únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,456. až 1,470. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863685
    Anonym
    Host

    Babyzno, teda, já u toho tvýho porodu slzela. To muselo být hrozný! Už jsi v pořádku? Dali ti pak aspoň trochu vydechnout?
    Dari, budem Ti zítra všechny držet pěsti! Doufám, že porod bude ukázkovej. Setkání s Lolou za to bude stát.
    Mám tu na návštěvě na pár dní babičku, tak moc nestíhám reagovat. S babičkou je to fajn. Letos bude slavit 70., ale vůbec na to nevypadá. Dnes jsme byly ve městě a koupila si kožené lodičky na 8 cm podpadku:D . Chodí na nich od puberty – bez to snad ani neumí.
    Kosto, Bivinko – kdyby něco, taky držm pěsti.

    #863686
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Milince a Babyzně gratuluji.

    Babyzno, musím říci, že mít před porodem, tak po tvém popisu snad ani rodit nechci. Užila jsi si dost, mě stačily ty kontrakce 🙁 .
    Peto, drž se, určitě bude vše co nejdříve v pořádku.
    Pomalu si začínám zvykat na noční vstávání, je to sice příšerný ale jde to. Přes den je Zuzanka hodná, skoro celý den prospí. Předevčírem jsme byly na první návštěvě u pediatra, dr. Zuzanku pochválila, pěkně přibrala.
    Všem maminám hodné mimča a všem těhulkám brzký a hlavně bezproblémový porod, jdu se věnovat malé

    #863687
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny:) Tak my jsme stále v celku 😀 Miminko si dává stále na čas.. Lidi kolem jsou ale čím dál víc nedočkaví:D už se mě každý ptá, zda už:D A já, že ještě ne. Chudák přítel, nechal si doma mobil, tak mi psal sms, že mám volat na pevnou.. asi bude mít celý den nervy..

    #863688
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak my stále 2v1:-))
    a nezdá se, že by to bylo dneska – kontrakce žádné, pomalu se začínám smiřovat s tím, že nám porod příští týden vyvolají.
    tak pěkný den maminy

    #863689
    Anonym
    Host

    ahoj,

    omlouvam se ,ale moc nestiham koukat na web.

    Malej Mirecek me zacina zlobit , je hodnej to jo,ale kdyz ho nakojim, pak prikrmimi tak mi zacne zvracet mliko, takze parada. nebo porad ublinkava, tak nevim co s tim, nejak ho neprecpavam,nehazim s nim, nechavam odrihnout nekolikrat…. nevite nektera co s tim?

    #863690
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Tak jsem doma z kontroly..Představte si že dneska poprvé jsem tam měla jiného doktora ,na vyšetření..Ten muj mi říkal že mi napíše hospitalizaci, že se mu nelíbí ty cevy pupečníku.Ale dneska tam nebyl ,byl na nějáké poradě ..páč je to vedoucí těch poraden v Podolí..a tenhle zastupující doktor ,mi řekl že je všechno v pořádku ale UTZ mi nedělal ani žádné jiné vyšetření , ani ty křivky krz ten pupečník , monitory jsou v pořádku a že mám přijít v neděli jen na monitor a pak zase v úterý na kontrolu a pak že mě když tak ve čtvrtek hospitalizujou.Páč buž to bude 10 dní přenášim.No já už nevím co si myslet ..jeden straší, druhej zase že nic..už začínám mít nervy na pochodu..Malou pořád budím abych zjistila zda se hejbe ,kvuli těm cévám..chjo už mě to nebaví fakt!!!!

    #863691
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Tááák po dlouhé odmlce se opět hásím i s Bohouškem.
    Všem co porodili moc moc gratuluji, přeji pevné zdravíčko a hodná miminka. Těm co mají před porodem přeji hladký průběh porodu.
    Nás pustili včera – měli jsme trošku ubítek váhy a máme zánět ve vočíčkách – takže musím kapat kapičky – chuďátko moje takhle ho musím tejrat. Není to nic příjemnýho. No ale hlavně že už jsme doma s taťkou, který je mimochodem úplně super.
    No a k porodu. Taky jsem neměla zrovna jeden z nejlehčích porodů. Kontrakce po 5 minutách mi začali 18.2. už někdy od půlnoci ve 3 hodiny jsme jeli do porodnice. Tam mě napojili na monitor s tím, že jsem otevřená na ani ne na 1 prst. Na hekárně jsem byla až do 12 odpoledne kdy mě přesunuli na gyndu prorože se nic neměnilo – stále otevřená na 1 prst,ale kontrakce pořád po 5 minutách. Na gyndě jsem strávila celý den a celou noc a v noci to byl teda děs – po celou dobu jsem měla kontrakc s tím rozdílem, že jednou to bylo po 5 minutách pak po 4 pak po 8 mintách a tak různě. Ráno za mnou přišla sesta a říká „no vidíte to byli asi jen poslíčci“. Pak přišel primář a vyšetřil mě a říká. Jééé vy už jste otevřená na 5 prstů – teda vy jste byla hodná (jako tu první dobu pordoní). Tak mě kolem 9 přesunuli zpět na hekárnu. Dali mi poloviční klystýr a pořád jsem byla napojená na monitoru. Kolem 11 mi píchli vodu. Pak jsem šla na sál. Tam mi dali infůzi aby jsem měla ještě silnější kontrakce – jako by mi ty co už jsem měla nestačili. A pak tlačit. Hmmmmmmm ono se to lehko řekne po 2 probdělích nocích mít ještě sílu na tlačení. Tak mi to moc nešlo. Tak už začalo být nejspíš zle protože zeslabovali ozvy malého tak primář říkal ať mi sestřička zmáčkne břicho. poprvé nic tak, že prej mi zase něco píchnou a když už jsem viděla tu stříkačku a slyšela, že se něco děje tak jsem sebrala snad poslední sílu, která ve mne byla a malej se konečně pohnul. A pak už to byla brnkačka. Musím říct, že jsem měla super doktor (primáře) a super sestřičku – moc mi pomohli. pak mě pan primář oznámkoval 😀 . prý za první dobu porodní za 1,ale za tlačení za 4. Takže průměr 3. 😀 .
    No to jsem se rozepsala.
    A taky něco k malému. Včera byl zlatíčko když jsme dorazili domů. Koupání super. Spinkání super. Dnes se od 11 do 14 pěkně pozlobil. Vůbec nechtěl usnout. Kroutil se jak žížala – asi ho trápili prdíky.

    #863692
    Anonym
    Host

    Leni, bohužel, neporadím, s tímto jsem se nesetkala. Já jen kojím a J. si ublinkne málokdy. Zvracela jsem v porodnici, protože se nalokala plodové vody. Doktorka by Ti měla určitě poradit. Někomu pomůže dokrmit hustším mlékem, ale nevím, jak se to dělá. Jen jsem to někde četla.
    Ach jo, Dari! Já se těšila na další miminko:( 🙂 . Tak uvidíš v neděli, třeba tam bude zas ten „Tvůj“ doktor.
    Bambulko, ještě jednou gratuluju! Vítej doma! Trochu se ti ten porod vlekl, co?! Ale jsem ráda, že na to vzpomínáš celkem v dobrém. Já chytla fakt blbou asistentku – byla bych málem porodila bez ní. Ostatně, ani následnou péči jim nemůžu pochválit. A to myslím nejsem žádná frfňa.

    #863693
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak teda koukám, že se máme s porodem na co těšit:-))
    Darenie – mě ani utz nekontrolovali – jenom chodím na monitory a prý normálně těch 10 dní nechávají přenášet a teprve pak dělají různá vyšetření apod. takže si myslím, že ten tvůj dr. – tě nejspíš tak trochu vystrašil a ten druhý to bere tak jako ti ostatní, já z toho byla taky vyjukaná, ale prý když je těhotenství v podstatě bez problémů, tak nevidí důvod proč zbytečně plašit, takže to hold budeme muset vydržet do těch 10 dnů anebo porodit:-))
    neboj, taky malou kontroluji jestli se hýbe.už abychom to měly za sebou co?jsou to nervy, na druhou stranu – holky už nám budou pěkně radit co a jak, protože už budou mít o něco véce zkušeností.
    tak holčiny zatím pa pa pa a Darenie -drž se!

    #863694
    Anonym
    Host

    Kosto, Dari, držím palce, ať už brzo porodíte.
    Leni, s tím ublinkáváním jsem někde četla, že klidně po pár minutách u prsa dítko oddělat, dát ho odříhnout a pak zase pokračovat v kojení. Nevím teda jak se Ti na to bude malej tvářit, protože já když Kubíka přeruším, tak pak se už nechce chytnout a nebo je takovej uřvanej a stejně prd pije. Je pravda, že teda kojíme taky tak na 2x až na 3x. Ale to malej vždycky vytuhne a sám se pustí, takže ho nemusím oddělávat násilím. Spí tak 15 minut a pak chce ještě kojit. Přes den mi to nějak nevadí, ale v noci mě to pěkně štve. Doktorka mi říkala, že je to tím, jak je malej, že nemá sílu se najíst na jeden zátah.

    #863695
    Anonym
    Host

    Holky, nejhorší je že už začíná bejt nerovzní i Ten muj chlap..dneska od rána neřekl jedíné pozitivum ..všichni všechno dělaj špatně..blbě říděj .blbě hrajou v rádiu,.atd..a já už jsem fakt na palici z toho..No zvládnout to musím ale fakt už je toho moc..
    taky bych už radši psala o tom jak mě nenechá spát prcek 🙂

    Tak kosto držím palce..:)

    Kájo, já už jsem se taky těšila že to budu mít rychleji za sebou a pěkně mě vypekli:D
    No tak já se jdu zase trošku vzdělávát s knihou 😀

    #863696
    Anonym
    Host

    ahoj,

    tak jsem malyho jen nakojila,odrihla a cekam co se bude dit. zadny prikrmy, ale nechce spat a asi si sezere prstiky, tak ho chvili necham nybrz nebreci a uvidim jestli usne, nebo jetli ho holt prikrmim…
    Taky mi pres den tyhle obtize nevadi,ale v noci z toho 2 x vesela nejsem 🙂

    #863697
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    zdravíme všechny maminky a miminka,

    teda Bambulko a Babyzno, jak už některá psala, jsem ráda, že jsem po porodu. Koukám, že jsem měla zatím asi nejrychlejší průběh porodu a otvírací doby. Zlaté 2,5 hodiny (i ty mi stačily a málem jsem lezla po zdi a při tlačení s přítomností dr. mě bylo slyšet po celém Krnově 😀 ).

    Holky pište dojmy a pocity z maminkování. Je to fakt nádherné, my jen spíme, jíme a kakáme, občas pláčem a denně škytáme. S ublinknutím máme taky problém, ale to se asi hodně přejí, dnes ráno mi celé prso zhltala do 15 minut. (a na jedno nakojení přiberem v průměru 80g – využívám teď váhu jak divá). Jinak už máme 3485g a z porodnice nás propouštěli 3180 g. Mlíko se vytvořilo a je ho asi dost.

    Jo a zbývající nerodící mamky, nemyslete na to a vypněte mobily, skypy a facebooky, otázky typu tak co, už atd mi lezly už fakt krkem a jen znervoznovaly. Držíme s Valinkou i Martinem pěstíčky ať je vše ok a už se brzičko těšíte z miminka. Martin předevčírem trošku vylítnul s nervama (musí se starat o mě i malou), po injekci je mi fakt hrozně, sotva se doplazím na záchod, tak musí vařit – a to vůbec neumí. Dnes malou koupal a k obědu jsme měli palačinky. Jsem mu přes Valču při koupání řekla, že si snad toho našeho taťku budem muset znovu vzít jak je šikovný. Dnes jsme byli na kontrole, tak už se mi sraženina zmenšuje, odstřihli mi stehy – hooooodddnně se ulevilo, ale za měsíc asi půjdu vážně na výškrab a pořádně to tam vyčisti. Ke každé kontrole se k dr volá i primář a všechno konzultují a dívají se na všechno pečlivě. No ale jsem ráda. I když tu léčbu mohli zahájit už v porodnici, když věděli že mám problém.

    Jsem se zas rozepsala, ale už jsem tady dlouho nebyla. Hodím tady za chvilku nějakou fotku Valentýnky 😀 a i vy maminky dejte 🙂 a pochlubte se svými andílky.
    Jo a máte zaveden nějaký režím??? my pevně v 18 koupem at spíme nebo jsme vzhůru. Snad si na to časem zvykne a vytvoříme si tak i do budoucna klidný večer u telky:) , protože v 8 už jsme po jídle a spinkáme.
    Mejte se krásně a přejeme dobrou noc

    #863698
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Tady jsem já Valentýnka

    http://www.babyweb.cz/Fotogalerie/u22025-petra.hejskova.aspx

    a všem svým virtuálním stejně starým kamarádům přeji super noc a pořádně pozlobte maminky 🙂 , mamka teď jde do sprchy a v 8 jdem papat.

    #863699
    Anonym
    Host

    ahoj,

    no my docela režim máme. teda jíme každý 3 hodiny, občas kojíme 15 min z každýho prsu, občas taky 30 min z každýho… taky skoro pořád dokrmujem, taky přebalujem v jednom kuse,protože nechci aby malej měl opruzeniny a věřte nebo ne, po každým kojení je plína plná…
    To ublinkávání přestalo až teď když jsem ho 3x překojila, vykoupala a dala příkrm jen třicítku. Ta škytavka to je dílo… máme ji po každém jídle.
    Dokonce jsem mu dneska stříhala nehtíky, pořád měl rukavičky,teď je 2 dny nemá a poškrábal i oko i pusu tak jsem mu je ostříhhala a doufám,že teď už poškrábanej nebude.

    Dala jsem si teď vanu, břicho mam pořád bolavý jak mi ho ti řezníci rozpárali,ale už to neřeším… radši.

    Doufam,že se mi teď začne tvořit ví mlíka,protože když dokrmuju ,tak se malej ,,přežere,, a ublinkává určitě právě z toho.

    Tak hezký večer všem a klidnou noc s miminky:-)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,456. až 1,470. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist