únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,156. až 1,170. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863386
    Anonym
    Host

    Babyzno, s těma scénama to znám, každou poradnu. Všechny ženský objednají na 14:00, ale doktor přijde většinou až kolem třetí a ženský bere podle toho jak se hlaísily sestře. Já v tom nevidím problém, on ten doktor je přednosta celé kliniky a běhá pořád k nějakým pomplikovaným porodům, operacím a tak. Ale sestra vždycky vykoukne a nahlásí proč má zpoždění. Tak když to takhle nahlásí, tak mi to čekání nevadí.
    Lenuno, o tom maliníkovým čaji jsem taky slyšela, dokonce by se prý měl pít už cca měsíc před porodem, že zlepšuje pružnost svalů, nebo co.

    #863387
    Anonym
    Host

    Maliník – 4 týdny před porodem
    Jedním z takových přírodních pomocníků je například čaj z listů maliníku. Budoucí matky by jej měly začít pít asi tak čtyři týdny před termínem porodu. „Ideální je směs z listů maliníku, ostružiní a jahodníku. Maliníku dáváme dvě dávky, ostružiní a jahodníku po jedné dávce,“ popisuje porodní asistentka Jarmila Kovaříková. Pět kávových lžiček této směsi vystačí na litr čaje, což je denní dávka.
    Čaj má vliv na činnost hladkého svalstva v malé pánvi a může pozitivně ovlivnit a možná i zkrátit průběh porodu.
    Podobné vlastnosti má prý i konzumace lněného semínka. Prospěšné pak jsou i minerály, jako jsou například hořčík, draslík či sodík, které najdete v řadě potravin a nápojů. Tyto minerály jsou velmi důležité pro tlumení bolesti a dá se s nimi částečně předejít totálnímu vyčerpání v průběhu porodu.
    http://www.prozeny.cz/magazin/deti-a-rodina/tehotenstvi-a-porod/17565-sest-triku-pro-snadny-porod

    #863388
    Anonym
    Host

    Ahojky děvčata,,tak dnes jsem byla v nemocnici na kontrole a strhl mi už ten jako by špunt aby se to rozjelo,,ale bylo to dosti bolestivé hned jsem začala krvácet a bolí mě doted pořád břicho sem tam i stahy mám tak nevím zda se to večer nerozjede,….pokud né tak jdu zase na kontrolu v pondělí.No ale už teda mám fakt lufta bojím se jako prase,:'( :'( protože vím co mě čeká,,,,:'( :'( no ale nedá se nic dělat ..zatím s mějte J.

    #863389
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Tak hlásím že jsem taky v celku pořád 2V1..jen toho dneska bylo moc..ráno při procházce jse mobjevila kousek od nás vykradenou chatu tak jsem volala policii pak jsem tam na ně čekala hodinu by mě trefil šlak.Měla jsem co dělat abych stihla ve 12 bejt na té rehábce v Praze.Tak jsem měla zablokovanej klíček a 2 žebra a asi proto mě brní ta ruka mám prý počkat den dva a mělo by to odeznít.No a ted jsem si přivezla domu na 2dny děti od chlapovo sestry takže mám o zábavu postaráno..jdu taky mrknout na FB a pořát Klárce k Jahance..teda první únorčátko..super ….tak hezkej večer …

    #863390
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak jsem dnešek taky přežila a stále 2 v 1.

    Káje přeji vše nej k Johance, hodně zdravíčka a ať jste všichni v poho.

    Po ranním vstávání (v noci jsem jak už asi standardně nespala) a schůzce s architektkou jsem byla úplně hotová a doma jsem dobře vytuhla. Pak jsem ještě běžela na masáž a po masáži jsem se byla „projít“ po obchoďáku. Přišlo mi to momentálně lepší, protože nevím jak u vás, ale tady v Praze sněžilo celé odpoledne. Na procházku nic moc.
    Jinak s těmi koupelemi, taky si ráda poležím ve vaně, a to hodně teplé. Vzhledem k tomu, že máme velmi malou vanu, tak mi břiško vždy kouká ven, ale pro mě je to úžasná relaxace a taky pokud je mi trochu zima, tak se krásně zahřeji. Já osobně si myslím, že pokud nám vana udělá dobře a necítíme se po ní nějak špatně, tak by vadit nemusela:)

    #863391
    Anonym
    Host

    JARKA- hele me ti tak napadlo, me teda doktor nic nerekl, ale kdyz jsem byla v pondeli v poradne, tak jsem pak tak krvacela, prislo mi ze uz po tom co jsem slezla z kresla a cesta mi trva 10 minut max i se zaparkovanim autem a byla jsem jak kdybych to dostala a to poradne,. Jo jinak ta bolest ta byla silena, ale nerikal, ze by delal takovy zakrok ale a bylo to surovy a prislo mi to jako by se taky o neco pokousel. ale to by mi rekl ne? tak ti nevim. spinila jsem jeste 2 dny… 🙁

    pro podporu sveho porodu jsem opet mela sex s muzem (manza se dobrovolne prihlasil 🙂 ) , pak hned desne horkou vanu a celou dobu piju malinikovy caj 🙂 a tahle varianta musi fungovat 🙂

    porad me desne boli bricho, jak pise jarka tak uz od toho pondeli ….

    #863392
    Anonym
    Host

    jsem nasla jak se ten zakrok jmenuje : ,,Hamiltonův hmat,,

    #863393
    Anonym
    Host

    koukam, ze nejak nic se nedeje…. tak ja se taky odpojim, tak zitra 🙂

    #863394
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Leni, s těma spermoníkama moc nepřeháněj 🙂 , i když proč to nepodpořit aby šel Mirďa ven co? Navíc když už jsi v týdnu kdy můžeš kdykoliv.
    My měli taky pěkný večer a teď mi z toho akorát tak tvrdne břicho. Zítra k nám přijede Martinův brácha na víkend, tak nevím jestli by zbyla chvilka. A co kdyby náhodou to přišlo o víkendu a nebyli bychom s manžou rozloučení i po sexové stránce že? No ale ten krásný večer mi kazí zvuk z ložnice, asi jdu do něj šťouchnout ať nechrápe a už taky ulehnu. Jsem dnes celkem unavená. A to jsme byli jen na krátké pomalé procházce. A taky jsem vlastně dnes skládala kočárek a dala do něj fusak a tak si po pokojíčku trošku pojezdila. Si tam dát asi nějaké plyšáka na vození. :O
    O tom hmatu jsem slyšela a prý to je celkem drasťák, ale myslela jsem si, že se to dělá těsně před porodem nebo když už mamka leží v porodnici a čeká.
    Tak jdu do hajan, krásné sny všem a hodné miminka, dobrou |-)

    #863395
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    O tom hmatu jsem taky něco slyšela, ale taky až v souvislosti s termínem porodu. Tak mi to nedalo a něco jsem si přečetla na netu.
    Dneska už máme s hafanem ranní procházku za sebou. Nějak jsem vzhůru už od 4:19 a už jsem nemohla usnout :'( . By mě zajímalo, kdy odpadnu přes den. Dopoledne se má stavit švagrová, no a odpoledne se zastaví kamoška vyvenčit mi psa. Včera večer jsem potkala jednu slečnu se psem (docela často se s nima potkáváme, ale nějak moc se nebavíme, jen necháme psi se spolu vyběhat) no a ona mi hned řekla, že když už to mám za pár, tak proč chodím se psem ven. Tak jsem jí řekla, že nemám moc na výběr, když je manžel marod. Tak se mi hned nabídla, že mi tu naši chlupatou potvoru v neděli vezme na delší procházku. A taky se už nahlásila, že až bude malej na světě, tak že taky může vzít psa ven, abysme si doma odpočali a v klidu užili mimčo. By člověk neřekl, že ještě exeistují takhle ochotní lidi.

    #863396
    Anonym
    Host

    Tak zatím sem celá holky,,mě to strhl proto že mám hodně vysoký tlak ….takže mi to chtějí urychlit .Ale teda bolí mě břicho celkem dost,,tak nevím jinak pokud se to nerozjede tak jdu v pondělí na kontroulu a asi mi to budou vyvolávat,,,no hlavně aby to už bylo..jsem už taky otevřená na prst,,tak uvidíme,a defakto je mimi už vyvinuté takže ted už stejně jen přibívá na váze a zase nechci rodit nějaké slůně stačilo mi u dcery ta měla 3900 a 55cm před 11 lety to byl fakt záhul…….Tak se mějte a pište

    #863397
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak mi jsem taky ještě dvě:-))
    jinak dneska jsem se zase dobře vyspala, jenom malou necítím, tak čekám až začne potvůrka kopat a když né, tak si asi odpoledne zavolám do porodnice.
    zatím se mějte
    jarko – to už máš za pár, takže to vypadá, že budeš další co?

    #863398
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    ahoj maminky,
    také hlásím, že nemáme žádný přírůstek do rodiny. 🙂
    Kosto, zkus si pohladit bříško v tom místě co nejvíce kope, jestli jí probudíš (jakoby polechtat). Ale je jasné, že už má málo místa, tak nedává o sobě tak moc znát. Mě připadá, že Valinka tam asi místa má stále dost, i když už spadla níž. Akorát se asi protahuje, tlačí na močák a pod žebra zároveň. Jinak ta naše holka mívá každý den několikrát škytavku. Už to umí poznat na pohled i manžel.
    Děcko takhle byrzo vylézt z postele a vstát by mě asi nedonutil nikdo. Něco jiného je, když se vzbudíš (nakrmíš, přebalíš, zajde na wc) a jdeš znovu chrupkat. Nikdy jsem nevstávala dřív než o půl 7 (to bývalo do školy), do práce jsem vstávala dokonce o půl 8. No i když jsem do práce dopoledne nešla, tak jsem tak brzo vstávala, budík jsem měla automaticky na pracovní den.
    Jak jsou u vás přístupy do nemocnic??? řádí viry, tak nemají pro návštěvy zavřeno?? Toho se celkem bojím.
    Jarko, jestli se chce mimču už ven, tak ať utíká a netrápí tě ti dr. doma, když máš navíc i bolesti. Nebo si pro jistotu zajdi do porodnce. Mimochodem, nevíš, jak to vypadá s těmi našimi dr?? někdo říká, že zůstává snad jen primář, někdo že gynda ohrožená není a ani vůbec celá nemocnice.
    Tak jdu počkat na čerstvé rohlíky, obchod máme sice hned vedle, ale mamčin Pepa až půjde ven, tak mi je donese. Mě se nechce totiž vylízat z pyžama.
    zatím

    #863399
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    a ještě jsem si vzpoměla, no ani tak nevzpoměla, ale spíš právě udělala jak probudit mimi pořádně. Pustit mu jeho oblíbené songy na které reaguje.
    Valentýnka miluje hlas Richarda Krajča, je pravda, že maminka je od začátku zrodu Kryštofa jen Kryštůfkova a dá se říci, že nic jiného neposlouchám, tak Vali na nej hodně reaguje. A píšu to proto, že jsem akorát dokoukala ten jejich novej klip, seriál znamení koně začíná příští pátek, tak budu mívat asi večerní pátky zajištěné. A pak že tam nic v telce nedávaj.

    #863400
    Anonym
    Host

    Peťo, to já normálně vstávám s manželem v 6 ráno, nachystám mu snídani a oblečení do práce a až odejde, tak si jdu zase bucnout. No ale dneska jsem se dvě hodiny převalovala a usnout jsem už nemohla. Taky už peru druhou pračku a mám vydrhnutý záchod a koupelku. Za chvilku se vrhnu na kuchyň, než mě to přejde …
    Kosto, já když byla v nemocnici kvůli těm slabým pohybům, tak se mi mimčo snažili probudit „třesením“ břicha a povedlo se. Takže kdyby nezabralo lechtání nebo muzika, tak zkus třesení.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,156. až 1,170. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist