osvojení

Voda i vibrace pomáhají v přípravě na porod

Voda, dotyk, hlas. K pohodovému těhotenství a přípravě na porod jde využít různé živly, zapojit smysly. Pořád je co zkoumat a vylepšovat, mnohdy jde však o návrat k tomu nejpřirozenějšímu. I když následující tři alternativní metody u nás nejsou běžné, mohou se stát zajímavou inspirací.  Celý článek »

Mocná matka příroda

WILD MAMA Porod se blíží rychlostí rozjeté mašiny, den skáče za dnem, někdy už si ani nepamatuji v kolikátém jsem týdnu těhotenství, ale jedno vím jistě. A sice to, že mám před sebou v dohledné vzdálenosti cílovou pásku, ke které vzhledem k... Celý článek »

Desatero pro rodiče předškoláka

DO ŠKOLY Možná si lámete hlavu nad tím, co že to váš malý předškolák má vlastně k zápisu do školy umět. Před časem se nám v redakci dostalo do ruky návodné desatero s podtitulem „orientační pomůcka na pomoc rodičům“, kterou rozesílala jedna... Celý článek »

Za dítětem s jídlem neběhejme

Taky si váš drobeček vybírá jen některé dobroty a ostatní jídlo odmítá? Pozor na to. „Na začátku bývá dobrý úmysl rodičů, na konci však nevhodný stravovací návyk dítěte, který se jen velmi těžko odstraňuje,“ varuje MUDr. Pavel Neugebauer,... Celý článek »

Máme pro vás holčičku

aneb adopce na vlastní kůži. Je to už víc než deset let a stejně si na ten den přesně pamatuju. Seděla jsem v zaměstnání, běžná rutina. „Máme pro vás tříměsíční holčičku, ozvalo se ve sluchátku a svět se začal točit jinak“. Vzpomíná Petra na... Celý článek »

Adopce krok za krokem

Chcete dítě a nejde to? Řešením může být adopce neboli osvojení. Tato státem garantovaná a zákonem upravená forma náhradní rodinné péče umožňuje manželským párům nebo jednotlivcům přijmout za vlastní opuštěné dítě a stát se tak rodiči se všemi... Celý článek »

Adopce? Někdy jen pro někoho

Největší touhou převážné většiny lidí je nezůstat sám, tedy žít v rodině. Rodičů dětí, kteří se po rozvodu nedokáží ohledně svěření dítěte do péče slušně dohodnout, je mnoho, ale jejich potomci jsou na tom ještě relativně dobře. Hůř je dětem,... Celý článek »

Osvojení dítěte

V poslední době bohužel narůstá počet manželství, která přes veškerou snahu lékařů zůstávají bezdětná. Jejich problém pak může, za splnění určitých předpokladů, vyřešit osvojení dítěte. Podmínky pro toto osvojení jsou stanoveny v zákoně o rodině.... Celý článek »

Vše o adopci a osvojení

Adopce dítěte nebo osvojení dítěte je pojmenována náhradní rodinná péče (NRP). Páry po pečlivém výběru získávají plnou odpovědnost za opuštěné dítě, které jim bylo svěřeno do péče. Tento druh NRP je garantován státem a řídí se platnou legislativou... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené