únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862293
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    já vám tak závidím, že chodíte na ultrazvuk tak často. Můj doktor v ordinaci ultrazvuk nemá, tak chodím do ultrazvukové ambulance. Naposledy jsem prcka viděla ve 12tt a na příští jdu až ve 20tt.
    Bambulko, Adélka je docela hezký jméno, ale u nás v rodině máme už 2 a pak ještě Anetu a Agátu, tak jsme řekli, že už nic na A. Už takhle se nám ty jména pletou 🙂 . To že jsi v práci unavená je docela normální, ještě v tomhle počasí. Já chodím do práce už jen jako výpomoc a stačí mi to. No, původně jsem měla být jen výpomoc, ale pracuji skoro celý den z domu a pak odpoledne tam ještě na 3-4 hodiny jedu abych si mohla nabrat zase novou práci. Nojo, strašně to švagrovou (šéfovou) překvapilo, že když pořád chodím na IVF, tak že i někdy můžu otěhotnět a zůstat doma … Zrovna včera si stěžovala, že je to hrozný, že jsem jí tím nadělala problémy, že mi nemůže dávat práci jako plnohodnotnýmu zaměstnanci, když jsem místo navrhované neschopenky si domluvila aspoň nějaký pracovní režim. A to dělám svoji práci a ještě za kolegyni, která dala výpověď.
    No nic, přestanu se rozčilovat a jdu něco dělat. Tak se mějte hezky.

    #862294
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,

    Evule Tebe vítám, no ještě nevím co to bude, ale v pondělí jdeme na velkou kontrolu, tak snad se něco dovím, navíc zkusíme omrknout dvě porodnice v Brně tak uvidíme. Dokonce jde i tatínek, tak snad na nás bude pyšnej, ale i kdyby bylo poznat pohlaví, pochybuju, že obě mimča budou správně natočená.
    S tím kočárkem, já sháním nějaký použitý, protože si myslím, že ho stejně moc nevyužijeme, bydlíme na malém městě a stejně všude musíme autem, takže spíš jen tak, abysme ho měli:-) Už mám vyhlídnutý jiný, tak snad mi aspoň toto vyjde:-)
    Tak málo stresu , hodně pohody a krásný víkend všem!!!!<:o)

    #862295
    Anonym
    Host

    tak hlásím s nožkama nahóře, už je líp<:o) , tchýně byla vykázána z mého dosahu asi až do porodu, manžel se sní pohádal, tak je klid a je to znát8-| přeji všem i těm novým , pohodový víkend, zatím ležím a papám magnesium, Ančí je zlatá, dokonce už i v noci se nepočůrává, takže nechá i manžela vyspat. A Petruška teď i sama zvládla projet půl Prahy metrem do školy a zpět sama, trochu jsem se bála jestli to zvládne sama, ale je holka šikovná. Přečetla jsem půl knihovny a vypadá to, že budeme muset za chvíli koupit nové knihy jinak se unudím k smrti. V pondělí jdu na ultrazvuk a kontrolu, tak snad uděláme doktorovi o jednu vrásku míň. Měla jsem strach jak to zvládneme s firmou, ale iniciativu převzal manžel, dokonce to vypadá, že mužský v roli zajištění chův jim vyhovuje:) zakázek je dokonce i víc než obvykle. Jak se máte, pište holky pište, ať se vám v té posteli neunudím:)

    #862296
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    všechny zdravím a moc gratuluji k miminkům. Přidávám se mezi vás, protože jsem taky prvočekatelka:) a termín máme na 21.2.2011 a těch otázek vystává čím dál více tak jsem ráda, že je možné se něco dovědět i jinde než u doktora 🙂
    Co se týče vyšetření na vývojové vady – triple test tak mi doktor řekl, že mohu jít i ve 12. týdnu, ale ten není povinný – platíš si ho sama a dovíš se tam ta samé co potom v 16. týdnu. Prý většinou se ty ve 12 týdnu dělají právě pokud jsou nějaké problémy a nebo vyšší věk rodičky 🙂 pokud je vše v pořádku nemusíte se bát, že jste tam nešly 🙂

    Jste někdo z okolí Havířova? nebo všichni daleká praha a okolí 🙁

    Zdravím a přeji krásné těhotenství Lucka

    #862297
    d Darenie
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky ,tak už jsem se tu jednou mihla ,pak jsem měla nějáké problemy ohledně gentiky ale bohu díky je vše v pořádku jen špatně vypočítaný termín pordu.Posunul se o 10 dní takže termín mám 21.2.2011.chci ale zeptat, Holky budete některá rodit v podolí? Já bych potřebovla vědět kam se v TP píše to registrační číslo.Nechtěli mne vzít ale na konec to vyšlo sice trochu jinak ale co se dá dělat.číslo mi přišlo smskou ale já nevím kam ho zapsat :))mohla by mi některá těhulka poradit ?

    #862298
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky,
    vítám do diskuse všechny nové a přeju, ať bříška pěkně rostou!
    Eva.reichova: Mi ani nemluv, naposledy jsem byla na UTZ v 6. tt a teď půjdu až v 21. tt. A nemůžu se dočkat. Příští týden mě čeká ještě poradna, ale to mi stejně nejspíš doktor jen změří tlak, koukně na břicho a dovnitř a toť vše. Proč se tomu říká poradna???
    Jak vám utíká čas? Docela závidím těm, co aspoň trochu pracují, mě se to hodně vleče. I když teď před státnicema bych toho času zrovna potřebovala víc. Jinak bych ale ručičku hodin nejraději přetočila o pár měsíců dál, abych už mohla nakupovat výbavičku a zařizovat. Teď mi to přijde ještě brzy. Kočárek už mám sice na netu vybraný – aspoň zatím (http://http://kocarky.heureka.cz/x-lander-set-xa-2010-xiii/), ale čekám, jestli ho v lednu s novou kolekcí neslevní. Jinak nejspíš neprojde. Chci ale nový, ráda bych pak ještě další děti (i když po těch nevolnostech v 1. trimestru jsem říkala že už nikdy).
    Eva: Je fajn, že máš holky takové samostatné, teď ti to asi dost pomůže. A pak, až se narodí miminko, bude mít 2 starostlivé chůvičky.
    Jinak prcek už pěkně kopká, nejvíc večer mezi 10. – 11. Můj je z toho úplně unešený. Musíte pak dát vědět, až něco ucítíte:) . Zatím pa: a zdravíčko všem!!!

    #862299
    Anonym
    Host

    Ha, opravuju chyby: 6. řádek „mně“, a http://kocarky.heureka.cz/x-lander-set-xa-2010-xiii/. Teď už by to mělo fungovat.

    #862300
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky Luci! Taky jsem nebyla na vývojové vady ve 12.týdnu. Teď mi brali krvičku předminulý týden a nevolali takj doufám, že je vše v pořádku. Jinak říkali, že volaj kdyby něco. Taky mi přijde, že chodím na ultrazvuk málo. Byl ajem jen 2x. Poprvé hned na začátku – to tam byl jakýsi flíček a pan doktor mi potvrdil těhotenství a podruhé to tam byla fazolka. A od té doby nic. Ale jak koukám na obrázky jak to asi tak vypadá tak se hrozně těším na t20.9. až pujdu k doktorovi – snad bude dělat ultrazvuk.:O

    #862301
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Kájo kočárek je pěknej. Mam podobnou představu 🙂

    #862302
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Kájo, ten kočárek je dobrej, ale ještě lepší je prý XLander XA 2008 (ale asi bude k sehnání už jen použitý). Doporučovala mi ho známá, že je prý delší a prostornější než ten 2010, vzhledem k tomu, že v něm bude mimčo asi i příští zimu. Já jsem docela ráda, že budu mít kočár po švagrové. Je používaný málo a jen na 1 dítě. Jen škoda, že nemá otočná přední kolečka.
    Evčo, já se Ti vůbec nedivím, že se doma nudíš. Já jsem ráda, že můžu aspoň pracovat z domu. Domácí práce mám totiž zakázané (od manžela), ale je to hrozný pocit, když sedím v křesle a dívám se na něho jak utírá prach, vysává, vytírá podlahy … Teď ještě chudák v dešti venčí psa.
    No nic, jdu mu za to uvařit něco dobrého. Tak se zatím mějte a pište!

    #862303
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    Ahojky všem,
    ve st jdu na vyšetření v 16 tt, tak doufám, že mne doktorka řekne jen samé dobré zprávy(mám narozeniny, tak to bude ten nejhezčí dárek 8-| )kamarádka minulý týden o mimčo přišla v 15 tt – zjisili, že mu netluče srdíčko, tak mám strach.jsem prvorodička je mi 34 a navíc jsme loni prodělali zamlký potrat, tak si nějak pořád nemůžu začít to těhotenství, ted když už mi není zle , užívat.
    chtěla jsem se zeptat, jestli některá z vás nemá, no jak to nazvat – píchání okolo pupíku? četla jsem, že by to mělo být zvětšování dělohy, ale přeci jen se raději zeptám.
    ahoj a díky za odpovědi
    Kosťa

    #862304
    Anonym
    Host

    Nazdar holky, jaký jste měly víkend? Teda vlastně ještě máte:) . Snad jste se najedly tak dobře jako já – manžel udělal bramborové placky se zelím a krůtím stehýnkem. Mňam. Nejvíc mi chutná, když vaří někdo jiný:) .
    Kosto, neboj, vyšetření určitě dopadne dobře. Budu držet pěsti! Jinak s tím pícháním kolem pupíku nevím, raději se zeptej. Mě teď pro změnu píchá na boku u vaječníku, tak se taky raději zeptám.
    Evi.r, s tím kočárkem máš pravdu, ale už jsem ten starší typ nikde nenašla.
    Mám dotaz, chodíte některá na cvičení pro těhotné (nebo jste chodila)? Ráda bych začala, ale nevím, na co se přihlásit. Tak jen jestli nemáte některé cvičení oblíbené. Už jsem si pořídila i plavky, že začnu pravidelně chodit na bazén. Zjistila jsem totiž, že má kondička je z toho sezení nad učením mizená, dělají mi problém i schody do 3. patra. A to určitě bude hůř, až ponesu nějaká ta kila navíc, popř. kočárek*-) .
    Papa, hezké odpoledne.

    #862305
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    Ahojky všechny8-|
    Kájo, díky – snad bude vše v poho.o cvičení jsem přemýšlela a většinou, co jsem koukala, tak ho nemocnice mají od 20 týdne a později.poblíž co mám školy, tak tam je jen aerobik:P na plavání jsem chtěla chodit, ale to mi doktorka moc nedoporučila, říkala, že bychom tam mohli s malým něco chytit a ted babo rad.jinak já se taky zadýchávám – už jen proto, že jsem doma od začátku a vycházky mám jen 3 hodky denně, a to odpoledne, kdy chodím spát:D – ke všemu mi ještě zjistili, že jsem měla malou srdeční příhodu, takže se nesmím namáhat a hlavně nenastydnout – prý by to byl moc velký nápor na srdíčko,pokusím se přemluvit doktrku at mi je napíše jinak, ted když už mi je líp, tak mám chut být venku déle.tak uvidíme.

    tak holky pěkný zbytek neděle a pa pa

    #862306
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda maminy, budoucí maminy…. Tak tedy když už jsme u toho víkendového papání tak já jsem se u maminky nadlábla kachničky, zelíčka a bramborovým knedlíčkem. A musím říct, že nám oběma fakt chutnala 😀 . No jinak jsem si musela dnes pořídit nové kalhoty páč se do svých už jaksi nevejdu tak jsme byli na mosteckých slavnostech se spínacím špendlíkem na pupíku. No jinka při mém zjioštění, že se do ničeho nevedju jsem byla pěkně nas… a chudák manžel to odnesl hned z první ruky. Jsem hnusná ty moje blbý nálady :^) . No a koukala jsem na lacláče u větnamců a málem jsem se vyvrátila lacláče i těhu kalhoty mají za 1000,- kaček. No asi jsem žila někde jinde když jsem si bláhově myslela, že za ně dám u větnamců max. 500 kaček :S . Tak zdar a sílu do dalšího týdne 😀

    #862307
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    víkend byl výbornej, v sobotu grilování, v neděli nám tchýně uvařila jehněčí kolínko se zelenýma fazolkama a slaninkou. Ale nejlepší na tom bylo to, že nám to jídlo přivezla a ani nešla na návštěvu 🙂
    Kájo, cvičení se doporučuje nejdříve od 16.tt a co se plavání týče, tak jse prý lepší to speciální pro těhotné, prý se tam častěj mění voda a je u toho odborný dozor. Já bych taky chtěla chodit cvičit, ale ještě jsem se doktora neptala, jestli můžu. Každopádně chci chodit na předporodní kurz.
    Bambulko, kdybys měla velikost tak 42, tak mám doma jedny nové těhu rifle (nějak neodpovídá velikost uvedená na cedulce, ale jsou moc hezký) a prodám je klidně za 300 … Jinak já nakupuji na http://www.mimibazar.cz.
    Tak zatím dobrou noc …

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist