únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,081. až 1,095. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863311
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Leni, ta krev není žádná sranda si myslím. Pro jistotu bych já osobně tedy jela, i kdybych měla podezření na nešetrné počínání a vyšetření dr. A manžu pěkně přivolej zpátky, chatu máte kousek dál a ne hned za rohem ne??
    Jinak ta má ručka na facebooku po chatu vyvolala pěknou diskuzi, že jakože mě dr ještě neposlala na vyvolání atd. Tak vám nevím, zítra se ukážu dr v celé parádě a sama jistě posoudí co a jak. Jen mě tak trošku vyhukaly.
    A to mé tvrdnutí břicha reaguje na pohyby, když se zasměju, tak tvrdne, když ležím, je klid. Asi si napíšu seznam na co se zeptat.

    #863312
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Leni, já jsem včera po vyšetření taky krvácela, ale naštěstí jen trošku a naštěstí mě na to doktor upozornil, že v tom posledním měsící se to běžně stává a že to taky mnohem víc bolí. Krvácení může být po vyšetření i po sexu. Spíš jde o to, jak moc jsi krvácela, možná bych si zavolala do porodnice a zeptala se jich na jejich názor.
    Peťo, seznam si napiš. Já taky když někam jdu, tak už hledám sepsaný dotazy … 😀 Jinak ta ruka je „hezká“. Já jsem na tom podobně. Pokud se Ti třeba v poslední době hodně zvýšil tlak, tak to může naznačovat přeba i preeklapsii. U mě to včera taky řešili, ale jelikož se mi tlak zvýšil jen trošku a neměla jsem bílkoviny v moči, tak je to prý celkem běžný stav.
    Já se možná do konce týdne trochu odmlčím. Manžel šel k doktorovi s podezřením na zápal plic. Dneska budu odvážet psa ke známým, protože já ho sama dostatečně nevyvenčím a oni mají další 2 psy a velkou zahradu, takže si bafánek udělá takový hezký prázdniny. No a já sama se asi přestěhuju ke tchýni (a tam nemám PC), abych taky něco nechytla. Naštěstí tam budu v podkroví, které mají nachystané pro hosty, takže tam budu mít klid a ještě staří budou ve čtvrtek odjíždět pryč. No snad to ten zápal nebude, ale v takovýmhle stavu jsem mažela za těch 9 let ještě neviděla.

    #863313
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Ty jo snad to není žádná nemoc. Ruce mám už zhruba měsíc takové, o nohách vůbec nemluvím a tlak mám pořád super, každý týdem mi ho v poradně měří, uvidíme tedy dnes.
    Jinak koukám na ty výrazy a nemoci, vůbec nevím co znamenají. Já jdu k dr, řeknu že mě bolí v krku, napíše léčbu, dodržím jí a jedu dál. Sama si nevezmu ani paralen (protože i po tom spím). Max „lék“ co si naordinuji sama je horký coldrex. Samozřejmě, že v nětěhu stavu. Tak, jak tady byla jakákoliv debata o nějakých tunelech,…. tak jsem vždy mimo mísu.
    Tak už jsem dosnídala a dopila kafíčko a fičím se chystat, tak se tady maminky krásně mějte a přeji vám sluníčkový den. Tady u nás je na pohled z okna fakt krásně

    #863314
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko maminky:)

    Už jsem po snídani a miminko se začlo pořádně ozývat hýbáním a kopanci, asi spalo doposavad, jako já.
    Doufám, že se radši obrátíte na porodnici ohledně toho krvácení, taky bych tam radši zavolala či zajela.. člověk nikdy neví.
    Jinak jak jsem včera byla na té kontrole, tak tam některé ty maminy byly na tom přístroji na ozvy srdíčka miminka. to je dost hlasité. Já prý na to půjdu od 38tt.. jen se jedné maminy ptali,kde mimi má zádíčka.. např. já nyní to nevím, protože mimi mě kope na obě strany a včera na ult jsem neviděla..
    Přeji Vám krásný den, půjdu zas prát další věcičky pro miminko:)

    #863315
    Anonym
    Host

    Peťo, s těma výrazama a nemocema je to prostě síla zvyku. Já totiž když jdu k obvoďačce, tak jí musím nahlásit co mi je a co chci předepsat za léky, příp. kam mě má dál poslat na vyšetření. Jinak: Preeklampsie začíná obvykle zvýšením krevního tlaku v šestém měsíci těhotenství, zřídka dříve, a nálezem bílkoviny v moči. Otoky jsou příznakem preeklampsie tehdy, přetrvávají-li na dolních končetinách po nočním klidu nebo postihují-li i břicho, horní končetiny a obličej. http://www.porodnice.cz/preeklampsie-neboli-pozdni-gestoza
    A co se týče toho tunelu, tak se jedná o syndrom karpálního tunelu, tak je to úžinový syndrom. Vznká dlouhodobým stlačením tzv. středového nervu v oblasti zápěstí v prostoru nazývaném karpální tunel. Útlak nervu má za následek postupně narůstající bolesti, brnění… No to mě začlo někdy začátkem listopadu, brní mě prsty a v konečcích nemám cit a občas mi třeba z ruky vypadne příbor. Tak jsem raděj začla rychle běhat po doktorech, aby se s tím začlo něco dělat, než se malej narodí. Takže mám ortézu a než jsem si zlomila nohu, tak jsem chodila na
    rehabilitace. Mám pocit, že všechno co se dá v těhotenství chytnout, musím mít … 😛
    Bivinko, sice je ten monitor docela hlasitej, ale zase je docela sranda poslouchat ty „rany“, když se začne prďolka hýbat. Já jsem tam měla taky chodit až od 38tt, ale díky slabým pohybům chodím už teď, vlastně jen o týden dřív …
    Teď se manžel vrátil od doktorky. Zápal plic nemá, ale je prý strašně zahleněný a sedá mu to na průdušky, takže se stejně asi budu raděj stěhovat.

    #863316
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda!
    Teda holky moc vás lituju s těma otokama já musím zaklepat – ťuk ťuk ťuk, že já zatím nic.
    teď jsem taky dosnídala – dala jsem si tmavej rohlík s kladenskou pečení – Mňam. K obídku jsem koupila kuřecí játra tak udělám omajdu s rýží. Je to rychlovka. Teď jsem teda zjistila, že jsem si zapoměla koupit cibuli – blbec. No do toho mrazu se mi teda už moc nechce. Možná zaůkoluju manžu až pujde z práce :$ . Stejně mi pujde koupit vody do krámu tak by mihl vzít i cibuli. Omajda je za půl hoďky hotová takže si dá zatím kdyžtak rohlíček. Uvidíme.
    Jinak mi taky manža volal, že už přišla postýka – jemu do práce. Jupí – jéééé já se na ní těším 😀 .
    Včera nám ozvy taky nešli. no jo řádil celou noc a pak ráno chrupkal – tak se ani nedivím. pořád to na mě pískalo na mašina 🙁 .
    Co se týká toho krvácení tak jsem shodou okolností včera o tom něco málo četla (tuší, že v té knize od babywebu), že je to po vyšetření normální. Že NESMÍ být hodně červená. Když je trošku nahnědlá, že je to OK.
    Jinak dnešní noc proběhla vcelku v pohodě. Malje chrukal a já taky. Jen asi 2 x čůrací přestávka jinak vše v poho. Doufám, že mu to vydrží. 🙂 .
    Jééé holky mohli by jste sem prosím ještě jednou dát ten postup jak se dávají sem ty fotky??? Zkusím to sama,ale pochybuju, že se mi zadaří – no uvidíme.
    Děcko teda z tebe by mohla být z fleku doktorka 😀 . Máš asi super doktorku když se musíš posílat k odborníkům sama 8-| jinak o karpálech jsem taky slyšela – hlavně nás práci – dělá se tam z aku vrtačkou (ženské) a z toho jak celý den jen šroubujou tak to mají taky. Už několik jich s tím bylo na operaci. Manžel ať se ti brzo uzdraví ať může o tebe pečovat a hlavně aby mohl hnedle k prckovi až se narodí. ty na sebe raději dávej pozor ať to nechytnej – stačí málo.
    Tak páááček a pohlaďte ty naše občas neposlušná bříška

    #863317
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Děcko: koukám, že neprocházíš růžovým sadam v tom těhotenství.. tak držím palečky a hlavně určitě se na chvilku odstěhuj od manžela, než abys něco chytla..
    V kolikám si týdnu ?:)

    My s miminkem posloucháme R.E.M. a mimču se moc líbí jejich hudba:D
    Párkrát jsem mimi pouštěla nightworky a tu písničku Oteplování nebo jak se jmenuje a přítel hned, ať pak není teplej až se narodí.. To asi ta písnička neovlivní 😀 doufám 😀

    asi už máte zbalenou tu tašku,že ? Já se do toho pustila a nějak mě to zmohlo. Nemám ráda balení ani na dovolenou a tohle mi přijde podobné, jen ty věci se trošku liší .. žádné plavky.. 😀

    #863318
    Anonym
    Host

    Bivinko, já jsem dnes 37+2. Od manžela se odstěhuji hned jak budu vědět, jestli můžeme dát psa k těm známým. Protože pokud ne, tak ke tchýni půjde on a já budu muset zůstat doma se psem. Sice s ním párkrát za den ven půjdu, ale on se potřebuje pořádně proběhat, což mu moc dopřát nemůžu.
    Já jsem si tašku zbalila, hned jak mě pustili z nemocnice. Preventivně.
    No nic, jdu péct kuřátko s rýží a pro maroda ještě kuřecí vývar.

    #863319
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    jsem zpátky 🙂 , tak dr jsem se ptala na ty otoky. V mém případě je vše OK, i když na pohled viděla i na obličeji že jsem fakt oteklá. Vysvětlila mi to krásně lidsky. Že mám být ráda za otoky, má to snad vliv na krvácení po porodu. že kdyby muži odešlo tolik krve, zemřel by a žena díky nalití těla, tím přežije. Otoky nemusí být tak viditelné, jak jsou u mě. Protože v těhu se snad do těla rozlije cca 10 litrů vody, právě na přípravu porodu. No tak jsem to aspoň porodila.
    Ozvičky mi dělá od 36 tt na 10 minut, ještě se nestalo, že by se nanatočilo. No a jinak, čípek mám fuč, otevřená jsem na prst, Valentýnka váží přes 3500 g dle UTZ (za týden nárůst 600 g), takže prý jestli to půjde takovým tempem co teď poslední týden, tak do čtyř dní bych mohla rodit. Hm, ten včerejší den to byla možná předsvěst. Ty jo a jestli je to tak, tak fičím vyprat župan co jsem určila do porodnice a asi pro jistotu nachystat i větší velikost na mimi, protože nevím jestli to co mám není moc malé. Holky já se tak těším

    #863320
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Děcko: tak to jsi o týden napřed než já 🙂
    Teďka mi došlo, že už je vlastně únor 🙂 tak už se miminka mohou rodit.. únor je hezký měsíc. Já bych brala, kdyby mi někdo uvařil oběd, měla jsem tedy kulajdu.. ale něco bych si dala a nechce se mi ale nic vymýšlet.. Miminko mi taky neřekne,co by si dalo.

    #863321
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Petra: držím palečky :))) ať se miminko brzo narodí. Koukám, že taky asi cvalík, jako furt říkají mě.
    Ale jestli menší nebo větší, hlavně že bude zdravé 🙂

    #863322
    Anonym
    Host

    ahoj,
    tak jsem dodelala ty papiry, teda co byly doma, jeste mame sklad… tam toho je mraky, takze to budu muset nejak vymyslet.

    Nohy mi natekli az ke kolenum a ruce taky 🙂 na kontrolu jdu az v pondeli jestli pry driv neporodim,ale myslim, ze malej se nechysta… ze se mu tam libi a nic mu nechybi …

    #863323
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak já byla dnes na první poradně v nemocnicic a dobrý:-))
    dostala hjsem papíry na jméno dítěte + nějaké další kvůli epidurálu.dr. nás prohlédla spodema vzala stěr prý kvůli streptokokovi, pak si jen na minutku poslechli jestli tluče srdíčko prckovi a poslali mě na odběr krve. na monitory jdu až příště.těšila jsem se že prcka uvidím na utz a nic, nu hlavně, že je vše v poho. říkala jsem jí o otokách, prý je to normální.
    jo-karpální tunel- může být i z pc, pokud na něm paříte dlouho.
    tak holky koukám, jak se to některým z vás blíží, třak držím palečky.
    koukám, že se neozvala Kája – tak uvidíme:-)ú)
    hezký večer

    #863324
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    právě jsemm chtěla napsat kdepak jsi Kájo????

    Já fakt vůbec o těch různých nemocech nic nevím a jsem za to ráda. Vy co máte takové problémy, tak jistě si těhu neužíváte úplně naplno. Jsem fakt ráda, že jsem neměla žádné nevolnosti a bylo vše doteď bezproblémové. Věřím, že tomu bude tak i nadále. Fakt jsem velký optimista.
    Bolí mě kříže, kosti křupou, tak se jdu natáhnout.

    #863325
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    jsem ráda, že všechny, které jste byly u dr. na kontrole jste v pořádku.
    Právě jsem snad už konečně dobalila tašku do porodnice, chybí mi tam jen přezůvky (zatím nemůžu vymyslet jaké, aby se daly i do sprchy) a jídlo a oblečení pro manžela.
    Jinak koukám, že po ránu jste velmi čilé, já jsem skoro celé dopoledne mrtvá, tak vstávám kolem poledne.
    Jinak otoky mám snad celý den, na první pohled to není moc vidět, ale cítím to na rukách. Asi už možná mám i „poslíčky“, protože ti mini křeče, které čas od času mám asi bude ono. Jinak jsem se dnes byla projít po okolí (na delší cesty se sama už neodvážím) a i to mi dalo pěkně zabrat. Myslím, že po porodu budu pomalu a jistě muset začít pracovat na své kondici, která už není.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,081. až 1,095. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist