Kojenecké mléko a mléčný tuk

Nejlepší stravou pro miminka je mateřské mléko. Jak ale pokračovat po ukončení kojení?

Mateřské mléko je zlatým standardem pro nejmenší, obsahuje všechny živiny, které potřebuje malý človíček k tomu, aby se správně vyvíjel a dobře rostl, a proto se doporučuje plně kojit minimálně do ukončeného 6. měsíce. Ale co dělat, když už pak chce maminka z různých důvodů kojení ukončit nebo již kojit nemůže?

V tomto okamžiku přichází na řadu volba vhodné náhradní kojenecké výživy, ideálně takové, která svým složením vychází ze složení mateřského mléka a obsahuje podle jeho vzoru i důležitou složku – mléčný tuk. Právě obsah mléčného tuku je významnou devizou všech řad kojeneckých výživ značky Sunar. Mléčný tuk je rovněž nositelem lahodné, mléčné chuti, která je pro děti příjemná, a je jimi velmi dobře přijímán.

Ve složení Sunaru premium kromě mléčného tuku najdete i vyváženou kombinaci vitaminů, minerálních látek, galaktooligosacharidů GOS (třetí nejvíce zastoupená složka mateřského mléka), omega 3 mastných kyselin (DHA a ARA) a dalších látek, které jsou důležité pro správný růst a vývoj dítěte. Rozvoj imunity, kognitivních funkcí a vývoj mozku je třeba budovat u dítěte již od narození. K tomu významně přispívá právě mateřské mléko jako nejlepší výživa.

Po přechodu na náhradní mléčnou výživu pak pomáhají k vývoji imunitního systému zejména vitaminy A, C a D, k rozvoji mozku pak kyselina alfa-linolenová. Pro rozvoj kognitivních funkcí je důležitá přítomnost železa, které je i součástí krevního barviva hemoglobinu a napomáhá k optimálnímu přenosu kyslíku v krvi. Ve složení nechybí ani omega 3 mastná kyselina DHA, kterou si tělo nedokáže v dostatečném množství vytvořit, a proto by měla být nedílnou součástí stravy. Má pozitivní vliv na rozvoj mozku a vývoj oční sítnice. Všechny tyto látky jsou obsaženy i v náhradní mléčné výživě Sunaru premium.

3.7.2017 12:17 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist