Vyrobte si zvířátka z papírových talířků

TVOŘENÍ A VYRÁBĚNÍ S DĚTMI Počasí nám stále nedovolí trávit s venku tolik času, kolik bychom si přáli. Ale co pořád doma se znuděnými potomky? Vyrobte si třeba tato krásná a přitom jednoduchá zvířátka z tácků!

Z obyčejných papírových tácků, které koupíte v papírnictví a jež se používají na rychlé občerstvení, si snadno vyrobíte různá veselá zvířátka. Každé zvířátko má nějaké typické znaky, kterými se odlišuje od jiného, a my se snažíme co nejjednodušeji vystihnout jeho podobu – tvarem očí, čumáčkem, oušky atd.

Budete potřebovat:

  • papírové talířky
  • temperové nebo akrylové barvy
  • štětce
  • bílý karton
  • nůžky
  • lepidlo

zviratka_z_papirovych_talirku2.jpg

Postup práce:

Papírové tácky pomalujte temperovými nebo akrylovými barvami. Zvolte barvu, která je pro zvířátko typická (rezavá liška), ale můžete zvolit klidně i jinou barvu, například bledě modrého kocourka apod. Vnitřní stranu talířku natřete žlutou nebo růžovou barvou, bude představovat vnitřek tlamičky. Na opačnou, tedy spodní stranu tácku namalujte hlavičku zvířátka – čumáček a oči. Když barvy dobře zaschnou, vystřihněte z barevného kartonu uši, které pak vlepte mezi dva talířky.

Ještě než slepíte oba tácky k sobě, narýhněte z vnitřní strany vrchní tácek s namalovaným obličejem zhruba kousek pod polovinou podle pravítka hrotem nůžek, aby se dal tácek dobře přehnout a mírně vyklopit. Narýhnutí je důležité, aby se přehnutí zlomilo přesně podle této linie a tácek se celý nepolámal. Narýhnutí musí však být dostatečně opatrné, abyste hrotem nůžek neprořízli papír.

Poté tácky slepíme k sobě po okraji kolem dokola hlavičky – lepení začínáme u rýhy tlamičky vlevo a jedeme směrem nahoru, nezapomeneme vlepit ouška a končíme i protilehlého narýhnutí tlamičky vpravo. Tlamičku neslepujeme, naopak ji ponecháme mírně pootevřenou, jak vidíte na našem obrázku.

zviratka_z_papirovych_talirku3.jpg

Stejným způsobem můžete vyrobit ještě další zvířátka. Pamatujte přitom na to, že obličej má být maximálně jednoduchý, je vlastně již stylizovanou podobou zvířátka.

Hotová zvířátka použijeme například jako přáníčko k narozeninám, kdy do tlamičky uschováme psané přáníčko, případně i malý dárek. Používáme je ale i například jako dekoraci na prostřený stůl. Do tlamičky můžeme schovat přeložený ubrousek. Pokud jimi ozdobíme stůl při nějaké narozeninové oslavě, vložíme do tlamičky lístek s blahopřáním apod.

zviratka_z_papirovych_talirku4.jpg

17.1.2014 12:56

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist