Pozor na bisfenol A v kojeneckých potřebách

Česká republika má skluz za Evropskou unií v zákazu prodeje výrobků pro kojence, které obsahují jedovatý bisfenol A. Snad se zákazu brzy dočkáme. V Evropské unii – kromě České republiky, kde úřady zaspaly – bude od června platit zákaz prodeje výrobků obsahující nebezpečnou látku bisfenol A. Upozornila na to česká pobočka Greenpeace, která vede za zákaz nebezpečného bisfenolu A kampaň.

Čím je bisfenol A nebezpečný?

Podle vědců může tato látka, která je běžně obsažena v dětských lahvičkách, savičkách, dudlíkách a dětských příborech, snižovat plodnost, podporovat vznik cukrovky nebo rakoviny prsu či prostaty. Zvláště citlivé jsou na tuto látku malé děti, které ji nedokážou odbourávat tak rychle jako dospělí. Škodlivý vliv této látky se projeví až po mnoha letech v dospělosti.

Výrobce kojeneckých lahví s BPA je v České republice pouze jeden a je pravděpodobné, že již učinil kroky ke stažení této látky ze své výroby. Problém nebude ani se zavedenými zahraničními výrobci, ale spíše s „neznámými“ firmami převážně z Asie.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist