Bára v 17. tt: Březen ve znamení krásného měsíce

TĚHULKA LIVE! BÁRA S prvními březnovými dny se na nás přišlo podívat i sluníčko a nová energie. Bohužel Loly se stále drží rýma a hodně ošklivý kašel. Nicméně už několikrát v týdnu jsme neodolaly a rozběhly se do slunečné přírody tady u nás.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Miluju březen. Je to pro mě už odmala nejkrásnější měsíc v roce. Pomalu začíná končit ta dlouhá a zmrzlá zima a přichází sluníčko. Vystrkuje svoje paprsky, které sice nemají až takovou sílu, ale už mají obrovskou dávku energie.

Další krásnou věcí v březnu je to, že mám narozeniny. 🙂 Těším se na ten jeden den v roce, který si opravdu užiji a budu se řídit heslem naší maminky, která vždycky říkala: „Dneska máš narozeniny, a tak nabudeš nic dělat.“ No, jsem zvědavá, jestli tohoto přání dostojí hlavně můj milovaný a bude mě jenom obskakovat. 🙂 Mám slíbený bazén a konečně nějaký nákup věciček. Já už se tak těším. Všechno bude růžové. Jak mi každý u Laurinky říkal, nepořizuj růžové, kupuj neutrální, bude se ti to pak hodit na druhé. Žádné takové. Už poslouchám jenom sebe a moc, moc, moc se těším. A už teď si prozpěvuji, jen růžová to může být. 🙂 Už si ve velkém plánuji, jak budu holky stejně oblékat. Vždycky jsem chtěla dvojčátka, tak si je udělám tak trochu uměle.

Laurinky se stále drží nachlazení. Příští týden jdeme na osmnáctiměsíční prohlídku, tak nám rovnou paní doktorka řekne co a jak. Mělo nás čekat i očkování, ale to se posouvá vzhledem ke zdravotnímu stavu Laurinky. Do toho všeho jí rostou zoubky. Takže toho moc nezbaští a je to poprvé, co opravdu moc slintá. 🙂 Je opět nosící, takže není výjimkou, když spolu vaříme, uklízíme a mačkáme se k sobě.

V noci má období, že spí natažená ode mě k manželovi napříč. Naštěstí já většinou beru hlavu a jeho nakopává nohama. No máme to teď zajímavé. Pomalu začneme připravovat větší postel pro Laurinku, ale já to stejně vidím tak, že obě zůstanou u nás. Kdybyste viděli, jaký je ona mazlík. A Gustička bude úplně stejná. Už teď to tak cítím. Laurinka je teď navíc ve fázi rozdavačných pusinek a naučila se pusu velmi špulit. Nejvíc vtipné na tom je, že když ji to chytne, tak se natahuje i po cizích lidech a těm se pak hůře vysvětluje, že to není kačer, ale chce se jen pusinkovat. 🙂

I Gustička chytá březnovou mízu energie. Už cítím pohyby o sto šest. Stejně jako Lolu, tak i jí nejvíce baví dělat rošády v noci nebo když usínám. Je úžasně cítit i na ruce přes bříško. Takže už občas povolávám i taťku, ať si jde sáhnout a číhat, ale malá vždycky zaleze a hraje si na schovávanou. Luky pak po chvíli stejně ztrácí trpělivost a dává ruku z bříška pryč.

Už se nemůžu dočkat dalšího ultrazvuku. Je sice až ke konci měsíce, ale jedná se o ten velký ultrazvuk, kde nám potvrdí pohlaví a řeknou, že je Gustička krásně zdravá. Normálně mi to mezi kontrolami utíká rychle, ale teď se mi to táhne moc pomalu. A tak si aspoň nechávám před sebou jednu z fotek ze 3D ultrazvuku. Jedna je tam opravdu velmi povedená. Malá tam má krásně vidět obličejíček a především nosík. Já totiž miluju svůj nos. 🙂 Manžel ho má taky krásný, ale takový větší 🙂 a já mám hráškový, krásný. Vždycky jsem ho měla moc ráda, a tak se musím trochu pochválit. A samozřejmě jsem celé Laury těhotenství hlásala, jak bude mít můj krásný malinký nosík.

Z každé ultrazvukové fotky jsem Lukymu jednoznačně ukazovala, že ten nos je moje kopie. A jak to dopadlo? Od narození Laurinky neslyším nic jiného než to, že Laurinka je kopie tatínka. A samozřejmě i nosík má jeho. Ale nosík Gustičky? Přísahám, že ten už je opravdu můj. Je tak krásný na té fotce a úplně na mě křičí, jsem nosík po mamince. Je nádherná. Už teď v tom bříšku je tak krásná a mě teď popadá taková potřeba už ji tu mít u sebe, chovat, smát se na ni. Ale ještě si počkám, jen ať se ještě chvilku u maminky hřeje. Ale těším se moc. Především po dnešku.

Čtěte také:

Měli jsme moc milou návštěvu s malým Tadeáškem. Bude mu osm měsíců a Laurinka byla zase úžasná. Jak na něho byla opatrná. Hladila ho. Jakmile jsme s ním my zalaškovali, tak hned musela taky a opět tam byla vidět ta její snaha, aby byla opatrná.

Málem bych se zapomněla pochlubit. Dostala jsem od svého manžela trochu předčasný dárek k narozeninám, ale úžasný. Nosící mikinu. Je mi jasné, že mé nadšení nebude sdílet každý, ale užíváme si teď Laurinkou procházky pod jednou mikčou, když ji nesu v nosítku. A je to nádhera. Užívám si nošení tři v jednom a i Gustička si nemůže vynachválit, že ji Laurinka zahřívá svým bříškem.

A co povím dnes na závěr? Asi to, že letošní březen pro mě nebude významný jen mými narozeninami a velkým ultrazvukem Gustičky, ale také naším velkým rozhodnutím. Ve svém úplně prvním díle jsem psala, že díky tomu, že jsme začali řešit okolnosti s prodejem našeho domečku, jsem přestala myslet na otěhotnění, a pak se to i povedlo. Jenže osud tomu chtěl prostě jinak a my se z prodeje rozhodli zase couvnout a nakonec tu zůstaneme. Tam kam jsme přivedli Laurinku, budeme moc přivést i Gustičku. Jsem moc ráda, že jsme dokázali dojít k tomuto rozhodnutí, i když to bylo stále veliké rozhodování. Nicméně i ta naše maličká, co se ukrývá ještě v bříšku, tomu velmi dopomohla. Přeci by se nechtěla narodit někam do nájmu nebo něčeho cizího. Ale nebude to samozřejmě jen tak.

Čeká nás obrovská rekonstrukce celého baráčku. Léto tu ještě zvládneme a na podzim se už s oběma holčičkami seberu a pojedeme na Šumavu, kde máme polovinu rodiny. Já tam budu s holkami trávit celý měsíc, zatímco se tady bude tvořit zázrak. Mám obrovskou radost. Moc se těším na to, až budu moct s Gustičkou fungovat po celém domě. Bude moct lézt, hrát si a dovádět s Loly úplně všude. Holky se mnou budou vařit, běhat po zahradě a já je budu mít na dohled. Tolik se těším a opět cítím, že naše druhé štěstí přišlo v tu pravou chvíli. Opět to ten život zařídil tak, jak měl.

Přeji Vám krásný další týden plný sluníčka a úsměvů.

Bára


Bára právě prožívá 17. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598316866011.jpg

7.3.2017 1:50

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist