Doma bych nikdy nerodila

VAŠE NÁZORY Mám roční dcerku a porod doma bych v žádném případě nikdy nevolila. Ke konci těhotenství jsem měla z porodu velké obavy, chtěla jsem, aby vše proběhlo v pořádku.

Během porodu jsem kolem sebe měla samé odborníky, kteří mi velmi pomáhali…

píše nám maminka roční holčičky – a pokračuje:
Dokázali mě psychicky uklidnit a podpořit. Věděla jsem, že kdyby se cokoliv dělo, jsou tam pro nás „teď a hned“. V případě porodu doma bych určitě takto v klidu nebyla! A riskovat život můj i miminka jen pro pocit domácího pohodlí, to bych byla blázen! Můj manžel, který byl porodu přítomen, byl určitě o něco méně nervózní, že jsem pod dozorem těch nejpovolanějších!

Doma si taky netrhám zuby a chodím k odborníkovi (nyní jsem to hodně zlehčila, jelikož zuby a porod je dost velký rozdíl).

Adéla a dcerunka Anetka

Milé čtenářky,

co vám vadí či naopak co vás uklidňuje v prostředí porodnic? Napište nám své názory, postřehy, příběhy. Pomozte nám vyhledávat přátelské porodnice.

Na všechny zveřejněné dopisy čeká milý dárek.

Mé jasné ne!

Jsem matka dvou dětí (dcera 4,5 let a syn 2 roky). Obě děti jsem porodila v porodnici.

Můj názor na domácí porody je jednoznačné ne. Je to samozřejmě každého věc, ale pokud je nějaká komplikace a je nutný zásah lékařů, jde třeba o minuty.

Při prvním porodu jsem neměla komplikace, ale vzhledem k tomu, že mi odtekla plodová voda ve středu večer a dcera se narodila v pátek odpoledne, nevím, jak bych v téhle situaci třeba praktikovala porod doma.

Potřebovala jsem antibiotika, aby se zabránilo infekci u mne i u děťátka. Při samotném porodu jsem se dost ošklivě potrhala a bylo potřeba šití poměrně velkého rozsahu. Opravdu nevím, jak by tohle porodní asistentka zvládla sama. Myslím si, že již nežijeme ve středověku, a návrat k přírodě? Ano, ale ne tím, že budu rodit doma. Navracet se k přírodě mohu s miminkem doma a hlavně zdravým…Takže můj názor na závěr: je to svobodné rozhodnutí každé ženy, ale myslím si, že by se raději měly svěřit do péče odborníků a těch 72 hodin v porodnici snad vydrží každá maminka, když má vedle sebe uzlíček štěstí a zdravíčka – své miminko.

Petra

Autorky dnešních příspěvků získají jednu z těchto knih:

Publikace MUDr. Martina Gregory a Ing. arch. Dany Zákostelecké vám přináší nejen množství praktických rad, ale také výčet pravidel pro přípravu zdravé racionální dětské stravy, základní informace o jednotlivých druzích potravin a samozřejmě i receptář polévek, zeleninových, masozeleninových a ovocných příkrmů a kaší pro kojence, a především pro batolata.

Přinášíme vám velký výběr receptů a rad, jak stravovat své dítě během prvních let jeho života. V prvním půlroce života dítěte je kladen důraz na význam kojení a od 6 měsíců života dítěte jsou doporučovány ty nejdravější a nejchutnější zeleninové a ovocné příkrmy a kaše. Autorka neopomenula ani nápoje a knihu obohatila o stravování na dovolené, či týdenní jídelníček. Přejem spoustu zábavy při vaření a především dobrou chuť!

Děkujeme za jejich názory a těšíme se na ně. Zítra vám přineseme další zajímavý názor jedné z vás.

Vaše redakce

18.10.2009 11:18 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist