únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,471. až 1,485. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863700
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak my stále 2v1:P
    Péto – Valentýnka moc hezká
    jinak koukám, že to všechny zvládáte na jedničku!!!
    jak poznáte, že mimi potřebuje dokrmit?

    #863701
    Anonym
    Host

    ahoj,

    ja to usuzuju z place,ale malej moc nebreci spis si tak neco vrni a hlavne nechce spat a porad dela pusou kapra a chce si snist ruce , tak to je jasny ze ma hlad…

    #863702
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,

    dne je mi zas líp, injekce přestala fungovat, tak zas můžu chodit aspoň kolem malé. Navíc k nám přijel švagr na víkend pomoc se dřevem. Už nám dochází. Tak ale jsme domluvení s mamkou, že navaří pro nás všechny. Já dnes jen něco málo hodím do pračky a budu mezitím odpočívat. Když mám nařízený ten klidový režím.
    A jen pro zajímavost jsem teď zvážila odstříkané mlíčko. Takže v našem případě máme v pohárku 60 ml a čistá váha mlíčka je 70g. No a Valča do sebe nasouká v prům. 80 g. A v porodnici dětská dr řekla, že mimi by mělo vypít 100 ml na kg za den. (my tedy zhruba 3,5 dcl). Kojíme 6x denně, tak když se na to tak koukám a rychle počítám, malá bude za cvhíli pěkný buřtík, vypije toho víc. Ale když už nechce tak se pustí a odtrhávat jí nebudu, ať se napapá a vytvoří si rezervu na tu první růstovou krizi, co má přijít v 6. týdnech 🙂 .
    Leni, to máš teda odvahu už stříhat nehtíky, v knížečce co jsme dostávali v porodnici je doporučené takhle malým vůbec nestříhat, ale jen brousit skleněným pilníkem. My zatím jsme dobrý, takže mám čas i ho někde koupit, mám doma jen ty papírové.

    #863703
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Tak já takyp ořád 2V1..už vím proč zítra totiž slaví tchýně tu 60 ..sice už měla narozky ale oslava je zítra..a my totiž chcem ještě zbaštit řízky a chlebíčky páč až bude malá venku bude mít právě jen to mlíko 😀 ..Proto se ta prdelínka moje tak drží uvitř..abyo tzítřejší dobroty nepřišla ..ju a dokotr říkal že budu mít určitě mimi 1.3. že prej bude hezky..no tak uvidíme 😀

    Hezké sluníčkové odpoledne 😀

    #863704
    Anonym
    Host

    ahoj,

    Petul- nevim jestli mas sikovny dite,nebo rukavicky ale pockej za tyden jak bude mit poskrabanej oblicej az se s tema rucickama nauci hybat poradne a rypat se do oci a cpat si je do pusy….
    a chtela bych viddet, jak nasemu malymu co mlati rukama i ve spani nehty nestriham ale obrusuju. sklenej pylnik mam ,ale prijde mi to dost neprakticky.

    Dneska bylo v Praglu konecne nad nulou,tak jsem sla ven s kocarem a samozdrejmne ze tchan zavolal jeho pritelkyni at jde se mnou. nemam rada jak by vsichni chteli vozit kocarek,kdyz mi jsme kvuli zime nemohli ven a kocarkovani si davam za odmenu a chtela jsem si taky odpocinout, soz s ni neslo, porad mi neco vypravela….

    #863705
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky:) Tak my jsme stále taky 2v1. Už to ráno vypadalo, že jedeme, měla jsem ale jen poslíčky.. sice pravidelně,ale pak to přestalo.. A pak jen občas během dne. Mimčo se mele a ne a ne ven.. Doufám,že zas budeme ponocovat..
    Hezký večer všem.

    #863706
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak taky přidám nějaké pocity s Johankou. V porodnici jsem z ní byla dost nervózní a pomalu si zvykala. Nějak jsem byla nesvá, bála se, abych jí neublížila, koukala na ni trošku jako na nového člena. Poprvé jsem se starala o někoho jiného než o sebe a věděla, že ten drobek je na mně závislý a já bych to neměla pokazit. Po týdnu jsme si ale obě zvykly a teď je to hrozně hezké…
    Holky, Johanka taky pořád jí, kaká a škytá. S tím jídlem máme štěstí, krmíme 15-20 minut po 3-4 hodinách vždy jen z jednoho prsa (v noci někdy i skoro po 5, když se poštěstí). Nehtíky jsem stříhla už 2. týden a teď každý týden, rostou jako blázen. A pevný režim – zatím nemáme:( , ale chceme brzy začít, aby v noci vydržela spát dýl.
    Peti, máš hodného partnera, že se tak snaží. Přeju Ti, aby už bylo dobře.
    Těhulky, držte se!
    Dobrou noc všem, novorozeným, nenarozeným a maminkám.

    #863707
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak my stále 2v1 a zase to nevypadá, že by dneska chtěla ven, no zítra jdeme zase na monitory, tak uvidíme, ale vzhledem k tomu, že jsme ještě neměly ani poslíčky, tak asi holka jen tak ven nepůjde.já vám maminám tak závidím, nu což taky se dočkám a vy mi budete pak moc radit co a jak, protože už to budete mít všechno zmáklé – na druhou stranu se totiž bojím, jak to zvládnu, ale to nějak půjde.
    tak holčiny zatím pěkný den a pište pište at mám co číst:D

    #863708
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky 🙂
    Tak já jsem ještě celá s miminkem.
    Kosta: třeba budeme rodit společně:D My sice máme poslíčky, ale jinak nic.. mimičo se rozhodlo, že asi v únoru ven nepůjde:O
    Zítra tedy půjdu zas do poradny.. chjo… to bude zase cesta a pak čekání v čekárně..

    Tak hezký den.

    #863709
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak těhulkám – holky držte se. Nebojte už určitě brzo budete mít ty své poklady u sebe. A jak píšete budetet moc nabírat zkušeností od nás co už mimča máme. Já taky tady čtu plno věcí co mě zajímali. A zjištuju, že to co dělá malej není jediný a nejsem toho alesoň tak nervozní.
    Jinak mi máme nastavený režim akorát v tom, že koupeme po 18 hod. pak nakojíme a jdeme do hajan. To většinou spinká do 23 – 00. Nechci to zakřiknout – ťuk ťuk. Jinak spíme přes den a kojíme prostě když se chce. Jinak já to mam z kojením taky děsný – malej se přisaje a baští a usíná u toho. Pak se probere když schovám prso a chysám se ho odnést do postylky y chce zase baštiti atakhle se to opakuje třeba i 3x – 4x. Zítra přijde paní doktorka tak se musím na vše zeptat. Nevíte zda ho mám nechat odříhnout i tehdy když mi u toho usne??? Buď se nevzbudí vůbec takže z toho nic není a nebo se mi vubudí a pak uase než ho uspím 🙁 . Stejně chce vesměs prso.
    No jdu se na ten náš poklad podívat. Spí nějako dlouho :O

    #863710
    Anonym
    Host

    Bambulko, nám v porodnici říkali, že když to v malým během kojení buble, tak si ani odříhnout nemusí. Že ten vzduch jde buď horem (brkanec) nebo spodem (hezky hned do střev). Já to beru tak, že to v něm buble furt a když náhodou chce brknout, tak si prostě řekne i po uložení do postýlky, ale většinou vůbec nebrká.
    Dneska jsme pilovali nehýtky, tak jsem zvědavá, jestli jsem to udělala dobře. Má už totž šrámy u očiček. Dneska dopoledne jsem nedbala rady doktorky, že mám nechat malýho při kojení u prsa vždy jen 10 minut a pak na 5 minut u druhého, a nechala jsem do asi 20 minut u jednoho a teď už mi přes dvě hodiny hezky chrupká.

    #863711
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    těhulky přeju vám brzký arychlý porod.
    Svým příběhem sem vás nechtěla děsit – spíš ukázat že i na otřesný porod se dá rychle zapomenout, když máte mimčo u sebe…
    Právě jsme se vzbudili, takže jdu zase kojit… mějte se tu
    papa

    #863712
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:-))
    tak mám menší špinění – to asi bude ta hlenová zátka ne? už se těším na zítřejší kontrolu u dr.
    jinak koukám, že nehtíky jsou vcelku běžný problém.
    pa pa pa

    #863713
    Anonym
    Host

    ahoj,

    tak to nase kojeni dopadne asi tak,ze ja budu jen odsavat elektr.odsavackou a plne kojit pres flasku. tak uvidime jak to bude fungovat,snad malej pochopi ze nicit mi prsa neni hezky a ja budu mit aspon prehled kolik mam mlika a doufam,ze to tak rozkojim ze nebudu muset dokrmovat…..

    #863714
    Anonym
    Host

    Leni a probírala jsi to s někým, že bys krmila jen z flašky? Já mám bradavky taky úplně kaput, ale mám domluvenou na příští týden laktační poradkyni. Prý mám špatnou techniku přikládání a proto mám ty bradavky tak rozpraskaný. Bude se mě snažit vysvětlit kde dělám chybu a nějak to napravíme. Ptala jsem se jí, jestli když mám jeno prso úplně hyn, že bych kojila jen z jednoho a z toho bolavýho odsávala (do mazáku), tak prý v žádným případě. Že to mám zkusit nějak vydržet a že po tom napravení už to bude dobrý.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,471. až 1,485. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist