Voda pro děti? Ne z kohoutku, ale ze skla!

Přestože souboj mezi zastánci kohoutkové vody a příznivci vody balené stále zuří a zatím nemá jasného vítěze, u vody pro malé děti jsou názory mnohem jednotnější. Málokterý rodič by kojenci dal nepřevařenou vodu z kohoutku nebo dokonce ze studny.

Odborníci proto doporučují dětem k pití i přípravě stravy vodu převařovat nebo používat balenou. Největší jistotu mají rodiče u vody kojenecké. Aby toho nebylo málo, množí se názory, že by se navíc voda pro nejmenší měla prodávat raději ve skleněných obalech pro ještě větší bezpečnost.

Kojenecká voda je jedinou balenou vodou, u které je zaručena původní přírodní kvalita. Například kojenecká voda Aqua Anna je vhodná pro nastávající maminky a zejména pro správný vývoj kojenců a batolat. Díky špičkové kvalitě ji mohou pít malé děti i bez tepelné úpravy, hodí se také pro přípravu kojenecké stravy. „Kojeneckou vodu doporučuji používat minimálně během prvních šesti měsíců věku dítěte. Ideální je pro děti do tří let, protože ji mohou pít v jakémkoliv množství, dlouhodobě a bez převařování,“ říká lékař alergolog MUDr. Luboš Tamele.

Co je to kojenecká voda

Kojenecká voda je zákonem stanovená kategorie vody nejvyšší kvality určené k pití. Její minerální a mikrobiální parametry musí být takové, aby voda bez jakékoliv úpravy splnila velmi přísná kritéria. U vodovodní vody je to naopak – ze znečištěné povrchové vody se náročnou technologickou úpravou stane voda pitná. Kromě kojenecké vody zákon ještě specifikuje vodu pramenitou, minerální a pitnou, přičemž kojenecká voda musí být jako jediná balená voda zkontrolována akreditovanou laboratoří ještě dříve, než se dostane k zákazníkovi. Také mikrobiologické i chemické parametry jsou u kojenecké vody mnohem přísnější než u ostatních balených vod.

Kojenecká voda Aqua Anna

Tato unikátní voda se čerpá z chráněného podzemního jezera. Zdroj kojenecké vody Aqua Anna je jedním z mála v České republice, který splňuje přísné požadavky na kojeneckou vodu. Kvalita zdroje je již přes 50 let sledovaná státem, právě pro skvělé složení podzemní vody. Aqua Anna není následně nijak upravována, a to ani dovoleným UV zářením.

Kojenecká voda Aqua Anna má optimální mineralizaci: 324 mg/l (doporučuje se 250-500 mg/l). Je jedinečná ve svém obsahu vápníku (71 mg/l) a má nejnižší obsah sodíku mezi balenými vodami (0,885 mg/l), což je u dětí nesmírně důležité.

Teď také ve skle!

Voda pod značkou Aqua Anna je na trhu již téměř 20 let a teď ji mohou rodiče koupit také ve skleněných obalech. Proč? „Sklo odjakživa patřilo k nejlepším obalům pro kvalitní nápoje. Sklo je zcela inertní, takže nemusíte mít obavu, že by ze skla do kojenecké vody přecházely jakékoliv látky. To se u jiných obalů s jistotou říct nedá. Proto chceme nabídnout zákazníkům naprosto bezpečnou alternativu a dát jim možnost si vybrat,“ říká výrobce vody Aqua Anna a majitel firmy Karel Findejs.

Sklo nejenže dokonale chrání svůj obsah, ale je to také vysoce ekologický obal, který je možné 100% recyklovat. Ze skleněných střepů vznikají opět nové skleněné lahve, třeba do nekonečna.

Praktické balení

Maminky se rozhodně nemusí obávat těžkého nákupu. Doba pokročila a díky moderním technologiím jsou dnes lahve mnohem lehčí než dříve, takže celé balení po 6 kusech váží jen 6 kg. Manipulace s ním je rozhodně příjemnější, než s desetikilovými balíky plastových lahví.

Výrobce zvolil pro kojeneckou vodu praktický objem 0,7 l, protože příliš velké množství vody by malé dítě spotřebovávalo zbytečně dlouho. Přesto lze láhev snadno uzavřít a uschovat v lednici.

Komfort navíc! Vodu Aqua Anna si můžete jednoduše objednat na www.aquaanna.cz a my vám ji zdarma dovezeme až domů!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist