únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 91. až 105. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862323
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    no tak to je fakt mazec, ty fotky. Já jsem si myslela, že mám na 16. týden velké břicho, díky nadváze, ale zase až tak velké není. Potěšilo mě to …

    #862324
    Anonym
    Host

    ahpjky holky,tak jsem koukala na ten odkaz,to je fakt moc pěkný…já koukala na 19.tt a taky jsem zjistila,že takovej pupík nemam,spíš nějak menší-teda v porovnání s těma fotkama..ikdyž hodně zálež,jestli se fotí jen bříško nebo bříško schované tričkem…

    #862325
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky, tak jsem se dnes konečně vydala na nákup kalhot.
    holky hrůza, normálně jsem měla velikost 44 – 46, jak kdy a ted jsem se vešla do 48 a jsem v nich narvaná, takže v H&M jsem nuspěla, ale v C&A jo, tam mají i větší velikosti. a do ceny 900,-
    to jen kdyby na tom byl někdo z vás podobně. no a ještě mrknu na net na nějaké obchody a uvidím, zatím mám jedny a uvidím jak moc se budu zvětšovat, zatím mi rostou stehna ale bříško nemám moc velké:D

    #862326
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    jůů mrkla jsem na odkaz na pupíčky a potěšilo mě že nejsem jediná pupkatá 😛 . Už jsem z toho začínala mít depku, že mi to bříško vyrostlo nějako rychle 😀 . Mno jinak u nás se nic zvláštního neděje. Včera jsem upekla štrůdl a dnes už je víc jak polovička zbaštěná a to to manžel nejí. No ještě, že jsem skoro celý den v práci jinak nevím nevím zda by ještě něco zbylo. malému špuntovi nějak zachutnalo no 8-|

    #862327
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    bambulko, jestli jsi dělala klasický štrůdl se skořicí, tak bacha. skořice – těhotné ženy by ji měly užívat pouze v malém množství, protože v opačném případě může způsobit překrvení pánve. Je to z internetu: http://www.miminko.com/clanky/bylinky-v-tehotenstvi-ktere-radeji-nepouzivat-104.html
    Jinak já mám zase za tři týdny 1,5 kg dole, tak to ze mě asi nebude mít doktor moc velkou radost, když mi nařídil přibírat 😛 . Jen teda doufám, že prckovi to hubnutí nevadí.
    Mám dotaz, je nutný jít jen kvůli těhotenství k praktickému lékaři, na plicní, EKG a tak, když jsou na to kolonky v průkazce? Já byla jen u zubaře a to jsem tam stejně musela, ale nikam jinam se mi už nechce …

    #862328
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky8-|
    Evi, já jsem se taky divila, kam všude musím, ale obvodák by ti měl vypsat veškeré nemoci, které jsi prodělala – a které prodělali rodiče – hlavně matka, né na všechny si můžeš v tom fofru vzpomenout:)
    na plicní mě teda doktorka neposlala, ale byla jsem na EKG a to se jim právě nelíbilo, takže další vyšetření jako echo a pod. a tam zjistili, že jsem prodělala srdeční příhodu – kdy? to nikdo nezjistí, může to být po přechozené chřipce, každopádně mě teď hlídají a v porodnici se pak rozhodnou jestli půjdou do rizika anebo jestli půjdu na císaře. takže EKG doporučuji, u zubaře jsem už taky byla.
    s tím hubnutím – kamarádka co porodila v březnu – měla až v dubnu, ale byla od 7 měsíce v nemocnici, právě kvůli tomu, že přibrala jen 6kg, bylo to blbé, ale zase na druhou stranu jí a mimčo hlídali a dneska má krásného chlapečka, tak neboj – vše bude dobré.
    já sama jsem zvědavá, kolik jsem přibrala a co na to doktorka, minulý týden jsem tam byla na kontrole a měla jsem jen kilo navíc a začínala jsem se ztrátou 6 kil. tak uvidíme, ale to že nemám nahoře víc kilo, zatím neřeším – doktorka byla s tím kilem spokojená.
    dneska jsem byla na testech jestli nemáme těhotenskou cukrovku, tak uvidíme při návštěvě doktorky.
    tak holky pa pa

    #862329
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak se hlásím zpět po náročném víkendu. Koukala jsem na fotky bříšek, jsou super, hledala jsem přibližně to své a jedno podobné našla. Nějak trochu zaostávám:-(. Ještě pořád jsem se nevyšplhala na původní váhu, chybí 1,5 kg. Ale když cítím, že se malý vrtí, tak si říkám, že je nejspíš všechno v pořádku. Zítra nás čeká genetický UTZ, tak pak písnu, jak jsme dopadli. Už taky cítíte kopanečky?
    Evčo, dívala jsem se na kočičky a jsou naprosto úžasné! Doma u rodičů máme 2 – taky Garfielda a tříbarevnou pouliční. Hrozně ráda se na ně koukám, jak se kočkují a v noci spí zapletené do sebe. Hned bych si nějakou pořídila, ale manžel nechce ani rybičky*-) . Tak aspoň to miminko:) .
    Jinak ohledně těch vyšetření v průkazce – já bych je taky nepodceňovala, snad krom zubaře. Pokaždé, když jdu do poradny, tak mě sestřička hned nažene na měření tlaku a hodnoty jsou normální, ale jinak se mi pořád dělá při stání mdlo. A pak mi to doktor nevěří! Ale obvoďačka si dala práci a naměřila hraniční hodnoty nízkého tlaku a hned to do průkazky napsala. Sice nevím, jestli je to k něčemu dobré, ale je to tam… Chtěla jsem se zeptat, jestli na to EKG potřebuju nějaký doporučující papír, nebo se prostě stačí objednat?
    Holky, tak žádné stresy! Nenechte se rozhodit ani tchýněma, ani kolegy v práci – ať se miminkům dobře spinká:) ! Pa

    #862330
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    Kájo, tak jsem si teď volala na internu a prý když je vyšetření v rámci prevence, tak doporučení chtějí, nebo bych si to musela prý zaplatit. Takže asi zítra skočím k obvoďačce, ať mi napíše všechny doporučení a co nejdříve si to všechno oběhám. Tak snad to bude všechno v pohodě. A co se tlaku týče, tak prý ke svojí váze mám dost nízký (100/70) a pořád se mě sestra v poradně ptá, jestli neomdlévám. Žádný problémy nemám, kromě výšlapu do druhého patra do bytu, to se mi pak motá hlava.
    Jinak u nás nic nového není. Kopanečky zatím necítím, myslím, že je ještě brzo, jsem teprve 17+2. Ale už bych je cítit chtěla, nějak mi totiž pořád nedochází, že jsem těhotná …

    #862331
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Tééééda děkuji za upozornění Evi. Vůbec jsem neměla ani tušáka, že by to mohlo vadit. Teda to je děs. Nic se pořádně nemůže baštit. Dočetla jsem se, že ani plísňové sýry by se neměli. Tataráček, který já tak ráda. No ale nedá se nic dělat a když chceme mít zdravé špunty tak to musíme nějako vydržet 🙂 . Jinak já teda pohyby také zatím necítím. jen mi v bříšku občas zaškrundá 😀 . No už se těším až něco ucejtím. Už se mi blíží taky ultrazvuk – žjůůů já se tak těším. Doufám, že nebude prďola otočenej prdílkou a poznáme co se nám tam vyklubalo :^) . jinak mě dělali EKG i na preventivní prohlídce a nejspíš neshledali nic špatného protože do papíru napsali „odpovídá těhotensví“. Neím co si o tom mám myslet,ale asi bude všechno v pohodě.No a jsem strašně líná se objednat k zubaři.8o| . Mno už asi budu muset aby jsem to vůbec stihla 🙂 . Tak páááá a všem hlavně zdravíčko, pohodu a jen a jen dobré zprávy.

    #862332
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky, píši tady prvně a jsem nováčkem mezi Vámi. Termín máme na Valentýna a vypadá to, že budeme mít Valentýnku. Kdyby náhodou se paní dr. s UZ spletla, tak bude Šimonek. Ale proč vlastně píšu. Sháním bodýčko nebo dupajdy s vtipným vyšitým nápisem. Bohužel v obchodech jsem nenatrefila. Chtěla bych to dát tatínkovi pod stromeček (i když je začátek září) už vymýšlím nějaký originální dárek. Našla jsem pouze nápisy nažehlené nebo tištěné. Jestli budete mít tip, prosím o něj. Moc by se nám líbílo (já i maminka milujeme tatínka) nebo něco v tomhle stylu, co dojme zajisté každého nového tatínka. Mějse se krásně Peťa a ??? (Valentýnkou či Šimonkem). Jinak v 17 tt jsme vážili 204 g a měřili cca 17 cm 🙂

    #862333
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    vítám Tě Petro mezi náma. Já bych si asi spíš koupila „čisté“ bodýčko a pak si sehnala někoho, kdo by mi tam nějaký nápis vyšil. Vím, že kamarádce takto vyšívali na bodýčko jméno a dělala to nějaká malá reklamka asi za stovku, ale už to nějkaý tem pátek bude …

    #862334
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky,
    tak jsme dnes byli na UTZ ve 20 týdnu a všechno vypadá v pořádku. Jen termín porodu nám prodloužili na 6. 2. Bude to holčička! A já si celou dobu myslela, že spíš chlapeček. Tak teď jsem docela ráda, že to vím dopředu, abych pak nebyla na rozpacích po porodu:O . Malá sebou pěkně šila, tak jsme si ji prohlídli ze všech stran. Hm, akorát tu váhu jsem se nikde nedočetla… Teď můžeme začít vybírat jméno. Pro kluka už jsme měli, ale s holkou to bude oříšek.
    Jinak taky vítám Petru. Dívala jsem se na netu na ta bodýčka a taky žádné s výšivkou neobjevila, tak bych to udělala, jak radí Eva.r. Máme vyšívací firmu v rodině, tak vím, že by to neměl být problém. Jen doporučuju udělat to co nejdřív, protože před Vánoci bude frmol a pak už tyhle malé zakázky klidně odmítnou. Zatím papa, hezké odpoledne!
    PS: Mám pořád hlad, to je hrůza:S !

    #862335
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Děkuji za tipy, proto sháním na bodýčka informace a www už nyní, abychom to pro tatínka vážně stihli. No dám tomu ještě čas na nákupy a obchůdky v Ostravě, jinak fičím do reklamky s požadavkem zhotovení trička 🙂

    #862336
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Konečně jsem se trošku prokousala také příspěvkama co jste tady maminky daly. My UZ máme pravidelně, má dr. má v ordinaci i 3D, ten nám dělala poprvé ve 14 tt. Nyní jdeme na kontrolu až ve 20 tt. Kdy se prý děla nějaké větší vyšetření. Plánujeme si nechat udělat 40 min DVD v 3D, má dr. jej doporučuje dělat po 24 tt, kdy mimčo už má krásné tvary a váží kolem 1 kg. Nyní co jsme dostali fotečku (17tt), tak to byl malý „vetřelec“ s úsměvem od ucha k uchu. Protože se manžel 1. 9. vyboural autem, byla jsem moc ráda za jakýkoliv úsměv a následně potěšil i jeho. Na fotce nám jde vidět i pipina, tak uvidíme jestli tam zůstane nebo se nám vyklubou ještě kouličky 🙂 Na screeninku jsme byli 3.8. takže nějaký 12 tt, kdy sice se vyšetření platí ale je mnohem účinější než triple testy kolem 16 tt. Všude se již o tom i dočteme. Kdy ve 12 tt objeví 90 % skrytých vývojových vad a v 16 tt jen 60 %. Na genetiku jestli nás bude posílat zatím netuším. Od nás z Úvalna (severní morava) se jezdí buď do Ostravy nebo Olomouce. Ale asi nikam nepojedem, když jsme měli screenink ok. Jinak má dr. je velmi suprovní s lidským přístupem a dělá při každé kontrole UZ (slyšela jsem že si jej sama doplácí) Za fotku když chci ukázat doma (už jich mám snad 6, platíme ale za tu radost v tatínkových očích těch 50 Kč fakt stojí. Vy co jste trpěli či trpíte nevolnostmi přejeme co nejrychlejší klídek. Já vůbec nevím co to je. Má největší nevolnost je spánek. Spím kde můžu 😀 . Výbavičku máme prakticky už skoro celou, vše z druhé ruky – používané na jedno mimi a v limetkové barvě. dnes jsem zas utratila do pokojíčku za dekoraci – medvídek pú. Je třeba si dělat radost stále a neustále. Mějte se maminky fajnově a užívejte těhulkování

    #862337
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    já vám holky tak závidím, že jste zase viděli prcky. Já se už nemůžu dočkat, ale na screening jdeme až 4.10., takže si musím ještě tři týdny počkat. Zatím máme doma jen 2 fotečky, jednu ze sedmého týdne, kdy bylo potvrzeno srdíčko a druhou ze screeningu ve 13. týdnu. Se sestrou jsem se domluvila, že až budeme vědět pohlaví, tak že si u ní vyberu a odvezu oblečeníčko, monitor dechu, vaničku a mantinel do postýlky. Od švagrové pak budu mít půjčený kočár, autosedačku, postýlku a neteř už prý odkládá i některé hračky. Takže zatím nejdražší věc co budeme kupovat je přebalovací komoda. Pokojíček budeme chystat až příští rok na podzim, až se budeme stěhovat do nového.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 91. až 105. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist