únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,036. až 1,050. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863266
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky:):D
    tak já se zajdu mrknout do těch drogerií na ty žinky:)) ať máme čím pak to malé omývat.
    Jinak lahvičky určitě, jsou dobré i přes to, že se bude kojit.. může být více mléka, takže prý se odstříká a dá do ledničky.. a pak třebas přítel může v době nepřítomnosti nakrmit.. Nebo prý se dává i miminkám pít čajík :)) To mi řekly zkušené maminy.. proto jsme už kupovali ty lahvičky:)
    Mají daleko lepší než kdysi.. tedy vymakanější:)
    tak papa 🙂

    #863267
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky:D
    no co se týká lahviček, tak jsem je fakt dopředu nekupovala, sestřička na kurzu říkala, že kdo chce kojit tak at kojí, čaje a pod až od toho půl roku, takže jediné co mě napadá, kdy bych mohla lahvičky potřebbovat – jedině, že by mě odvezli do nemocnice a smalou zůstal manža sám, krmit z lahve může až po půl roce, do té doby chci kojit a neučit jí na láhev – prý pak moc pít nechtějí, protže se rozmlsají – z láhve nemusí tolik tahat, teče to samo, ale to je jen na každém jak bude mimi krmit.já pokud to půjde a doufám, že jo, tak fakt chci kojit co nejdéle a né, že jí od od dvou měsíců budu učit z láhve a někomu jí dávat na hlídání – chci si jí užít, takže ostatní mají smůlu.u nás na firmu nastopila holka po půl roce – malou nechávala hlídat, která byla pořád nemocná – je pravda že ta holčina moc k mateřství netíhla, ale jak říkám, je to každého věc.
    s manžozu jsem domluveni, že já se starám o mimčo – on o vše ostatní – nákupy, ujkklízení, vaření – popř další práce, je to prostě zlatíčko:D
    a ted zjiného soudku – kdyby jste si chtěly procvičit mozek:
    http://www.bencopo.cz/milion/milionar.html

    #863268
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Maminky, ještě kousíček musíme všechny vydržet. Na nohách mi otoky jakžtakž zmizely, ale ruce jsou čím dál horší. Jen začínám pochybovat, že to je jen voda a otok. Mám na rukách hrozně bolavé klouby, v noci si musím dávat bacha, abych neusla s „pěstí“, ale jedině s rukou narovnanou. Dnes jak jsem šla na záchod, jsem hlasitě skučela jak to bolí (ani si nejsem vědoma), že to probudilo manžu a lekl se co se děje. Dá se říci, že mě probudil, tím jak na mě promluvil a tak si i vyzkoušel mi pomaličku hýbat s rukama. Mít prstýnek, tak jej nenavlíknu ani přes olej. Fakt mi naskočily klouby do neskutečné velikosti. A nedělám si srandu, ale utrhnout si v noci papír s narovnanýma prstama je vcelku zážitek. Snad tohle porodem skončí, když mi na to dr. řekla, že placenta dává hormonální změny a říká, připrav měkké tkáně a kosti na porod. Určitě teď jakákoliv nepříjemnost a bolest stojí za to, miminka nám to vynahradí nespočetně mnohokrát. Takže pojďme do poslední “ cca měsíce“ a vydržme, za cvhíli se budem jen radovat.
    Kájo, mě radila tchýně hlavně sex, ale neboj Johance se také bude chtít vykouknout na svět. Vždyť každé mimi je zvědavé na svou mámu a tátu 🙂
    Dari, ti naši domácí mazlíčci dávají občas zabrat a když je konec života (jakéhokoliv), tak je to vždy smutné. Hlavně, že hafík dělá radost a je malou průpravou na mimi. Moc se těším, až se půjdu pomazlit s Bessynkou. Ona fakt tak smutně kouká.
    A lahvičky také máme nakoupené, ať je využijem teď, nebo až jednou v budoucnu. Čaj nám na kurzu říkali že ne, protože první jde přední mlíko, které není tak hutné a výživné jako to zadní a právě tohle mimi slouží na pití a osvěžení. Jsem sama zvědavá na tu praxi. Na skladování v ledničce máme kelímky s víčkem od Aventu, co byly u odsávačky. Chci kojit, ale protože budu pracující fakt brzo, tak radějc odstříkám a dám flašou, než dát umělé a flaškou. Snad to takhle půjde. Je pravda, že se spousta věcí změnila a moje mamka na to hledí jak pitomá. Ale nějak ty naše dítka vychováme a určitě to bude s tím nejlepším svědomím a vědomím jak budeme moc a umět.
    Po dnešních nákupech jsem utahaná a protože u nás je pc večer (stále nějaké zvláštní zvuky jdou z manželového koutu), tak jdu chrupkat a budu mít postel aspon chvíli sama pro sebe. Tedy pro mě a Valinku ve 2v1 🙂

    #863269
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Kosto,
    závidím jak popisuješ vaší situaci, že ty budeš jen máma a o hodně se postará tatínek. U nás to bude do 3 hodin odpoledne budu plně funkční já, pak nastoupí moje mamka, než se vrátí manžel z práce. Vím, že se mi do práce také nebude chtít a opouštět mimi, ale manžel nevydělá víc jak 15 tis měsíčně a naše náklady na bydlení jsou 18 tis. Ale zas ušetříme za dovči atd. Máme barák, zahradu, bazén, atd a abychom měli na jídlo a chod domácnosti a auta, musím do práce i já. Jen má práce je občas do týdne na pár hodin. A tak jak jsem to řekla sestře na kurzu (až tedy všechny maminky odešly, ať nedělám toho rebela), tak jsem jí řekla svou situaci a řekla, že je jedno jestli půjde mateřské mléko z prsu nebo láhve, hlavní je že půjde a nepostavím se k tomu tak jak matky co jsou doma a pro pohodlí koupí umělé, i když mlíko mají. A dokonce mám spoustu takových kamarádek vedle sebe. Ale fakt závidím každé mamince, že si celé období na rodičovské bude užívat jen mimi a na práci nebude muset pomyslet. My buď zkoubíme vše dohromady a vím, že můžu dát stejné množství lásky jak maminka co je jen doma a budeme tak šťastní. nebo prodáme dům, splatíme úvěr na bydlení, vezmem menší a půjdem do bytu a nebudem až tak řešit finance, aby dítě mělo vůbec co jíst. Když to řeknu jednoduše, v budoucnu a rodičovkým příspěvkem budou naše náklady (bez jídla, benzínu, pojistek, telefonů atd.) 23 tis a příjem bude max 22 tis.. Budu mít možnost, buď posílat tatínka do druhé práce a neuvidí skoro nikdy své dítě, nebo se v dnešní moderní době podělit o výchovu a do práce půjdu i já a on si tak bude moc dopřát dítěte, ale i chodu domácnosti atd. Vím že tohle je můj názor a hlavně má skutečnost, ale bohužel u nás v rodině jsem byla a jsem stále hlavním živitelem rodiny já. On na fušce dře celý víkend a donese domů 2 tis, já když se zadaří tak půl hodiny, max hodinu. Je to ale o různorodosti práce a nelze to tak dělat v zaměstnaneckém poměru, ale jen jako osvč. To je jasné. Doufám, že jsem tady nepohoršila tímhle nějak maminky. Vím, že jsem tímhle teď hodně otevřela své soukromí, ale buď budu mít dítě, rodinu a budu muset jít i pracovat, nebo budu bez dítěte a lásku nedám nikomu. Kdo má známé v cizině, tak ví, že ženské nastupují po půl roce do práce a nikdo se jich neptá, zda chtějí či nechtějí. Prostě musí

    #863270
    Anonym
    Host

    ahoj,
    tak jsem si pustila dvd co jsem dostala na predporodnich kurzech o sparvnym kojeni a detskych opruzeninach atd, tak kdyz jsem podle navodu te asistentky zkousela jak ze se to dela, tak mi zacalo tect mliko 🙂 takze jsem to delala asi dobre,ale byla jsem sama prekvapena,ze uz nejaky mam..
    Taky jsem si objednala kojici polstar, dobre se u nej bude lezet a pak se bude hodit….

    Co se tyce kojeni,tak chci taky co nejdyl,lahvicky mam asi 2 a to s odavackou,ale taky je pouzivat nebudu, mam i ty kelimky na mliko od aventu, jak psala peta, tak uvidime, malej me porad kope a me uz se spatne pise, ajk me boli ruce kdyz mi natekli, tak se mejte pekne 🙂

    #863271
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    Petro – jj já jsem ráda, že mám skvěl=ho manžu, jsme spolu 13 let a už jsem si toho hodně zažili. no my se snažili si hodně našetřit – za těch 13 let jsme byli jen na svatební cestě(víkend na hluboké) a 2x na dovče na týden na horách(v létě) jinak jsnme oba pořád makali a makali, až já z toho měla infarkt, ale co , vše zlé je k něčemu dobré, můžu si ted dovolit zůstat doma a kdyby náhodou něco, tak nějakou tu brigádu si vždycky můžu najít i do práce by mě vzali dřív, ale pokud to jen půjde budu doma:D
    jo a když už mluvíš o posteli, tak manža byl včera na pivku a já mu zabrala celou postel, nevědomky:D a našla jsem ho, jak spí v pokojíku – no není zlatej – místo toho aby mě budil, tak šel spát jinam.
    tak já jdu zapařit nějakou hru a zatím se mějte

    #863272
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky
    Kájo – ještě jsem si vzpomněla -spadlo ti už břicho? sestra na kurzu říkala, že kromě toho že odejde hlenová zátka tak má spadnout bříško, tak jak je to u tebe?

    #863273
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Kosto,
    infakrt jako skutečný??? to snad né. Jinak my jsme s manžou také 13 let 🙂 (od mých 15-ti) a nikdy jsme nebydleli v pronájmu ale také extra neušetřili. Je pravda, že vyšší příjem mám až teď poslední 4 roky a to jsme byli schopní ušetřit jak jsme bydleli v bytě, ale teď už na baráčku to nejde. Za 3 roky co tady budem bydlet se vrazilo už šílené množství peněz jak na interiér, tak terénky. No ale zas ve 45-ti budem mít klidné spaní a budem bez dluhů. Je to hold, někdy složité vše zkloubit dohromady, ale když se chce tak to jde.
    Leni, to já mlíko nebo mlezivo či jak to nazvat, jsem zkoušela hned v listopadu jak nás to také učily na kurzu. Taky jsem z toho byla paf, že už to teče. Ale jak tady jednou holky psaly, tak zatím nějaké volné unikání a mokré podprsenky nemusím řešit. Asi mám na to malé prsa :S

    Jinak dnes jsme se probudili po 7 do krásného dne, svítí sluníčko a není tak hrozný mráz jako včera. Dnes to vidím po obědě na nějakou procházku na pole s Bessy, ať se zas trochu víc proběhne. Na zahradě jí to už asi moc nebere a má vše očmuchané.
    A co budete vařit? my dnes jen kuřecí stehna s rýží a ledovým salátem, ale ať mám nějakou inspiraci na příští týden, fakt nevím co vymýšlet

    #863274
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky :)) krásné ráno, až na Prahu, kde je zataženo a všude jinde svítí sluníčko.. dle webkamery v tv..
    Dneska v noci mi natekly ruce 🙁 to se mi ještě nestalo, docela to bolelo a taky jsem se probrala s pěstí zavřenou a pak mi trvalo delší dobu tu ruku rozhýbat.. asi ten poslední měsíc je v tomto směru asi normální.. vy už asi víte víc než já.. Docela bych brala aspoň jednu noc spát až do rána a ne se každé dvě hodiny budit a běhat na wc a převalovat se. Než jsme šli spát, tak mě dvakrát naštval náš kocour, nejdříve vlezl do postýlky (která vůbec není pro něj určená) a po druhé shodil sušák, kde zrovna suším fusak pro mimi.. Snad takhle zlobit nebude, až tu budeme mít miminko..

    #863275
    Anonym
    Host

    Dobré ránko,
    dnes jsem nezvykle brzy vzhůru a docela pěkně vyspaná. Všechny bolesti jsem dnes zaspala. Ale asi to nebylo nic vážného, jinak by mě to to spát nenechalo. Bříško mám celkem dole, myslím, už se mi zas dobře dýchá. A hlavičku prý doktor nahmatá hned za čípkem, takže nachystáno vše je. Ale ani ten sex nepomohl:'( . Jediný, čeho se bojím, je vyvolávaný porod.
    Ještě zpátky k debatě o kojení – doufám, že mi to taky půjde a jsem ochotná vydržet asi do roku. Ale samozřejmě se jednou za čas ráda nechám zastoupit manželem, který nakrmí mimi místo mě a já si někam zajdu. Vyřešila jsem to lahvičkou od Medely, která funguje stejně jako prso (mimi se prostě při sání nadře) a není problém s tím, že ho pak nechce. Však jukněte na stránky Medely – http://www.medela.cz/produkty/calma.php.
    Kosto, teda, takhle dřít a uhnat si infarkt… to nevím, jestli je dobré. Snad si to teď s miminkem vynahradíš. A manžel je hodnej, že tě nechal vyspat. My hrajem vytlačovanou:) . Zrovna v čera jsem mu říkala, že není fér, že on má půlku jen pro sebe a já půlku pro dva. Ale základní kámen úrazu je v tom, že si ještě jako „starý mládenec“ koupil malou postel (160×200). Teda aspoň podle mě.
    Leni, to DVD mám někde taky. Jdu ho najít a vyzkoušet. To by mě docela zajímalo, jestli to i u mě funguje.
    Zatím pa, zas se přijdu podívat. Dnes máme další návštěvu na oběd…

    #863276
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Peťo, neboj, já Tě planě chápu s tou prací, zvláště, když můžeš pracovat třeba až odpoledne. Já taky začnu něco dělat hned jak to půjde. Naštěstí budu dělat 90% z domu, do práce si pojedu tak akorát vyzvednout podklady, takže můžu dělat, až bude manžel doma.
    Kojení-já na žádným kurzu nebyla. Naštěstí porodnice vede kurzy o kojení i pro štstinedělky, takže kdyby něco, tak se rychle přihlásím. Na vánoce jsem dostala knížku Vše o kojení, kterou už mám přečtenou, snad jako základ to bude stačit a na netu jsem našla taky nějaký videa. Tak snad to nějak zvládnu. Budu muset 😛 .
    Otoky-manžel mi v lékárně zjišťoval něco o tom urologickým čaji a řekli mu, že se dá použít jen jako úplně krajní nouzové řešení a doporučili mu gel Elasti-Q Relax, tak mi ho koupil. Mám ho jen 2 dny, takže nevím, jestli opravdu na otoky zabírá, ale každopádně tak nějak příjemně chladí.
    No nic, jdu pomalu vařit. Manžel si přál gulášek, takže mám co dělat …

    #863277
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    byla to srdeční příhoda, kterou jsem dostala následně po přechozené chřipce, k tomu se přidala parainfekční artritída – jsem se dva měsíce nehla, čůrala do plenek a na záchod mě manža musel vodit. hrůza děs běs, ale zvládli jsme to. proto taky půjdu na 90% císařem, můj kardiolog mi to zakázal rodit normálně, tak čekám až co v porodnici, prostě mi srdíčko nepumpuje tak jak má, nesmím se zatěžovat – takže právě ani na těhucvičení jsem nemohla.kromě toho, že se zadýchávám víc než zdravý člověk nic nepocituji – v nemocnici se mnou byla holčina a ta dopadla mnohem hůř – a taky z přechozené chřipky.takže holčiny žádné přecházení.
    jo a manžovi před dvěma roky umřel kolega – infarkt 33 let, člověk si řekne to se nám stát nemůže a ejhkle – mě je 34, takže taky už nejsem nejmladší:-))oprostě když děláš pod stresem tak to musíš někde vyventilovat jinak to špatně dopadne.
    Lenuna – jj dvd jsem také dostala a pustila, tak snad to nějak zvládneme ne?
    ruce zatím nateklé nemám, ikdyž prastýnek jsem už pro jistotu sundala, nohy mi natekly tuším tak 5 dní zpátky, ale zatím dobré, dávám si je nahoru a včera jsem si dala i studený obklad – ale nějak se mi nezdá, že by to pomohlo.
    no dneska máme na programu zelnačku a pak masíčko – něco jako čína s rýží.

    #863278
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    Krásné dopoledne maminky:)
    víkend máme skoro pryc:'( a zas jdou manžílkové do roboty.a my zrovna mame noční.Včera jsme byli odpoledne na chapupe.venku bylo teplejc jak uvnitr tam jen 4 stupně tak jsme zatopili a za dve hodiny vytopili jen o stupen.tak jsme se sli projit lesem(Baxík se aspoň vylítal a spal doma jak zabitý) a pak jsme jeli domu.Já žádné dvd nemám vše mám vyčtené z internetu a nebo z časopisu kupuju si Betynku.taky jsem dostalo od sestrenice dve knížky tak ty už jsou taky přelouskané dávno.
    Bavili jste se o kojení.Já chci kojit do pul roku Davídka (minimálně) a když přestanu kojit tak mám v plánu ho přestěhovat do svého vlastního pokojíčku. Bude na to trosku zvykli když tam budu přebalovat.Myslím si že čím déle to budu odkládat tak to bude těžké. Jinak mě těče mlezivo jen z pravého prsa a z levého jen výjimečně spíš skoro ne.tak nevím.lahvičku jsem žádnou nekupovala protoze když bude pít z dudlíku tak nebude chtít prso. no ale ted nevim kdo to psal ze jsou speciální dudlíky že se mimčo nadře.no uvidíme ani odsávačku nemám.vy ano???anni vlastne nevim která je lepsí jestli manuální či elektrická.Když už bych ji koupila tak asi jak je ta akce s tím sterilizátorem do mikrovlnky.uvidíme po porodu kolik bude mlíka kdyžtak objednám přes net a do dvou dnů to tu bude.
    otoky nemám žádné. Ale jak jsem přibrala 20kilo tak mám strasně tlustý stehno no proste nohy bříško nemám ani tak velke všechno v zadku a v nohách tohle nemuzu nikdy shodit:( :'(
    to my dnes máme navařeno včera jsem dělala rizoto, mamka moje kančí se zelim(jak vyhrali na tom plese) a jeste budou dnes řízky ale jen 3 to mi zbylo z rizota.
    tak se holky zatím mejte pozdravujte miminky resp.je pohladte a at nás moc nekopou

    #863279
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    jo jinak jak jsme se bavili o zapití našim malých budoucích ratolestí tak mě Míša překvapil řekne prý v hospodě že se pije do 5000,– a pak každej si to platí sám. mě se tak ulevilo protože předtím pořád říkal že se kluk musí hoooodněe zapít a kamaradí mu to říkali taky tam mi minule řek že utratí nejméně10000,–(nejsme milionaři.normální občané:) ) podle me je i 5000 moc ale co muzu dělat snad to nerekl jen tam abych byla klidná.Snad ne:) A to říká jak za mnou bude každý den jezdit 60km jen tam tak doufám než tam dojedem že neporodim v aute:D to je přes vesnice 50km/h a hlavne samá zatáčka tak počítam cca 45min.podle toho jestli se pojede ráno odpo večer ve všední den o víkendu.jinak to bude masakrjak máte porodnici daleko vy???

    #863280
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Dnes podruhé dobré ráno 🙂 , sice jsme dnes vstávali v 7, ale ani snídaně s kávou mi nechutnala, tak jsem po 9 zalezla zpátky do pelíšku a po 11 se probudila. No paráda. Tak jdu nachystat kuřecí stehýnka do pekáče a začít pomaličku vařit.

    Kosto, ty jo, jsi mladice a takové zdravotní problémy, to je masakr a nepříjemné. Ale je pravda, že stresem, přecházením i té blbé pitomé chřipky či nachlazením si všichni zahráváme (kdo to v dnešní době nedělá). A teď to budou dělat úplně všichni, kdž je nemocenská slušně placená až od 3. týdne. Manžel byl celý prosinec doma a přišlo mu 4500, no jako na chlapa fakt super vývar 🙂 . Asi vláda chce, aby vážně všichni odcházeli z práce a skákali tak do hrobu. Jinak to nejde nazvat.
    A u nás to kojení jestli půjde tak do těch 2 měsíců (co chci být doma) tak normálně jen z prsu a pak je mi to jedno (jestli prso nebo flaša), hlavně ať má mateřské mléko.
    Jinak ta má práce je také většinou z domu, navolám si klienty, to bude Vája spát a pak jak přijede mamka či manža domů, tak ká na 2 hodky půjdu do práce. Spoustu klientů si během těhu zvyklo za mnou jezdit i ke mě domů (když jsem měla jen vycházky). Kancelář, kde jsem byla celý den jsem po dohodě s ředitelem pustila jinému kolegovi, protože od 9 -17 s mimi fakt sedět nikde nehodlám.
    Jinak díky za tipy na oběd 🙂 a zatím pá, u nás stále krásně svítí sluníčko

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,036. až 1,050. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist