mimochodem jakou kosmetiku jste vsechno kupovali a od jaiky značky???
    tak se mějte krásně a nezlobte:)

    #862839
    Anonym
    Host

    ahojky,

    tak jsem od 5 od rana vzhuru, malej me kopal tak celou noc, ze me boli cely bricho a kopani jeste nenechal 🙂

    jinak ja uz mam vse pripravene, jeste dostanu krabici veci od bratranka co ma 2 maly kluky, takze bude veci asi dosti. ale jinak uz mam vyprano,vyzehleno a ted uz jen cekam az budu rodit 🙂 do unora casu dosti nastesti 🙂

    #862840
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky,
    tady to nejak vázne to vás včera odnesli čerti??????:D
    ja jdu zitra na ultrazvuk tak se tesim moc a moc nevite jestli je to pres bricho anebo dolejškemmmmm

    #862841
    Anonym
    Host

    🙂 Ahoj Mončo,ultrazvuk se dělá přes bříško,takže by ti ho měla ukázat.A máš pravdu nějak to tu vázne nemůžem na sebe nějak natrefit že?ani s jednou.Dnes jsem si pustila na netu porod,no i když mám dva za sebou tak přesto všechno jsem dostala strach a nějak se toho velice bojím.No nevím jak to zvládnu,:'( *-) A jak děvčata jste prožili včerejšího mikuláše.u nás to proběhlo v klidu.Tak se mějte a zase někdy

    #862842
    Anonym
    Host

    To je nás Jary víc co mají strach obzvlášt když nevím do čeho jdu 😀 ale tak zvladly to jiný zvladnem to taky:) hlavně at už je to tady….jsem nějaká nedočkavá .Holky co pořád vaříte?mě dochází napady:S

    #862843
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda hoplky!
    Tak tedy k tomu vaření. Dnes jsem dělala roštěnou, včera jsem měla u maminky vepřový gulášek a v pátek jsem dělala kuře na paprice a a z hrudníku polévku. No a taky by jsem mohla udělat buřtguláš – je levnej a rxchlej a mam v mrazáku kuřecí vykoštěný stehna tak buď minutku nebo tak něco. Taky by nebyli k zahozená francouzké brambory….. téééda mě to dneska pálí jink mám vždycky taky vymetýno a nevím co vařit 😀 .
    Jinak porodu se taky bojím – bojím se na něj i podívat takže to odkládám na neurčito až bude ta správná nálada a až bude jen kousek od porodu.
    Jinak já pořád nejsem schpná nic udělat Teda jako vyprat a vyžehlit si věcičky.
    Jo včera jsme si přivezli od našich autosedačku, klokanku, zábrany do postýlky a komodu – mimochodem, kterou jsme včera sestavovali – manžel hudroval celou dobu co jí skládal.:P . Na návodu byl namalovanej takovej pěkně usměvavej panáček, který má v ruce kladivo a pod ním hodiny, že jako montáž skříňky by měla zabrat 1hod. 30 min. Mi začali něco kolem páté odpoledne a zkončili kolem půl deváté večer a to není ještě hotová – chybí přivrtat madla a přišroubovat šuplíky 😀 . Já jsem četla v návodu, chystala šroubečky arůzné sarapatičky co kam patří a ukazovala dle návodu kam co patří a chudák manžel montoval jak o život. No řeknu Vám kdo toto vymyslel??? Ale komoda je pěkná to se musí nechat,ale byli jsme oba utahaný jak koťata :^) .
    A čert s Mikulášem mě prý letos neunesli protože jsem byla extrémně hodná – teda si myslím – dostali jsme od maminlky pěknej balíček mlsek. Jak děti,ale já mam z toho vždycky radost 😀 .
    Tak se budu loučit – asi dám jen spršku a budu se snažit zkouknout alespoň okresní přebor,ale nevím jestli to vydržím a neusnu. |-)
    Tak pááá a melej zdraví ostatní melé svištíky, které ještě odpočívají v bříšku. <:o)

    #862844
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky,
    tak ani mě neodnesl čert, jen jsem měla zaplněný víkend. Taky jsem se pustila do pečení – a začala i skončila s perníkama. Na poslední chvíli jsem se rozhodla udělat jich z 1 kg mouky, ale to jsem neměla dělat. Máme jen malou troubu (velkou jak mikrovlnku) a šlo to hrozně pomalu. Síly na zdobení mi už nezbyly. Taky jsem byla na dalším workshopu, kde jsme si dělali vlastnoruční knížku, teda spíš notes či památník. Byla to docela fuška, doma bych se do toho sama nepustila. A včera jsme měli malou oslavu u rodičů a pak rozsvěcení stromečku se všemi sousedy tady v domě, a samozřejmě s punčem… Ale čerta jsem neviděla ani jednoho.
    Holky, vy co pořád doma přestavujete, fakt vás obdivuju, že na to máte síly. Mně už nějak docházejí. Ale zlepšilo se mi to tvrdnutí, tak se zase nejspíš vrátím ke cvičení, ať jsem trochu nachystaná na porod.
    Masírujete hráz? Doporučovali vám to v předporodních kurzech?
    Moniko, ohledně té kosmetiky – jediné, co nám na kurzu nedoporučovali je Johnson. Jinak je asi vše celkem OK. Dobrá je prý Weleda, Saloos, Sebamed a Hipp. Někdo má rád Niveu. Já koukala na složení Sebamedu a Nivei a nebyla jsem moc spokojená s krémy, protože obsahují parafín (vosk), který zhoršuje vstřebávání a ty dobré látky pak zůstávají na povrchu. Většinou ho výrobci nacpou do všech levnějších krémů.
    Ach jo, to porodný mě taky mrzí, ale víc to, že si nemůžu vybrat délku rodičovské. Já jim nestojím o to být 4 roky doma. A 3.800,- jsou fakt výsměch! Doufám, že aspoň dají možnost výběru všem. Škoda mluvit!
    Tak doubrou noc všem!!! Pá

    #862845
    Anonym
    Host

    ahoj maminky,

    hurááááááá jsem po dlouho době fakt vyspaná. (22 – 7 hodin) A vzhůru jsme s malou byly jen dvakrát.
    U nás snad ani čert s mikulášem nechodili, nikde jsme je nepotkali a to jsme v neděli byli na procházce. Je pravda, že akce byla u obecního stromečku, který se rozsvěcoval, ale tama jsme nešli. Tím že jsme malovali, tak jsme na ďáblíky i úplně zapoměli :O

    Jinak mám manžela doma na nemocenské, včera dojel z práce zpátky už v 8 ráno, že je mu zle. No celé odpoledne lítal po dr, už jel zas do nemocnice. Nevím, nevím ,ale snad hrození slinivkou je jen hrozba bude vše OK. Maximálně naběhne na zdravější stravu. Já tlustné a mastné nejím, tak ho ani nevařím a stravujem se oba doma. Jen ty svačinky má slaninu, a takové samé lahůdky. A samo, že kouření :@ . Ale věřím, že bude fit.

    A k porodnému a rodičovskému byl včera tady článek. Dávala jsem tam i dotaz, protože jsem OSVČ a nevím jak to budou posuzovat, ale zatím nikdo neodpověděl. Kdyby to bylo jak popisují, tak možná bychom měli i nárok na porodné, Manža má příjem 13 tis čistého a já na nemocenské mám jako nulu. A k rodičáku píšou, že změny se nedotknou jen té 2-leté variatny, ale někde jsem četla, že změny u toho mají být až od 1. dubna, hm tak to stihli dřív a budou už od 1.1. a nebo tady je link http://www.babyweb.cz/Clanky/a4593-Rodicovske-prispevky-budou-od-noveho-roku-nizsi.aspx

    Tak a proto, že je ráno a ještě jsme nesnídaly, tak jdu na čerstvou vánočku s mandlemi a hrozinkami, máslo, kakao, jé už se mi sbíhají sliny.
    ahojte a pozdravujte andílky a čertíky v bříšku

    #862846
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Kájo,

    hráz mažu už nějaký týden, koupila jsem si Intisan. Kdysi jsem mívala problémy a celkem mi pomohl a dostala jsem ohledně hráze i na něj znovu doporučení.

    #862847
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, fuj fuj vratila jsem se z města nějaký vyřizování a je tam pěkně hnusně všechno taje a navíc prší a k tomu jsem si připadala jak lokomotiva malem jsem to nerozdýchala to jsem až nechtěla věřit že mě to tak zmáhá:O

    K té masaží hraze nám na před porodním kurzu řikala že mame začít masírovat až od 36 tt ,ale to mi přijde dost pozdě….vy už masírujete??????Za zkoušku to stojí nemít nástřih
    Dnes jsem se nevyspala vůbec malá kopala jak divá a já jsem skoro nezamouřila oči,dnes jsem jak mátoha

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 601. až 615. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist