Monika v 15. tt: Neklikáš – nerodíš

TĚHULKA LIVE! MONIKA Už dlouho dopředu jsem měla označen v kalendáři začátek 15. týdne. V Praze je to totiž den plný stresu a klikání. Přesně v 7:50 jsem usedla k počítači, načetla si stránku vybrané porodnice a říkala si, jak jsem to pěkně stihla. Ale opak byl pravdou.

Řádky v registračním formuláři jsem měla předvyplněné, respektive vždy stačilo zadat první číslo nebo písmeno správné kolonky a stisknout Enter. Během deseti vteřin jsem byla přihlášená a… „Je nám líto, vámi vybraný termín je již obsazen.“ Deset vteřin stačilo na to, aby všech 12 míst v porodnici na jeden den bylo zaplněno.

Vzhledem k tomu, že v Krči v mém termínu porodu malují, tak se počet porodnic, kam se můžu přihlásit, snižuje na pět. Podolí mělo plno během prvních deseti vteřin, zkusila jsem tedy další porodnice. Samozřejmě už bylo třeba šest minut po osmé hodině, co jsem se snažila zaregistrovat na Bulovku, do Motola, k Apolináři, na Královské Vinohrady… Prostě už kamkoli. Samozřejmě všude plno. Takže další možnost zítra.

Už máme s manželem plán. Každý k jednomu počítači a doufat, že jeden z nás bude mít víc štěstí. Mimčo zatím máme podle ultrazvuků menší, tak snad se trefíme i do termínu. Jenže když jsme menší teď, neznamená to, že Piškotek bude menší po celou dobu těhotenství.

Ale co když to zítra zase nevyjde. A když to klapne mně, co ty ostatní? Co máme dělat, když se neproklikáme k rezervaci ani následující týden po možné rezervaci? Očividně je letos baby boom a registrace v porodnici neznamená, že pokud budete rodit v jiném termínu (což samozřejmě není nic neobvyklého), že vás vaše porodnice přijme. Říká se tomu porodní vlny a já mám pocit, že rok 2015 je jedna velká porodní vlna.

Čtěte také:

14 + 1 a druhý pokus

Druhý den ráno už jsem se pojistila. Vše jsem měla připravené na dvou počítačích. Rozespalý manžel mi musel pomoci. Já byla nervózní, jako před zjištěním výsledků nějaké zkoušky. Pár minut před osmou hodinou jsme oba seděli u jiného počítače. Přesně v osm hodin začalo vyplňování a rychlé klikání…

A výsledek? Pro změnu NIC. Pár vteřin po osmé hodině bylo zase v obou porodnicích plno. Už mě opravdu zachvátila panika. To mě jako nikde nepřijmou? Budu rodit na ulici nebo v sanitce nebo co? Ani nevím, jak to chodí, když se žena nezvládne nikam přihlásit.

Naštěstí jsem zkusila ještě další porodnici, která je sice daleko, ale neměl by tam být takový nával. Pár minut po osmé hodině mi přišel e-mail, že mají volno. Uffff… Vítězství bylo tu! Už mi bylo jedno, do které porodnice jsem přihlášená, hlavně že budu mít nějaké razítko v těhotenské průkazce.

Nejraději bych se tam pro jistotu rozběhla na osobní registraci hned, ale musela jsem počkat až na další týden, kdy byly vypsané osobní registrace k porodu. Každopádně aspoň něco. Byl to teda ale boj…


 

Monika právě prožila 15. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476599250586131.jpg

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist