únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,021. až 1,035. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863251
    Anonym
    Host

    Peti, v tomhle stádiu už mě nikdo nikam nedostane:) , ale moc děkuji, příště si to určitě ujít nenechám! Kamarádka je vážně moc šikovná, fotky jsou super! A i ta cena.
    Příběh s kocourkem je dojemný. Já bych taky zaplatila cokoliv, když by byla naděje. Hrozně ráda bych měla zvířátko doma i teď, ale manžel je alergický. A k tomu nemáme žádný dvorek, takže by mě mrzelo, že se kočička nemůže proběhnout po venku. Ale třeba časem něco pro děti pořídíme. Myslím, že je dobré, když se naučí o něco starat.
    Jinak tady je odkaz na ty plenky, tyhle máme jedny a pak ještě jednoveikostní imse vimse. Fakt myslím, že je to s nima jednoduché a k tomu vypadají dobře.
    http://http://www.opravdoveplinky.cz/product_info.php?products_id=726

    #863252
    Anonym
    Host

    Bambulko, a co s těma koťátkama děláte? Není jednodušší nechat číču sterilizovat?
    Jj Peti, aspoň nějaká úspora:) . A jak to máš nakonec s porodným, nevyjde vám to?
    Jo, a dnes to na porod taky nevidím, ale možná zítra – to bude na oběd segeďák, tak by to mohl spustit:D . Dnes jsme oběd vyřešili pizzou přes telefon, trochu doma lenošíme.
    Dobrou chuť všem!

    #863253
    Anonym
    Host

    PS: znovu odkaz na plínky, páč jsem ho blbě zadala: http://www.opravdoveplinky.cz/product_info.php?products_id=726

    #863254
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Kájo,
    porodné u nás nehrozí vůbec, nám ten násobek KŽM vychází asi 5x a ne 2,4 🙂 . Jako OSVČ nemám moc na výběr, i kdybych přiznala na daňovém přiznání nulu, tak mi stejně budou počítat příjem kolem 11 tis. Což nechápu proč, navíc, když jsem od července byla na nemocenské. A porodné se počítá za poslední kvartál před porodem. TZN. příjem 0, jen nemocenská. No ale u OSVČ tomu tak není a počítá se celý zdaňovací rok. Nechávala jsem si to tady přes bebyweb zjišťovat ptala se i na úřadě. Tak mám smůlu, ale co, plenky mi to vrátí zpátky. A navíc, když jsme se o Valentýnku už tak dlouho pokoušeli a nešlo to, tak těch 13 tis neřeším. Neříkám, že bych nebyla ráda, kdybychom je také dostaly. Navíc v práci jsem splnila nad mé očekávání nějaké limity, tak budou krásné prémie. No nic, volala mamka, vyjíždíme už dnes do Ostravy, můj poslední nákup, tak papa

    #863255
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    manža mi okupoval pc, tak jsem se sem dostala až ted, za chvíli ho zase budu muset pustit, ale večer jdou s klukama na tah, tk zase písnu:-))
    co se týká plenek, my budeme mít jednorázovky + klasické bílé látkové(jako jsme měli my děti) některé látkové popužiji při kojení, přebal a pod. a několik jich budeme používat ještě přes papírovky – prý je to dobré kvůli kyčlím.
    Petro mě zase ta nová ženská u nás na personálním tvrdila, že se mateřská vypočítává z posledního kcartálu, ale kdy jsem pracovakla, nikoliv z nemocenské – tak já jdu v po na úřad tak se schválně taky zeptám.je skvělé jak všude tvrdí něco jiného.jo a ještě mi tvrdila, že kromě dovolené za lonksý rok(mám celou 20 dní) mi ještě přibude za tenhle, že mateřwká se také započítává, takže si pak mateřskou prodloužím o 2 měsíce dovolené(což je leopšé než rodičovský příspěvek ne?)
    no jinak si zvykám, že už se nikdy nevyspím až tak za rok.

    #863256
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky!
    Kájo tak koťátka jsme dochovali do stádia kdy se o sebe umí postarat sami jen jedny a ty jsme odvrzli rodičům – mají menší hospodířství tak jim to nevadí a naopakjim chytají myšky. Jinak ta naše kočičanda raději koťátka dělá než se o ně stará. Letos přišla 3 x s břichem a jen jednou je porodila u nás. Starala se o ně tuším 14 dní a pak se na ně vyflákla a já je měla doma a dokrmovala – bohužel byli moc malinký tak 2 ze 4 umřeli po 3 dnesch a pak jsem ty 2 vnutila kočičandě znovu tak se o ně zase začala starat – tentokrát bohužel jen 2 dny a já jsem je našla už mrtvá :'( . Jinak kam porodila ty ostatní fakt netuším. Domu přišla už spalsklá. Říkám je to potvora.
    Na ty plínky jsem koukala – vypadá to dobře. Možná když na ně někdy natrefím tak by jsem si jich pár kopila,el jinak jdu do papírovek.
    No o porodném u nás taky nebude ani řeč. Teď se jdu pokoukat po internetu zda vby to nešlo nějako udělat ale pochybuju.
    Jinak malej pořád řádí. Tu vystrčí kolínko, pak nevím teda čím,ale dloubne do močáku. Dneska měl zase škytku 😀 .
    Zítra jedeme k našim tak se cestou chci stavit v drogerii a nakoupit nějakou kosmetiku pro mimi tak jsem zvědavá kolik tam zase nechám korunek :O .
    tak pa pa

    #863257
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Mno tak jsem koukala na to porodné a je to, že by čistý příjem rodiny nesměl přesáhnout 16 992,- čistého.
    Kdo se může si přečíst celý článek http://www.penize.cz/porodne-a-pohrebne/183696-porodne-ziska-vic-rodin-nez-si-mysli
    No tak je to jasný. Oba pracujeme a dělat třeba za 8000,- si neumím představit když jen 2000,- projedu autem při cestě do práce. :@ . No neuděláme nic no.

    #863258
    Anonym
    Host

    ahoj,

    tak holky, me tak strasne moc otekly ruce a nohy,ale na rukou uz me normalne svedi kuze jak se mi natahuje… chladila jsem to ,ale stejne to nepomaha. Mate na to nejaky figl ?

    Vcera jsem tu mela navstevu,prvni s tou kamaradkou co je taky tehu a jejim muzem a pak dorazili byvaly kolegove z prace… koupili mi krasnyho velkyho plysovyho medveda se kterym ted spinkam a taky dudlik, ktery je cerveny a ma tam udelany takovy zlaty veliky zuby … je to paradni sranda,ale je skvelej.

    #863259
    Anonym
    Host

    ahoj,

    tak holky, me tak strasne moc otekly ruce a nohy,ale na rukou uz me normalne svedi kuze jak se mi natahuje… chladila jsem to ,ale stejne to nepomaha. Mate na to nejaky figl ?

    Vcera jsem tu mela navstevu,prvni s tou kamaradkou co je taky tehu a jejim muzem a pak dorazili byvaly kolegove z prace… koupili mi krasnyho velkyho plysovyho medveda se kterym ted spinkam a taky dudlik, ktery je cerveny a ma tam udelany takovy zlaty veliky zuby … je to paradni sranda,ale je skvelej.

    #863260
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky :))) tak jsme dneska byli opět nakupovat, tentokrát v Tescu.. tam mají taky starou belu, jen tam člověk lítá a něco někde hledá, jsem pak byla uplně uchozená..
    Ale už máme další lahvičku pro mimi, manikuru a plenky, papírové.. na ty látkové mrknu dle vašich odkazů:) ať jsem v obraze.. Jinak jsem scháněla žinky a ty snad přestali vyrábět nebo já nevím.. to je samá houba a rejžák.. tím přeci nebudu jemnou pokožku miminka umývat.. Snad to ještě seženu..
    Lenuna: bohužel žádnou radu nemám, mě se zatím ještě nestalo, aby mi nějak oteklo tělo.. možná později.. Snad ti to brzo zmizí.
    Jinak to porodné je u nás taky pasé.. bohužel já sama měla docela slušný plat.. takže i kdyby to počítali jen mě, tak nic.. docela mě to mrzí, když člověk vidí ty ceny za ty věcičky pro mimi, tak by se to hodilo.. Mohli by to dávat všem na první mimi bez omezení nějakého násobku životního minima.. Tak hezký večer 🙂

    #863261
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Kosto,
    jsem tedy zvědavá co ti řeknou na ten příjem, i když OSVČ se to stejně bude asi posuzovat úplně jinak než zaměstancům. Každopádně s tím nepočítám a teď už začínám přemýšlet jestli si zvolit rodičovskou 2letou nebo 3letou. Pro mě opět jako pracují matku bude možná lepší zvolit 3letou. Protože nebudu muset platit měsíčnívysoké zálohy na sociální a zdravotní poj., ale jen nějaké menší zálohy, snad kolem 2 tis. Jako fakt nevím už koho se zeptat, abych dostala 100 % odpověď.
    Jinak jsme se právě vrátili z shopu a v Ikei jsem koupila za 5 kaček takové obyč malé bílé ručníky. Některé vezmu s sebou do porodnice na intim a když je zničím a nepůjdou vyprat, mi vadit vůbec nebude. Vzala jsem jich rovnou 10, tak doufám, že nám zůstane nějaký i do budoucna na utírání dupy.
    Holky, žínky jsem koupila v rosmanu, ale je pravda, že byly trošku tvrdší. Ale moc děkuji za sušičku a tak nějakou tvrdost fakt nemusím řešit, je vše měkkoučké jak peříčko a dá se říci, že naprostá většina oblečení i bez žehlení.
    Jo a během mého nakupování (byla jsem s mamkou), manžel doma uklidil naprosto všechno. Už ráno mi avízoval, že bych už mohla jet atd. hm, tak už vím proč to tak chtěl. Tak teď už zas sice sedí za svým pc a válí tam nějakou hru, která mi ruší zvku telky, ale fakt mu to prominu. Je to tady jak na střelnici 😀

    #863262
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    😀 ahojky holky
    no já žínky koupila droxi (schleckeru)drogerii
    nohy mi natekly teprve předevčírem, tak zatím s tím nedělám nic, kromě toho, že si je dávám, když odpočívám na gauči, tak si je opřu o stěnu – prostě+ abych je měla vysoko a zatím mi víc nenatýkají, uvidím co mi řeknou v út v poradně.
    Bivinka – ty už jsi si koupila lahvičky? já chci počkat až jestli je budu potřebovat a pokud ano, mají je všude tak pošlu manžu.
    v tescu je dobré koupit lovelu, když jí mají v akci:-))

    #863263
    Anonym
    Host

    nas se taky porodne netyka, ja mela pekny plat a manza je osvc…. takze dostanem prdlajs.

    jdu se nalozit do vany, treba to na me prijde, svedi me ruce i nohy jak mi to nateklo.. malej je dneska nejakej docela klidnej, asi uz tam fakt nema misto, ale urcite to v noci napravi….

    #863264
    Anonym
    Host

    Někdo tu radil na ty otekliny pít urologický čaj. Mně se to naštěstí teď vyhýbá.
    Hm, s tím porodným je to fakt blbý. Určitě to udělali naschvál tak, aby to nikomu nevyšlo8-| .
    Žínky mám taky myslím se Schleckeru a po vyprání jsou v poho.
    Já odpoledne trochu řádila – s hadrou a vysavačem, pak jsme jeli do Baumaxu a Sika okouknout koupelny, vyběhla schody… a pořád nic. Horká vana mi dělá akorát dobře, protože mi nadnáší břicho, tak asi budu muset ukecat manžu, aby Johanku trochu popohnal. Jináč tu budu strašit do půlky února… No, zatím to není tak hrozné, ale jsem trochu nedočkavá:) .

    #863265
    Anonym
    Host

    Ahoj Holky,

    Tak já dneska baštila tresku a fakt výborná ,žádná kupovaná ale přímo z norska .fakt mňamka.Jinak mi dneska kluci přidělali konečně digestoř ,tak mám komplet kuchyň 🙂 .No a o zvířátkách mi se sem stěhovali v březnu, já jsem kočíčí, takže jsem hned sháněla kotě..no pak jsem si řekla že udělám poprvé v životě něco pro starší odložené zviřátko a tak jsem si vybrala v útulku ročního krásnýho mourka, jmenoval se screepy já mu říkala skrip..no převzala jsem zviřátko s tím že je zdravej a očkovanej ..měsíc jsem z toho útulku tahala očkovací průkaz..kocour hrozně kašlal ale už jsem ho milovala a nevrátila bych ho..takže jsem mu vylečila zánět průdušek ,kterej dle doktora měl dlouho a v útulku to museli vědět.. pak byl krásnej kluk mohutnej ,fatk pěknej a najednou začal scházet..takže veterina doktor říkal že má špatnou imuntitu pak mu dělala test a zjistili jsme že má FIP..což je v podstatě leukemie ,prostě smrtelná nemoc..takže jsem si vypiplala s chuděrky nádherné zvíře, které prostě nemělo šanci na život.No nejhorší je že mi doktor řekl že je to přenosná nemoc z kočky na kočku at dám tomu útulku vědět..a ta slečna mi v útulku řekla že moc dobře ví co to je a že nemoc není přenosná a vubec at jí nepoučuju..no prostě kravka..a To se stalo týden po té co jsem zjistila že čekáme..no naplakala jsem se kvuli němu moc…naštěstí tu byla ta mála štěněčí kulička kterého jsme měli týden,tak jsem se upnula na něj ..no je fakt že je to rozmazlínek ale je muj..hafík jeden ..No ted jak jsem četla o těch otocích..holky mě už tak 14 dní v kuse brní tři prsty na levé ruce a otéká to ..a fakt hruza a taky nevím co s tím, prý to muže způsobovat krční páteř..příští čtvrtek jdu k nějáké paní co prý to umí napravit ,jen nevím jestli to do čtvrtka vydržím….jinak plenky zatím taky jednorázovky a uvidíme ,třeba taky přesedlám na popolinY 😀 je to jsem se zase rozepsala…tak pa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,021. až 1,035. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist